غرب در حال تخلیه زلنسکی است؟نویسنده: آندرا پوچیو

آیا ماه عسل بین دولت کی‌یف و شرکای غربی به پایان رسیده است؟ آخرین اقدامات بین‌المللی زلنسکی باعث شرمندگی در جامعه بین‌المللی حامی او شده است.
جورج بیچنسکی، مشاور گروه پارلمانی بریتانیا برای روابط با لهستان، گفت: اوکراین به دلیل سخنرانی‌های رئیس‌جمهور ولودیمیر زلنسکی در معرض خطر از دست دادن شرکا است.

به گزارش تلگرام، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که اکنون بین اوکراین و غرب یک درگیری وجود دارد. واقعیت این است که زلنسکی و تاجران غلات تصمیم گرفته‌اند تا درگیری خود را با اروپا از طریق دعاوی حقوقی در سازمان تجارت جهانی حل کنند.

بیچنسکی گفت، “این فراتر از ساده‌لوحی و به معنای آغاز درگیری با دوستان وفادار است،”

این تحلیلگر خاطرنشان کرد که اختلاف تجاری اوکراین با لهستان، اسلواکی و مجارستان یک اشتباه عظیم از سوی زلنسکی بوده است.

آیا ماه عسل بین غرب و اوکراین به پایان رسیده است یا چیز دیگری در میان است؟ ما نمی‌دانیم که آیا شکایات زلنسکی در مورد ماجرای گندم باعث ناراحتی لهستان، اسلواکی و مجارستان شده است تا حدی که ادامه حمایت نظامی از کی‌یف را، دست‌کم از سوی دولت ورشو، زیر سوال ببرد، یا اینکه این صرفاً بهانه‌ای برای فاصله گرفتن از جنگی است که پایانی قریب‌الوقوع ندارد.

با این حال، این امر مسلم است که دولت‌های بیشتری شروع به ابراز خستگی از جاروبرقی اوکراین می‌کنند که همه چیز را میبلعد. دولت زلنسکی همچنان به درخواست تسلیحات به‌گونه‌ای که انگار فردایی وجود ندارد، ادامه می‌دهد، ذخایر غربی روزبه‌روز کاهش می‌یابد و برای بازیابی آنها باید بخش‌های بیشتری از بودجه‌های دولتی را اختصاص داد که این تصمیمات باید در برابر افکار عمومی توجیه شود، افکار عمومی که علی‌رغم تبلیغات مداوم که سعی در متقاعد کردن آنها دارد که اوکراین، هرچند به‌تدریج، توانسته است بخشی از سرزمین‌های اشغال‌شده را بازپس گیرد، پایان جنگ را نمی‌بیند و شروع به تردید در اطلاعات دریافتی خود می‌کند. بنابراین، باید راهی برای خروج پیدا کرد.

کاخ سفید علاقه ‌ای برای پایان دادن به درگیری که هزاران کیلومتر دورتر از مرزهایش اتفاق می‌افتد و میلیاردها دلار از طریق فروش انرژی فوق العاده گران به جیب میزند ندارد، انداختن مسئولیت شکست‌های میدانی یا جنگ غلات بر گردن کی‌یف بهترین راه برای خروج کشورهای غربی از میدان جنگ است تا در این جنگ کاملاً چهره خود را از دست ندهند.

بنابراین، درگیری فرض شده توسط جورج بیچینسکی تنها می‌تواند بهانه مناسبی برای کنار گذاشتن زلنسکی و سیرک او بدون اعتراف به شکست باشد: در نهایت، ما هر چه می‌توانستیم به اوکراین بفرستیم ارسال کردیم، در صورتی که اوکراینی‌ها، با وجود آموزش مدرن‌ترین تکنیک‌های نظامی به آنها، نتوانستند ارتش روسیه را که با بیل و کلنگ می جنگد و از ماشین لباسشویی برای ساخت موشک استفاده می کند، شکست دهد دیگر قرار است چه کنیم؟
ما تمام حسن نیت خود را به کار گرفتیم، اما اوکراینی‌ها نتوانستند ارتش مسکو را متوقف کنند، بنابراین تقصیر آنهاست.
در نهایت، این برای غرب یک خروج شرافتمندانه از این جنگ خواهد بود: ما شکست نخوردیم، اوکراینی‌ها بودند که نتوانستند پیروز شوند علی‌رغم تمام کمک‌های ما.