نمایشگاه تجاری آمریکای لاتین در کوبا

نمایشگاه تجاری آمریکای لاتین در کوبا یکپارچگی منطقه ای را تقویت می کند
معاون اول وزیر تجارت خارجی کوبا، آنا ترسیتا گونزالس، امروز تأیید کرد که میزگرد تجاری کلان انجمن ادغام آمریکای لاتین (ALADI) در هاوانا تجارت درون منطقه ای را تقویت خواهد کرد.

نویسنده: سوزانا آنتون

منتشر شده در گرانما ارگان حزب کمونیست کوبا

ترجمه مجله هفته

معاون اول وزیر تجارت خارجی کوبا، آنا ترزیتا گونزالس، امروز (سوم اکتبر ۲۰۲۳) تاکید کرد که میزگرد تجاری گسترده انجمن ادغام آمریکای لاتین (ALADI) در هاوانا تجارت درون منطقه ای را تقویت خواهد کرد.

افتتاحیه بزرگترین رویداد سالانه ALADI در روز دوشنبه در کاخ کنوانسیون هاوانا با حضور میگل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا، و مانوئل ماررو، نخست وزیر برگزار شد.

گونزالس در سخنرانی افتتاحیه خود خاطرنشان کرد که Expoaladi ۲۰۲۳ پس از سه سال مشارکت مجازی، به دلیل محبوس شدن ناشی از بیماری همه گیر کووید-۱۹، فعالیت حضوری خود را از سر می گیرد.

وی گفت که این دهمین دوره از میزگرد تجاری چند بخشی، برای کوبا تعهد بالایی دارد، زیرا برای اولین بار در یک کشور کارائیب برگزار می‌شود.

وی به حضور ۳۶۸ شرکت از آمریکای لاتین اشاره کرد و گفت که این فرصتی برای شرکت های کوبایی است که عملیات تجاری و مالی آنها به دلیل تحریم اقتصادی آمریکا با مشکل مواجه شده است.

برای کوبا، افزایش صادرات، تنوع بخشیدن به بازارهای محصولات و خدمات، جایگزینی واردات و جذب سرمایه خارجی در کسب و کارهایی که صادرات ایجاد می کنند، بخشی از راهبردهایی است که برای توسعه اقتصادی ملی اتخاذ شده است.

ملاقات تجاری ALADI بر تبادل کالا در بخش‌های کشاورزی و دامپروری، مواد غذایی و نوشیدنی، بیوتکنولوژی و داروسازی، نساجی، پوشاک و کفش، پلاستیک، ظروف و بسته‌بندی متمرکز خواهد شد که نقش مهمی در اقتصاد منطقه ای ایفا می‌کنند.

همچنین مذاکراتی در مورد خدماتی که به شرکت ها، ارتباطات، حمل و نقل، گردشگری ارائه می شود، انجام خواهد شد، بخش های مهمی برای توسعه روابط تجاری بین کشورهای عضو ALADI که عبارتند از آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، کوبا، اکوادور، مکزیک، پاناما، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا.