حمله موشکی به ستاد نیروی دریایی روسیه در سواستوپول.ترجمه مجله هفته

به گزارش میخائیل راشوواشوف، فرماندار شهر سواستوپول، ستاد نیروی دریایی روسیه در سواستوپول با موشک هدف قرار گرفته است. او از اعزام آتش‌نشانی و خدمات اضطراری خبر می‌دهد و از حملات بعدی هشدار می‌دهد.


به گزارش میخائیل راشوواشوف، فرماندار شهر سواستوپول، در تلگرام، ستاد نیروی دریایی روسیه در سواستوپول با موشک هدف قرار گرفته است.
“دشمنان یک حمله موشکی به ستاد ناوگان انجام دادند. سرباره‌ها در کنار تئاتر لنین افتادند.”
راشوواشوف اضافه می‌کند که تمام خدمات اضطراری مربوطه در حال فعالیت هستند و اطلاعات مربوط به مجروحان در حال بررسی است. او از ساکنان شهر می‌خواهد که هیچ عکس یا فیلمی از محل حادثه منتشر نکنند.
فرماندار همچنین از حملات احتمالی بعدی هشدار می‌دهد و از ساکنان می‌خواهد که خانه‌های خود را ترک نکنند و به مرکز شهر نروند.
“کارکنان خدمات اضطراری روسیه در محل حضور دارند. نیروی هوایی در حالت آماده‌باش قرار گرفت. آتش‌نشانی تمام اقدامات لازم را برای اطفای حریق انجام می‌دهد. نیروهای و منابع اضافی به کار گرفته می‌شوند.”
راشوواشوف در حال حاضر گزارش می‌دهد که خطر موشک در سواستوپول برطرف شده است. با این حال، ساکنان باید همچنان از مرکز شهر خودداری کنند. “خیابان‌ها بسته شده‌اند و اقدامات ویژه زیادی در حال انجام است”، او توضیح می‌دهد. آتش‌سوزی در ستاد فرماندهی نیروی دریایی در حال حاضر مهار می‌شود، نیروهای و منابع کافی وجود دارد. زیرساخت‌های غیرنظامی اطراف ستاد فرماندهی آسیب ندیده و هیچ عابری مجروح نشده است.
فرماندار گزارش داد که در نتیجه حمله، شیشه‌های ۱۰ ساختمان مسکونی مجاور بر اثر موج انفجار شکسته شد.
شهرداری اعلام کرد که ورود به مرکز شهر با وسایل نقلیه خصوصی و عمومی تنها با محدودیت امکان‌پذیر است.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک نظامی مفقود شده است. در مجموع پنج موشک بر فراز سواستوپول شلیک شده است. ستاد فرماندهی تاریخی نیروی دریایی آسیب دیده است.
در طول بعد از ظهر، کی‌یف مسئولیت حمله را بر عهده گرفت. در بیانیه‌ای اعلام شد که در ساعت ۱۲ ظهر یک حمله موفق توسط نیروهای دفاعی اوکراین به ستاد فرماندهی ناوگان روسیه انجام شده است.