اخبار جنگ اوکراین سوم اکتبر

لوهانسک: 56 غیرنظامی در اثر گلوله باران اوکراین از ابتدای سال تاکنون کشته شدند

ویکتوریا سردیوکووا، کمیسر حقوق بشر این جمهوری، گزارش داد که از ابتدای سال، 56 غیرنظامی در حملات توپخانه ای اوکراین در جمهوری خلق لوهانسک (LPR) کشته شده اند. او به خبرگزاری تاس گفت که بین اول ژانویهدر 30 ژانویه و 30 سپتامبر 2023، منطقه LPR در مجموع 101 بار گلوله باران شد و بیان می کند:
“در نتیجه گلوله باران 170 غیرنظامی زخمی و 56 غیرنظامی کشته شدند. در مدت مشخص شده، گلوله های دشمن بیش از 360 ساختمان مسکونی و زیرساخت های غیرنظامی را تخریب و آسیب رساند.”

سردیوکووا همچنین گزارش می دهد که بین فوریه و دسامبر 2022، حملات توپخانه اوکراین در مجموع 731 غیرنظامی ساکن LPR را کشته و 963 نفر را مجروح کردند. بیش از 21000 زیرساخت مدنی تخریب یا آسیب دیده است.لهستان انتظار تنش های بیشتر با کیف را دارد

پیوتر مولر سخنگوی دولت لهستان می گوید که روابط بین لهستان و اوکراین ممکن است در ماه های آینده “مشکل” باقی بماند. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با تحریم لهستان بر غلات اوکراین اظهار داشت:
ما به خوبی می دانیم که اوکراین نیز منافع اقتصادی خود را دارد، به عنوان مثال در زمینه کشاورزی، اما ما نمی توانیم و نمی خواهیم این انتظارات را از طرف اوکراین برآورده کنیم.

به گفته مولر، هیچ “تجمیع” روابط وجود نخواهد داشت و روابط “بد” نخواهد بود، اما ورشو انتظار اختلافات را دارد.

علاوه بر این، سخنگوی دولت لهستان ابراز امیدواری کرد که مزایای اجتماعی برای پناهندگان اوکراینی در سال آینده لغو شود:

“تصمیماتی که در حال حاضر معتبر هستند ماهیت انتقالی دارند – آیا تمدید آنها تصمیمی برای سال آینده است. امیدوارم این تصمیم ضروری نباشد. امیدوارم موضوع مزایای موقت اضافی روشن شود.”

وزارت دفاع مقدونیه شمالی: 16 درصد از بودجه دفاعی سالانه به اوکراین اختصاص می یابد

اسکوپیه افتخار میکند که در دو سال گذشته 16 درصد از بودجه دفاعی سالانه خود را نه به دفاع از کشور خود، بلکه به اوکراین اختصاص داده است. اسلاویانکا پتروفسکا وزیر دفاع مقدونیه شمالی به معنای واقعی کلمه:
«ما از همان ابتدا بر اساس درخواستی که البته از طرف اوکراینی بود، تحویل انواع مهمات و سلاح را آغاز کردیم».

“البته این پایانی ندارد، زیرا ما آماده ایم تا زمانی که به آن نیاز است، این نوع حمایت ها را در سایر زمینه هایی که اوکراین به حمایت نیاز دارد ادامه دهیم.«مقدونیه شمالی می داند که اوکراین جنگی را آغاز می کند که برای همه ما مهم است. وزیر گفت که اوکراین برای حق زندگی خود می جنگد. »

مراکز کنترل پهپادهای اوکراینی در دونتسک منهدم شد

نیروهای مسلح روسیه تعدادی پست های بازرسی پهپادهای نیروهای مسلح اوکراین و یک ایستگاه جنگ الکترونیک در جمهوری خلق دونتسک را منهدم کرد. این را وادیم آستافیف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.
همچنین گزارش شده است که توپخانه و نیروی هوایی این یگان، دو انبار مهمات اوکراینی و یک نقطه استقرار موقت تیپ 80 هوابرد مجزای نیروهای مسلح اوکراین در چاسوف یار را هدف قرار داده است.

استونی به اوکراین از حمایت بیشتر اطمینان می دهد

به گزارش سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع استونی، تالین به حمایت نظامی خود از اوکراین ادامه خواهد داد. به گزارش این خبرگزاری، هانو پوکور وزیر دفاع در دیدار با رستم اومروف همتای اوکراینی خود در کیف اظهار داشت:
«ما باید صنعت دفاعی را مانند زمان جنگ به بهره برداری برسانیم و به اوکراین اجازه دهیم تا با سرعت خود در میدان نبرد پیشروی کند. اوکراین برای پیروزی در این جنگ به حمایت و کمک ما نیاز دارد.»

پوکور گفت که متحدان کی یف باید مسیر انتخابی خود برای حمایت نظامی از اوکراین را حفظ کنند.

به گفته وزارت دفاع استونی، از زمان آغاز عملیات روسیه، تالین با تدارکات نظامی به ارزش تقریباً 400 میلیون یورو، معادل یک درصد تولید ناخالص داخلی این کشور، از اوکراین حمایت کرده است.پنتاگون با عرضه ATACMS به کیف – تحت یک شرط – موافقت کرد

واشنگتن موافقت کرد که موشک های تاکتیکی ATACMS مملو از مهمات خوشه ای را به کیف تحویل دهد. این را داگلاس بوش، دستیار وزیر ارتش آمریکا در امور اکتساب، لجستیک و فناوری به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد. این مقام مسئول گفت:
«ما آماده هستیم تا به سرعت عمل کنیم. هر زمان و اگر رئیس جمهور تصمیم به این کار بگیرد، آماده خواهیم بود.»
به گفته داگلاس بوش، پنتاگون برای مدت طولانی برای این تحول آماده شده بود.

کارگاه زیرزمینی آزوف برای ساخت مواد منفجره کشف شد

مقامات امنیتی در جمهوری خلق دونتسک یک کارگاه زیرزمینی را کشف کردند که توسط هنگ آزوف نئونازی اوکراین برای تولید مواد منفجره راه اندازی شده بود. این خبر را سرویس مطبوعاتی گارد ملی روسیه به خبرگزاری تاس اعلام کرد:

در جمهوری خلق دونتسک، کارمندان گارد ملی روسیه و ضد اطلاعات نظامی کارگاهی از گردان ملی‌گرای آزوف را که در آن مواد منفجره دست‌ساز ساخته می‌شد که قابل خنثی کردن نبود، ردیابی کردند.

به گفته مقامات، به عنوان بخشی از کار شناسایی، یک ساختمان مسکونی در یکی از مکان‌های DPR قرار داشت که در آن وسایل و ابزاری وجود داشت که می‌توان با آن مهمات را به مواد منفجره تبدیل کرد و به عنوان اشیاء روزمره درآورد. ورودی های کارگاه زیرزمینی مین گذاری شده بود، اما پیشگامان گارد ملی موفق شدند تله های انفجاری را خنثی کنند. سرویس مطبوعاتی این مقام در ادامه گزارش می دهد:

در بازرسی از این کارگاه، بیش از نیم تن مهمات کالیبر بزرگ، مین، گلوله نارنجک انداز، چاشنی و همچنین باروت و سایر مواد منفجره بسته بندی شده در بطری های پلاستیکی کشف شد. علاوه بر این، مقدار زیادی یونیفورم نیروهای مسلح و گارد ملی اوکراین از جمله لباس‌های زرهی تهیه‌شده از آلمان و نشان‌های هنگ ملی‌گرای آزوف کشف شد.

کمیته تحقیقات روسیه اتهامات تروریستی را علیه رئیس اطلاعات نظامی اوکراین به صورت غیابی تشکیل می دهد

کمیته تحقیقات روسیه به طور غیابی علیه رئیس اطلاعات نظامی اوکراین، کریل بودانوف، و فرماندهی نیروی دریایی و هوایی اوکراین، اتهامات تروریستی را مطرح کرده است.

به گفته بازرسان، نمایندگان رهبری عالی ارتش اوکراین در بیش از 100 حمله هوایی با هواپیماهای بدون سرنشین به مسکو و منطقه مسکو، کریمه و سواستوپل، مناطق روستوف، بلگورود و بریانسک و تعدادی از مناطق دیگر شرکت داشتند. این دوره از آوریل 2022 تا سپتامبر 2023 است.

ارتش اوکراین منطقه بریانسک را با بمب های خوشه ای بمباران کرد

ارتش اوکراین با استفاده از مهمات خوشه ای به شهرک کلیموو در منطقه مرزی بریانسک روسیه شلیک کرد. الکساندر بوگوماس فرماندار منطقه در تلگرام گزارش می دهد:

ارتش اوکراین شهرک کلیموو را با گلوله های خوشه ای گلوله باران کرده است. طبق اطلاعات اولیه، هیچ آسیبی در بر نداشته است. به برخی از ساختمان های مسکونی و ساختمان های مزرعه خسارت وارد شده است.

بوگوماس ادامه داد که خدمات اضطراری در محل هستند. الکساندر ایسایف، رئیس اداره منطقه کلیموو، همچنین درباره بمب های منفجر نشده ای که ممکن است پس از گلوله باران در شهرک وجود داشته باشد، هشدار می دهد. در تلگرام می نویسد:

من از شما می‌خواهم وقتی اشیاء عجیب و غریب را پیدا کردید دست نزنید و حرکت آنها را نزنید، این بسیار خطرناک است.

یک کارخانه صنعتی در شهر شِبِکینو مورد حمله ارتش اوکراین قرار گرفت

نیروهای مسلح اوکراین به یک کارخانه صنعتی در شبکینو در منطقه بلگورود حمله کردند. ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه، گزارش داد که هیچ آسیبی ندیده است. او در تلگرام می نویسد که «خمپاره در حریم شهرک صنعتی سقوط کرد».
گلادکوو گفت: در همین حال، خدمات عملیاتی در حال بررسی عواقب این حادثه در محل بودند.پهپاد در منطقه بریانسک سرنگون شد

الکساندر بوگوماس فرماندار منطقه بریانسک روسیه گفت که نیروهای پدافند هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه تروبچفسکی سرنگون کردند. بوگوماس می افزاید:
“هیچ صدمه ای و تخریبی وجود ندارد. خدمات اورژانس در محل کار می کنند. با تشکر فراوان از واحدهای پدافند هوایی ما!”
استان بریانسک هم مرز با اوکراین است.مقامات اوکراین: تاسیسات تولید در منطقه دنیپروپتروفسک تخریب شده است

به گفته سرگئی لیساک، رئیس اداره اوکراین در منطقه، در شهر پاولوگراد در منطقه دنیپروپتروفسک، تاسیسات تولید در شب 3 اکتبر تخریب شد. گفته می شود آتش سوزی رخ داده است. لیساک می نویسد:
ویران شدن تاسیسات تولیدی وجود دارد.
همچنین در یک کارخانه در شهر دنیپر (قبلاً دنیپروپتروفسک) آتش سوزی رخ داد.
در طول شب، هشدار هوایی در منطقه دنیپروپتروفسک حدود چهار ساعت به طول انجامید و گزارش هایی مبنی بر انفجار وجود داشت.

آلمان هزاران موشک و همچنین وسایل نقلیه و فناوری ارتباطی را در اختیار اوکراین قرار می دهد

هفته گذشته، وزارت دفاع فدرال آلمان هزاران پرتابه و همچنین خودروهای چند منظوره و فناوری ارتباطی را به ارتش اوکراین تحویل داد. این از گزارش هفتگی وزارت فدرال به دست می آید.
به طور خاص، اینها شامل 21 خودروی مرزبانی و 14 وسیله نقلیه ردیابی چند منظوره Bandvagn و همچنین لوازم جانبی تجهیزات رادیویی لئوپارد و 99 پایانه ماهواره‌ای SatCom است. برلین همچنین 239 گوشی رمزنگاری – دستگاه‌های رادیویی برای انتقال اطلاعات بسیار ایمن – و 20000 عینک تیراندازی تحویل داد. کی‌یف همچنین یک خودروی پل‌گذاری بیبر و دو تانک مین‌زدایی Wisent 1 دریافت کرد.رسانه ها: پنتاگون تهدید می کند که برای حمایت از اوکراین پول تمام خواهد شد

وال استریت ژورنال به نقل از نمایندگان ناشناس وزارت دفاع آمریکا گزارش می دهد که واشنگتن هنوز 5.2 میلیارد دلار دارد که می تواند برای ارائه کمک های نظامی به اوکراین استفاده شود. با توجه به هزینه های جاری، این مبلغ برای حدود شش ماه کافی است.
این روزنامه همچنین تاکید می کند که این وجوه باقی مانده وجوهی است که یک سال پیش موجود بوده است. در آینده نزدیک، به دلیل اختلافات بر سر قانون بودجه در ایالات متحده، کیف به سختی با توقف کامل تحویل نظامی تهدید خواهد شد. با این حال، وضعیت فعلی می تواند به شدت بر برنامه ریزی بلندمدت تأثیر بگذارد. بودجه باقی مانده ممکن است برای تامین مالی عملیات نیروهای مسلح اوکراین تا تصویب بودجه بعدی کافی نباشد.نروژ تحریم های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد

دولت پادشاهی نروژ در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات نروژی اقدامات محدودکننده جدیدی را علیه روسیه اعمال کرده‌اند. آنیکن هویتفلد، وزیر امور خارجه این کشور در این بیانیه به طور کلمه به کلمه نقل شده است:
یازدهمین بسته تحریمی با هدف تشدید تحریم‌های موجود و مبارزه با فرار از آنها است.
خاطرنشان می شود که محدودیت های جدید تا حد زیادی با بسته تحریمی یازدهم اتحادیه اروپا مطابقت دارد. این موضوع از جمله به ممنوعیت فروش اوراق بهادار به هر ارز و ترانزیت کالا و فناوری به روسیه مربوط می شود که به افزایش پتانسیل نظامی و فناوری مسکو یا توسعه بخش دفاعی و امنیتی کمک می کند. میتوانست.


پوشیلین: اوکراین در یک روز 20 بار جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران می کند

به گفته دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، ارتش اوکراین در طول روز 20 بار جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کرد. نیروهای کی یف 74 نارنجک با کالیبرهای 122، 152 و 155 میلی متری را به سمت DPR شلیک کردند. از مهمات خوشه ای نیز استفاده شد.
به گزارش پوشیلین، یک مرد و یک زن در نتیجه گلوله باران اوکراین زخمی شدند. در نتیجه زن هر دو پای خود را از دست داد. رئیس DPR همچنین یادآور شد که یک غیرنظامی دیگر قبلاً در نتیجه انفجار یک مین ضد نفر از نوع لپستوک مجروح شده بود.


شهردار نوایا کاخوفکا از تشدید گلوله باران شهر خبر داد

شهردار ولادیمیر لئونتیف به ریانووستی گفت: در هفته گذشته، اوکراین بمباران شهر نوایا کاخوفکا در منطقه خرسون را تشدید کرده است. نیروهای کی یف عمدتاً از مهمات ناتو با کالیبر 155 میلی متری و خمپاره های خاموش ساخت لهستان و همچنین از مهمات خوشه ای استفاده می کنند.
به گفته لئونتیف، تنها خانه های غیرنظامیان مورد آتش سوزی قرار گرفته و در چند روز گذشته دو نفر کشته شده اند.
این مقام همچنین گزارش داد که صبح روز دوشنبه یک مین ساخت لهستان در نزدیکی بازار شهر برخورد کرد. به لطف یک تصادف خوش شانس، این مهمات منفجر نشد و بعداً توسط مهندسان خنثی شد.


بانک OTP مجارستان از فهرست حامیان مالی اوکراین حذف شد

کی یف سرانجام بانک OTP مجارستان را از لیست به اصطلاح حامیان جنگ حذف کرد. این توسط اداره ملی مبارزه با فساد اوکراین گزارش شده است. طی گفتگوهای شبانه روزی در چند روز گذشته با مشارکت سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مشخص شد که OTP Bank تعهداتی را در رابطه با برنامه های آینده خود برای بازار روسیه انجام داده است. است. بنابراین، آژانس به بخشی از توافق خود عمل کرد و موسسه مالی را از فهرست حامیان بین المللی جنگ خارج کرد.
این آژانس در مورد چه تعهداتی در رابطه با بازار روسیه صحبت می کند، فاش نشده است.
پیش از این، در 29 سپتامبر، کیف وضعیت OTP Bank را به عنوان حامی جنگ به حالت تعلیق درآورد. این کار به این امید انجام شد که مجارستان دیگر جلوی کمک نظامی 500 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به کیف را نگیرد.همه یا هیچ: بورل عضویت جزئی اوکراین در اتحادیه اروپا را رد کرد

در کنفرانس مطبوعاتی در کیف پس از نشست کوتاه مدت وزرای خارجه همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، از جمله درباره عضویت احتمالی اوکراین در اتحادیه اروپا صحبت کرد. به گفته بورل، روند الحاق نمی تواند به تدریج طی چندین سال انجام شود زیرا موضوع همه یا هیچ است.
برخی از مقامات اتحادیه اروپا، از جمله رئیس پارلمان اروپا، روبرتا متسولا، قبلاً پیشنهاد کرده بودند که اوکراین می تواند قبل از دستیابی به عضویت کامل، به بازار واحد دسترسی پیدا کند. بورل قاطعانه چنین پیشنهاداتی را رد کرد:
“این همه صحبت در مورد عضویت جزئی چیست؟ عضویت نصف، عضویت 25 درصد؟ عضویت عضویت است، دوره. آیا نیاز دارید که آن را تکرار کنم؟ عضویت عضویت است، دوره.”


راوی: کاخ سفید در حال حاضر بودجه ای برای حمایت طولانی مدت از اوکراین ندارد

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده بودجه ای برای رفع نیازهای فوری اوکراین به کمک نظامی خواهد داشت، اما نه برای حمایت طولانی مدت. وی در نشست خبری خود با خبرنگاران به کلمه بیان کرد:
«آنها برای رفع نیازهای فوری اوکراین در میدان نبرد کافی هستند… اما این یک راه حل بلندمدت نیست.»
ژان پیر خاطرنشان کرد که کاخ سفید همچنان مطمئن است که اوکراین کمک های ضروری ایالات متحده را دریافت خواهد کرد، به ویژه با توجه به تعهد کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به حمایت مستمر از کیف.