تانک لئوپارد با خدمه ارتش آلمان در منطقه زاپوروژیه منهدم شد

گزارش رسانه ها: تانک لئوپارد با خدمه ارتش آلمان در منطقه زاپوروژیه منهدم شد

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی، نیروهای مسکو یک تانک لئوپارد را با خدمه بوندسوهر یا ارتش آلمان در منطقه زاپوروژیه از کار انداخته اند. سربازان های روسی از نظامیان و مربیان غربی می خواهند که از نبرد با روس ها خودداری کنند.

همانطور که خبرگزاری ریانووستی به نقل از فرمانده یک گروه شناسایی روسی با نام مستعار “لجندا” گزارش داد، افسران شناسایی نیروهای مسلح روسیه یک تانک لئوپارد را شناسایی کردند که به اوکراین تحویل داده شده بود و خدمه آن منحصراً آلمانی بود. سربازان بوندسوهر در جبهه زاپوروژیه نابود شدند.

این فرمانده به خبرگزاری گفت: سربازان روسی پس از توقف حمله ارتش اوکراین به سمت تانک منهدم شده رفتند. ادامه داد:

«و ما متوجه شدیم که راننده تانک به شدت مجروح شده و بقیه کشته شده‌اند. وقتی راننده تانک آمد و ما را دید، فریاد زد: شلیک نکنید. »

«لجندا» تاکید کرد که راننده تانک زخمب چندین بار گفته است که مزدور نیست، بلکه سرباز ارتش آلمان بوندسوره است و کل خدمه متعلق به ارتش هستند. افسر شناسایی روسی تصریح کرد که سرباز آلمانی هنگام دریافت کمک های اولیه، تیپ خود و محل آن را نام برد. وی نتیجه گرفت:

نتیجه یکسان خواهد بود: تانک های آلمانی خواهند سوخت و تانک های آمریکایی نیز خواهند سوخت، حتی اگر توسط آمریکایی ها هدایت شوند.

این فرمانده افزود: پزشک تیم شناسایی گزارش داد که راننده تانک خون زیادی را از دست داده و بشدت زخمی  شده است. او فقط چند دقیقه زنده ماند. او ادامه می دهد:

به آلمانی گفتم که زخمش خیلی شدید است و شانسی برای زنده ماندن ندارد، او گفت که فرزند و همسرش را خیلی دوست دارم و از اینکه به اینجا آمده پشیمان است.

فرمانده روسی در ادامه گفت: سپس نظامیان روس آماده سازی سربازان آلمانی را برای تخلیه آنها از تانک را آغاز کردند، اما او بیهوش شد و چند دقیقه بعد جان باخت. او از مربیان غربی درخواست کرد که قبل از اعزام سربازان به نبرد با روس ها فکر کنند:

آنها باید قبل از اینکه با روس ها بجنگند به فکر فرزندان و همسرانشان خود باشتد.

در بهار ۲۰۲۲ مسکو پیامی به کشورهای ناتو درباره تحویل تجهیزات نظامی به اوکراین ارسال کرد. روسیه بارها اشاره کرده است که هر محموله ای حاوی سلاح برای کی یف برای ارتش روسیه یک هدف قانونی است.

به این ترتیب بر خلاف ادعای کشورهای غربی که مستقیماً در جنگ اوکراین با روسیه شرکت ندارند این حادثه نشان می‌دهد که حتی سربازان ارتش رسمی آلمان در این جنگ دخالت مستقیم دارند و ناتو مستقیماً درگیر جنگ با روسیه می‌باشد.