پوتین: اقتصاد روسیه به طور کامل بهبود یافته است.

ترجمه مجله هفته

رهبر روسیه در نشستی درباره بودجه سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۶ می‌گوید با وجود تحریم‌های بی‌سابقه علیه روسیه، اقتصاد این کشور به طور کامل بهبود یافته است. علاوه بر این، وضعیت اقتصادی در برخی شاخص های کلیدی حتی بهتر از پیش بینی های قبلی است.

اقتصاد روسیه در برابر فشارهای خارجی بی سابقه مقاومت کرده و به طور کامل بهبود یافته است – تولید ناخالص داخلی این کشور به سطح ۲۰۲۱ رسیده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این موضوع را در نشستی درباره پیش نویس بودجه فدرال ۲۰۲۴-۲۰۲۶ اعلام کرد. خبرگزاری روسی تاس از او نقل می کند:

«به طور کلی، می توان گفت که مرحله بهبود اقتصاد روسیه کامل شده است. ما در برابر فشار بی‌سابقه‌ای از خارج، تحریم‌های برخی از نخبگان حاکم در بلوک غربی مقاومت کرده‌ایم – برخی از نخبگان حاکم در برخی کشورها که ما آنها را غیردوستانه توصیف می‌کنیم.»

رئیس دولت روسیه وضعیت اقتصادی روسیه را “باثبات” توصیف کرد. علاوه بر این، وضعیت اقتصادی در برخی شاخص های کلیدی بهتر از پیش بینی های قبلی است. پوتین خاطرنشان کرد که در آوریل رشد تولید ناخالص داخلی 1.2 درصدی برای سال جاری پیش بینی می شود. رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که از این سطح فراتر رفته است و تا پایان سال رشد تولید ناخالص داخلی می تواند به ۲.۵ درصد و شاید حتی ۲.۸ درصد برسد.

به گفته رئیس دولت، تقاضای مصرف کننده نیز با سرعت خوبی در حال افزایش است و صنعت به طور پیوسته در حال رشد است، در درجه اول به لطف بخش تولید.

پوتین در ماه اوت گفت روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ به یکی از پنج اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید