اخبار جنگ اوکراین ۲۱ سپتامبر


گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه

بر اساس گزارش روزانه دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه، ژنرال ایگور کوناشنکوف، نیروهای مسلح روسیه پنجشنبه شب حمله گروهی به اهداف صنایع نظامی و همچنین مراکز اطلاعات رادیویی و آموزش نیروهای مسلح، گروه های خرابکار اوکراینی انجام شد. از تسلیحات و پهپادهای دوربرد با دقت بالا استفاده شد. تمام وظایف حمله انجام شد و تمام اهداف مورد اصابت قرار گرفتند.

ارتش روسیه دو حمله به بخش زاپوروژیا از جبهه را دفع کرد. علاوه بر این، مجموعه ای از پرسنل دشمن مورد اصابت قرار گرفت. اوکراین تا 50 سرباز و همچنین دو خودروی جنگی زرهی از جمله یک خودروی جنگی پیاده نظام بردلی و سه خودرو را از دست داد. دو سامانه توپخانه ای ام 777 ساخت آمریکا و یک قبضه اسلحه ام 119 و همچنین سه فروند هویتزر D-30 منهدم شد.

پنج حمله اوکراینی در نزدیکی دونتسک دفع شد. تلفات دشمن بیش از 300 سرباز بود. دو خودروی جنگی زرهی، پنج خودرو، یک موشک انداز چندگانه از نوع اولچا و یک اسلحه خودکششی کراب ساخت لهستان منهدم شد.

در نزدیکی کوپیانسک، نیروهای کی یف 20 سرباز و دو خودرو، یک هویتزر خودکششی Paladin ساخت ایالات متحده را از دست دادند.

در بخش کراسنی لیمان از جبهه، سه حمله توسط نیروهای شوک اوکراین دفع شد. تلفات دشمن بالغ بر 75 سرباز بود. دو خودروی زرهی رزمی، دو وانت و یک هویتزر D-30 منهدم شد.

نیروهای روسیه حمله ای را در منطقه دونتسک جنوبی در منطقه زاپوروژیه دفع کردند. اوکراین 110 سرباز و همچنین یک خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، یک راکت انداز چندگانه اوراگان و یک اسلحه خودکششی گووزدیکا را از دست داد.

در خرسون، تلفات اوکراینی به بیش از 45 سرباز رسید. سه خودرو و یک هویتزر M777 منهدم شد. یک گروه خرابکار نیز در جزیره پریاسلاوسکی در دنیپر متلاشی شد.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، نیروهای مسلح روسیه یک رادار شناسایی توپخانه ای AN/TPQ-50 ساخت آمریکا را در خاک جمهوری خلق دونتسک (DPR) منهدم کردند.

پدافند هوایی پنج موشک کروز استورم سایه، چهار موشک هیمارس و یک موشک ضد رادار HARM را منهدم کرد. در عرض 24 ساعت، 75 پهپاد اوکراینی بر فراز جمهوری های خلق لوهانسک و دونتسک و همچنین بر فراز مناطق خارکف و خرسون منهدم شدند.


هشدار درباره عملیات پرچم دروغین در خرسون – تیم های رسانه ای غربی وارد شدند

روزنامه‌نگاران غربی و تیم‌های دوربین به خرسون، پایتخت سابق اوکراین در منطقه روسیه به همین نام، سفر کرده‌اند. ولادیمیر سالدو، فرماندار منطقه ای، نسبت به اقدام پرچم دروغین کی یف هشدار می دهد:
“به نظر می رسد که رژیم کیف در خرسون در حال تدارک یک تحریک در فضای اطلاعاتی است. تیم های دوربین از تلویزیون آلمان و اسپانیا وارد شده اند. آنها می خواهند مواد تبلیغاتی و صحنه سازی شده تحت کنترل نزدیک تشکیلات مسلح اوکراین درباره ادعای “شکنجه غیرنظامیان” در دوره ای که نیروهای روسی خرسون را در مارس ۲۰۲۲ تصرف کردند تهیه کنند.”
سالدو در این زمینه به اسکن دستوری اشاره می کند که به لو رفته است که تدابیر امنیتی فیلمبرداری را تجویز کرده و موضوع مطالب را ذکر می کند. سالدو به ساکنان شهر خرسون هشدار می دهد. در عین حال، او شک خود را آشکار می کند که حادثه کنستانتینوکا در اوایل سپتامبر یک نقص فنی نبوده، بلکه یک اقدام عمدی بوده است. او خطاب به مردم می گوید:
“لطفا بسیار مراقب باشید، کارگردانان قاتل در خیابان های شما هستند! آنها در کنستانتینوکا بیش از ۵۰ نفر را به قتل رساندند و معلول کردند – همه برای روابط عمومی نفرت انگیز.”تانک اوکراینی شهرهای منطقه مرزی روسیه را گلوله باران کرد: وضعیت فوق العاده اعلام شد

یک تانک اوکراینی شهر تشاوسی در منطقه بریانسک را گلوله باران کرد. این را سرگئی زیگانوک، رئیس اداره محلی به ریانووستی گزارش کرده است. پس از گزارش خسارات، مقامات وضعیت اضطراری اعلام کردند.
تشاوسی شامل شش شهر است. این جامعه در مرز با منطقه چرنیگوف اوکراین قرار دارد و مرتباً توسط واحدهای اوکراینی مورد آتش قرار می گیرد.


بروکسل: بررسی میکند که آیا F-16 های بلژیکی هنوز برای کیف قابل استفاده هستند یا خیر

الکساندر دو کرو، نخست وزیر بلژیک تأیید می کند که وزارت دفاع از نزدیک در حال بررسی امکان تأمین جت های جنگنده F-16 ساخت ایالات متحده به کی یف است – حتی اگر ناوگان F-16 بلژیک از نظر فنی ناکارآمد باشد.
ما از وزارت دفاع خواسته‌ایم تا بررسی کند که آیا عمر مفید هواپیمای ما واقعاً به پایان رسیده است یا خیر. شاید اوکراین فقط از هواپیماهای بلژیکی برای تمرین استفاده کند. اما پس از آن شرایط کاملاً متفاوت است.”

کی‌یف قرار است جنگنده‌های F-16 را از هلند و دانمارک به ترتیب 42 و 19 هواپیما دریافت کند که شش فروند اول تا پایان سال جاری است. 9 کشور دیگر به آموزش خلبانان اوکراینی کمک می کنند.

خرسون: ارتش روسیه قایق حامل سربازان اوکراینی را منهدم کرد

به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک منبع، یگان‌های واحد نظامی دنیپر روسیه از جمله یک قایق با پنج سرباز اوکراینی را در 24 ساعت گذشته در منطقه خرسون منهدم کردند. در اطلاعیه آمده است:

در 24 ساعت گذشته گلوله باران واحدهای یگان دنیپر در منطقه خرسون منهدم شد: یک قایق دشمن با پنج سرباز اوکراینی، دو خمپاره 120 میلی متری با مهمات، هفت سرباز اوکراینی کشته شدند، پنج سرباز دیگر. زخمی شدند، یک هویتزر M777 با مهمات، سه سرباز اوکراینی از بین رفتند و چهار نفر دیگر زخمی شدند.هشدار هوایی و انفجار – آسیب دوباره به زیرساخت های برق اوکراین

انفجارهای شبانه و بامداد پنجشنبه در شهرهای کیف، ایوانو فرانکوفسک، رونو و خارکف و همچنین در مناطق کیف، وینیتسا، لووف و خملنیتسکی گزارش شده است. اکنون گزارش هایی از خسارات وارد شده است.

UkrEnergo، اپراتور دولتی شبکه برق اوکراین، از آسیب به تاسیسات تامین برق در مرکز اوکراین و غرب این کشور خبر داد. اهداف مشخص نشده اند، اما بیان شده است که مصرف کنندگان – چه مشاغل و چه خانوارها – در مناطق Dniepropetrovsk، Zhitomor، Kiev، Rovno و خارکف تا حدی در طول شب بدون برق مانده اند.

شهردار ویتالی کلیچکو گزارش داد که پس از انفجارها در منطقه سویاتوشینسکی کیف، منابع آب و برق تا حدی قطع شد. گفته می شود در منطقه دارنیتسکی آتش سوزی یا آتش سوزی رخ داده است. پیش از این صدای شلیک تسلیحات ضدهوایی و به دنبال آن انفجار در آنجا شنیده می شد. گفته می شود که یک هدف زیرساختی آسیب دیده است. در نواحی گولوسیفسکی، دسنیانسکی و شرچنکوفسکی نیز انفجاری رخ داد. به گفته شاهدان، بیشتر انفجارها حوالی ساعت 6 صبح به وقت محلی رخ داده است.

ایگور کلیمنکو، وزیر امور داخلی اوکراین گزارش داد که پس از انفجارها، آتش سوزی در اماکنی در منطقه کیف رخ داد. به گفته وی، یک ساختمان انبار نیز در خارکف بر اثر چندین انفجار تخریب شده است.
در شهر رونو و بخش‌هایی از منطقه رونو در غرب اوکراین، پس از چندین انفجار، قطعی برق رخ داد. ویتالی کوال، رئیس اداره منطقه ای گزارش می دهد که زیرساخت های برق شهر مورد حمله قرار گرفته است. یک تعمیرگاه خودرو نیز آسیب دید. کوال در تلگرام تصاویر یکی از آتش سوزی ها را به اشتراک می گذارد.
ماکسیم کوسیتسکی، رئیس اداره منطقه‌ای غیرنظامی-نظامی لووف گزارش داد که ساختمان‌های انبار و یک تأسیسات صنعتی در شهر دروگوبیچ در منطقه لووف در چندین انفجار و آتش‌سوزی آسیب دیدند. دو پالایشگاه نفت و چندین شرکت بزرگ مهندسی مکانیک در دروگوبیچ وجود دارد.
یک سری انفجار دو بار در منطقه وینیتسا رخ داد.


.

حمله اوکراین به رابوتینو و وربوویه توسط هواپیماهای بدون سرنشین جنگی خنثی شد

پهپادهای رزمی روسیه حمله نیروهای اوکراینی را در خط مقدم بین شهرهای رابوتینو و وربوویه در منطقه زاپوروژیه خنثی کردند. این را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” و عضو اداره منطقه ای زاپوروژیه گزارش داده است. خبرگزاری ریانووستی به لفظ از او نقل می کند:
پهپادهای تهاجمی ما یک گروه تهاجمی از جنگنده‌های اوکراینی را شناسایی کردند که سعی داشتند به مواضع ما در بخش اورخوف در جبهه بین روستاهای رابوتینو و وربوویه نفوذ کنند.
به گفته روگو، دشمن متحمل خسارات سنگین شد و مجبور به عقب نشینی شد.

هشدار هوایی و انفجار در چندین منطقه اوکراین

صدای آژیر حملات هوایی و انفجارها در شب 21 سپتامبر و در ساعات اولیه صبح در بسیاری از مناطق اوکراین شنیده شد. آخرین هشدار هوایی گزارش شده بر شهر کیف و مناطق وینیتسا، دنپروپتروفسک، ژیتومیر، کیف، کیرووگراد، پولتاوا، سومی، خارکف، چرکاسی و چرنیگوف تأثیر می گذارد.
پیش از این، آژیرها در سراسر اوکراین به صدا درآمدند – طولانی ترین در غرب کشور.
انفجارهایی در شهرهای کیف، ایوانو فرانکوفسک، رونو و خارکف و همچنین در مناطق کیف، وینیتسا، لووف و خملنیتسکی گزارش شده است.پهپادهای زمینی مقرون به صرفه برای کشف مین‌های زمینی در حال حاضر در حال استفاده هستند

Mineur BR-1 نام وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین برای مین های زمینی است که روسیه اخیراً از آنها در عملیات نظامی ویژه در اوکراین استفاده می کند. این دستگاه یک توسعه جدید توسط یک انجمن تحقیقاتی و صنعتی مخفی با همکاری بنیاد جبهه مردمی روسیه است. تاس به نقل از منبعی در صنایع دفاعی روسیه می نویسد، تنها هفت قطعه به ارتش تحویل داده شد. در ادامه آمده است:

Mineur BR-1 در دو تغییر در دسترس است: یک پلت فرم کامیکاز برای استفاده یکبار مصرف و دیگری با یک رمپ باز که امکان استفاده چندگانه را می دهد. به طور متوسط، یک Mineur BR-1 ششصد هزار روبل، معادل حدود 600 یورو قیمت دارد.»
علاوه بر این، Mineur BR-1 می تواند مهمات را به خط مقدم برساند. حداکثر بار 150 کیلوگرم است، در حالی که بیشترین بازده با بار 70 کیلوگرم به دست می آید.
TASS خلاصه می کند: این پلت فرم تقریباً به طور کامل محصول روسیه است – 90 درصد قطعات در روسیه ساخته شده است.

کی یف با حمله گسترده هواپیماهای بدون سرنشین دوباره سرزمین های روسیه را به وحشت انداخت – دفع شد

پدافند ضد هوایی روسیه برای آخرین حمله پهپادی کی یف به خوبی آماده شده بود. تصویر نمادین: سامانه ضد هوایی موشک هدایت شونده و توپ Panzir-S1.شبکه های اجتماعی

وزارت دفاع روسیه در مسکو اعلام کرد یگان‌های نیروهای مسلح روسیه حملات تروریستی کی‌یف به چندین منطقه از فدراسیون روسیه را خنثی کردند. 

به گفته این آژانس، 19 هواپیمای بدون سرنشین بر فراز کریمه و دریای سیاه منهدم شدند. همچنین گفته می شود که مناطق کورسک، بلگورود و اوریول نیز مورد حمله یک پهپاد قرار گرفتند که همه آنها در هوا رهگیری شدند. 

با این حال، آندری کلیچکوف، فرماندار منطقه اوریول، از رهگیری دو هواپیمای بدون سرنشین خبر می دهد. اینها به یک تأسیسات سوخت و انرژی حمله کردند – منابع دیگر از انبار سوخت دروژبا صحبت می کنند. بر اساس اطلاعات اولیه هیچ خسارتی وارد نشده است. 

به گزارش کانال تلگرامی مش، در چندین نقطه در کریمه، ساکنان صدای انفجار و صدای شلیک سلاح های ضدهوایی را شنیدند. شاهدان این حمله اخیر پهپاد را عظیم ترین حمله تاکنون توصیف می کنند. 

ویاچسلاو گلادکوف فرماندار منطقه گزارش داد، نیروهای اوکراینی روز چهارشنبه روستای ماکسیموفکا در منطقه مرزی بلگورود روسیه را بمباران کردند که در نتیجه آن یک غیرنظامی کشته و یک نفر دیگر زخمی شد. به گفته رومن استاروویت، فرماندار منطقه کورسک، که نزدیک به مرز نیز است، در حمله روز دوشنبه به روستای تیوتکینو یک زن زخمی شد. 

دو موشک کروز طوفان سایه بر فراز منطقه خرسون رهگیری شد

به گفته ولادیمیر سالدو، فرماندار منطقه خرسون، دو موشک کروز طوفان سایه بریتانیا امروز بر فراز این منطقه رهگیری شدند. سالدو در کانال تلگرامی خود نوشت:

«دو موشک کروز Western Storm Shadow که توسط جنگنده های رژیم کی یف شلیک شده بود امروز بر فراز منطقه خرسون سرنگون شد. یکی توسط پدافند هوایی رهگیری شد، کنترل دیگری با جنگ الکترونیک قطع شد و پس از آن به زمین افتاد. مهمترین چیز این است که به هیچ فردی آسیب نرسیده است. از خسارت مالی قابل توجه جلوگیری شد و موشک های کروز بر فراز یک میدان خنثی شدند. 

کی‌یف چنین موشک‌هایی را «صلح‌آمیز» توصیف می‌کند. با این حال، چیزی که آنها را برای روس ها بی ضرر می کند، سربازان روسی هستند که دارای سلاح های پیشرفته و مجهز به دستگاه های رادیویی-الکترونیکی پیشرفته هستند. 

من می خواهم از سربازانمان برای عملکرد رزمی فوق العاده آنها تشکر کنم! 

فاکس نیوز: ایالات متحده تا اطلاع ثانوی موشک های ATACMS را به اوکراین تحویل نخواهد داد

به گفته لوکاس تاملینسون، خبرنگار فاکس نیوز پنتاگون، به نقل از مقامات ناشناس، اوکراین به این زودی موشک های ATACMS را که از ایالات متحده درخواست کرده است، دریافت نخواهد کرد. خبرنگار این شبکه تلویزیونی در شبکه ایکس نوشت:

اوکراین به زودی ATACMS، موشک‌های بالستیک تاکتیکی برد 190 مایلی که زلنسکی برای نابودی نیروهای روسیه در کریمه و دیگر مناطق تحت اشغال روسیه درخواست فوری کرده است، دریافت نخواهد کرد. 

مجله فارین پالیسی امروز به نقل از یک منبع کنگره گزارش داد که تمامی مقامات آمریکا با تحویل موشک های دوربرد ATACMS آمریکا به کی یف موافقت کرده اند. 

کشاورزان مجارستانی به اورسولا فون در لاین در مورد غلات اوکراین اولتیماتوم می دهند

به گفته بالاز گیورفی، رئیس اتاق کشاورزی مجارستان، کشاورزان مجارستانی نامه ای به اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نوشته اند و از او خواسته اند تا ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی اوکراین را به این کشور لغو کند. برای بازگرداندن کشورهای همسایه در صورت امتناع، کشاورزان مجارستانی آماده هستند تا خودشان ترانزیت را مسدود کنند. گیورفی در مصاحبه با روزنامه مجارستانی Világgazdaság گفت:

استدلال کمیسیون غیرقابل درک است: آنها می گویند که این ممنوعیت دیگر نیازی به ادامه ندارد زیرا آشفتگی بازار تمام شده است. من نمی دانم کمیسیون کدام بازار را بررسی کرده است، اما آشفتگی در اینجا تمام نشده است، این مطمئن است. 

اینکه کمیسیون اتحادیه اروپا به کالاهای اوکراینی برای رسیدن به کشورهای مقصد سنتی کمک نمی کند، بلکه در عوض بازار اروپا را نابود می کند، “غیر قابل درک و ظالمانه است” زیرا بازارهای مجارستان با غلات اوکراینی با قیمت های دامپینگ “سیل” شده اند. 

دختر اهل لوگانسک از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا گلوله باران اوکراین را متوقف کند

فاینا ساونکووا، دختر لوگانسکی با ارسال پیامی ویدئویی به اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از این نهاد جهانی خواست تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از گلوله باران شهرهای صلح آمیز اوکراین که منجر به مرگ می شود انجام دهد. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، برای جلوگیری از کودکان بی گناه بیشتر. 

فیلمی که برای سازمان ملل گرفته شده است، مدرسه ای را نشان می دهد که به طور کامل در اثر گلوله باران اوکراینی ویران شده است و همچنین عکس هایی از تعدادی از کودکانی که در آن گلوله باران کشته شده اند. دختر توضیح می‌دهد که این مدرسه که حتی از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده است، قابل بازسازی نیست و نمی‌توان زندگی آن دسته از کودکانی را که مرگ‌شان به اوکراین متهم می‌شود، پس داد. این دختر از نمایندگان سازمان جهانی می‌خواهد که برای جلوگیری از کشتار، تحویل «سلاح‌های وحشتناک» به اوکراین را متوقف کنند. دختر داخل ویدیو به معنای واقعی کلمه می گوید:

«اسم من فاینا است. من در لوگانسک به دنیا آمدم و در آنجا زندگی می کنم. اکنون در مدرسه تخریب شده شماره 7 در شهرمان هستم. این یک انبار اسلحه یا یک مرکز نظامی نبود. بچه ها در این مدرسه به طور عادی یاد گرفتند. اما اوکراین قبلاً آنها را در سال 2014 در جریان بمباران شهر ما نابود کرده بود.» 

من می‌خواهم در سازمان ملل متحد صحبت کنم، زیرا جهان به جنگ جهانی سوم نیاز ندارد، جهان به کشته شدن کودکان بی‌گناه بیشتری نیاز ندارد. مایلم از کسانی که این موضوع را درک می کنند و دیگر از جنایات دولت اوکراین علیه بشریت و بشردوستانه حمایت نمی کنند تشکر کنم.”

رسانه ها: بایدن در 21 سپتامبر کمک نظامی جدیدی به اوکراین ارائه کرد

به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است بسته کمک نظامی جدیدی به اوکراین را فردا 21 سپتامبر اعلام کند. رئیس دولت قصد دارد به مناسبت سفر ولادیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود به واشنگتن دی سی، بیانیه ای را بیان کند. رویترز در ارائه این اطلاعات به مقامات دولت آمریکا که نامشان فاش نشده است اشاره می کند. 

در حال حاضر هیچ چیز در مورد ارزش یا دامنه کمک های نظامی جدید مشخص نیست. با این حال، گفته می شود که یک بسته “بزرگ” است. 

کارشناس: کیف ممکن است حمایت اتحادیه اروپا را به دلیل اختلاف غلات از دست بدهد

نیکولا میرکوویچ، نویسنده و دانشمند سیاسی فرانسوی به خبرگزاری ریا گفت که تشدید اختلاف بین اوکراین و کشورهای اروپای شرقی اتحادیه اروپا بر سر ممنوعیت واردات غلات اوکراینی می تواند باعث شود که کیف حمایت گسترده در اتحادیه اروپا را از دست بدهد. نووستی. این کارشناس معتقد است که مناقشه غلات اوکراین می تواند به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سرایت کند. میرکوویچ معتقد است که کی‌یف باید موضع سخت خود را در این زمینه به ویژه قبل از انتخابات اسلواکی و لهستان کاهش می‌داد – زیرا اگر کیف حمایت نظامی این کشورها را از دست می‌داد، “دیوانگی” بود. این کارشناس تاکید کرد:

این لطمه وحشتناکی به وجهه اوکراین است که منجر به از دست دادن حمایت در اتحادیه اروپا خواهد شد: اگر نه از سوی کمیسیون اروپا، پس از سوی بسیاری از احزاب که اغلب در اپوزیسیون هستند، اما دارای رتبه‌بندی 25 تا 30 درصدی هستند. این برای اوکراین غم انگیز است و راه حلی برای مشکل صادرات غلات اوکراین از طریق اروپا ارائه نمی دهد، زیرا دریای سیاه به روی صادرات اوکراین بسته است. این نشانه بدی برای اعتبار و حمایت اوکراین است.”

آپارتمان کریمه زلنسکی به حراج گذاشته می شود

پاییز گذشته، مقامات کریمه خانه ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و چند صد کسب‌وکار و ملک دیگر متعلق به شهروندان کشورهای غیردوست را ملی کردند. اکنون مشخص شده است که آپارتمان رئیس جمهور اوکراین قرار است به حراج گذاشته شود. این را ولادیمیر کنستانتینوف، رئیس شورای دولتی کریمه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. بر این اساس، نمایندگان پارلمان کریمه با فروش آپارتمان یلنا زلنسکایا موافقت کردند که ارزش بازار آن حدود 23.9 میلیون روبل (حدود 230 هزار یورو) است. کنستانتینوف توضیح داد:

«در مورد آپارتمان زلنسکی‌ها، ما پیشنهادی برای ایجاد موزه مبارزه با نازیسم در آنجا ارائه کرده‌ایم. توصیه می‌کنیم که مالک جدید به این موضوع رسیدگی کند.»

آپارتمان کریمه خانواده Zelensky در منطقه شیک لیوادیا یالتا – در یک مجتمع مسکونی زیبا با نام تداعی کننده “Imperator” واقع شده است. 

رسانه ها: مقامات ایالات متحده تحویل موشک های ATACMS به اوکراین را تایید کردند

تمامی سطوح مقامات ایالات متحده با تامین موشک های بالستیک تاکتیکی ATACMS به اوکراین موافقت کرده اند. فارین پالیسی به نقل از یک منبع کنگره آمریکا گزارش می دهد که اکنون تصمیم نهایی توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گرفته خواهد شد. 

«اگر این اتفاق نیفتد، تنها به این دلیل است که خود بایدن نه گفت.»

تنها عامل در واشنگتن دی سی. آنچه نگرش نسبت به تحویل تسلیحات به اوکراین را تعیین می کند، ترس از تشدید درگیری است.