اخبار جنگ اوکراین ۲۲ سپتامبر

موشک کروز اوکراینی در سواحل کریمه سرنگون شد

پدافند هوایی روسیه یک موشک کروز اوکراینی و دو پهپاد را در سواحل غربی کریمه سرنگون کرد. وزارت دفاع گزارش می دهد:

حوالی ساعت 10:30 روز 22 سپتامبر، رژیم کی یف با استفاده از موشک های کروز هوابرد و هواپیماهای بدون سرنشین اقدام به انجام یک حمله تروریستی علیه اهدافی در خاک فدراسیون روسیه کرد. سامانه‌های پدافند هوایی در حال انجام وظیفه، یک موشک کروز اوکراینی و دو پهپاد شبیه هواپیما را در سواحل غربی شبه جزیره کریمه شناسایی و منهدم کردند.


پوشیلین: کی یف در حال تمرکز نیروها در شمال جمهوری خلق دونتسک است
دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری روسیه در تلگرام گزارش داد که کی‌یف در حال جمع‌آوری نیرو از جمله واحدهای تهاجمی در بخش‌های شمالی جبهه در جمهوری خلق دونتسک (DPR) است. خبرگزاری ریانووستی به نقل از او می گوید:
در مورد جناح شمالی، می بینیم که دشمن نیروهای خاصی به ویژه یگان های تهاجمی را در برخی از بخش های جبهه به ویژه به سمت شهرک های ساکو و وانزتی و راسدولوکا متمرکز می کند، اما هنوز فعالیتی صورت نگرفته است.


گزارش: جمهوری چک در حال اتمام بودجه برای حمایت از اوکراین است

جمهوری چک برای تامین مالی کمک های نظامی به اوکراین به طور فزاینده ای مشکل پیدا کرده. به گزارش پورتال خبری Euractiv، پراگ می خواهد به حمایت از کیف ادامه دهد.

همانطور که این گزارش نشان می دهد، پس از افزایش اخیر در کمک به صندوق صلح اروپا، که بخشی از کمک های مالی به اوکراین را تامین می کند، جمهوری چک در ماه ژوئن برای جمع آوری کمک های مالی با مشکل مواجه بود. با این وجود، دولت می خواهد به تحویل نظامی به اوکراین ادامه دهد. به همین منظور، وزارت خارجه چک در حال تهیه سندی با پیشنهادات برای حل مشکلات مالی است.
در سال 2022، جمهوری چک به بزرگترین حامی اوکراین از نظر هزینه های دفاعی داخلی تبدیل شد. بر اساس گزارش موسسه تحقیقات صلح استکهلم، پراگ کمک به کی یف را به ارزش 2.1 میلیارد دلار تایید کرد که تقریبا نیمی از بودجه نظامی چک است.


فرمانده: سربازان روسی حمله واحدهای اوکراینی را در نزدیکی مارینکا خنثی کردند

سربازان یگان نیروهای جنوبی روسیه حمله یگان های اوکراینی را در نزدیکی شهر مارینکا خنثی کردند. یک فرمانده واحد به ریانووستی گفت: خودروهای زرهی دشمن منهدم شدند. در اطلاعیه آمده است:

“تجهیزات شناسایی هوایی ما خودروهای زرهی دشمن را در نزدیکی مارینکا شناسایی کردند. آنها توانستند یک واحد تهاجمی را در حمله به مواضع ما پشتیبانی کنند. مختصات هدف به توپخانه ها منتقل شد. گلوله باران از هوا اصلاح شد. هدف منهدم شد. یک حمله احتمالی خنثی شد.”


پس از قتل غیرنظامیان: مرزبان اوکراینی به حبس ابد محکوم شد

دادگاه عالی جمهوری خلق دونتسک، دنیس گانگالی، مرزبان اوکراینی را به حبس ابد محکوم کرد. همانطور که دفتر دادستانی به خبرگزاری تاس می گوید، این جوان 28 ساله از جمله در قتل دو یا چند نفر توسط یک گروهی سازمان یافته به انگیزه نفرت سیاسی یا ایدئولوژیک و همچنین رفتار وحشیانه با جمعیت غیر نظامی مجرم شناخته شد.
بازرسان مشخص کردند که گانگالی و همکارانش از بخش 23 گارد مرزی اوکراین از یک مسلسل برای شلیک به چهار خودروی حامل غیرنظامیان در حال فرار از ماریوپل بین 15 تا 30 آوریل استفاده کردند. سه نفر در دم جان باختند و سه نفر دیگر از این حمله جان سالم به در بردند.

رئیس جمهوری خلق: ارتش اوکراین در بخش کراسنی لیمان از جبهه عقب رانده شد

دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک گزارش می دهد که طی یک تلاش برای پیشروی، ارتش اوکراین در بخش کراسنی لیمان جبهه به مواضع اصلی خود بازگردانده شد. خبرگزاری تاس به نقل از وی چنین می گوید:

“در بخش کراسنی لیمان از جبهه، دشمن چندین عملیات انجام داد و در چندین مکان شناسایی رزمی انجام داد: Torskoye، Nevskoye، Ternoye، Novoyegorovka. دشمن تا حدی با آتش توپخانه شکست خورد و بخشی از آن به مواضع اولیه خود پرتاب شد. “
پوشیلین ادامه داد: نیروهای مسلح روسیه نیز از هواپیماهای جنگی در این بخش از جبهه استفاده کردند.


توپخانه اوکراین به گلوله باران دونتسک ادامه می دهد

نماینده این جمهوری به مرکز مشترک کنترل و هماهنگی گزارش می دهد که ارتش اوکراین طی روز گذشته 43 بار شهرهای جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کرده است. این آژانس می گوید شهرهای دونتسک، گورلووکا، ماکیفکا، یلنووکا و یاسینواتایا مورد حمله قرار گرفتند. گلوله باران با خمپاره های کالیبر 155 و 152 میلی متری از جمله مهمات خوشه ای انجام شد. در مجموع 161 گلوله شلیک شد.
دو غیرنظامی در دونتسک و ماکیفکا زخمی شدند. علاوه بر این، چهار ساختمان مسکونی و سه زیرساخت مدنی در دونکز، گورلووکا و ماکیفکا آسیب دیدند.


پهپادهای اوکراینی بر فراز دریای سیاه سرنگون شدند

پدافند هوایی روسیه دو پهپاد اوکراینی را بر فراز دریای سیاه پس از اینکه کی یف تلاش کرد از آنها برای حمله به اشیاء در خاک روسیه استفاده کند، سرنگون کرد. وزارت دفاع گزارش می دهد:
«امشب از تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از پهپادهای شبیه به هواپیما علیه اهدافی در خاک فدراسیون روسیه جلوگیری شد. نیروهای پدافند هوایی در حال انجام وظیفه دو پهپاد اوکراینی را بر فراز آب های دریای سیاه در نزدیکی سواحل جنوب شرقی شبه جزیره کریمه و در منطقه توآپسه در منطقه کراسنودار منهدم کردند.»


نیروهای روسیه فناوری نظامی آمریکا را در نزدیکی کوپیانسک نابود کردند

در بخش کوپیانسک جبهه، نیروهای روسی چندین واحد از تجهیزات نظامی ساخت ایالات متحده را منهدم کردند. همانطور که سخنگوی گروه نظامی روسیه وست سرگئی سایبینسکی به خبرگزاری تاس گفت، یک مجموعه پدافند هوایی انتقام جوی با شلیک یک هویتزر 152 میلی متری D-20 منهدم شد. سربازان روسی همچنین دو اسلحه M777 و یک هویتزر خودکششی M109 Paladin را منهدم کردند. پدافند هوایی 8 پهپاد را سرنگون کرد. سیبینسکی می افزاید:
مجموع تلفات دشمن بیش از دو دسته پرسنل، دو خمپاره، یک بسته مهمات بود


رئیس ستاد کل ارتش آمریکا از حمله زمستانی خبر داد: “اوکراینی ها دست از جنگ بر نمی دارند”


در نشست روز سه‌شنبه گروه تماس دفاعی اوکراین در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، مارک میلی، انتقادات مبنی بر اینکه ضد حمله اوکراین بسیار کند پیش می‌رود را رد کرد.
«او استدلال کرد که نیروهای اوکراینی در یک نبرد دشوار پیشرفت ثابتی داشتند. در این زمینه، او یک حمله زمستانی را اعلام کرد:
آنها تا رسیدن به حالت پایانی ادامه خواهند داشت.»“طرح صلح” اتوپیایی زلنسکی برای اوکراین

روز چهارشنبه، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در شورای امنیت سازمان ملل خواسته‌هایی را از روسیه مطرح کرد و طرحی موسوم به «طرح صلح» برای اوکراین را پیشنهاد کرد. زلنسکی خواستار خروج کامل نیروها و تشکیلات نظامی روسیه از کل خاک اوکراین در داخل مرزهای 1991 و همچنین بازگرداندن کامل کنترل مؤثر اوکراین بر کل مرز دولتی و بدون محدودیت منطقه اقتصادی شد.خلبانان اوکراینی به زودی برای آموزش F-16 وارد آمریکا می شوند

به گفته پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، گروهی از سربازان اوکراینی به زودی وارد ایالات متحده خواهند شد. اینها خلبانان و تکنسین هایی هستند که بر روی جت های جنگنده F-16 آموزش دیده اند. با این حال، آنها ابتدا در دوره های انگلیسی شرکت می کردند و تنها چند هفته بعد آموزش پرواز را آغاز می کردند.
به گفته رایدر، چند خلبان و ده ها تکنسین قرار است به ایالات متحده بیایند. با این حال، وی ارقام دقیق تری را فاش نکرد.آنها ساکنان دونباس را تهدید به نابودی می کنند – لاوروف فرمول صلح زلنسکی را برچید


کشورهای ناتو “شعارها” را به گفتگوی اساسی ترجیح می دهند، در حالی که در اوکراین “رژیم نازی آشکار” را که تابع واشنگتن هستند، تبلیغ می کنند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود در سازمان ملل این را گفت.
او همچنین از به اصطلاح “فرمول صلح” رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی استفاده کرد. وزیر خارجه این سوال را مطرح کرد که آیا کسانی که خواستار این کار هستند از آنچه دولت اوکراین می خواهد با ساکنان مناطق آسیب دیده انجام دهد آگاه هستند؟لاوروف با اشاره به اینکه غرب مشتاقانه از این سیاست نژادپرستانه حمایت می کند، هشدار داد که آنها بارها در سطح عمومی و در سطح رسمی تهدید به تخریب قانونی یا فیزیکی می شوند.


سخنرانی زلنسکی در سازمان ملل: او همزمان در میان حضار صحبت می کند و می نشیند

رسانه های اوکراینی روز سه شنبه سخنرانی ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در سازمان ملل را پخش کردند. نگاه دقیق به تصاویر نشان می‌دهد که فیلم‌ها به گونه‌ای ویرایش شده‌اند که مخاطبان بزرگ‌تر از آنچه بود به نظر برسد. به همین دلیل است که رئیس جمهور را می توان دو بار در عرض چند ثانیه دید – همزمان روی تریبون و در سالن.


پنتاگون: اوکراین به زودی تانک های آبرامز را دریافت خواهد کرد


وزارت دفاع ایالات متحده انتظار دارد که اوکراین در چند روز یا چند هفته آینده تانک های آبرامز را دریافت کند. این را سرتیپ پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون در نشست معمول خود گفت. گفته شد که رایدر به دلایل امنیتی نمی تواند تاریخ دقیق تری ارائه دهد.
سخنگوی پنتاگون در مورد اینکه آیا بسته کمکی جدیدی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام خواهد کرد، شامل تحویل موشک های دوربرد ATACMS می شود یا خیر، اظهار نظر نکرد.
“بسته جدید شامل تجهیزات ضد هوایی و توپخانه ای بیشتر برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین خواهد بود. در مورد ATACMS، من به سادگی چیزی برای اعلام ندارم.”


اختلاف بر سر غلات اوکراینی: لهستان به رفتار کیف واکنش نشان داد

در حال حاضر اوضاع بین لهستان و اوکراین خوب پیش نمی رود. این اختلاف با تمدید یکجانبه تحریم واردات غلات اوکراینی آغاز شد. در پاسخ، اوکراین از لهستان، مجارستان و اسلواکی به سازمان تجارت جهانی (WTO) شکایت کرده است.
لهستان به این شکایت با تهدید به توقف حمایت از اوکراین پاسخ داده است. رئیس جمهور دودا همچنین اوکراین را با مردی در حال غرق شدن مقایسه کرد که می تواند نجات دهنده خود را با خود به پایین بکشاند. بنابراین، لهستان اجازه نخواهد داد که تحریم غلات لغو شود. موراویتسکی، نخست وزیر این کشور، شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که لهستان ارسال سلاح به اوکراین را متوقف خواهد کرد. او توضیح داد که کشور اکنون باید بیشتر بر روی ساختن ارتش خود تمرکز کند.


بایدن بسته کمکی جدیدی را برای اوکراین – بدون موشک های ATACMS – اعلام خواهد کرد

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، کمک های نظامی بیشتر به اوکراین را اواخر عصر پنجشنبه اعلام خواهد کرد. به گفته جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بسته جدید شامل سیستم های ضد هوایی و سایر تسلیحات از جمله موشک های HIMARS، مهمات خوشه ای و سلاح های ضد تانک خواهد بود.
به گفته سالیوان، موشک‌های دوربرد ATACMS که در کیف آرزو شده بود، این بار در بسته کمکی گنجانده نشده است.