رِناتِه کوپه در دونباس – مسعود امیدی

رناته کوپه از حزب کمونیست آلمان فدرال

رِناتِه کوپه[1] در دونباس[2]

25 سپتامبر 2023

برگردان: مسعود امیدی

رِناتِه کوپه، دبیر بین‌المللی کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست آلمان (GCP) از 6 تا 11 سپتامبر برای یک سفر کاری در دونتسک بود.

رناته در طول سفر خود با روند مبارزات انتخاباتی و رهبری انجمن محلی جمهوری‌خواه حزب کمونیست فدراسیون روسیه (CPRF) آشنا شد. وی همچنین به سطح بالای سازمان‌دهی انتخابات شورای مردمی و شوراهای شهرداری جمهوری خلق دونتسک اشاره کرد.

در 8 سپتامبر، هشتادمین سالگرد آزادسازی دونباس از اشغالگران نازی-آلمانی، گلوله باران نیروهای مسلح اوکراین حتی برای یک روز متوقف نشد – دو غیرنظامی کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند. در مجموع 23 ساختمان مسکونی و 8 تأسیسات زیربنایی عمرانی آسیب دیدند. این یک بار دیگر ماهیت جنایتکارانه‌ی رژیم تروریستی زلنسکی را ثابت می‌کند.

با این حال، به‌رغم حملات مکرر نیروهای مسلح اوکراین، وضعیت در اطراف نقاط رأی‌گیری بسیار پر جنب و جوش بود – مشارکت رأی‌دهندگان از 61.7٪ در منطقه‌ی خرسون تا 75٪ در جمهوری خلق دونتسک (DPR) متغیر بود. چنین درصد قابل‌توجهی از رأی‌دهندگان نشان‌دهنده‌ی انتخاب آگاهانه‌ی میلیون‌ها ساکن در سرزمین‌های جدید برای پیوستن به فدراسیون روسیه است.

دبیر بین‌المللی حزب کمونیست آلمان  (GCP) اظهار داشت که این حزب از ابتدا از ابتکار حزب کمونیست فدراسیون روسیه برای به رسمیت شناختن جمهوری خلق لوهانسک (LPR) و جمهوری خلق دونتسک (DPR) حمایت‌کرد و نسبت به ادامه‌ی اقدامات همبستگی ابراز اطمینان کرد. من تحت تأثیر [اراده]‌ و آمادگی مردم دونباس، و نیز رفقای حزب کمونیست فدراسیون روسیه (CPRF)  به مبارزه قرارگرفتم.

حزب کمونیست آلمان همواره فعالیت‌های همبستگی با مردم دونباس را ترویج خواهد‌کرد.

 

بخش بین‌المللی کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه  (CPRF CC)


[1] Renate Koppe

[2] https://cprf.ru/2023/09/renate-koppe-in-donbas/