اخبار جنگ اوکراین ۲۵ سپتامبر

پهپاد اوکراینی بر فراز دریای سیاه سرنگون شد

نیروهای پدافند هوایی روسیه یک پهپاد را بر فراز دریای سیاه و دو هواپیمای بدون سرنشین ارتش اوکراین را بر فراز منطقه بلگورود سرنگون کردند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. در پیامی از سوی این مقام مسئول آمده است:

«در 25 سپتامبر، تقریباً ساعت 13:00 به وقت مسکو، تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هواپیما مانند بر روی اشیاء در قلمرو فدراسیون روسیه خنثی شد. دو هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی توسط سامانه‌های پدافند هوایی که بر فراز منطقه بلگورود و یک فروند بر فراز آب‌های دریای سیاه منهدم شدند.»لهستان به دلیل بزرگداشت سرباز نازی – اس اس در پارلمان کانادا خواستارعذرخواهی شد.

ورشو انتظار دارد برای بزرگداشت یک ملی‌گرای مسن اوکراینی در پارلمان کانادا که در جنگ دوم جهانی بعنوان سربازان اس‌اس خدمت می‌کرد، دو کشور کانادا و اوگراین عذرخواهی کنند. ویتولد دزیلسکی، سفیر لهستان در کانادا این موضوع را در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد. او می نویسد:

«رهبران کانادا و اوکراین در 22 سپتامبر در مجلس عوام برای یکی از اعضای بخش اس اس گالیسیا، تشکیلات نظامی بدنام جنگ جهانی دوم اوکراین که مسئول قتل هزاران لهستانی و یهودی است، تشویق کردند. لهستان، بهترین متحد اوکراین، هرگز با سفید کردن چنین جنایتکاران موافقت نخواهد کرد. من به عنوان سفیر لهستان در کانادا، انتظار عذرخواهی دارم.»

ژنرال سابق ویتمن در مورد تحویل تسلیحات به کیف: “هیچ تغییر مطلق در بازی وجود ندارد”

یک خبرنگار از کلاوس ویتمن ژنرال بازنشسته بوندسوری پرسید که آیا تحویل تانک های اصلی جنگی آبرامز به کی یف باعث چرخش در جبهه می شود یا خیر. ویتمن تاکید کرد که “هیچ تغییر مطلق بازی” وجود ندارد، همانطور که موشک کروز تاروس یک “سلاح معجزه گر” نیست.
ژنرال همچنین اظهار داشت که کیف به ندرت سیستم های تسلیحاتی مهم را در صورت نیاز دریافت می کند. وقتی صحبت از تانک ها و خودروهای جنگی می شود، حدود 9 ماه در برلین طول کشید تا بوندستاگ تصمیم مربوطه را اتخاذ کند.
ویتمن خاطرنشان کرد: هر چیزی که بعدا می آید خوب است، اما بسیاری از آن ها دیر می آیند.


گزارش رسانه ها: کی یف مجاز است از سلاح های غربی برای حمله به کریمه استفاده کند


ال پاییس اسپانیا می نویسد اعضای ناتو به اوکراین چراغ سبز نشان می دهند تا از سلاح های دوربردی که غرب برای حمله به کریمه ارائه می کند استفاده کند.
با توجه به حمله اخیر اوکراین به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل، این روزنامه بیان می کند که کیف اکنون جبهه جنگ جدیدی را باز کرده است. این روزنامه توضیح می دهد که ارتش اوکراین در این حمله از موشک های کروز Storm Shadow ساخت بریتانیا استفاده کرده است.
همانطور که گفته می شود، موافقت غرب «تغییر قابل توجهی در فیلمنامه است، زیرا همین چند ماه پیش واشنگتن، برلین یا پاریس کریمه را خط قرمزی می دانستند که عبور از آن می تواند به تشدید بیشتر درگیری منجر شود. “

بقایای یک موشک اس-300 در ترانس نیستریا پیدا شد

اولگ بلیاکوف، نایب رئیس کمیسیون مشترک کنترل از جمهوری به رسمیت شناخته نشده مولداوی، گفت که بقایای موشک های اس-300 در روستای چیتکانی در ترانسنیستریا پیدا شد. او توضیح می دهد:
«در 25 سپتامبر در ساعت 00:54 صبح یک انفجار جدی در منطقه ترانس نیستریا رخ داد که به شدت مردم را در منطقه شهر Chițcani آشفته کرد. بقایای موشک در قلمرو ترنسنیستریا در منطقه امنیتی روستای چیتکانی در جاده جونوست سقوط کرد.»
همانطور که بلیاکوف اضافه می کند، این موشک دارای عناصری از نشانه های حفظ شده است که مشخص می کند موشک مدل 1968 است.
Chițcani در ده کیلومتری پایتخت ترانسنیستریا تیراسپول واقع شده است.کمیسر اتحادیه اروپا دومبروسکیس نشان می دهد که موضع چین در قبال درگیری اوکراین را درک نمی کند

والدیس دامبروسکیس، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا در جریان سفر خود به چین گفت که برای پکن، تمامیت ارضی همیشه یک اصل اساسی در دیپلماسی بین المللی بوده است. دامبروسکیس روز دوشنبه به دانشجویان دانشگاه تسینگ‌هوا در پکن گفت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین آشکارا این اصل را نقض می‌کند.
به همین دلیل است که درک موضع چین در قبال جنگ روسیه علیه اوکراین برای ما بسیار دشوار است، زیرا این موضوع اصول اصلی خود چین را نقض می کند.

دونتسک: سربازان روسی اورخوو-واسیلوفکا را آزاد کردند

در جناح شمالی بخش آرتیوموفسک (باخموت) جبهه، واحدهای روسی نیروهای اوکراینی را از شهر اورخوو-واسیلوفکا بیرون راندند. این را ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اداری مرکزی استان زاپوروژیه در تلگرام گفت.
در طول یک حمله، پسران ما نئونازی ها را غافلگیر کردند: آنها انتظار حمله را نداشتند و مجبور به فرار شدند.
به گفته روگوف، آزادسازی شهر به طور قابل توجهی موقعیت تاکتیکی نیروهای روسی را در این بخش از جبهه بهبود می بخشد.


نیروهای مسلح اوکراین از تخریب ایستگاه دریایی در اودسا خبر دادند

به گفته ناتالیا گومنیوک، سخنگوی نیروهای دفاعی جنوبی اوکراین، ایستگاه دریایی در اودسا، اوکراین، عملاً در انفجارهای شبانه تخریب شده است.
به گفته وی، این انفجارها به زیرساخت های بندر و یک انبار غلات برخورد کرده است. «ایستگاه دریا عملاً نابود شده است».
شامگاه یکشنبه، رسانه‌های اوکراینی از پنج سری انفجار در اودسا و دو انفجار در کریووی روگ خبر دادند.
عکس های انفجارهای اخیر در ایستگاه دریایی در اودسا در اینترنت دست به دست می شود.ارتش روسیه چندین پست دیده بانی اوکراینی را در نزدیکی مارینکا منهدم کرد

به گزارش ریانووستی به نقل از یکی از فرماندهان، یگان‌های لشکر 150 تفنگ موتوری نیروهای مسلح روسیه یک حمله موفقیت‌آمیز توسط طوفان‌بازان در نزدیکی مارینکا در جمهوری خلق دونتسک را ممکن می‌سازند. از او نقل شده است که گفت:
“یک واحد شناسایی و نیروهای شناسایی هوایی پست های دیده بانی دشمن را در نزدیکی مارجینکا کشف کردند. همه اهداف مورد اصابت قرار گرفتند. ما در حال ایجاد شرایط مساعد برای حمله به مواضع دشمن هستیم.”
برای عملیات موفقیت‌آمیز واحدهای تهاجمی، نه تنها باید جنگنده‌های دشمن را با آتش بپوشانیم، بلکه پست‌های دیده‌بانی آنها را نیز نابود کنیم تا “واکنش غیرممکن شود”.واحدهای اوکراینی ده ها پرتابه به سمت شهرهای منطقه خرسون شلیک کردند

خبرگزاری تاس به نقل از نیروهای محلی اعلام کرد، دوشنبه شب، نیروهای مسلح اوکراین 38 گلوله از توپخانه لوله‌ای به سمت زیرساخت‌های غیرنظامی در منطقه خرسون شلیک کردند.
روستاهایی مانند Nowa Kachowka، Kachowka، Kardashinka، Korsunka، Krynki، Kasachji Lageri و Dnieperjany تحت تأثیر قرار گرفتند. اطلاعات در مورد تلفات و تخریب غیرنظامیان در حال تعیین است.

مسکو: تعدادی سرباز روسی حمله نیروهای برتر اوکراینی را در نزدیکی جنوب دونتسک دفع کردند

نظامیان اوکراینی در یک روز دو بار تلاش کردند تا با تعداد زیادی نیرو به پایگاه یک تیپ موتوری نیروهای روسی در نزدیکی شهر اوروشاینویه در بخش دونتسک جنوبی حمله کنند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. گفته می شود که دشمن از جمله از یک تانک و دو نفربر زرهی استفاده کرده است. ریانووستی تصاویر ویدئویی مربوطه را در وب سایت خود به اشتراک می گذارد.
بر اساس گزارش ها، 12 سربازاوکراینی با وجود شلیک خمپاره های سنگین توانستند به پایگاه روسیه برسند. گفته می شود که تنها پنج سرباز روسی در برابر آنها مقاومت کرده اند. دو رزمنده با وجود جراحات وارده عقب نشینی نکردند و به شرکت در نبرد ادامه دادند.
اما مهاجمان اوکراینی نتوانستند از خطوط دفاعی روسیه عبور کنند و مجبور به عقب نشینی شدند.


حملات پهپادهای اوکراینی به مناطق مرزی روسیه

همانطور که فرماندار منطقه بریانسک در تلگرام گزارش داد، پدافند ضد هوایی روسیه دوشنبه شب دو پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه سورشسکی سرنگون کرد. این افسر هیچ گونه تلفات یا خسارتی را گزارش نکرده است. خدمات مسئول باید در محل باشد.
اداره منطقه مرزی کورسک نیز از حمله پهپاد اوکراینی خبر می دهد. به گفته فرماندار رومن استاروویت، پدافند هوایی به اهداف بالای دو منطقه پاسخ داد. چندین خانوار شخصی و سقف یک ساختمان اداری آسیب دیدند.
گفته می شود که پنجره های چند ساختمان مسکونی شکسته شده است. Starowoit گزارش داده است که هیچ آسیبی وارد نشده است. مقامات به کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، پیشنهاد می کنند که در کار تعمیر کمک کنند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، پهپادهای اوکراینی نیز در آسمان شبه جزیره کریمه سرنگون شدند. به گفته مقامات مسکو، در مجموع هشت هواپیما بر فراز مناطق بریانسک، کورسک و کریمه منهدم شد.

هشدار هوایی در چندین منطقه اوکراین

هشدارهای هوایی در طول شب در مناطق Dniepropetrovsk، Kirovograd، Nikolayev و Odessa و همچنین در مناطق تحت کنترل کیف در مناطق Zaporozhye و Kherson شنیده شد.

پیش از این، هشدارهای هوایی چندین بار در چندین منطقه از کشور از جمله مناطق Dniepropetrovsk و Odessa لغو شده بود.دونتسک 14 حمله اوکراین را در 24 ساعت گزارش می دهد


مقامات دونتسک 14 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 42 گلوله به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از توپخانه، مهمات خوشه ای و پرتابه های کالیبر 155 میلی متری استفاده کرد. سه شهر از جمله دونتسک، پایتخت منطقه ای، زیر آتش قرار گرفتند.

پنج غیرنظامی در این حملات زخمی شدند. گلوله باران به هفت ساختمان مسکونی در دونتسک و گورلووکا آسیب رساند. هیچ آسیبی به تاسیسات زیربنایی مشاهده نشد.

یک روز قبل، مقامات دونتسک 30 حمله از اوکراین را گزارش کردند.

جنگنده بمب افکن سوخو-34 روسیه مراکز کنترل پهپادهای اوکراینی را در جبهه نزدیک کراسنی لیمان هدف قرار دادند

در بخش کراسنی لیمان جبهه، جنگنده بمب افکن های سوخو-34 روسی پست های فرماندهی و دیده بانی و همچنین مراکز کنترل پهپادهای نیروهای مسلح اوکراین را از بین بردند. این را تاس با اشاره به بیانیه وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. گفته می شود خلبانان یگان مرکزی نیروی زمینی از بمب های گلاید FAB-500 استفاده کرده اند.

همچنین گفته می شود که این حمله همچنین خودروهای جنگی زرهی، تأسیسات مستحکم و مجموعه های پرسنل “با دقت بالا” را منهدم کرد.

رسانه ها از انفجار در خرسون خبر می دهند

گفته می شود که صدای انفجار در شهر خرسون تحت کنترل کی یف شنیده شده است. این را هفته نامه اوکراینی سرکالو ندلی گزارش داده است.
در مناطق خرسون و زاپوروژیه تحت کنترل مقامات اوکراین و همچنین در جمهوری خلق دونتسک هشدار هوایی اعلام شده است.

پهپاد در منطقه کورسک سرنگون شد

در 24 سپتامبر در حوالی ساعت 20:30 به وقت مسکو، تلاش دیگری از سوی نیروهای اوکراینی برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از پهپاد علیه تأسیسات در قلمرو فدراسیون روسیه خنثی شد. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.
پهپاد اوکراینی توسط نیروهای پدافند هوایی بر فراز منطقه کورسک منهدم شد.


سه غیرنظامی در گلوله باران منطقه زاپوروژیه توسط ارتش اوکراین زخمی شدند
در ساعت 18:30 به وقت محلی، ارتش اوکراین یک حمله موشکی به روستای نووفیودوروفکا در منطقه پولوگی در منطقه زاپوروژیه انجام داد. این را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه” گزارش داده است. او اضافه کرد:
بر اساس اطلاعات اولیه، سه غیرنظامی به درجات مختلف زخمی شدند.


آمستردام: اعتراض به تحویل سلاح به اوکراین

تظاهراتی علیه تحویل تسلیحات کشورهای غربی به اوکراین در آمستردام برگزار شد. ناتالیا ورونتسوا، یکی از سازمان دهندگان این تظاهرات، گفت:
«هر بار هلندی‌های بیشتری به تظاهرات می‌آیند. در مجموع فقط 100 شرکت‌کننده وجود داشت، اکنون 200 نفر هستند. و تعداد بیشتری از مردم می‌آیند. و ابتکار عمل برای سازماندهی اعتراض در اصل از هلندی‌ها بود.»


سناتور آمریکایی معتقد است که درگیری مستقیم بین ایالات متحده و روسیه بر سر اوکراین امکان پذیر است

سناتور آمریکایی مارک کلی گفته است که درگیری نظامی مستقیم بین ایالات متحده و روسیه بر سر درگیری اوکراین ظرف دو سال ممکن است. او به معنای واقعی کلمه گفت:

«اگر اکنون شکست بخوریم، این احتمال وجود دارد که یک سال، دو سال دیگر در شرایطی قرار بگیریم که درگیری مستقیم با روس‌ها داشته باشیم، ما این را نمی‌خواهیم».
این سناتور با توجه به احتمال تصویب هزینه های اضافی برای کمک به اوکراین توسط کنگره آمریکا، تاکید کرد:
«ما باید این را تمام کنیم، در غیر این صورت یک فاجعه رخ خواهد داد.»

فوربس: پهپادهای روسی دو تانک Strv 122 سوئدی را منهدم کردند

پهپادهای روسی به دو تانک Strv 122 سوئدی در شرق سواتوو (LVR) آسیب رسانده و اکنون در تلاش برای نابودی کامل آنها هستند. این مطلب را مجله فوربس با استناد به گزارش های کانال های تلگرامی روسیه گزارش داده است.
همانطور که این مجله اشاره می کند، نمی توان دقیقاً گفت که چه اتفاقی برای آنها افتاده است. آنها ممکن است با مین مواجه شده باشند و خدمه را مجبور به ترک آنها کرده باشند. سپس خودروهای رها شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند تا نیروهای اوکراینی نتوانند آنها را برای تعمیر به داخل سرزمین داخلی ببرند.
فوربس اشاره می کند که تانک های سوئدی Strv-122 نسخه ای از تانک لئوپارد 2 هستند و زره قوی تری دارند اما تفنگ ضعیف تری دارند. این مجله تخمین می زند که این بهترین تانک موجود در اوکراین قبل از ورود آبرامز آمریکایی است. در مجموع ده خودروی نظامی از این دست به کیف تحویل داده شد.
امروز وزارت دفاع روسیه از انهدام دو تانک لئوپارد در مسیر کوپیانسک خبر داد.با وافن اس اس در برابر روسیه: کهنه سرباز جنگ جهانی دوم مورد تشویق زلنسکی و ترودو قرار گرفت.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه از سوی «حداقل ده‌ها» از آنها به خاطر سخنرانی‌اش در جمع مقامات و قانونگذاران در پارلمان کانادا مورد تشویق قرار گرفت.
اما نه تنها او، یاروسلاو هونکا 98 ساله، که زمانی در لشکر 14 پیاده نظام داوطلب SS “گالیسیا” جنگید، نیز تشویق شدیدی دریافت کرد. هونکا به عنوان “یک سرباز اوکراینی-کانادایی جنگ جهانی دوم که برای استقلال اوکراین علیه روس ها جنگید” معرفی شد. آنتونی روتا، رئیس پارلمان کانادا که تقریباً گریه می‌کرد، گفت:
او یک قهرمان اوکراینی است، او یک قهرمان کانادایی است. و ما از او برای خدماتش تشکر می کنیم.

گلوله باران توکماک اوکراین: یک کشته و یازده زخمی

به گفته اداره منطقه ای زاپوروژیه، در حمله راکتی اوکراینی به توکماک یک نفر کشته و یازده نفر دیگر زخمی شدند. مقامات منطقه گفتند:
بر اثر گلوله باران توکمک بین ساعت 13:30 تا 13:40، اصابت به محوطه یک ساختمان مسکونی 5 طبقه و اصابت راکت به پشت بام ثبت شد.
گفته می شود سه کودک در میان مجروحان هستند.
یک لوله گاز و خطوط برق نیز آسیب دیده است، یعنی ایستگاه پمپاژ شمال دیگر برق ندارد. نمایندگان خدمات اورژانس در محل حضور دارند.