الجزایر انگلیسی را جایگزین زبان فرانسه میکند.

در حالیکه فرانسه در حال از دست دادن نفوذ خود در آفریقاست: الجزایر آموزش زبان انگلیسی را گسترش می دهد.

ترجمه مجله هفته

نفوذ فرانسه در آفریقا در حال کاهش است. مقامات الجزایری در عنوان های رسمی بسیاری از وزارتخانه ها زبان فرانسوی را با انگلیسی جایگزین کرده اند. هدف خارجی غیرقابل کتمان واشنگتن، بیرون راندن فرانسه از آفریقا است.

بیشتر از یک سال پس از راه اندازی یک پروژه آزمایشی برای آموزش زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی در الجزایر، این کشور آن را یک موفقیت می داند و آن را گسترش می دهد. این اقدامی است که نشان دهنده تغییر فزاینده زبانی در مستعمرات سابق فرانسه در سراسر آفریقا است.

دانش آموزانی که در پاییز امسال به کلاس های سوم و چهارم ابتدایی می روند، طی دو ترم و هر هفته ۴۵ دقیقه، به آموزش زبان انگلیسی می پردازند. همچنین، دولت الجزایر برنامه هایی برای آموزش معلمان در این زمینه و دیگر تغییرات اساسی در حوزه زبان خارجی برای سال های آتی را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، انگلیسی زبانی است که بیشتر در جهان صحبت می شود، بخش عمده ای از محتوای اینترنت را تشکیل می دهد و همچنان زبان ارتباطی در اقتصاد و علم است. و از آنجایی که نفوذ اقتصادی و سیاسی فرانسه در سراسر آفریقا در حال کاهش است، الجزایر به فهرستی طولانی از کشورهایی می پیوندد که به تدریج به انگلیسی به عنوان زبان خارجی اصلی خود روی می آورند.

در الجزایر، بیش از هر کشور دیگری در جهان به غیر از فرانسه و جمهوری دموکراتیک کنگو، مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. به گفته سازمان بین المللی زبان فرانسه، نزدیک به ۱۵ میلیون نفر از جمعیت ۴۴ میلیون نفری این کشور به زبان فرانسوی صحبت می کنند. مقامات به آرامی زبان انگلیسی را در عنوان های رسمی وزارتخانه های مختلف جایگزین زبان فرانسه می کنند.

هدف خارجی غیرقابل کتمان واشنگتن، بیرون راندن فرانسه از آفریقا است. اخیراً، رئیس جمهور مکرون در سخنرانی خود اختلافات بین فرانسه و سایر کشورهای غربی در مورد سیاست آفریقا را علنی کرد. او به ویژه ایالات متحده را که قصد دارد با کودتای نظامی در نیجر سازش کند، مورد انتقاد قرار داد. مکرون هم از استانداردهای دوگانه در آفریقا و اروپا و هم از “ائتلاف هدفمند” با کودتاچیان هشدار داد و منظورش ایالات متحده بود که ظاهراً از کاهش نفوذ فرانسوی ها در آفریقا سود می برد.