گزارش درگیری بین فلسطینی ‌ها و اسرائیل

باران بمب در غزه در حالی که تلفات اسرائیلی ها افزایش می یابد

پس از آن که حماس تهاجم نظامی بی سابقه ای را برای پایان دادن به اشغالگری آغاز کرد و حدود ۲۵۰ اسرائیلی را کشت، اسرائیل ۲۳۲ فلسطینی را در حملات هوایی به غزه کشته است.

ارتش اسرائیل در ۷ اکتبر در پاسخ به تهاجم نظامی گسترده حماس در سرزمین های اشغالی به نام “عملیات سیل عقیصه” حملات هوایی را به غزه آغاز کرد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد: “ده ها فروند جنگنده ارتش دفاع اسرائیل در حال حاضر تعدادی از اهداف متعلق به سازمان تروریستی حماس در نوار غزه را بمباران می کنند.”

در جریان تهاجم حماس که از ساعات اولیه شنبه آغاز شده است، شاخه نظامی این گروه مقاومت، گردان های القسام، موفق شدند به جنوب اسرائیل نفوذ کنند و به چندین شهرک و پایگاه نظامی جنوبی حمله کنند و شهرک هایی را تصرف کنند. جنگجویان حماس حداقل ۳۰۰ اسرائیلی را کشته، ده ها نفر دیگر از جمله سربازان و یک ژنرال بلندپایه را اسیر کرده و حدود ۵۰۰۰ موشک به اسرائیل شلیک کرده اند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در مقابل، ارتش اسرائیل در حملات هوایی به غزه ۲۳۲ فلسطینی را کشته و ۱۶۱۰ نفر دیگر را زخمی کرده است.

الجزیره گزارش داد: «صدها فلسطینی از خانه های خود در شرق غزه فرار کردند تا از مرز با اسرائیل دور شوند. مردان، زنان و کودکان در حالی که فرار می کردند، در بیشتر موارد در شمال شرق این سرزمین، پتو و غذا حمل می کردند.»

رسانه های فلسطینی گزارش دادند که اسرائیل همچنین خانه یحیی السنوار، رهبر حماس و یک برج مسکونی بزرگ در وسط شهر غزه را بمباران کرد.

در واکنش، گردان های القسام اعلام کردند که صدها موشک به سمت تل آویو شلیک کرده اند.

درگیری های مسلحانه بین سربازان اسرائیلی و مبارزان مقاومت نیز در داخل و اطراف شهرهای جنوبی اسرائیل مانند کفر عزا، سدره، صوفا، نحال عوز، ماگن، بئری و پایگاه نظامی رئیم در جریان است.

خالد قدومی، سخنگوی حماس به الجزیره گفت که این جنبش مقاومت به دنبال پایان دادن به اشغال فلسطین توسط اسرائیل و جنایاتی است که ارتش و شهرک نشینان اسرائیلی طی دهه ها علیه فلسطینیان مرتکب شده اند.

وی گفت: «ما می خواهیم جامعه بین المللی جلوی جنایات را در غزه علیه مردم فلسطین و اماکن مقدس ما مانند مسجد الاقصی بگیرد. همه اینها دلیل شروع این نبرد است.»

محمد ضیف، فرمانده نظامی حماس گفت: «این روز بزرگترین نبرد برای پایان دادن به آخرین اشغال روی زمین است.»

ضیف گفت: «هر کس اسلحه دارد باید آن را بیرون بیاورد. وقتش رسیده است.»

حماس در بیانیه ای که در تلگرام منتشر کرد از “مبارزان مقاومت در کرانه باختری” و “ملت های عرب و اسلامی” خواست تا به این نبرد بپیوندند.

جهاد اسلامی فلسطین (PIJ) در ۷ اکتبر اعلام کرد که به حماس در نبرد علیه اسرائیل پیوسته است.

ابو حمزه، سخنگوی شاخه نظامی جهاد اسلامی، سرایا القدس، گفت: «ما به طور کامل در این نبرد درگیر هستیم و مبارزان ما در کنار برادران خود در گردان های القسام ایستاده اند تا به خواست خدا به پیروزی برسند.»

ابو حمزه افزود: «ما بسیاری از سربازان صهیونیست را اسیر کرده ایم که اکنون زندانی ما هستند.»

رسانه های اسرائیلی: فرمانده تیپ “نهال” در یک درگیری در نزدیکی کرم شالوم کشته شد
رسانه های اسرائیلی کشته شدن فرمانده تیپ نهال، یونتان اشتاینبرگ، در جریان درگیری با یک جنگجوی مقاومت فلسطینی در نزدیکی کرم شالوم را تایید کردند.
رسانه های اسرائیلی روز شنبه کشته شدن فرمانده تیپ “نهال” (یکی از تیپ های نخبه اسرائیلی)، یونتان اشتاینبرگ، در جریان درگیری با مقاومت فلسطینی در نزدیکی کرم شالوم را تایید کردند.

حساب رسمی ارتش اسرائیل، در پلتفرم “X” (که قبلا توییتر بود)، که اشتاینبرگ، ۴۲ ساله، در راه تبادل اتش توسط زیردستان خود با مقاومت فلسطین بود، و با مقاومت فلسطین روبرو شد و در جریان تبادل اتش در نزدیکی کرم شالوم کشته شد.

در همان زمان، رسانه های اسرائیلی کودتای یک وسیله نقلیه نظامی در اشکلون را اعلام کردند و تعدادی از تلفات را تایید کردند.

ریاست جمهوری تونس: مقاومت یک حق مشروع است و ما حمایت کامل و بی قید و شرط خود را از مردم فلسطین ابراز می کنیم

ریاست جمهوری تونس عصر شنبه با صدور بیانیه ای حمایت خود را از مردم فلسطین و حمایت بی قید و شرط از آنها اعلام کرد.

در این بیانیه امده است: تونس حمایت کامل و بی قید و شرط خود را از مردم فلسطین اعلام می کند. همچنین به یاد میاورد که آنچه برخی رسانه ها ان را پاکت غزه توصیف می کنند، سرزمین فلسطین است که دهه ها تحت اشغال صهیونیست ها بوده است و مردم فلسطین حق دارند ان و کل سرزمین فلسطین را بازپس بگیرند و همچنین حق انها برای ایجاد دولت مستقل خود در ان با قدس شریف به عنوان پایتخت ان، اولین از دو قبله و سوم از دو مسجد مقدس است.
«تونس همچنین از همه وجدانهای زنده جهان میخواهد که در کنار مردم فلسطین بایستند و قتل عامهای دشمن صهیونیست علیه مردم عرب ما در فلسطین و حتی علیه کل ملت را به یاد بیاورند.»

در این بیانیه آمده است: “تمام جهان نباید قتل عام دشمن در دوومه، شهر الشیخ، دیر یاسین، کفر قاسم، خان یونس، مسجد الاقصی، مسجد ابراهیمی و دیگران را فراموش کند و همچنین نباید صدها هزار نفری را که از خانه ها و زمین هایشان اواره شده اند فراموش کند، انها باید این تاریخ ها را به یاد داشته باشند و حق مقاومت مشروع در برابر اشغال را به رسمیت بشناسند و این مقاومت را یک حمله و تشدید در نظر نگیرند.”

ریاست جمهوری تونس در پایان بیانیه خود از جامعه بین المللی خواست تا مسئولیت های تاریخی خود را برای پایان دادن به اشغال وحشیانه تمام فلسطین و نقض بیشتر حقوق مردم فلسطین توسط نیروهای اشغالگر صهیونیست در مخالفت کامل با تمام قوانین مذهبی و ارزش های انسانی به عهده بگیرد.

نتانیاهو از فلسطینیان خواست غزه را ترک کنند و قول داد نوار غزه را به ویرانه تبدیل کند

نتانیاهو در یک سخنرانی ویدئویی که عصر شنبه پخش شد، اشاره کرد که اسرائیل در حال آماده شدن برای یک جنگ طولانی در نوار غزه است و حماس را به طور کامل مسئول “امنیت زندانیان اسرائیلی” می داند و تاکید کرد که اسرائیل هر کسی را که به انها اسیب برساند، پاسخگو خواهد کرد.

وی گفت: “این جنگ زمان می برد و دشوار خواهد بود و ما با روزهای سختی مواجه خواهیم شد اما ما پیروز خواهیم شد.”

وی گفت: “امروز روز بسیار دشواری است و حماس می خواهد همه ما را بکشد و جنگ بی رحمانه و شیطانی علیه ما را آغاز کرده است، اما بهای سنگینی برای این حمله خواهد پرداخت و ارتش اسرائیل از تمام قدرت خود برای پاسخ فوری علیه توانایی های حماس استفاده خواهد کرد و ما انتقام قوی از روز سیاهی که انها به دولت اسرائیل و شهروندانش تحمیل کردند، خواهیم گرفت.”

«کل دولت پشت این تصمیم است و تمام مکانهایی که رهبران حماس در ان پنهان شدهاند، به ویرانی تبدیل خواهد شد.»

وی از مردم نوار غزه خواست تا نوار غزه را ترک کنند و گفت: “ما در همه جا کار خواهیم کرد و نیروهای ارتش اسرائیل با تمام قوا در حال پاکسازی شهرک های اخرین تروریست ها در شهرک های اطراف غزه هستند که از یک شهر به شهر دیگر حرکت می کنند و خانه به خانه وارد می شوند تا کنترل را به دست بگیرند.”

منابع اسرائیلی: سه فرمانده پلیس اسرائیل در درگیری با شبه نظامیان فلسطینی کشته شدند

رسانه های اسرائیلی عصر شنبه گزارش دادند که سه فرمانده پلیس اسرائیل در جریان درگیری با شبه نظامیان فلسطینی در جریان حمله به شهرک های اطراف غزه کشته شدند.

کانال ۱۲ عبری گزارش داد که رئیس پلیس اسرائیل در رهات، گواویر دیویدوف، در عملیات سیل الاقصی که سایت ها و شهرک های اطراف غزه را هدف قرار داد، کشته شد.

عصر روز شنبه، وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که شمار کشته شدگان اسرائیلی به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است و علاوه بر ۱۴۵۲ نفر دیگر در عملیات حماس زخمی شده اند.

وزارت بهداشت غزه شنبه شب اعلام کرد که شمار کشته شدگان فلسطینی در این منطقه به ۲۳۲ نفر افزایش یافته است، در حالی که حدود ۱۷۰۰ نفر در تشدید تنش ها پس از عملیات نظامی حماس علیه اسرائیل زخمی شده اند.

پیش از این، حماس دستگیری ده ها سرباز و افسر اسرائیلی را در جریان عملیات نظامی اعضای خود در شهرک های اطراف غزه تایید کرده بود.

سخنگوی شاخه نظامی-تروریستی حماس گفت: “ما به زندانیان و مردم خود اعلام می کنیم که ده ها زندانی، افسر و سرباز داریم که در مکان های امن و تونل های مقاومت مستقر شده اند.”

حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه سناریوی ترجیحی مقاومت» است
العاروری: حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه

صالح العروری، معاون دفتر سیاسی حماس، گفت که ورود اسرائیل به غزه از راه زمینی سناریوی ترجیحی مقاومت است و افزود که تعداد زیادی از زندانیان اسرائیلی به دست مقاومت افتاده اند.

العروری، روز شنبه گفت: “این حمله طبق برنامه انجام شد، از جمله تصرف شهرها و پایگاه های نظامی اسرائیل در منطقه پوشش غزه.” وی گفت: “بسیاری از طرف ها برای آرام کردن وضعیت به ما روی می آورند و ما به وضوح به آنها می گوییم: با اسرائیل صحبت کنید که مرتکب جنایت علیه مردم ما می شود.”

صالح العاروری تایید کرد که مجاهدین نوار غزه عملیات گسترده ای را با هدف دفاع از مسجد الاقصی و آزادی زندانیان آغاز کرده اند.» وی گفت: نبرد سیل الاقصی نبردی برای نابودی دشمن اسرائیل و پاسخ به جنایات آن است.»

وی تاکید کرد: کرانه باختری حرف آخر در این نبرد است و میتواند درگیری با تمام شهرک های کرانه باختری را آغاز کند.

همه ما باید در این نبرد بجنگیم و منظورم مبارزان مقاومت و مردم ما در کرانه باختری است.

العاروری همچنین از ملت عرب و اسلامی خواست تا در این نبرد شرکت کنند.

منبع: i24

ابو حمزه دستگیری اسرائیلی ها را در اختیار تیپ های اورشلیم اعلام کرد. و جنگ همچنان ادامه دارد
ابو حمزه، سخنگوی تیپ های القدس، اعلام کرد که این تیپ ها تعدادی از سربازان اسرائیلی اسیر شده را در اختیار دارند و خاطرنشان کرد که آنها به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی به جنگ با جناح های مقاومت فلسطینی ادامه می دهند.
ابو حمزه، سخنگوی تیپ های قدس، تایید کرد که سرایا و بقیه جناح های مقاومت، همراه با تیپ های قسام در نوار غزه، عملیات قهرمانانه را ادامه می دهند.

او اعلام کرد که تیپ های القدس بسیاری از سربازان اسرائیلی را دستگیر کرده اند.

ابو حمزه تاکید کرد که تیپ های قدس و مقاومت امروز “فصل جدیدی از پیروزی و شکستن اعتبار موجودیت دشمن” را ثبت می کنند و تاکید کرد که آنچه در عملیات “توفان الاقصی” و از طریق یک سری عملیات در پشت خطوط دشمن اتفاق افتاد، “یک تکان تاریخی طنین انداز” است.

به گفته ابو حمزه، «توفان الاقصی نشان داد که این دشمن گرد و غبار است و میتواند آن را شکست و شکسته شود.»

او گفت که پیروزی مردم فلسطین “دشمن را به یک کودک خدمتکار تبدیل کرد که در همه جا مرگ را احساس می کند” و اشاره کرد که “کشتن راه ما است” زمانی که اشغال سرزمین فلسطین را ترک نکرد.

اوایل ابوعبیده، سخنگوی تیپ های قسام گفت:او گفت: “عملیات طبق برنامه پیش می رود” و تاکید کرد که “دشمن مانند یک ببر کاغذی در مقابل شما سقوط می کند.”

ابوعبیده همچنین تاکید کرد که “مقاومت امروز بیانیه ای را با دشمنی که الاقصی را بی حرمت کرد و به شهرک نشینان ان اجازه داد تا آن را ویران کنند، باز می کند.”

بیش از ۱۰۰ اسرائیلی کشته، ۱۰۰۰ زخمی و دهها زندانی. “طوفان الاقصی” ادامه دارد
رسانه های اسرائیلی از افزایش تعداد کشته شدگان اسرائیلی در نتیجه عملیات طوفان الاقصی» به بیش از ۱۰۰ نفر صحبت می کنند و تعداد زخمی ها به هزار نفر رسیده اند.
مگن دیوید ادوم، خدمات اورژانس اسرائیل، اعلام کرد که شمار کشته شدگان اسرائیلی به ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

وب سایت کانال ۱۴ تایید کرد که تلفات حمله در جنوب تا کنون مرگ بیش از ۱۰۰ اسرائیلی و زخمی شدن حدود هزار نفر است، در حالی که “کانال ۱۳” تایید کرد که تعداد فعلی کشته شدگان اسرائیلی “تنها نوک کوه یخ تعداد واقعی است.”

تامیر استینمن، خبرنگار کانال ۱۲، خاطرنشان کرد: “بسیاری از پرسنل امنیتی و نجات، ارتش و پلیس اسرائیل کشته شدند و ما حداقل می دانیم که دو فرمانده ارشد نظامی کشته شدند.”

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که حدود ۱۵۸ اسرائیلی در شرایط بحرانی هستند.


سخنگوی ارتش اسرائیل به نوبه خود فاش کرد که “در پایگاه مقر غزه جنگ وجود دارد” و اشاره کرد که “نیروهای داخل پایگاه با کمک هلیکوپترهای جنگی می جنگند.”

وب سایت اسرائیلی Ynet اشاره کرد که “۱۰ ساعت پس از حمله، اعضای حماس در اطراف شهرک Sderot راه می روند” و اشاره کرد که “ترس از حضور تعدادی از انها در ایستگاه پلیس وجود دارد.”

روایت شهرک نشینان: ما با یک فروپاشی و یک فاجعه روبرو هستیم.

شهرک نشینان جزئیات حمله شبه نظامیان فلسطینی را روایت می کنند
شبه نظامیان فلسطینی همچنان به دستگیری شهرک نشینان و انتقال آنها به غزه به عنوان بخشی از عملیات طوفان یا سیل الاقصی ادامه می دهد و گزارش های اسرائیلی اخباری را در مورد ۵۰ گروگان در کیبوتص بئری، و درگیری های خشونت آمیز در منطقه غزه و شهرک سازی سدروت پوشش میدهند.

رسانه های اسرائیلی تایید کردند که “تعداد زندانیان غزه ده ها نفر است، غیرنظامیان و سربازان” و هشدار دادند که “همچنین ممکن است (فلسطینی‌ها) اکنون به آدم ربایی و انتقال آنها به نوار غزه ادامه دهد.”

گای باخرور، روزنامه نگار، گفت که “تعداد ربوده شدگان به غزه به “ده ها غیرنظامی و سرباز رسیده است و همچنین ممکن است که آنها در حال حاضر به آدم ربایی و انتقال آنها ادامه دهند، زیرا مرز دیگر باز شده است” و افزود که “فلسطینی با احساس پیروزی فیلم هایی را منتشر می کند که نشان می دهد سربازان و اسرائیلی ها با دستبند در داخل جیپ ها، مانند زندانیان داعش هدایت می شوند.”

«رهبری اسرائیل کجاست؟ کسانی که تمام روز مشغول تحریک طرف فلسطینی هستند کجا هستند؟ این برای آنها مثلا کار خیلی بزرگی است؟.»

ویدئوهایی که به طور گسترده در رسانه های اجتماعی پخش شد، ده ها زندانی اسرائیلی از جمله سربازان، سربازان و شهرک نشینان را نشان می دهد.

تصاویر نشان می دهد که چندین سرباز اسرائیلی زنده دستگیر شده اند.
حتی تعدادی از آنها نیمه لخت و در لباس خواب دستگیر شده‌اند.
صحنه هایی نیز زندانیان زن اسرائیلی در داخل خانه های نوار غزه را هم نشان میدهد، در حالی که کانال ۱۳ اسرائیل گزارش داد که فقط یک مورد ۵۰ گروگان در کیبوتص بئری در نزدیکی غزه گروگان گرفته شده اند.
رسانه های اسرائیلی از تصرف حتی یک شهر در شورای منطقه ای هوف اشکلون، دور از مرز با غزه توسط فلسطینی‌ها صحبت می کنند.

تامیر استیمان، خبرنگار کانال ۱۲ در جنوب غزه گفت: “من گزارش هایی از یک شهرک متعلق به شورای منطقه ای هوف اشکلون، کمی دور از مرز غزه و همچنین از آنجا دریافت کردم که تروریست ها اکنون وارد آن شده اند. تصویر وضعیت واقعی حتی برای ارتش هم روشن نیست.

کمیسر پلیس اسرائیل تایید کرد که تاکنون بیش از ۲۱ جبهه فعال در جنوب وجود دارد، در حالی که نیروهای اشغالگر از صبح امروز عملیاتی را برای بازپس گیری مناطق آزاد شده تحت کنترل مقاومت فلسطینی آغاز کردند.

روزنامه نگاران همچنین به نقل از مهاجرانی که از این حمله فرار کرده اند می گویند: “آنها خانه های ما را اتش زده‌اند ما برای کمک التماس می کنیم.
آنها گفتند که جنگجویان فلسطینی به راحتی “بین خانه ها پرسه می زنند در حالی که شهرک نشینان در پناهگاه ها پنهان می شوند.”

“من عکس های پدرم را در تلگرام دیدم. فکر میکنم او دستگیر شده است.»
یکی از ساکنان کیبوتص به یک روزنامه نگار گفت: “ما صدای تیراندازی و ترور را در همه جا می شنویم.” یکی دیگر از ساکنان کیبوتص ریم گفت: “ارتش هنوز نرسیده است و جوخه اضطراری قادر به مقابله با وضعیت نیست. من برای پیدا کردن پدرم به کمک نیاز دارم، من یک عکس در تلگرام دیدم و فکر می کنم او ربوده شده است.»

یکی دیگر از شهرک نشینان گفت: “اعضای خانواده زمانی گروگان گرفته شدند که پنج فلسطینی در داخل خانه راه می رفتند.”

انا، یکی از ساکنان کیبوتص ریم، گفت: “ما توسط فلسطینی هایی که در یک ماشین عبوری در نزدیکی کیبوتص بودند، مورد اصابت گلوله قرار گرفتیم، ما برای درمان پزشکی تخلیه شدیم و در راه زخمی ها و کشته ها را دیدیم. ما تحت محاصره هستیم در هر لحظه گزارشهایی از دیده شدن فلسطینی ها در میدان نبرد وجود دارد.»

“ما هرگز چیزی شبیه به این را ندیده ایم، در سال هایی که من اینجا بوده ام. تا حالا همچین چیزی ندیده بودم.»

نتانیاهو تاکنون به کریا نرفت

به موازات میدان در حال سوختن در داخل شهرک ها، امیت سگال، مفسر سیاسی کانال ۱۲ اسرائیل، تاکید کرد که “بزرگی شکستی که ما در اینجا دیده ایم نه تنها از سوی یک سازمان فلسطینی غافلگیر کننده است. در عوض، این سناریو در طول سالها تمرین شده است، نه تنها توسط ارتش بلکه توسط پلیس و تمام خدمات اضطراری برای مقابله با این سناریو، و با این حال ما شگفت زده شدیم.

باید گفت که نخست وزیر ۲۰ دقیقه برای دریافت اطلاعات وقت گذاشت. من کاروان نخست وزیر را در مسیر کاریه (مقر وزارت جنگ در تل آویو) حدود ۴۵ دقیقه بعد دیدم.
سالهاست که در تمام دولتهای اسرائیل این باور وجود دارد که میتوان چنین رویدادی را مهار کرد، اما وضعیت در برابر حمله فلسطینیان فرو ریخته است. اگر این سازمان مسلح به کمک ایران توانایی کشتن صدها اسرائیلی و ربودن ده ها نفر دیگر را داشته باشد، به این معنی است که ما شاهد یک رویداد دراماتیک هستیم که باید همه معادلات را تغییر دهد.

واضح است که این تعداد در اسرائیل بی نظیر است، همانطور که تعداد کشته شدگان و همچنین شهرک نشینان بی نظیر است.

آنها سعی می کنند از ما عبور کنند

در مصاحبه ای با اسرائیل هایوم، یک روزنامه نگار به نقل از یک شهرک نشین از کیبوتص باری گفت: “در اینجا شما سخت ترین تصاویر قابل تصور را می بینید. مردم فریاد می زنند که سعی می کنند درهای خود را باز کنند و همچنین در مورد این واقعیت که خانه ما در همان زمان در حال سوختن است، شلیک گلوله و ترور در همه جا.

شهرک دیگری به رسانه های اسرائیلی گفت: تروریست ها به سودروت نفوذ کردند. هیچ کس “هیچ کاری نمی کند” و افزود: “من صدای انفجار بمب می شنوم. یکی از بستگان به من نوشت که آنها حدود یک ساعت در خانه بودند، اما بعدا نوشت: “آنها ما را دستگیر کردند. بعد عکسی از او را در غزه دیدم. مادر و مادربزرگم.»

یکی از ساکنان شهرک نریم به TPS گفت: «فلسطینی ها به کیبوتص حمله کرده اند، ما صدای تیراندازی با سلاح های اتوماتیک را شنیدیم و من می دانم که آنها خانه به خانه می روند و سعی می کنند وارد شوند. نمیتونیم اتاق محافظت شده رو ترک کنیم انها آتش میزنند و وضعیت وحشتناک است، ارتش کجاست؟»

“جنگ سخت”.. رسانه های اسرائیلی: ده ها کشته، صدها زخمی و مفقود.


ده ها کشته اسرائیلی از زمان آغاز عملیات “طوفان الاقصی”، رسانه های اسرائیلی اعلام افزایش تعداد زخمی ها به ۵۵۰ نفر، از جمله در وضعیت وخیم. همچنین گزارش می دهد که ده ها اسرائیلی نیز مفقود شده‌اند.

۵۵۰ مجروح به بیمارستان های اشغالگر منتقل شدند (AFP)

رسانه های اسرائیلی تایید کردند که ۱۰ کشته اسرائیلی در خیابان ها، در جریان درگیری های مداوم با مقاومت فلسطینی در شهرک “سدیروت”، جان خود را از دست داده اند، که تعداد کشته های اسرائیلی را به بیش از ۲۵ نفر می رساند.

همچنین، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که “ده ها نفر مفقود شده‌اند که پس از حمله غافلگیرانه جنبش حماس همچنان در جستجوی آنان هستند”. بر اساس برآورد دستگاه های امدادی اشغالگر، صدها زخمی و ده ها کشته وجود دارد و برخی از آنها هنوز به آنها دسترسی پیدا نکرده اند.

گزارش شده است که ۶۰۰ مجروح به بیمارستان ها منتقل شده اند، از جمله ۱۰۳ نفر در وضعیت خطرناک و وخیم قرار دارند. بر اساس گزارشی اسرائیلی، ۶۰ مجروح با جراحات شدید و وخیم به بیمارستان “سوروکا” منتقل شدند.

رسانه های اسرائیلی خاطرنشان کردند که شبه نظامیان فلسطینی به اسارت و انتقال اسیران به نوار غزه ادامه می دهد۰
آنها افزودند که “ارتش” اشغالگر یک خانه در “سدیروت” را محاصره کرده و در حال مذاکره با شبه نظامیان فلسطینی است که “گروگان‌هایی” را داخل خانه نگه می دارد.

رسانه های اسرائیلی با بیان اینکه “جنگی سخت بر اسرائیل و نه فقط جنوب تحمیل شده است”، گفتند که “اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، این حمله را بدون حمایت ایران و سید حسن نصرالله انجام نخواهد داد”.

آنها تأکید کردند که “اسرائیل روزهای پیچیده و دشوارتری را نسبت به آنچه امروز صبح شاهد بود، در انتظار دارد.”

در مورد تعداد اسیران اسرائیلی، اطلاعات کانال المیادین، صبح امروز، تأیید کرد که گردان های القسام ۳۵ سرباز را از سایت ها و شهرک های اطراف نوار غزه اسیر کرده اند.

رسانه های اسرائیلی همچنین تأیید کردند که حماس بر ۷ شهرک مسلط است و تصاویری از اسرائیلی ها فراری پس از عملیات “طوفان الاقصی” منتشر شد.

پیشتر، رسانه های اسرائیلی اشاره کردند که تعداد کشته های اسرائیلی در عملیات فلسطینی بسیار زیاد است و نمی توان آن را محدود به آمار رسمی کرد.

اخبار شلیک راکت از غزه به سمت تل اویو و مرکز اسرائیل

آژیرهای هشدار دهنده از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز در مناطق مختلف اسرائیل از جمله تل اویو و اطراف ان، شهرهای اسرائیلی در جنوب اسرائیل و در شهرهای اسرائیلی در پاکت غزه شنیده شده است که پس از انتشار رگبار راکت های شلیک شده از نوار غزه به سمت بسیاری از مناطق اسرائیل، از جمله شهر تل آویو و اطراف ان و پاکت غزه، که در ان رگباری از راکت ها شلیک شد و ساکنان صدای انفجار را شنیدند و از انها خواستند وارد مکان های مستحکم و امن شوند.

در عرض یک ربع ساعت، رگبار بی وقفه راکت ها به سمت مناطق گوش دن و شارون شلیک شد و یک زن در یک شهر اسرائیلی در نزدیکی شهر اشدود به شدت زخمی شد.

مگن دیوید ادوم گفت که بر اساس گزارش های اولیه، گزارش شده است که راکت ها در یاون در مرکز اسرائیل، اشکلون و شهر کفار اویو در نزدیکی اشدود فرود امده اند. یک مرد 20 ساله در اثر ترکش در یاون به شدت زخمی شد. نیروهای پلیس شروع به جستجوی مراکز سقوط کردند و از ساکنان خواستند که از حضور در مکان های سقوط خودداری کنند و هر گونه موارد مشکوک را گزارش دهند.

نتانیاهو پس از حمله غافلگیرانه ویرانگر حماس می گوید: ما در جنگ هستیم
نخست وزیر اسرائیل وعده داد که حماس”بهای بی سابقه ای” خواهد پرداخت. احزاب مخالف حمایت کامل خود را از دولت و ارتش ابراز کردند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می گوید اسرائیل پس از آنکه حماس روز شنبه یک حمله غافلگیرانه ویرانگر به این کشور انجام داد، «رسما در جنگ است» و وعده داد که حماس هزینه سنگینی برای این ممله بپردازد.
«شهروندان اسرائیل، ما در جنگ هستیم. نه یک عملیات، نه یک جنگ کوچک در یک جنگ کامل! امروز صبح حماس یک حمله غافلگیرانه مرگبار علیه دولت اسرائیل و شهروندان آن را آغاز کرد.»

این اظهارات که به نظر می رسد در مقر نیروهای دفاعی اسرائیل در تل آویو فیلمبرداری شده است، حدود ساعت ۱۱ صبح، چند ساعت پس از درگیری هایی که پس از شلیک هزاران راکت به سوی اسرائیل و عبور مردان مسلح از مرز با نوار غزه و حمله به چندین شهر اسرائیلی آغاز شد، منتشر شد.

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که حداقل ۲۲ اسرائیلی کشته و صدها نفر زخمی شدند. تلفات بیشتری از مناطق مرزی غزه گزارش شده است که در آن درگیری های مسلحانه بین ارتش اسرائیل و تروریست هایی که آزادانه در چندین مکان دیده می شوند، ادامه دارد.

“ما از ساعات اولیه صبح در این کار بوده ایم. من رؤسای تشکیلات دفاعی را گرد هم آورده ام. من دستورالعمل هایی برای پاکسازی مناطق شهری از تروریست هایی که به آنها نفوذ کرده اند، داده ام.» “این در حال حاضر اتفاق می افتد.”
بنظر می آید ارتش اسرائیل از مناطق مرزی فرار کرده و تجهیزاتش را نیز با خود برده تا بدست فلسطینی ‌ها نیفتد.
نتانیاهو سپس ادامه داد: «به موازات آن، من بسیج گسترده نیروهای ذخیره را برای مبارزه در مقیاس و شدتی که دشمن تاکنون تجربه نکرده است، آغاز میکنم. دشمن بهای بیسابقهای خواهد پرداخت.»

«من از مردم میخواهم که به شدت از دستورات ارتش، فرماندهی جبهه داخلی پیروی کنند. ما در جنگ هستیم و پیروز خواهیم شد.»

«یواو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز وعده داد که اسرائیل در این جنگ پیروز خواهد شد.»

«حماس امروز صبح اشتباه بزرگی مرتکب شد و جنگی را علیه دولت اسرائیل اغاز کرد. سربازان ارتش اسرائیل در تمام مکان های نفوذ با دشمن می جنگند.»

«دولت اسرائیل در این جنگ پیروز خواهد شد.»

در بیانیه مشترک سران احزاب اپوزیسیون کنست از ارتش اسرائیل حمایت کامل شد و از جامعه بین المللی خواست تا اقدامات تروریستی را محکوم کند.

«یائیر لاپید، رئیس یش اطید، بنی گانتز، رئیس وحدت ملی، اویگدور لیبرمن، رئیس یسرائیل بیتونو و مراو مایکلی، رئیس حزب کارگر گفتند: “در چنین روزهایی هیچ اپوزیسیون و ائتلافی در اسرائیل وجود ندارد.»

در این بیانیه امده است که ما در برابر تروریسم متحد هستیم» و نیاز به حمله با مشتی قوی و مصمم و خواستار مجازات حماس و تمام سازمانهای تروریستی است که با ان همکاری میکنند.

در این بیانیه آمده است: بسیج جامعه بین المللی علیه تروریسم ضروری است» و با حمایت قوی از شهروندان اسرائیل، سربازان فعال و ذخیره ارتش اسرائیل که همگی نیروهای امنیتی و اضطراری هستند، پایان یافت.

سازمان دهندگان اعتراضات علیه اصلاحات قضایی دولت که برای شنبه شب برنامه ریزی شده بود، لغو تظاهرات هفتگی را اعلام کردند.
«ما در کنار ساکنان اسرائیل ایستاده ایم و از ارتش اسرائیل و نیروهای امنیتی حمایت کامل می کنیم.»

رئیس جمهور ایزاک هرتزوگ نیز خواستار همبستگی شد.

«دولت اسرائیل در لحظه سختی قرار دارد. من برای ارتش اسرائیل، فرماندهان و جنگجویان ان و کل نیروهای امنیتی و نجات آرزوی توانمندی زیادی دارم.»

«من می خواهم همه کسانی را که در اسرائیل مورد حمله قرار گرفته اند، تشویق و تقویت کنم. من از همه می خواهم که از دستورالعمل های فرماندهی جبهه داخلی پیروی کنند و همبستگی و آرامش متقابل خود را نشان دهند. با هم بر کسانی که میخواهند به ما آسیب برسانند پیروز خواهیم شد.»

۳۵ سرباز اسرائیلی اسیر و دهها نفر از جمله رئیس شورای منطقه شعار هانگف کشته شدند.
افیر لوینشتاین رئیس شورای منطقه ای شعار هانگف در درگیری ها کشته شد و مقاومت فلسطین همچنان به اسارت سربازان اشغالگر و شهرک نشینان به سمت نوار غزه ادامه می دهد.

اطلاعات شبکه المیادین تأیید کرد که شبه نظامیان قسام ۳۵ سرباز اسرائیلی را از سایت‌ها و شهرک‌های اطراف نوار غزه در هنگام درگیری ها و کشته شدن ده‌ها سرباز و شهرک‌نشین اسرائیلی به ایارت گرفتند از جمله رئیس شورای منطقه در شهرک‌های شعار هنگف کشته شد.

گردان‌های القسام همچنین از کنترل کیبوتز و پایگاه نظامی «کرم شالوم» در شرق رفح با عملیات طوفانی خبر دادند.

صحنه‌هایی که رسانه‌های نظامی گردان‌های عزالدین قسام منتشر کردند، تصرف یک کیبوتز و سایت کرم شالوم در شرق رفح را نشان می‌داد.در این ویدئو تعدادی اجساد از سربازان اشغالگر در کیبوتس مستحکم دیده می‌شود که دیوارهای آن نیز دیده می‌شود. رزمندگان مقاومت با موتورسیکلت نفوذ کرده و پیشروی کردند.

به نوبه خود، گردان های قدس در عملیاتی مشترک در نبرد «سیل الاقصی» اعلام کردند که تیپ طولکرم و گردان شهدای الاقصی در حال حاضر به شهرک بیت هفر حمله می کنند.

اطلاعات همچنین تایید کرد که فرمانده پلیس اسرائیل در منطقه جنوبی بر اثر شلیک گلوله شبه‌نظامیان در شهرک سدروت مجروح شده است، در حالی که رسانه های اسرائیلی با پخش گزارشی پلیس از شهرک نشینان در قدس اشغالی خواستند در خانه های خود بمانند و در خیابان ها پرسه نزنند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که «بیش از ۱۵۰ زخمب اسرائیلی در حال حاضر در بیمارستان‌های جنوب به سر می‌برند»، در حالی که گزارش‌ها از تعداد بی‌سابقه مرگ‌ومیر در میان سربازان اشغالگر، پلیس و شهرک‌نشینان خبر می‌دهند.

در حالی که صحنه‌هایی نشان می‌داد که اشغالگران از ترس اینکه شبه‌نظامیان آن‌ها را تصرف یا منهدم کنند، توانایی‌های نظامی خود را از مناطق نزدیک به محل درگیری‌های داخل غزه از جمله هواپیماهای جنگی خارج می‌کنند.

روزنامه اسرائیلی “معاریو” نیز تایید کرد که “واقعیت موفقیت حماس در غافلگیری بهترین اطلاعات جهان و کنترل چند ساعته یک رویداد به سرعت از ذهن بازیگران منطقه پاک نخواهد شد.”

او خاطرنشان کرد: “تا چند دقیقه پیش، ما متقاعد شده بودیم که حماس نمی تواند اسرائیل را غافلگیر کند … خب، ما در اشتباه بودیم.”

معاریو تأیید کرد که «حماس قبلاً در این رویداد پیروز شده است. حقیقت این است که توانست بهترین و با تجربه ترین سرویس های جاسوسی جهان را غافلگیر کند و حقیقت این است که توانست این رویداد را برای ساعات طولانی کنترل کند و در عین حال ده ها جنگنده را به داخل اسرائیل پمپاژ کرد که منجر به کشته شدن آنها شد. تعداد زیادی غیرنظامی و تمسخر قوی ترین سیستم امنیتی در خاورمیانه و یکی از قدرتمندترین بازیگران. جهان”.

وی افزود: “این به این زودی ها از ذهن بازیگران منطقه پاک نخواهد شد. برای بازگرداندن چیزی از بازدارندگی اسرائیل در گذشته، باید سخت و برای مدت طولانی تلاش کنیم.”بیش از ۵۰۰۰ موشک و خمپاره.. الضيف اعلام کرد عملیات “طوفان الاقصی” آغاز شده است.

ترجمه میرفخرایی

فرمانده نظامی گردان‌های القسام اعلام کرد عملیات “طوفان الاقصی” آغاز شده است

فرمانده نظامی گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، محمد الضيف، اعلام کرد عملیات “طوفان الاقصی” آغاز شده است. این عملیات در پاسخ به “عربده‌جویی اشغالگران در مسجد الاقصی” و “کشتن و زخمی کردن زنان در محوطه آن” آغاز شده است.

الضيف اعلام کرد که در مرحله اول این عملیات، بیش از ۵۰۰۰ موشک و خمپاره به سمت اهداف اسرائیلی شلیک شده است. او تأکید کرد که “امروز غضب الاقصی باعث فوران خشم امت ما امروز شده است”.

الضيف همچنین به فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری فراخوان داد تا “حملات خود را علیه شهرک‌های افراطی یهودیی نشین تشدید کنند و اشغالگران را از بین ببرند”. او همچنین از مردم فلسطین در قدس خواست تا “زمین را زیر پای اشغالگران به آتش بکشند” و از مردم فلسطین در داخل اراضی اشغالی خواست تا “در همه جا با اشغالگران مبارزه کنند”.

الضيف همچنین از مردم فلسطین خواست تا “تفنگ‌های خود را بیرون بیاورند و اگر تفنگی ندارند، با چاقو، تبر یا کلنگ به میدان بیایند”. او همچنین به “برادران خود در مقاومت اسلامی در لبنان، سوریه، عراق و ایران” فراخوان داد تا “جبهه‌ها و پرچم‌ها را متحد کنند”.

الضيف همچنین از “برادران خود در الجزایر، مراکش، اردن، مصر و سایر کشورهای عرب” خواست تا “اقدام کنند و به این فراخوان پاسخ دهند”. او تأکید کرد که “زمان آن رسیده است که مقاومت عربی متحد شود”.

الضيف همچنین تأکید کرد که “ما از جهان خواستیم تا برای پایان دادن به جنایات اشغالگران اقدام کند، اما جهان اقدام نکرد و حملات علیه الاقصی و مردم ما افزایش یافت”.

این سخنان الضيف پس از آن ایراد شد که مقاومت فلسطین در غزه ده‌ها موشک به سمت اهداف اسرائیلی شلیک کرد. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر موفقیت گروه‌های فلسطینی در ربودن سربازان اسرائیلی منتشر شد.

رسانه‌های اسرائیلی از “زخمی شدن یک نفر در تل‌آویو بر اثر اصابت موشک” خبر دادند. روزنامه یدیعوت احرنوت اسرائیل نیز این حمله را “اعلام جنگ از سوی حماس” توصیف کرد.

یک کارشناس نظامی به شبکه المیادین گفت که “گزارش‌هایی مبنی بر موفقیت مقاومت در یورش به شهرک‌های اشغالی در اطراف غزه وجود دارد”. او همچنین گفت که “گزارش‌هایی مبنی بر حمله سایبری از سوی مقاومت به سامانه گنبد آهنین اسرائیل نیز وجود دارد”.

این عملیات در حالی آغاز شده است که تنش‌ها در فلسطین به دلیل اقدامات اشغالگران در مسجد الاقصی افزایش یافته است. اشغالگران اسرائیلی در روزهای اخیر به مسجد الاقصی یورش برده و نمازگزاران را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

این عملیات می‌تواند به یک درگیری گسترده بین مقاومت فلسطین و اسرائیل منجر شود.


خبرگزاری‌های اسرائیلی: تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی در عملیات فلسطینی زیاد و غیرقابل شمارش است

کشته شدن تعدادی از نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی در پی عملیات “طوفان قدس”

تصویری که رسانه‌های اسرائیلی از کشته‌شدگان شهرک‌نشینان به دست فلسطینی‌ها منتشر کردند

تعدادی از نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی روز شنبه در پی درگیری‌هایی که پس از حمله مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی در شرق نوار غزه رخ داد، کشته شدند.

تصاویر و فیلم‌هایی از کشته‌شدگان اسرائیلی در خیابان‌های شهرک‌ها در پی عملیات “طوفان قدس” منتشر شد.

رسانه‌های اسرائیلی به وجود گروگان‌ها و کشته‌شدگان اسرائیلی زیادی در پی عملیات در غلاف غزه اعتراف کردند، در حالی که یک مقام پزشکی اسرائیلی تأیید کرد که تعداد کشته‌شدگان زیاد و در حال حاضر قابل شمارش نیست.*

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، “کشته‌شدگان، گروگان‌ها و درگیری‌های تیراندازی در حال انجام در شهرک‌های غلاف غزه وجود دارد.”
در شهرک “سدیروت”، رسانه‌های اسرائیلی وجود کشته‌شدگان را تأیید کردند و از ترس عملیات “ربودن” پس از نفوذ مسلحان خبر دادند.

همچنین به گزارشی دراماتیک از غزه اشاره شد که در آن تعداد زیادی از اجساد سربازان اسرائیلی به نوار غزه ربوده شده است.

سایت‌های خبری اسرائیلی تأیید کردند که اسرائیل روز سختی را سپری می‌کند و وقوع “گروگان‌ها در غلاف و مجروحیت‌های زیادی” را تأیید کردند، در حالی که خبرنگار کانال 12 اشاره کرد که ساکنان “می‌پرسند ارتش کجاست؟ نیروهای امنیتی کجا هستند؟ چرا هنوز به آنها نرسیده‌اند؟” و افزود که “آنها به سادگی از فاجعه بزرگی که در حال وقوع است می‌ترسند و در سدیروت چند نفر زخمی شده‌اند.”

پیش از این امروز، فرمانده نظامی گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، آغاز عملیات “طوفان قدس” را اعلام کرد که “در پاسخ به عربده‌جویی اشغالگران در مسجد الاقصی و کشیدن زنان در صحن آن” بود.

الضيف اعلام کرد که بیش از 5000 موشک و خمپاره در ضربه اول شلیک شده است و تأکید کرد که “خشم الاقصی و امت ما امروز فوران می‌کند.”

این سخنان محمد الضيف پس از آن بیان شد که مقاومت فلسطین در نوار غزه ده‌ها موشک به سمت شهرک‌های اسرائیلی، از جمله “تل آویو”، “ریشون لتسیون” و “بات یام” شلیک کرد.

علاوه بر این، خبرنگار المیادین از دریافت خبر موفقیت رزمندگان فلسطینی در ربایش سربازان اسرائیلی خبر داد.

در همین حال، خبرگزاری شهاب فلسطینی تأیید کرد که “مقاومت‌گران غزه، برای اولین بار در تاریخ، به شهرک‌های اشغالگران با جیپ‌ها نفوذ کرده و بر مناطقی در آن مسلط شده‌اند.”

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی از “خرابی شدن مستقیم یک ساختمان در تل آویو” خبر دادند، در حالی که روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” اعلام کرد که “حمله حماس اعلام جنگ علیه اسرائیل است و ده‌ها مسلح به شهرهای غلاف نوار غزه نفوذ کرده‌اند.”

در گفتگو با المیادین، احمد عبد الرحمن، کارشناس نظامی، از وجود “خبرهایی از موفقیت رزمندگان فلسطینی در نفوذ به شهرک‌های اشغالگران در اطراف این منطقه” خبر داد.

عبد الرحمن افزود که “همچنین اطلاعاتی در مورد حمله سایبری وجود دارد که توسط مقاومت به سمت سامانه گنبد آهنین اشغالگران انجام می‌شود.”


العروری: کرانه باختری حرف اخر در نبرد است و قادر به باز کردن درگیری با تمام شهرک ها است
معاون دفتر سیاسی حماس تایید کرد که کرانه باختری حرف اخر در نبرد سیل الاقصی است و هدف از این عملیات دفاع از مسجد الاقصی و آزادی زندانیان است.
«صالح العاروری، معاون دفتر سیاسی حماس، گفت که نبرد سیل الاقصی نبردی برای دلسرد کردن دشمن صهیونیست و پاسخ به جنایات اشغالگر است.»

او همچنین تاکید کرد که «کرانه باختری حرف آخر در این نبرد است» و اشاره کرد که کرانه باختری قادر به اغاز درگیری با تمام شهرکهای موجود در ان است.

العاروری از طریق کانال فلسطینی الاقصی افزود که مجاهدین نوار غزه عملیات گسترده ای را با هدف دفاع از مسجد الاقصی و ازادی زندانیان اغاز کردند.

او تاکید کرد: “همه ما باید در این نبرد بجنگیم” و به ویژه به مبارزان مقاومت در کرانه باختری اشاره کرد.

وی ادامه داد: ما از مردم خود میخواهیم در نبرد سیل الاقصی شرکت کنند و از ملت عرب و اسلامی ما میخواهیم در این نبرد شرکت کنند.»

محمد الدیف، فرمانده نظامی یگان های القسام، شاخه نظامی حماس، اغاز عملیات سیل الاقصی را در پاسخ به اشغال مسجد الاقصی و کشیدن زنان به حیاط ان» اعلام کرد.

مهمان از پرتاب بیش از ۵۰۰۰ راکت و موشک در اولین حمله سخن گفت و تاکید کرد که خشم الاقصی و ملت ما امروز منفجر میشود.»

این مهمان خطاب به فلسطینیان کرانه باختری از انها خواست “عملیات خود را در شهرک ها سازماندهی کنند و اشغالگر را از بین ببرند.”

او از مردم ما در اورشلیم خواست تا سرزمین زیر پای اشغال را به لرزه درآورده و به آتش بکشند و همچنین از مردم داخل مناطق اشغالی در نغب، جلیل و مثلث خواست تا به خیابان‌ها بیایند و با اشغالگر بجنگند.

وی همچنین خطاب به برادران ما در مقاومت اسلامی در لبنان، سوریه، عراق و ایران تاکید کرد: امروز روزی است که جبهه ها و پرچمها با ان متحد خواهند شد.

فرمانده تیپ های القسام از برادران ما در الجزایر، مراکش، اردن، مصر و سایر کشورهای عربی خواست تا حرکت کنند و به این فراخوان پاسخ دهند و تاکید کرد که زمان متحد شدن مقاومت عرب فرا رسیده است.

این اقدام پس از ان صورت گرفت که مقاومت فلسطینی ها در نوار غزه ده ها راکت به سوی شهرک های اسرائیلی از جمله تل آویو، ریشون لزیون و بت یام شلیک کرد.

یک تانک اسرائیلی و سربازان دستگیر شدند.

در همین حال، خبرگزاری فلسطینی شهاب تایید کرد که “مقاومت غزه برای اولین بار در تاریخ، با جیپ ها و مناطق تحت کنترل به شهرک های اشغالی حمله کرد.”


واکنش اسرائیل

لاپید، گانتز، لیبرمن و میشل: بدون اپوزیسیون، بدون ائتلاف، حمایت کامل از ارتش اسرائیل

در بیانیه مشترک یائیر لاپید، نخست وزیر سابق و رهبر اپوزیسیون، بنی گانتز، اویگدور لیبرمن، رهبر حزب یسرائیل بیتینو و ماراو مایکلی، رهبر حزب کارگر، امده است: “ما همه در برابر تروریسم متحد هستیم و باید با یک دست قوی و مصمم به ان حمله کنیم. در چنین روزهایی هیچ اپوزیسیون یا ائتلافی در اسرائیل وجود ندارد. ما از نیروهای امنیتی برای پاسخ تند و خشن علیه افراط گرایی و پیام رسانان ان حمایت کامل خواهیم کرد.»

امریکا حماس را محکوم کرد: تیراندازی بی رویه به غیرنظامیان»

ایالات متحده شلیک بی رویه راکت های حماس علیه غیرنظامیان اسرائیلی» را محکوم کرد.

استفانی هالت، سفیر موقت امریکا در اسرائیل گفت که با مقامات اسرائیلی در تماس است و کاملا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر اقدامات خصمانه حمایت می کند.

گالانت: وضعیت اضطراری اعلام شد

یواو گالانت، وزیر دفاع غزه در فاصله ۸۰ کیلومتری نوار غزه وضعیت اضطراری اعلام کرد.

“وضعیت ویژه” به فرماندهی جبهه داخلی ارتش اجازه می دهد تا تجمعات و بستن مناطق را محدود کند و این منطقه شامل شهرهای بزرگ تل اویو و بئرشبع است.

جنبش اعتراضی اسرائیل اعتراضات برنامه ریزی شده برای امشب برای شصتمین هفته علیه اصلاحات قضایی را لغو کرد

ما از ارتش و نیروهای امنیتی اسرائیل که در این زمان دشوار کار خود را انجام می دهند حمایت می کنیم و امیدواریم که صلح و امنیت بازگردانده شود.»