اخبار جنگ اوکراین ۳۰ سپتامبر

گزارش دنتسک از استفاده از سلاح های شیمیایی توسط ارتش اوکراین


مقامات جمهوری خلق دونتسک از استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای مسلح اوکراین علیه سربازان روسی در قلمرو دونتسک گزارش می دهند. وزارت دفاع روسیه هنوز به طور رسمی این اطلاعات را تایید نکرده است.
گزارش دونتسک از استفاده از سلاح های شیمیایی توسط ارتش اوکراین
گفته می شود نیروهای مسلح اوکراین در جریان بمباران مواضع روسیه در نزدیکی گورلووکا در جمهوری خلق دونتسک از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند. این خبر توسط مشاور رئیس دونتسک یان گاگین، به تاس گزارش شده است:

همانطور که فرماندهان زمینی گزارش داده اند، نیروهای مسلح اوکراین در مقیاس بزرگ با توپخانه لوله ای شلیک می کنند که گلوله های ان با ماده ای پر شده است که باعث حملات خفگی، اشک، تهوع، تورم حنجره و تحریک پوست می شود.

گاگین خاطرنشان کرد که ارتش اوکراین تاکنون چندین بار از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. او همچنین توضیح داد که این مقام شخصا این را در وولنواخا و ماریوپول تجربه کرده بود، “مبارزان بعدی در اوگلدار و ارتیوموفسک نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.” تاکنون هیچ بیانیه رسمی از سوی وزارت دفاع روسیه صادر نشده است.

در همین حال، ویدئوهایی در اینترنت پخش می شود که نشان می دهد جنگجویان روسی ظاهرا در معرض استفاده از سلاح های شیمیایی قرار دارند. مراقب باشید، واژگان زشت!

اعتقاد بر این است که جنگجویان اوکراینی از عامل جنگ شیمیایی از گروه عوامل جنگ ریوی کلرپیکرین استفاده کردند. کلرپیکرین باعث تحریک شدید پوست می شود و منجر به تحریک چشم و مشکل تنفس می شود. مسمومیت می تواند منجر به مرگ ناشی از خفگی شود.


مدودف: عملیات ویژه ای که منجر به نابودی کامل رژیم نازی کی یف شد


دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق و معاون شورای امنیت روسیه در روز اتحاد مجدد سرزمین های جدید گفت: عملیات نظامی ویژه روسیه تا زمانی که رژیم نازی کی یف به طور کامل نابود نشود ادامه خواهد داشت. روسیه. وی در کانال تلگرامی خود می نویسد:

»پیروزی از آن ما خواهد بود. و مناطق جدید بیشتری به روسیه خواهند پیوست.»

مدودف توضیح می دهد که عملیات ویژه تنها زمانی پایان می یابد که مناطق بومی روسیه از دست دشمن آزاد شوند.

وی افزود که در همه پرسی یک سال پیش، ساکنان مناطق جدید “تصمیم مهمی گرفتند – برای سرزمین پدری خود.”تصمیم آنها نه تنها نمادی از احیای عدالت تاریخی، بلکه نماد وحدت، اراده عظیم و از خودگذشتگی مردم روسیه است.


همدستان فاشیسم آلمان – بار دیگر در مورد دنباله خونین نازیسم اوکراین

رسوایی مربوط به بازدید یک کهنه سرباز نازی از پارلمان کانادا پایانی ندارد. مسکو بار دیگر از تلاش مقامات کانادایی برای فاصله گرفتن از این حادثه به بهانه ناآگاهی خشمگین است.

به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، مقامات نمی‌توانستند از چه کسی به پارلمان دعوت می‌کنند بی‌اطلاع باشند.

به عنوان یک قاعده، اوکراینی هایی که به هیتلر فرار کردند و با اشغالگران همکاری کردند، ملی گرایان رادیکال بودند. آنها نه تنها داوطلبانه در Waffen-SS جنگیده بودند، بلکه بسیاری از آنها در اقدامات تنبیهی از جمله نسل کشی علیه یهودیان شرکت کرده بودند.

تاریخ نه تنها قتل عام سال 1941 در لووف، بلکه یکی از بدترین تراژدی های قوم یهود، بابی یار را نیز می شناسد.
سازنده هواپیماهای بدون سرنشین Bayraktar ترکیه قصد دارد تا سال 2025 کارخانه خود را در اوکراین تکمیل کند


شرکت ترکی Baykar انتظار دارد که ساخت یک مرکز تولید پهپاد در اوکراین در 1.5 سال آینده به پایان برسد. این را مدیر کل این شرکت، هالوک بایراکتار، در همایش صنعت نظامی در کیف اعلام کرد. او می گوید:

“ساخت و ساز در حال حاضر آغاز شده است. حدود 1.5 سال طول می کشد تا تکمیل شود. ما قصد داریم حداقل 300 نفر را در اینجا استخدام کنیم.”

با این حال، بایراکتار خاطرنشان می کند که چالش های راه اندازی و راه اندازی کارخانه ایمن سازی زنجیره تامین و یافتن کارگران در یک محیط جنگی است. به گفته مدیرعامل، این شرکت حدود 100 میلیون دلار در کشور سرمایه گذاری خواهد کرد که علاوه بر ساخت کارخانه، برای نگهداری مرکز خدمات و دفتر مرکزی شرکت در اوکراین نیز استفاده خواهد شد.


سربازان روسی یک تلاش اوکراینی برای فرود در نزدیکی خرسون را خنثی کردند


یک منبع آگاه روز شنبه به ریانووستی گفت که ارتش روسیه تلاش یک نیروی فرود اوکراینی برای فرود در جزیره بولشوی پوتمکین در دهانه رودخانه دنیپر در نزدیکی خرسون را خنثی کرده است. وی تصریح می کند:

در 24 ساعت گذشته، تلاش برای فرود آوردن دشمن در جزیره بولشوی پوتمکین با گلوله باران واحدهای گروه سربازان دنیپر در جهت خرسون خنثی شد و تا دوازده سرباز اوکراینی کشته شدند.

علاوه بر این، هواپیماهای جنگی روسیه دو خمپاره انداز 120 میلی متری و مهمات را در منطقه جزایر خرسون در دهانه دنیپر هدف قرار دادند. ارتش روسیه شش جنگجوی اوکراینی را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرد.

یک مرکز کنترل پهپاد در نزدیکی خرسون نیز مورد اصابت قرار گرفت و چهار سرباز اوکراینی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. در بخش کاخوفکا از جبهه، هواپیماهای جنگی روسیه یک ایستگاه شناسایی الکترونیکی و یک واحد با چهار پرسنل نظامی اوکراینی را از کار انداختند.


رومانی در حال ساخت نیروهای دفاع هوایی در مرز خود با اوکراین است


وزارت دفاع رومانی به رویترز گفت که رومانی در حال اعزام واحدهای دفاع هوایی به روستاهای واقع در دانوب در مرز اوکراین است. رومانی و ناتو نگران هستند که درگیری روسیه و اوکراین به کشورهای دیگر سرایت کند. مقامات همچنین منطقه پرواز ممنوع را گسترش دادند و چهار جت جنگنده اف-16 دیگر آمریکا را مستقر کردند.

در نیمه اول سپتامبر، لاشه هواپیماهای بدون سرنشین چندین بار در خاک رومانی در مرز با اوکراین پیدا شد. مقامات رومانیایی رسماً به روسیه نسبت به نقض حریم هوایی اعتراض کردند. وزارت خارجه روسیه گفت رومانی به طور قطع نمی داند که لاشه هواپیمای بدون سرنشین از کدام کشور آمده است، بنابراین نادرست است که بگوییم این هواپیماهای بدون سرنشین روسی هستند.


ولادیمیر کلیچکو: من نمی خواهم برای اوکراین بمیرم

بوکسور سابق ولادیمیر کلیچکو، برادر ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، می‌گوید که حاضر نیست برای اوکراین بمیرد – او آماده است برای اوکراین زندگی کند. او با این سخنان به عدم مشارکت خود در درگیری نظامی از سوی نیروهای مسلح اوکراین و عدم حضورش در خاک اوکراین می گوید. او در مصاحبه با ZDF ادعا می کند:

“نه، من حاضر نیستم برای کشور بمیرم. حاضرم برای کشور زندگی کنم. به هر حال این از مردن پیچیده تر است.”

در عین حال، کلیچکو تأکید می کند که بسیاری از ساکنان اوکراین تصمیم دیگری گرفته اند و اکنون در صفوف ارتش اوکراین می جنگند. به گفته برادر شهردار کیف، اکثر کسانی که اکنون در نیروهای مسلح اوکراین و در جبهه خدمت می کنند بسیج نیستند، بلکه داوطلب هستند.

ولادیمیر کلیچکو می گوید که اکنون به طور دائم در آلمان زندگی می کند و به طور منظم در رویدادهای مختلف برای کمک به اوکراینی ها شرکت می کند و سیاستمداران و بازرگانان محلی را متقاعد می کند که حمایت همه جانبه خود را از کیف ادامه دهند و گسترش دهند.


نیروهای روسی نیروهای اوکراینی را در بخش آرتیوموفسک جبهه عقب می راند


دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، گفت که نیروهای اوکراینی تلاش کردند تا حمله ای را در جهت آرتیوموفسک (به اوکراینی: باخموت) شبیه سازی کنند، اما مجبور به عقبنشینی شدند و متحمل خسارات سنگین شدند. وی در پیام تصویری خود در کانال تلگرامی خود توضیح می دهد:

“به سمت آرتیوموفسک، دشمن در آنجا تلاش کرد […] فعالیت های تهاجمی گسترده ای را در جهت شهرک های کوردیوموفکا، آندریوفکا، برخوفکا تقلید کند. با تلفات بسیار سنگین، او به عقب پرتاب شد. موقعیت های اصلی.”

نیویورک تایمز: بیمارستان پنتاگون در آلمان مزدوران آمریکایی زخمی در اوکراین را درمان می کند.

پس از گزارش مشارکت مزدوران آمریکایی در جنگ اوکراین، یک روزنامه امریکایی تایید کرد که بیمارستان پنتاگون در آلمان شروع به پذیرش و درمان مزدوران زخمی امریکایی در اوکراین کرده است.

نیویورک تایمز فاش کرد که بیمارستان پنتاگون در آلمان شروع به پذیرش و درمان مزدوران آمریکایی مجروح در اوکراین کرده و با آنها به عنوان «پرسنل نظامی» رفتار کرده است.

ارتش امریکا درمان مزدوران زخمی آمریکایی را که از اوکراین تخلیه شده اند در مرکز پزشکی منطقه ای در آلمان آغاز کرده است.

این روزنامه افزود که بسیاری از آنها توسط بمباران روسیه و برخی از انها توسط مین ها مورد حمله قرار گرفتند و پنتاگون را مجبور به “ارائه کمک های پزشکی، درمان انها و رفتار با آنها مانند سربازان امریکایی” کردند.

هزاران مزدور، از جمله امریکایی ها و پرسنل بازنشسته نظامی، با نیروهای کی یف در اوکراین می جنگند.

در اواخر ماه مه، واشنگتن فاش کرد که هزاران مزدور امریکایی در کنار نیروهای مسلح اوکراین میجنگند. مشخص نیست که چه تعداد از امریکاییها چنین ریسکی کردند (برای شرکت در درگیری به اوکراین رفتند)، شاید هزاران نفر.»

در اوایل سال جاری، یک زندانی جنگی اوکراینی فاش کرد که مزدوران آمریکایی در نبردهای شهر سولیدار در جمهوری خلق دونتسک شرکت داشتند.

سازمان اطلاعات انلاین پیش از این تداوم کار چندین شرکت خصوصی امنیتی و نظامی در اوکراین و گسترش استخدام سربازان سابق و پیمانکاران امنیتی را فاش کرده بود.

کمیته تحقیق در روسیه پیش از این گزارش داده بود که بیش از هزار مزدور در کنار رژیم اوکراین می جنگند و توضیح داد که تعدادی از انها در سال ۲۰۱۴ وارد این کشور شده اند و اکثر آنها تجربه جنگی در مناطق درگیری در خاورمیانه دارند.

خسارت به زیرساخت ها در استان وینیتسا گزارش شده است

سرگئی بورسوف، رئیس اداره نظامی منطقه ای وینیتسا در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که یک تأسیسات زیربنایی در منطقه وینیتسا آسیب دیده است. پیام او می گوید:
متأسفانه یک شی زیرساختی در منطقه وینیتسا مورد اصابت قرار گرفت.
رسانه های اوکراینی پیشتر از وقوع انفجار در این منطقه خبر داده بودند.9 پرتابه از سیستم پرتاب چند موشک اوراگان اوکراین به منطقه بلگورود شلیک شد

سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای پدافند هوایی روسیه 9 پرتابه از سامانه راکت انداز چندگانه اوراگان اوکراین به منطقه بلگورود شلیک کردند. در بیانیه این وزارت آمده است:
“در شب 30 سپتامبر تقریباً در ساعت 3:45 بامداد به وقت مسکو، تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی به تأسیسات در قلمرو فدراسیون روسیه با استفاده از 9 پرتابه از سیستم پرتاب موشک چندگانه اوراگان خنثی شد. “
فرماندار منطقه، ویاچسلاو گلادکوف نیز از عملکرد سامانه های پدافند هوایی بر فراز بلگورود و منطقه بلگورود خبر داد. او می نویسد:
بر اساس اطلاعات اولیه، تلفات جانی و مالی نداشته است.

پوتین به اوکراینی ها اجازه داد با پاسپورت های منقضی شده وارد کشور شوند

شهروندان اوکراینی اجازه دارند بدون ویزا با پاسپورت ملی منقضی شده وارد روسیه شوند. فرمان مربوطه توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امضا شد. همچنین اسناد دیگری را که می توان برای ورود به روسیه استفاده کرد، از جمله شناسنامه کودکان زیر 16 سال، پاسپورت اوکراینی و شناسه دریانوردی فهرست می کند.

کیف قصد دارد سامانه‌های دفاع هوایی خود را تولید کند

به گفته آندری یرماک، رئیس دفتر ولادیمیر زلنسکی، اوکراین قصد دارد سامانه‌های دفاع هوایی خود را تولید کند. او در مصاحبه با خبرگزاری اوکراینی RBK-Ukraine از جمله می گوید:
یک تصمیم بسیار اساسی وجود دارد که ما به زودی آن را اجرا خواهیم کرد. به زودی کارشناسانی به سراغ ما خواهند آمد که طرحی را برای تولید هر آنچه که ما نیاز داریم، به ویژه سیستم های دفاع هوایی، توسعه خواهند داد.آسیا تایمز: زلنسکی از روش های وحشیانه برای وادار کردن مردم به خدمت سربازی استفاده می کند

ستون نویس روزنامه آسیا تایمز می نویسد که اوکراین تحت فشار است تا نیروهای کافی را به خدمت بگیرد، زیرا ضد حمله خود برای پیشرفت در تلاش است. و خسارات عظیم ولادیمیر زلنسکی را مجبور می کند تا اقدامات بی سابقه ای را برای تکمیل نیروها انجام دهد. آسیا تایمز گزارش می دهد:
«کارشناسان، ژنرال های بازنشسته و مقامات اوکراینی و غربی کاملاً انتظار داشتند که اوکراین به پیشرفتی قاطع در دریای آزوف دست یابد. تابستان امسال، اوکراین و ناتو در تلاش برای پایان دادن به جنگ از طریق ابزارهای نظامی، مسلماً یک شکست استراتژیک متحمل شدند. کشورهای ناتو به بهترین شکل ممکن اوکراین را تامین و آموزش دادند. و حداقل تا کنون تقریباً هیچ دستاوردی نداشته است.
برای داشتن یک فرصت دیگر، اوکراین باید حتی نیروهای بیشتری را بسیج کند و سلاح های پیشرفته تری را در مقادیر بیشتر از همیشه به دست آورد. اما علیرغم همه صحبت ها در مورد بسیج روسیه، به نظر می رسد اوکراین از کمبود نیروی انسانی رنج می برد. کی یف در حال اتخاذ تدابیر شدید فزاینده ای برای رساندن نیروهای کافی به جبهه است. اخیراً بسیج گسترش یافته و شامل گروه هایی می شود که قبلاً حذف شده بودند، مانند افراد دارای معلولیت.
به نوشته این روزنامه، اکنون مشخص شده است که پس از 18 ماه جنگ، ابزارهای معمول بسیج دیگر کافی نیست. بسیاری از مردم در اوکراین “به شدت تلاش می کنند تا از بسیج دوری کنند و مایلند برای انجام این کار رشوه های زیادی بپردازند.”ستون نویس آسیا تایمز تأکید می کند که جای تعجب نیست که مردان اوکراینی در سن نظامی اجازه خروج از کشور را ندارند.گزارش رسانه ها: کی یف به متحدانی وابسته است که از خواسته هایش خسته شده اند

به گفته نویسنده مقاله روزنامه عربی الشرق الاوسط، اوکراین در نقطه عطف بسیار خطرناکی قرار دارد. در این مقاله آمده است که ضدحمله کی یف به اهداف خود نرسید و نه تنها برای اوکراین بلکه برای متحدانش نیز یک شکست کامل بود. ولادیمیر زلنسکی همچنان به حمایت غرب تکیه می کند، اما غرب از درخواست های بی پایان او خسته شده است و این خستگی در حال حاضر خود را نشان می دهد. این امر در همه زمینه ها مشهود است – از جمله اختلافات بین ورشو و کیف بر سر غلات اوکراینی، به گفته روزنامه:
«کیف به کمک متحدان غربی خود متکی است که از درخواست های بی پایان و پیامدهای درگیری طولانی مدت خسته شده اند. ایالات متحده و اروپا از بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کووید-19، تورم بالا و قیمت مواد غذایی و سوخت رنج می برند.
این درگیری اکنون نزدیک به بیست ماه است که ادامه دارد. همه خسته هستند: اوکراینی ها و متحدان آنها و همچنین روس ها. دولت بایدن با مخالفت شدید جمهوری خواهانی مواجه است که خواستار توقف فوری کمک به اوکراین و هدایت آن به نگرانی های سیاسی داخلی هستند.

سوئیس بیش از 100 میلیون یورو برای پاکسازی مین در اوکراین فراهم می کند

شورای فدرال سوئیس 100 میلیون فرانک (حدود 103 میلیون یورو) را برای برنامه های مین زدایی بشردوستانه در اوکراین اختصاص داده است. بر اساس بیانیه ای که در وب سایت دولت سوئیس منتشر شده است، این بودجه بین سال های 2024 تا 2027 در دسترس خواهد بود.
دولت تاکید می کند که این “مین زدایی بشردوستانه” است.
سوئیس قبلاً 15.2 میلیون فرانک (بیش از 15.7 میلیون یورو) در پاکسازی مین های بشردوستانه در اوکراین بین سال های 2022 تا 2023 سرمایه گذاری کرده بود. علاوه بر این، تجهیزات ویژه مین زدایی در اختیار اوکراین قرار گرفت و آموزش متخصصان اوکراینی در این زمینه تامین مالی شد.


اسیران جنگی اوکراینی می گویند: “آلمانی ها به ما یاد دادند… خوب، آنها تمام روز قهوه می نوشند.”


سربازان اوکراینی بیشتر و بیشتر در حال تسلیم شدن هستند. آنها ناامید بودن وضعیت خود را می شناسند و نمی خواهند به جنگ ادامه دهند. در این راستا، واحدهای روسی یک کانال رادیویی ویژه برای ارتباط با کسانی که می خواهند تسلیم شوند ایجاد کرده اند. در حال حاضر حدود 10000 سرباز اوکراینی جان خود را از این طریق نجات داده اند.

برخی از زندانیان در مورد نحوه تحصیل در کشورهای اروپایی که در آن آموزش چندانی به آنها داده نشده است صحبت می کنند. و در چه شرایطی تجهیزات غربی به جبهه می رسد.

دیمیتری می‌گوید: «ما وسایل نقلیه آلمانی گرفتیم، اما آنها کار نمی‌کنند. (…) به نظر می‌رسد آلمانی‌ها از شر تمام تجهیزات انبارها که به آن‌ها نیازی ندارند، خلاص شده‌اند. آلمانی ها به ما یاد دادند، خوب، آنچه به ما یاد دادند… آنها تمام روز قهوه می نوشند، سپس چای، سپس کاکائو”


لوموند: اوکراین میلیون ها زن بچه دار را از دست می دهد


روزنامه فرانسوی لوموند می نویسد، میلیون ها زن دارای فرزند از زمان آغاز درگیری اوکراین را ترک کرده اند – و خروج آنها احتمالاً کمبود مردان در سن نظامی در اوکراین را در سال های آینده تشدید می کند.

آلن بلوم، جمعیت شناس و مدیر تحقیقات موسسه ملی جمعیت شناسی، در مصاحبه ای با روزنامه خاطرنشان می کند که مهاجرت از اوکراین به کشورهای دیگر که شرایط زندگی راحت و جذاب تری نسبت به کشوری در جنگ فرسایشی ارائه می دهند، قابل توجه است. هستند. اگرچه مهاجرت دسته جمعی مدت ها قبل از عملیات نظامی روسیه آغاز شد، اما اکنون ابعاد فاجعه باری پیدا کرده است. بلوم همچنین اشاره می کند که این مهاجرت دسته جمعی زنان دارای فرزند برای اروپا خبر بدی است زیرا در چند سال آینده کسی برای اوکراین نخواهد جنگید:
من یک روند نگران کننده می بینم: مهاجرت زنان است. تقریبا 80 درصد از مهاجران اوکراینی زنان و همچنین کودکان و جوانان هستند که به زودی به سن نظامی می رسند. مادران معمولاً تمایلی به اعزام آنها به جنگ علیه روسیه ندارند. آنها سعی خواهند کرد آنها را در مکانی امن در خارج از کشور قرار دهند. برای ما و اوکراین، این کمبود مردانی را که می‌توانند در سه سال آینده بسیج شوند، افزایش می‌دهد.»
لوموند نتیجه می گیرد که مهاجرت دسته جمعی زنان به اروپای غربی قطعاً منجر به تضعیف اوکراین به عنوان مخالف روسیه در آینده خواهد شد.


“همه از گذشته او خبر دارند!” – سوالات در مورد بازدید کهنه سربازان نازی در پارلمان کانادا همچنان بی پاسخ مانده است

رسوایی مربوط به بازدید یک کهنه سرباز نازی از پارلمان کانادا پایانی ندارد.
مسکو بار دیگر از تلاش مقامات کانادایی برای فاصله گرفتن از تاریخ به بهانه جهل خشمگین است. به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، مقامات نمی‌توانستند از چه کسی به پارلمان دعوت می‌کنند بی‌اطلاع باشند.


رئیس جمهور قزاقستان از روسیه و اوکراین خواست تا مذاکره کنند

در جریان دیدار فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور فدرال با سران کشورهای آسیای مرکزی، قاسم شومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان از ضرورت مذاکره در مناقشه اوکراین صحبت کرد. دفتر مطبوعاتی رئیس جمهور قزاقستان گزارش داد:
قاسم جومارت توکایف بار دیگر از نیاز به دیپلماسی خردمندانه با هدف یافتن راه حل های قابل قبول صلح سخن گفت.
توکایف پیش از این در جریان مذاکرات با اولاف شولز، صدراعظم آلمان مدعی شده بود که روسیه و اوکراین هر دو تمایل خود را برای مذاکره ابراز کرده اند، اما هنوز فرمت قابل قبول برای هر دو طرف مشخص نشده است.


برای «دموکراسی و آزادی»: آیا ارزش‌های غرب در اوکراین به داعشی ها اجازه می‌دهد برای آنها بجنگند؟

روزنامه بریتانیایی “سان” ویدئویی را منتشر کرده است که ادعا می کند خروج یک سرباز اوکراینی مجروح از میدان نبرد را نشان می دهد. گفته می شود که امدادگران متعلق به تیپ 241 نیروهای دفاع سرزمینی اوکراین هستند.
با این حال، پرچم سیاه سازمان تروریستی “دولت اسلامی” به وضوح بر روی سینه و بازوان “ناجی” دیده می شود.
پس آیا غرب نیز اسلام‌گرایان را در اوکراین مسلح می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد در آنجا برای خود بجنگند؟


رئیس شورای امنیت اوکراین: هر اوکراینی باید یک مسلسل در خانه داشته باشد

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین می گوید: هر اوکراینی باید یک مسلسل در خانه داشته باشد تا احساس امنیت کند.
ما باید دائماً برای هر محاکمه ای آماده باشیم و همه باید یک مسلسل در خانه داشته باشند تا از خود محافظت کنند.
وقتی تفنگ دارید احساس کاملا متفاوتی دارید. شما باید با دقت به آن رسیدگی کنید، باید قوانین خاصی وجود داشته باشد، و بعد از آن احساس محافظت بیشتری خواهید کرد.”


بلومبرگ: حملات به کریمه باعث پیشرفت کیف نمی شود

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از یک مقام اروپایی ناشناس اعلام کرد که بعید است حملات فزاینده اوکراین به کریمه به اوکراین اجازه دستیابی به یک پیشرفت قاطع در زمین را بدهد. این در حالی است که این عملیات بخشی از یک استراتژی گسترده تر با هدف “تضعیف مسیرهای تدارکاتی، لجستیک و توانایی انجام عملیات تهاجمی روسیه” است. بلومبرگ آن را به طور خلاصه بیان می کند:

علیرغم حملات دراماتیک در کریمه، مقامات متحد همچنان تردید دارند که اوکراین بتواند در جنگ زمینی امسال به موفقیتی قاطع دست یابد، زیرا نیروهای کی یف در تلاش برای شکستن خطوط دفاعی مین گذاری شده سنگین هستند. روسیه در مناطقی که در شرق و جنوب اوکراین اشغال کرده است، مستقر شده است.


“سربازان ما از تانک های آبرامز نمی ترسند” – قدیروف به پوتین قول داد که تمام دستورات خود را انجام دهد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن روسیه در کرملین دیدار کرد. آنها در مورد وضعیت منطقه، مسائل اجتماعی و مشارکت مبارزان چچنی در عملیات ویژه نظامی گفتگو کردند.
قدیروف گفت که سربازانش روحیه خوبی دارند و تمام سوالات و مشکلات آنها در جبهه حل می شود. آنها هر روز سربازان اوکراینی را اسیر می کنند و فناوری نظامی دشمن را نابود می کنند.

قدیروف گفت: «ما از تانک‌های آبرامز یا هر اسم دیگری نمی‌ترسیم. او به رئیس جمهور روسیه قول داد که دستورات او را صد در صد اجرا کند.