اخبار جنگ اوکراین ۷ اکتبر

اسکای نیوز: کاهش کمک های غرب ممکن است زلنسکی را مجبور به سازش با روسیه کند

اسکای نیوز گزارش می دهد که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین ممکن است به دنبال سازش با روسیه در مورد عدم دریافت بودجه کافی از کشورهای غربی باشد.

او خاطرنشان کرد که تصمیم نهایی در مورد سرنوشت درگیری اوکراین “در دستان زلنسکی باقی می ماند.”

از انجا که درگیری ها با شکست یک طرف پایان می یابد، که در این جنگ بعید است، یا سازش حاصل می شود، تصمیم با او است.

در حال حاضر به نظر می رسد که صحبت در مورد اغاز پایان اوکراین است.

او همچنین تاکید کرد که کمک های نظامی و مالی به کی یف به یک بار جدی برای کشورهای غربی تبدیل شده است.

گیدو کروزیتو، وزیر دفاع ایتالیا پیشتر گفته بود که مقامات کشورش کارهای زیادی برای حمایت از اوکراین انجام داده اند و به دلیل منابع محدود رم،پتانسیل بیشتری وجود ندارد.

رومن رادو، رئیس جمهور بلغارستان نیز اعلام کرد که اروپا دیگر نمی تواند ادامه درگیری در اوکراین را تحمل کند و تاکید کرد که ارسال سلاح های بیشتر به اوکراین منجر به حل و فصل درگیری نخواهد شد.

وزارت خارجه روسیه به نوبه خود عرضه تسلیحات توسط کشورهای عضو ناتو به اوکراین را “بازی با اتش” و تحریکی دانست که بحران را تشدید می کند، شانس صلح را تضعیف می کند و ممکن است منجر به جنگ هسته ای شود.

وزارت دفاع روسیه همچنین به کشورهای غربی در مورد تامین تسلیحات اوکراین هشدار داد و قول داد که انها را در خاک اوکراین سرکوب کند.

نظامی سابق آمریکا: اگر زلنسکی طرفدار صلح با روسیه بود، آمریکا او را حذف می کرد

آمریکا و ناتو اجازه نمی دهند کی یف با مسکو صلح کند. کاپیتان سابق تفنگداران دریایی ایالات متحده متیو هو این ارزیابی را در یک مصاحبه ویدیویی با کانال یوتیوب Judging Freedom بیان کرد. هوه گفت: اگر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به نفع توافق صلح با روسیه صحبت کند، می‌تواند به سادگی حذف شود. وی تاکید کرد:

“تاریخ طولانی کشورهای وابسته به ایالات متحده نشان می دهد که اگر برای آنها مزاحم شوید، بدون شک می توانید حذف شوید. شاید زلنسکی در یک کودتا از قدرت خلع می شد.”

در حال حاضر، ایالات متحده و ناتو به قیمت اوکراین با روسیه می جنگند و دست از کار بر نمی دارند. هو توضیح داد:

اوكراين به جاي آمريكا و به جاي ناتو در حال جنگ است.


گازپروم تولید گاز از طریق اوکراین را کاهش می دهد

سرگئی کوپریانوف، مسئول گازپروم گفت، درخواست برای تامین گاز از طریق خاک اوکراین به اروپا از طریق ایستگاه اندازه گیری گاز سوخرانوفکا رد شد. به گفته وی، حمل و نقل تنها از طریق ایستگاه سوجا انجام می شود و 40.3 میلیون متر مکعب برآورد شده است. یک روز قبل، حجم تحویل 42.3 میلیون متر مکعب بود. به گزارش خبرگزاری تاس، کوپریانوف گفت:

“گازپروم گاز روسیه را برای ترانزیت از طریق اوکراین به میزان تایید شده توسط طرف اوکراینی از طریق ایستگاه Sudzha – 40.3 میلیون متر مکعب تا 7 اکتبر تامین خواهد کرد. درخواست ترانزیت از طریق ایستگاه سوخرانوفکا رد شد.”

سربازان روسی چندین قایق حامل جنگنده های اوکراینی را در نزدیکی خرسون منهدم کردند


یگان‌های نیروهای دنیپر روسیه دو قایق حامل جنگنده‌های اوکراینی را در نزدیکی جزایر در دهانه رودخانه دنیپر منهدم کردند. گفته می شود که نیروهای کی یف ده سرباز را از دست داده اند. این خبر را خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرده است.

بر این اساس، یک قایق دیگر حامل پرسنل نظامی اوکراینی در نزدیکی روستای سادوویه منهدم شد. گفته می شود که شش جنگجو کشته شده اند.

همچنین گفته می شود که یک مرکز کنترل پهپاد اوکراینی و خدمه آن در حومه جنوبی خرسون که تحت کنترل کی یف است منهدم شد. گفته می شود که اوکراین پنج پرسنل نظامی خود را از دست داده است.

ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا: اوکراین می تواند سرزمین های روسی زبان را به روسیه واگذار کنددونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا معتقد است که کی‌یف باید سرزمین‌های دارای جمعیت روسی‌زبان را به روسیه تحویل دهد. به گفته وی، بنابراین حفظ اوکراین به عنوان یک دولت امکان پذیر خواهد بود. ترامپ در مصاحبه ای با پورتال خبری Just The News اعلام کرد که می تواند در این مورد مذاکره کند.

وی همچنین تاکید کرد که برنامه های دولت بایدن برای حمایت از کی یف تا زمان پیروزی منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد. ترامپ همچنین مدعی شد که اگر او پست ریاست دولت را حفظ می کرد، بحران اوکراین تشدید نمی شد.


ارتش روسیه تلاش های اوکراین برای پیشروی در جبهه نزدیک در جنوب دونتسک را خنثی کرد

یگان‌های یگان نیروهای شرقی دو تلاش سربازان پیاده اوکراینی را برای پیشروی در بخش دونتسک جنوبی جبهه خنثی کردند. اولگ چخوف، رئیس دفتر مطبوعاتی این انجمن به خبرگزاری تاس گفت. علاوه بر این، از چرخش نیروهای اوکراینی در نزدیکی شهر استارومایورسکویه جلوگیری شد. به گفته چخوف، یک گروه شناسایی در نزدیکی شهرک چرونویه نیز متلاشی شد.

گفته می شود که نیروهای کی یف پنج خدمه نارنجک انداز را در جریان شلیک توپخانه از دست داده اند. یک اسلحه خودکششی Paladin بر روی تاقچه Vremewski توسط یک پهپاد کامیکازه Lancet منهدم شد.

به گفته چخوف، نیروهای مهاجم روسیه موقعیت تاکتیکی خود را در چندین شهر بهبود بخشیده اند. به گفته وی، بیش از 12 پایگاه دشمن اشغال شده است.

ارتش روسیه تلاش های اوکراین برای پیشروی در جبهه نزدیک در جنوب دونتسک را خنثی کرد

یگان‌های یگان نیروهای شرقی دو تلاش سربازان پیاده اوکراینی را برای پیشروی در بخش دونتسک جنوبی جبهه خنثی کردند. اولگ چخوف، رئیس دفتر مطبوعاتی این انجمن به خبرگزاری تاس گفت. علاوه بر این، از چرخش نیروهای اوکراینی در نزدیکی شهر استارومایورسکویه جلوگیری شد. به گفته چخوف، یک گروه شناسایی در نزدیکی شهرک چرونویه نیز متلاشی شد.
گفته می شود که نیروهای کی یف پنج خدمه نارنجک انداز را در جریان شلیک توپخانه از دست داده اند. یک اسلحه خودکششی Paladin بر روی تاقچه Vremewski توسط یک پهپاد کامیکازه Lancet منهدم شد.
به گفته چخوف، نیروهای مهاجم روسیه موقعیت تاکتیکی خود را در چندین شهر بهبود بخشیده اند. به گفته وی، بیش از 12 پایگاه دشمن اشغال شده است.


پدافند ضد هوایی روسیه موشک های اوکراینی را بر فراز منطقه مرزی بلگورود منهدم کرد

وزارت دفاع در مسکو اعلام کرد، حدود ساعت 10 صبح (به وقت محلی) صبح شنبه، نیروهای کی یف تلاش کردند تا با سه موشک عملیاتی-تاکتیکی توچکا-یو به اهدافی در روسیه حمله کنند.
بر این اساس، هر سه موشک توسط نیروهای پدافند هوایی در حال انجام وظیفه بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد.

زلنسکی روسیه را به دروغگویی درباره فساد اوکراین متهم کرد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مدعی است که روسیه در حال انتشار اطلاعات نادرست درباره فساد در اوکراین است تا از حمایت غرب از این کشور دست بردارد. به گزارش Strana.ua، وی تاکید کرد:

«اول از همه، این یک روایت معروف روسیه درباره فساد است.»

اگرچه نگرانی های اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد فساد در اوکراین مبتنی بر اسناد و شواهد است، زلنسکی در متهم کردن کسانی که موضوع فساد اوکراین را مطرح می کنند به تبلیغات طرفدار روسیه دریغ نمی کند. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، به عنوان مثال، او ژان کلود یونکر، رئیس پیشین کمیسیون اتحادیه اروپا را به تبلیغات روسیه متهم کرد، پس از اینکه این سیاستمدار گفت که غیرممکن است که اوکراین به شدت فاسد به اتحادیه اروپا بپیوندد.
به گفته این آژانس، بنیاد ابتکارات دموکراتیک ایلکو کوچریف اوکراین نظرسنجی را در ماه سپتامبر منتشر کرد که نشان می‌دهد نزدیک به 80 درصد از شهروندان اوکراینی زلنسکی را به فساد در دولت و دولت نظامی متهم می‌کنند.

ساکس: حامیان غرب اوکراین با نفرت خود از روسیه کور شده اند

جفری ساکس، اقتصاددان مشهور آمریکایی، روز پنجشنبه در مصاحبه با اندرو ناپولیتانو، مجری سابق فاکس نیوز، درباره وضعیت فعلی اوکراین اظهار نظر کرد. وی در مورد وضعیت سیاسی کشورهای اروپای غربی که همچنان از ادامه درگیری حمایت می کنند، گفتگو کرد.
همه رهبران سیاسی، مانند دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به طور فزاینده ای اعتبار خود را از دست خواهند داد.
او گفت: «این نشانه آن است که مردم از روند کار و مسیری که در پیش گرفته شده بسیار ناراضی هستند.»
بر اساس تحلیل او، علت آنچه او شکست بیشتر تعصب نومحافظه‌کار آمریکا می‌داند، در ایدئولوژی نهفته است.
ساکس می‌گوید: «آن‌ها می‌خواهند به شدت با روسیه بجنگند و جنگ و مردن را به شخص دیگری بسپارند که خواهان استخدام گسترده‌تر از مردان جوان اوکراینی باقی‌مانده هستند».
برای او مهم بود که موضع سیاسی خود را روشن کند: “مواجه با طرفداری از پوتین یا هر کسی نیست. بلکه محافظت از اوکراین در برابر متعصبان ایالات متحده است.”ماموریت آنها به معنای مرگ حتمی بود: 17 سرباز اوکراینی تسلیم ارتش روسیه شدند

در بخشی از جبهه نزدیک دونتسک، 17 سرباز اوکراینی تسلیم ارتش روسیه شدند. ستاد فرماندهی به گروه سربازان دستور داده بود که در موقعیت خود باشند، اما آنها را بدون ذخیره مهمات و بدون امکان تخلیه مجروحان رها کردند. دستوری که به آنها داده شد برای آنها مرگ حتمی بود.
با توجه به ناامید بودن وضعیت آنها، این 17 نفر سلاح های خود را زمین گذاشتند و در 5 اکتبر به ارتش روسیه تسلیم شدند.
در این شرایط سربازان اوکراینی تصمیم به تسلیم گرفتند. سپس همه آنها تمایل خود را برای اقامت در روسیه و عدم شرکت در تبادل زندانیان ابراز کردند.


بانک ملی اوکراین: مهاجرت و بسیج باعث کمبود کارکنان می شود

به دلیل مهاجرت اوکراینی ها به خارج از کشور و بسیج مردان به نیروهای مسلح، کمبود شدید نیروی کار وجود دارد. بانک ملی اوکراین این را در بیانیه ای اعلام کرد. روزنامه اوکراینی STRANA.ua در این باره می نویسد:
خصومت ها در اوکراین به طور فزاینده ای وضعیت بازار کار را پیچیده می کند. در آن، تنظیم کننده به افزایش تعداد مشاغل خالی در بازار کار اشاره کرد – که به فصل و بهبود اقتصادی نسبت داده می شود.
با این حال، او به عرضه محدود نیروی کار اشاره کرد که آن را با دو عامل توضیح می دهد: مهاجرت اوکراینی ها به خارج از کشور و بسیج مردان برای نیروهای مسلح.


هواپیمای آمریکایی نزدیک مرز: هواپیمای جنگنده میگ-31 ناوگان شمالی روسیه به فضا پرتاب شد

به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش روسیه یک جت جنگنده میگ-31 را برای جلوگیری از نقض مرزهای دولتی در شمال این کشور توسط هواپیمای P-8A Poseidon نیروی دریایی آمریکا به فضا پرتاب کرد. مرجع توضیح می دهد:
«در 6 اکتبر 2023، تأسیسات نظارت هوایی روسیه یک هدف هوایی را در حال نزدیک شدن به مرز دولتی روسیه بر فراز آب های دریای نروژ شناسایی کردند.»
به منظور شناسایی هدف هوایی و جلوگیری از تجاوز به مرز دولتی روسیه، یک فروند جنگنده میگ 31 نیروی پدافند هوایی وظیفه ناوگان شمال به هوا منتقل شد. خدمه جنگنده روسی هدف هوایی را هواپیمای گشتی پایگاه P-8A Poseidon نیروی دریایی آمریکا شناسایی کردند.
هواپیمای گشتی ضد زیردریایی آمریکا پس از پرواز جنگنده روسی بر فراز آب های دریای نروژ مستقر شد. به گزارش رسانه ها، پوزیدون آمریکا پیش از این بر فراز دریای بارنتس دیده شده بود. با این حال، میگ 31 که به هوا رفت، از نقض مرز جلوگیری کرد.گزارش: ارتش اوکراین در جبهه زاپوروژیه از فناوری استفاده نمی کند

یوگنی بالیتسکی، فرماندار منطقه زاپوروژیه، می گوید که ارتش اوکراین از فناوری بسیار کمی در تلاش برای پیشروی در بخش زاپروژیه در جبهه استفاده می کند. او در یک پخش از کانال تلویزیونی Rossiya 24 توضیح می دهد:

تقریباً هیچ فناوری باقی نمانده است. حداکثر دو برادلی به کار می آیند.

به گفته بالیزکی، برخی از حملات شامل تانک های چلنجر منفرد ساخت انگلیس است که توسط نیروهای روسی سرنگون می شوند. با این حال، ماموریت های چلنجر “موارد جدا شده” هستند. استاندار تصریح کرد:
“اکنون بیشتر پیاده نظام به کار گرفته میشود و پیاده نظام با کیفیت پایین.”

نروژ می خواهد 1.3 میلیارد یورو برای حمایت از اوکراین تصویب کند

دولت نروژ می گوید اسلو قصد دارد حدود 1.3 میلیارد یورو برای حمایت نظامی و بشردوستانه به اوکراین اختصاص دهد. بر اساس بیانیه ای در وب سایت وزارت خارجه، در مجموع 15 میلیارد کرون نروژ (معادل تقریباً 1.3 میلیارد یورو) در سال 2024 برای حمایت “نظامی، مدنی و بشردوستانه” از اوکراین به عنوان بخشی از برنامه نانسن تصویب می شود. این وزارتخانه گفت که حدود نیمی از این مبلغ شامل کمک های غیرنظامی است و برای حمایت از اشیاء اجتماعی مهم در اوکراین هزینه خواهد شد. این پیشنهاد هنوز باید یک سری مراحل را طی کند و در مجلس تصویب شود.