اخبار جنگ اوکراین ۲۰ سپتامبر

مقاله نویس آمریکایی: کی یف از طریق وب سایت “Mirotvorets” آمریکایی ها را به طور آشکار تهدید می کند

کی‌یف علناً آن دسته از شهروندان آمریکایی را که علیه حمایت مالی از اوکراین صحبت می‌کنند، از طریق وب‌سایت «Mirotvorets» تهدید می‌کند. دولین بردلی، ستون نویس آمریکایی محافظه کار (TAC)، گفت. او فهمید:
“در حالی که کنگره ایالات متحده در مورد تامین بودجه اضافی بحث می کند، افرادی که مخالف تامین مالی درگیری هستند، توسط کیف در وب سایت Mirotvorets به شدت مورد تلافی قرار می گیرند.”
فراخوان‌ها برای انتقام‌جویی خشونت‌آمیز نه تنها علیه روس‌ها، بلکه علیه همه کسانی که – به نظر آنها – علیه اوکراین هستند، منتشر می‌شود.
راجر واترز، موسس گروه پینک فلوید، قبلاً این لیست را در وب سایت اوکراینی “Mirotvorets” که نام خودش نیز در آن آمده است، به عنوان یک لیست سیاه توصیف کرده بود.


پدافند هوایی روسیه حمله موشکی اوکراین به سواستوپل را دفع کرد

نیروهای دفاع هوایی ارتش روسیه حمله موشکی به سواستوپل را دفع کردند. این را میخائیل رازوشایف فرماندار این شهر اعلام کرد. او در تلگرام می نویسد:
“بر اساس اطلاعات تایید شده، سرویس های پدافند هوایی ما حمله موشکی به سواستوپل را دفع کردند. اکنون همه چیز در شهر آرام است. اطلاعات در مورد خسارت احتمالی قطعات موشک سقوط کرده و تلفات در حال حاضر در حال روشن شدن است. تمامی سرویس های عملیاتی در حال انجام وظیفه هستند.”پنتاگون: تعطیلی دولت آمریکا می تواند به تعلیق فروش تسلیحات به اوکراین منجر شود


تعلیق احتمالی کار دولت ایالات متحده (تعطیل) به دلیل بودجه مالی در معرض خطر ایالات متحده به دلیل ناتوانی در توافق بر سر بودجه در کنگره ایالات متحده برای سال مالی جدید (که در اول ژانویه به پایان می رسد). اکتبر) موافقت و تصویب این امر همچنین می تواند تامین سلاح به اوکراین توسط ایالات متحده و آموزش سربازان اوکراینی در آنجا را به خطر بیندازد. این را روزنامه پولیتیکو به نقل از سخنگوی پنتاگون کریس شروود گزارش داده است.کیف: نیاز به افزایش بیشتر سطح بسیج

رومن کوستنکو، دبیر کمیته امنیت ملی، دفاع و اطلاعات ورخوونا رادا، اعلام کرده است که اوکراین ممکن است برای پاسخگویی به مقیاس نیروها و نیروهایی که در اختیار نیروهای روسی است، نیاز به افزایش تدابیر بسیج خود داشته باشد. به معنای پاسخ دادن است پورتال Strana به نقل از او گفت:
«اوکراینی ها باید بیشتر بسیج شوند و به نیروها و منابعی که روس‌ها در اختیار دارند پاسخ دهند. برای پاسخگویی مناسب باید بسیج را افزایش دهیم.»

او اذعان کرد که اوکراین باید «با شدت بیشتری نسبت به حالا» بسیج شود. در همان زمان، کوستنکو گفت که نیروهای اوکراینی در حال حاضر از 80 درصد افراد تازه استخدام شده تشکیل شده اند که قبلاً هرگز بخشی از ارتش عادی نبوده اند.صنعت دفاعی علیرغم تحریم ها در حال رونق است: پوتین از یکی از بزرگترین کارخانه های تولید هواپیماهای بدون سرنشین روسیه بازدید کرد


ولادیمیر پوتین روز سه شنبه وارد ایژفسک شد و در آنجا نشستی در مورد تولید محصولات نظامی برگزار کرد. رئیس جمهور خاطرنشان کرد: علیرغم شرایط سخت، کارخانجات دفاعی نه تنها توانستند حجم تولید را حفظ کنند، بلکه حتی آن را افزایش دهند.
ولادیمیر پوتین همچنین از تأسیسات تولید Aeroscan بازدید کرد و در آنجا انواع مختلف پهپادهایی که در حال حاضر در آنجا تولید می شوند به وی ارائه شد. همه پهپادها قبلاً با موفقیت در جبهه های عملیات ویژه نظامی استفاده شده اند.

مسکو: اختلافات بین کیف و اروپا فقط افزایش خواهد یافت


رهبری در کی یف رفتار نمایشی خود را در روابط با کشورهای اروپایی تغییر نخواهد داد، به طوری که حتی نزدیک ترین متحدانش مانند لهستان و کشورهای بالتیک نیز کمتر و کمتر آن را دوست خواهند داشت. این را دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه در رابطه با درگیری اقتصادی بین ورشو و کیف بیان کرد. علاوه بر این، مناقشه فعلی اولین مورد از این دست نیست، این گونه اختلافات در آینده افزایش خواهد یافت. پسکوف به خبرنگاران گفت:

این درگیری ها ادامه خواهد داشت. ما این موضوع را از نزدیک دنبال می کنیم.»ارتش روسیه فعالانه از اعلامیه ها برای متقاعد کردن سربازان اوکراینی برای تسلیم استفاده می کند

توپخانه های نیروهای مسلح روسیه در منطقه عملیات ویژه نظامی گلوله های 122 میلی متری را با اعلامیه شلیک می کنند. همانطور که وزارت دفاع به تاس گزارش داد، اخیراً مواضع اوکراین در جهت کراسنی لیمان با چنین مهمات گلوله باران شد. هدف از این اعلامیه ها اطلاع رسانی به سربازان اوکراینی در مورد احتمال تسلیم شدن و در نتیجه نجات جان آنها است.
وزارت دفاع توضیح می دهد که به جای مواد منفجره، پرتابه ها حاوی رول هایی با بیش از 300 اعلامیه هستند. هر جزوه حاوی درخواستی از مخالفان احتمالی است که داوطلبانه اسلحه خود را زمین بگذارند و به عنوان اسیر جنگی به روسیه تسلیم شوند و بدین وسیله جان خود را نجات دهند.


لندن: کشورهای جنوب جهان از دلبستگی غرب به اوکراین ناراضی هستند

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا اعتراف کرد که کشورهای جنوب جهانی از فوکوس غرب روی مناقشه اوکراین ناراضی هستند. او توضیح داد:

«من امروز بعدازظهر با وزیر امور خارجه کشوری در جنوب جهانی که برای او احترام زیادی قائل هستم ملاقاتی داشتم. به من گفتند: «جیمز، مشکل این است که شما، ایالات متحده و گروه هفت، فقط در مورد آنها صحبت می کنید. فقط از اوکراین صحبت می کند.”

هوشمندانه اضافه کرد که کشورهای غربی باید بیشتر به نظرات کشورهای جنوب جهانی گوش دهند تا در جبهه های مختلف با آنها همکاری بهتری داشته باشند.

از آغاز عملیات ویژه روسیه، حدود 7000 سرباز اوکراینی در آلمان آموزش دیده اند


از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه، حدود 7000 سرباز اوکراینی در آلمان آموزش دیده اند. این از بیانیه وزارت دفاع آلمان به دست آمده است. همچنین بیان می کند که در حال حاضر 900 سرباز دیگر در حال آموزش هستند. تا پایان سال، تعداد کل سربازان آموزش دیده اوکراینی به 10000 نفر خواهد رسید.
در پایان ماه، متخصصان اوکراینی برای نگهداری تانک های لئوپارد 1A5 برای اولین بار در آلمان آموزش می بینند.
ماموریت آموزشی برای سربازان اوکراینی در چندین کشور اتحادیه اروپا از جمله لهستان و آلمان، اکتبر گذشته توسط کشورهای این بلوک تایید شد. این شامل آموزش پرسنل مدیریت، آموزش در سازمان لجستیکی، پرتو، حفاظت از باکتری و شیمیایی است. ماموریت این ماموریت دو سال است. همانطور که رئیس کمیته نظامی اتحادیه اروپا، ژنرال رابرت بریگر، به روزنامه دی ولت گفت، اتحادیه اروپا امسال 30000 سرباز اوکراینی را آموزش خواهد داد.استولتنبرگ: اوکراین به تجهیزات تعمیر و نگهداری سیستم های دفاع هوایی نیاز فوری دارد

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، می گوید که کی یف به تجهیزات تعمیر و نگهداری سیستم های دفاع هوایی، از جمله مهمات، قطعات یدکی و تعمیر و نگهداری سیستم هایی که قبلاً توسط ارتش اوکراین استفاده می شود، نیاز فوری دارد. رویترز نقل می کند:

“اوکراین به انواع مختلفی از پشتیبانی نیاز دارد. نیاز فوری به دفاع هوایی، نه تنها سیستم های جدید، بلکه مهمات، نگهداری و قطعات یدکی نیز وجود دارد. ما می بینیم که پدافند هوایی در اوکراین هر روز جان انسان ها را نجات می دهد و ما باید از سیستم های دفاع هوایی این کشور حمایت کنیم.

اگر می‌خواهیم جنگ را پایان دهیم، اگر می‌خواهیم صلحی عادلانه و پایدار داشته باشیم، پس حمایت نظامی از اوکراین راه درستی است.»

مسکو: سخنرانی زلنسکی در سازمان ملل ثابت می کند که کی یف می تواند جهان را به سمت یک فاجعه هسته ای سوق دهد.

سخنرانی ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین در مجمع عمومی سازمان ملل ثابت می کند که کی یف در صورت داشتن سلاح های مناسب، جهان را به سمت یک فاجعه هسته ای سوق خواهد داد. این نظر توسط رودیون میروشنیک، سفیر وزارت خارجه روسیه برای وظایف ویژه در مورد جنایات رژیم کیف بیان شده است. او در تلگرام می نویسد:

پس از اینکه زلنسکی در مجمع عمومی سازمان ملل تسلیحات هسته‌ای را یادآوری کرد، جهان با آهی خاموش از اجداد خود به خاطر محروم کردن اوکراین از پتانسیل نظامی هسته‌ای خود به موقع تشکر کرد.

به گزارش میروشنیک، پس از سخنرانی زلنسکی، به ندرت کسی شک داشت که رئیس دولت اوکراین به وعده خود مبنی بر عدم استفاده از سلاح هسته ای عمل می کرد. او اضافه می کند:

بدون تفاهم نامه بوداپست و انتقال تسلیحات هسته ای کی یف به روسیه، جهان امروز یا در آستانه یک فاجعه هسته ای قرار می گرفت و یا از عواقب آن پشیمان می شد.

به طور کلی، سخنرانی زلنسکی “یک سری مارک های تبلیغاتی دروغین بود که صدها بار تکرار شده و بارها و بارها رد شده اند.” این دیپلمات گفت: «این دقیقاً الهام بخش جامعه متمدن نبود.ارتش اوکراین 215 پرسنل نظامی را در نزدیکی آندریفکا از دست داد


به گفته گئورگی مینساشویلی، رئیس مرکز مطبوعاتی یگان نیروهای جنوب، گروه او دو چرخش واحدهای پیاده نظام اوکراینی را در منطقه کلیشچیوکا و وسلویه (جمهوری خلق دونتسک) مختل کرد. علاوه بر این، ارتش اوکراین تا 215 سرباز را در منطقه Andreevka از دست داد.

بر اساس اطلاعات مینساشویلی، در بخش دونتسک جبهه، در نتیجه اقدامات هماهنگ یگان، سه حمله ارتش اوکراین در جهت سولدار-آرتیوموفسک، الکساندرو-کالینوفسک و آودیوکا دفع شد.

مینساشویلی در ادامه توضیح می دهد که توپخانه این گروه دو نقطه استقرار موقت و چهار انبار مهمات را مورد اصابت قرار داد و همچنین ده خودرو، یک ایستگاه جنگ الکترونیک و یک ایستگاه رادار P-18 را منهدم کرد.

ارتش روسیه نیروهای طوفان آزوف را در نزدیکی کراسنی لیمان از بین برد

یگان های ارتش روسیه نیروهای طوفانی تیپ آزوف نازی اوکراین را در جهت کراسنی لیمان از بین بردند. این توسط سرهنگ دوم الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی انجمن مرکزی نیروهای مسلح روسیه گزارش شده است.

وی می افزاید که تلفات کیف در این مسیر به 50 سرباز می رسد. نیروهای روسیه همچنین یک خودروی زرهی جنگی را منهدم کردند.

به گفته ساوچوک، نیروی هوایی روسیه چهار پست فرماندهی و دیده بانی اوکراین را در مناطق شهرک‌های تورسکویه و سربریانکا هدف قرار داد. همچنین نیروهای پدافند هوایی روسیه یک موشک HIMARS را رهگیری کردند.

لاوروف برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برای شرکت در نشست جاری مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد. هفته هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل روز سه شنبه در نیویورک افتتاح شد. به طور سنتی، این نشست سران کشورها و نمایندگان سازمان های بین المللی را از سراسر جهان گرد هم می آورد. شرکت کنندگان باید شخصاً در همه رویدادها حضور داشته باشند؛ پیام های ویدیویی مجاز نیستند.

لاوروف قصد دارد حدود ۲۰ نشست دوجانبه را در حاشیه این رویداد برگزار کند. وی همچنین با نمایندگان بلندپایه سازمان های بین المللی از جمله آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، دیدار خواهد کرد. رویداد اصلی در برنامه کاری لاوروف سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۳ سپتامبر خواهد بود.

مک گاورن: بایدن و شرکا جنایتکارانی هستند که نفع شخصی در پیروزی در جنگ دارند

در پادکست «قضاوت آزادی»، ری مک گاورن، تحلیلگر سابق سیا در مورد تهدید قریب الوقوع استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی در اوکراین صحبت می کند. به نظر او، ایالات متحده از هشدارها درباره تشدید تنش هسته ای با روسیه مصون است و آماده انجام هر کاری برای پیروزی در جنگ است. مک گاورن موضع سختی علیه سیاستمداران آمریکایی اتخاذ می کند و اعتراف می کند که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پسرش، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، جنایتکارانی هستند که در حال حاضر آزاد هستند. مک گاورن گفت، شکست اوکراین به معنای شکست در انتخابات 2024 آمریکا خواهد بود و این پایان آن خواهد بود. 

اردوغان: آنکارا به مذاکرات برای از سرگیری قرارداد غلات ادامه می دهد

به گفته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، آنکارا همچنان به دنبال ازسرگیری توافق غلات است. به گزارش خبرگزاری ریانووستی، وی در سخنرانی امروز خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:

به لطف ابتکار غلات دریای سیاه، که به همراه سازمان ملل راه اندازی کردیم، با آوردن 33 میلیون تن غلات به بازارهای جهانی، از خطر یک بحران جهانی غذایی جلوگیری کردیم. این ابتکار قبلاً سه بار تمدید شده است. با این حال، بن بست 17 جولای جهان را در آستانه یک بحران جدید قرار داده است. ما معتقدیم که برنامه تحویل یک میلیون تن غلات به کشورهای آفریقایی ضروری است. هدف از این کار کمک به صلح و رفاه در جهان است.”

قرارداد غلات در 18 ژوئیه پس از رای مخالف روسیه به تمدید آن منقضی شد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از جمله خاطرنشان کرد که علیرغم تلاش های سازمان ملل، مفاد معاهده با روسیه اجرا نمی شود زیرا کشورهای غربی به تعهدات خود عمل نمی کنند. 

آلمان صدها میلیون یورو کمک نظامی دیگر به اوکراین را اعلام کرد

وب سایت وزارت دفاع آلمان می گوید آلمان می خواهد صدها هزار گلوله مهمات و 200 خودروی زرهی را به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی جدید به ارزش 400 میلیون یورو به اوکراین تحویل دهد. در بیانیه آمده است:

مهمات همچنین سهم قابل توجهی در پشتیبانی مجدد دارد: 30000 گلوله مهمات انفجاری توپخانه 155 میلی متری، حدود 3800 گلوله دود برای توپ 155 میلی متری، 105000 گلوله مواد منفجره 120 میلی متری، مهمات دود و خمپاره سبک و همچنین 480 برنامه ریزی شده است. راکت های مین AT-2برای تقویت قابلیت‌های سد اوکراینی از طریق مین‌های قابل استقرار از راه دور». 

آلمان همچنین می خواهد به اوکراین سیستم های پاکسازی مین، خودروهای مهندسی و بازیابی را ارائه دهد. بر اساس اعلام وزارت دفاع، 200 خودروی جنگی زرهی به MRAP تحویل داده خواهد شد. 

آلمان همچنین قصد دارد دفاع هوایی اوکراین را تقویت کند، به عنوان مثال با تانک های ضد هوایی Gepard و سیستم های ضد هوایی Iris-T SLM. 

بریتانیا تعداد گلوله های توپخانه ای که به اوکراین ارائه می شود را افزایش می دهد

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا در کنفرانس رامشتاین اعلام کرد که بریتانیا در مجموع 300 هزار گلوله توپ به اوکراین تحویل داده است و قصد دارد در سال جاری ده هزار گلوله توپ دیگر را تحویل دهد. با انجام این کار، بریتانیا تعهد تزلزل ناپذیر و حمایت نظامی مستمر خود از اوکراین را نشان داده است. 

این سیاستمدار همچنین اظهار داشت که مشخص شده است چگونه بریتانیا در ماه‌های آینده با تعهد به دفاع هوایی و قابلیت‌های حمله دوربرد و همچنین آموزش از اوکراین حمایت خواهد کرد. 

اسپانیا می خواهد موشک های ضدهوایی و خودروهای زرهی را در اختیار اوکراین قرار دهد

اسپانیا می خواهد موشک های ضد هوایی و خودروهای زرهی به اوکراین بفرستد. این را تاس به نقل از بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع پادشاهی گزارش داده است. 

بر این اساس، مارگاریتا روبلز، سرپرست وزارت دفاع، در نشست گروه تماس اوکراین در پایگاه هوایی رامشتاین در راینلاند-فالتز اعلام کرد که اسپانیا به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد. همچنین از تحویل خودروهای زرهی جدید، قایق‌های بادی «و همچنین مواد مختلف، راکت‌اندازها و راکت‌های دفاع هوایی و زمینی، خودروهای ویژه برای عملیات این سامانه‌ها و آمبولانس‌ها» خبر داد. 

گوترش خواستار ادامه تلاش ها برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای مناقشه اوکراین شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد عکس AP/ریچارد درو

کشورهای جامعه بین‌المللی باید به تلاش‌های خود برای حل و فصل مناقشه اوکراین که پیامدهای آن در سراسر جهان احساس می‌شود، ادامه دهند. این را آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در افتتاحیه مناظره سیاسی عمومی 78 بیان کرد. نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد

ما نباید از تلاش‌های خود برای دستیابی به صلح – صلحی عادلانه مطابق با منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین‌المللی- تسلیم شویم. 

وی افزود که درگیری در اوکراین “به طور جدی همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد” و تاکید کرد:

“تهدیدهای هسته ای خطری برای همه است. نادیده گرفتن توافقات و کنوانسیون های جهانی امنیت را کاهش می دهد. دیپلماسی جهانی سمی است و مانع پیشرفت مشترک می شود.”

گزارش شده است که دو غیرنظامی بر اثر گلوله باران اوکراین در دونتسک زخمی شده اند

الکسی کولمسین، شهردار شهر دونتسک روز سه شنبه گفت که دو مرد در گلوله باران اوکراینی منطقه پتروفسکی دونتسک زخمی شدند. 

پیشتر در روز سه شنبه، نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش داد که یک پهپاد رزمی اوکراینی به منطقه مذکور حمله کرده است. 

سخنرانی وزیر دفاع آمریکا علیه پوتین: 50 کشور از اوکراین و نظم جهانی دفاع می کنند

“هجوم بهاری” اوکراین با شعارهای پیروزی و هیاهوی رسانه ای زیادی همراه بود، اما ماه ها بعد، چند روز مانده به شروع پاییز، نتایج هشیار کننده است. وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو، در آغاز ماه سپتامبر اعلام کرد که کی یف در طول سه ماهه ضد حمله خود در هیچ بخشی از جبهه به اهداف خود نرسیده و بیش از 66000 سرباز را از دست داده است. بسیاری از کارشناسان مستقل آن را به طور مشابه ارزیابی می کنند. 

رئیس پنتاگون: تحویل مهمات ضدهوایی به کیف باید قبل از زمستان افزایش یابد

کشورهای غربی باید قبل از زمستان مهمات اضافی برای سیستم های پدافند هوایی در اختیار اوکراین قرار دهند. لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست گروه تماس درباره اوکراین در آلمان بر این موضوع تاکید کرد. او توضیح داد:

من در نشست امروز از متحدان و شرکا خواستم تا با جست و جوی دقیق تر و تحویل انواع مهمات ضد هوایی». 

رئیس پنتاگون خاطرنشان کرد که سامانه‌های دفاع هوایی «مهم‌ترین نوع [سلاح] برای اوکراین باقی خواهند ماند». او همچنین از ارسال گلوله های توپخانه به اوکراین حمایت کرد و تاکید کرد که متحدان کی یف نگران “امنیت طولانی مدت” اوکراین هستند. آنها بر “محور روسیه” تمرکز خواهند کرد. 

Be the first to comment

پاسخی بگذارید