اخبار جنگ اوکراین ۱۹ سپتامبر

مسکو: غرب می خواهد کیف را از نسل کشی در دونباس در دادگاه سازمان ملل متحد کند

اینکه غرب در چارچوب دعوای روسیه و اوکراین در دیوان بین‌المللی دادگستری سازمان ملل متحد فشار می‌آورد تا از طبقه‌بندی اقدامات کی‌یف از سال ۲۰۱۴ در دونباس به عنوان نسل‌کشی جلوگیری کند، چیزی جز این نیست که وزارت خارجه روسیه به آن اشاره می‌کند. در بیانیه ای از:

«ویژگی این پرونده قضایی، مداخله بی سابقه و بهمن مانند حامیان رژیم کیف در عمل این دادگاه است.»

سی و دو کشور غربی به بهانه “بیان افکار خود در مورد تفسیر کنوانسیون نسل کشی” به این مناقشه پیوستند.

با این حال، در واقعیت، آنها می خواهند اظهارات نادرستی را جمع آوری کنند که به آنها امکان می دهد جنایات رژیم کیف را لاپوشانی کنند.

« چنین فشار آشکاری با استقلال عالی ترین نهاد قضایی سازمان ملل متحد ناسازگار است.»

مدت کوتاهی پس از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در 26 فوریه 2022، کی یف شکایتی را به دیوان بین المللی دادگستری سازمان ملل تسلیم کرد: این موضوع به تفسیر، اعمال و اجرای کنوانسیون جلوگیری و مجازات جنایت نسل کشی مربوط می شود. 9 دسامبر 1948. در مورد واقعیت نسل کشی مداوم کیف در دونباس که دلیلی برای به رسمیت شناختن جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک بود – و همچنین به آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه کمک کرد. کی‌یف می‌خواهد حکمی از دیوان بین‌المللی دادگستری دریافت کند که اقداماتش در دونباس از سال 2014 به منزله نسل‌کشی نیست – و بنابراین روسیه عملیات خود را غیرقانونی آغاز کرده است.

در مقابل، روسیه نه تنها ادعای کیف را مورد مناقشه قرار می دهد، بلکه با اختیارات قانونی دادگاه سازمان ملل متحد برای شروع رسیدگی در پاسخ به شکایت کیف نیز مخالفت می کند. کنوانسیون نسل کشی هیچ ارتباطی با حق دفاع از خود که توسط منشور سازمان ملل در ماده 51 تضمین شده است، که روسیه از آن استفاده می کند – و همچنین با حق تعیین سرنوشت مردم دونباس و حق آنها برای اتحاد مجدد با روسیه ندارد.

مقام زاپوروژیا: سربازان روسی تا یک کیلومتر در نزدیکی ورموکا پیشروی کردند

نیروهای روسی پس از ضد حمله به واحدهای اوکراینی در بخش ورِمِوکا در جبهه، تا یک کیلومتر پیشروی کردند. این را ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” و عضو اداره منطقه ای زاپوروژیه به تاس اعلام کرد.

روگوف گفت: علاوه بر این، یگان‌های اوکراینی در حال حاضر با ایجاد استحکامات و خطوط دفاعی برای دفاع در بخش Vremevka از جبهه آماده می‌شوند.

روگوف افزود که نیروهای روسیه حمله ارتش اوکراین را در نزدیکی استاروماژورسکویه در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. علاوه بر این، تلاش‌های اوکراینی برای حمله در نزدیکی نوودونتسکویه و اوروشاینویه انجام شد که آنها نیز دفع شدند.

جاده نزدیک کلشچایفکا مملو از خودروهای زرهی تخریب شده ارتش اوکراین است

به گزارش رسانه های روسیه، جاده ای، احتمالاً در نزدیکی کلشچایفکا در جمهوری خلق دونتسک، مملو از لاشه های خودروهای زرهی تخریب شده ارتش اوکراین است.
فیلمی که در یک ویدیو منتشر شده نشان می دهد نفربرهای زرهی ارتش اوکراین و نفربرهای زرهی ام ۱۱۳ آمریکا منهدم شده است. با قضاوت بر اساس آسیب، آنها توسط توپخانه روسیه در طی یک چرخش نیرو نابود شدند.ال پایس: کیف به دنبال جایگزین هایی برای Starlink است، اما نمی تواند آن را رها کند

مقامات اوکراینی بنا به گزارش ها به دنبال جایگزینی برای سرویس ارتباطات ماهواره ای استارلینک کارآفرین ایلان ماسک هستند، اما اذعان دارند که نمی توانند آن را کنار بگذارند. این را روزنامه اسپانیایی ال پایس گزارش داده است.

به نوشته این روزنامه، وجود اوکراین به ماسک بستگی دارد، زیرا استارلینک نقش بسیار مهمی برای نیروهای مسلح اوکراین ایفا می کند. اگر سرویس ارتباطات از کار بیفتد، دفاع اوکراین ممکن است سقوط کند. بنابراین کیف به دنبال جایگزین هایی برای ارتباطات نظامی خود است و اشاره کرده است که این موارد وجود دارد.

روزنامه اطمینان می دهد، با این وجود، کیف می داند که انجام کامل عملیات بدون Starlink غیرممکن است. بالاتر از همه، مقامات اوکراین امیدوار بودند که واشنگتن تضمین کند که ارائه دهنده سیستم Starlink – شرکت SpaceX – ارتش اوکراین را رها نخواهد کرد.
نیروهای دفاع هوایی روسیه چهار موشک اوکراینی را بر فراز ملیتوپل رهگیری کردند
به گفته سرویس های عملیاتی محلی، پدافند هوایی روسیه چهار موشک اوکراینی را در آسمان ملیتوپل در منطقه زاپوروژیه سرنگون کرد.
چندین انفجار در آسمان ملیتوپل به صدا درآمد. سامانه پدافند هوایی نیروهای مسلح روسیه چهار موشک را ساقط کرد.
در نتیجه حمله موشکی اوکراین و کار سامانه‌های پدافند هوایی هیچ‌کس آسیبی ندید. گفته می شود یک کارگاه آسیب دیده است.

نیویورک تایمز: قتل عام غیرنظامیان در کنستانتینوفکا توسط سلاح های اوکراینی

شانزده غیرنظامی کشته شده در میدان بازار محلی کنستانتینوفکای تحت کنترل کی یف در 6 سپتامبر به دست ارتش اوکراین مقصر شناخته شدند. روزنامه نگاران نیویورک تایمز پس از انجام تحقیقات خود که شامل تحقیقات در این شهر در منطقه کراماتورسک جمهوری خلق دونتسک نیز بود به این نتیجه رسیدند:

شواهد جمع‌آوری‌شده و تجزیه‌وتحلیل‌شده توسط نیویورک تایمز – از جمله بقایای موشک، تصاویر ماهواره‌ای، توصیفات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی – به‌طور قانع‌کننده‌ای نشان می‌دهد: تأثیر فاجعه‌بار از دست دادن قیمت سهام ناشی شده است. موشک هدایت شونده توسط سامانه پدافند هوایی بوک اوکراینی شلیک شده است.

شاهدان گزارش دادند که دو موشک ضدهوایی از شهر همسایه دروژکووکا – و بنابراین از قلمرو تحت کنترل اوکراین – شلیک شده است. علاوه بر این، فیلم‌های ویدئویی دوربین‌های نظارتی نیز نشان می‌دهد که موشک از شمال غرب شلیک شده است. این موضوع توسط یک متخصص که دهانه برخوردی و آسیب را تجزیه و تحلیل کرده بود، به مقاله آمریکایی تأیید کرد. او نوع موشک هدایت شونده 9M38 مورد استفاده در سامانه بوک را شناسایی کرد.

آتش سوزی در میدان بازار احتمالاً ناشی از سوخت نسوخته موشک بوده است، زیرا در فاصله کمتر از 16 کیلومتری از محل پرتاب سقوط کرده و بنابراین بسیار کمتر از برد خود است.فرماندار زاپوروژیه: کاروان اوکراینی با خودروهای زرهی در نزدیکی رابوتینو منهدم شد

نیروهای روسیه ستونی از خودروهای زرهی نیروهای اوکراینی را که به سمت شهرک رابوتینو در منطقه زاپوروژیه حرکت می کردند، منهدم کردند. این توسط فرماندار یوگنی بالیتسکی گزارش شده است. او در تلگرام می نویسد:
امروز حدود ساعت پنج صبح، شناسایی ما نشان داد که گروه های تانک دشمن به سمت رابوتینو حرکت می کنند، کل ستون منهدم شده است.


نیروهای روسیه مواضع مستحکم ارتش اوکراین را در نزدیکی کوپیانسک منهدم کردند

یگان های ارتش روسیه مواضع استحکامات نظامیان اوکراینی را در منطقه کوپیانسک منهدم کردند. این را سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. علاوه بر این، گروه هایی از خودروهای زرهی و پرسنل نظامی ارتش اوکراین مورد اصابت قرار گرفتند.پاکستان گزارش های مربوط به فروش تسلیحات به اوکراین را تکذیب کرد

وزارت خارجه پاکستان اطلاعاتی را از پورتال The Intercept در مورد توافق ادعایی بین اسلام آباد و واشنگتن برای تامین مهمات به کی یف در ازای کمک برای تمدید قرارداد با صندوق بین المللی پول (IMF) دریافت کرده است. تکذیب کرد. ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز دوشنبه گفت:

“مذاکرات موفقیت آمیزی بین پاکستان و صندوق بین المللی پول در مورد ترتیبات آماده به کار صندوق بین المللی پول برای پاکستان برای اصلاحات دشوار اما ضروری صورت گرفته است. دادن هر پوشش دیگری به این مذاکرات نشانه بی انصافی است.”

پاکستان در درگیری بین اوکراین و روسیه سیاست بی طرفی شدیدی را دنبال می کند و در این زمینه به هیچ یک از طرفین سلاح و مهمات نرسانده است.

در هفدهم ماه سپتامبر، پرتال خبری آمریکایی The Intercept مقاله ای منتشر کرد که در آن می گوید ایالات متحده به عنوان بخشی از یک توافق محرمانه برای تامین تسلیحات به اوکراین، حمایت مالی صندوق بین المللی پول را به پاکستان ارائه کرده است. در این مقاله ادعا شده بود که اسلام آباد در ازای حمایت واشنگتن در مذاکرات با صندوق بین المللی پول، به کیف حداقل 900 میلیون دلار مهمات داده است.

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: وضعیت ایمنی نیروگاه هسته‌ای زاپروژیه بهبود یافته است


رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) به ریانووستی توضیح می‌دهد که اگرچه وضعیت امنیتی در نیروگاه هسته‌ای Zaporozhye تا حدودی بهبود یافته است، اما همچنان بسیار شکننده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا اصول پنج گانه ایمنی هسته ای نیروگاهی که قبلاً مطرح کرده بود، برآورده می شود، می گوید:

ما هرگز نمی‌توانیم مطمئن باشیم. هر روز برای ما یک چالش است. تا کنون شاهد پیشرفت‌هایی بوده‌ایم، اما وضعیت در زاپوروژیه همچنان بسیار شکننده است.

به گفته گروسی، نیروگاه هسته ای در حال حاضر مورد شلیک قرار نمی گیرد. او اضافه می کند:

“اما من کلماتم را با دقت می سنجم. هر لحظه ممکن است این اتفاق بیفتد. اینجا یک منطقه جنگی است.”نیروهای روسی به مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین در بخش جلویی کراسنی لیمان حمله کردند

بمب افکن های گروه نیروهای مرکزی مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین، دو پست فرماندهی و دیده بانی و یک ایستگاه موقت نیروهای مسلح اوکراین را در جهت کراسنی لیمان هدف قرار دادند. این توسط رئیس مرکز مطبوعاتی انجمن الکساندر ساوچوک گزارش شده است.

همچنین دو پهپاد اوکراینی نیز توسط موشک های ضد هوایی منهدم شد.

ساوچوک افزود که نیروهای روسیه حمله اوکراین را در نزدیکی تورسک و منطقه جنگلی سربریانکا دفع کردند.نماینده روسیه در سازمان ملل: نتایج نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین با حضور زلنسکی کم خواهد بود.

نشست بعدی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوکراین در 20 سپتامبر و با حضور ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برگزار می شود. دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، در مصاحبه با تاس، پیش از هفته سطح بالای هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، می گوید که این نتایج بسیار کمی به همراه خواهد داشت.

غرب در این نشست در 20 سپتامبر موضع خواهد گرفت که روسیه باید مجازات شود و تنها راه حل بحران اوکراین می تواند تسلیم عملی روسیه باشد. آنها احتمالاً حتی طرح صلح زلنسکی را تا حدودی ترویج خواهند کرد، اگرچه اخیراً این کار را کمتر و کمتر انجام می دهند. خود زلنسکی مطمئناً در این نمایش شرکت خواهد کرد و سعی خواهد کرد نقش مهمی در آن بازی کند.”

اما این واقعیتی را که ما در آن زندگی می کنیم تغییر نخواهد داد. این واقعیت به این واقعیت مربوط می شود که بخش قابل توجهی از جامعه بین المللی، بخش مهمی از آن، تشخیص می دهد که بحران اوکراین پیچیده است و تعدادی از علل ریشه ای وجود دارد که برای دستیابی به یک بحران طولانی باید به آنها پرداخت. راه حل مدت.”اردوغان درباره تحریم های روسیه: ترکیه موظف به انجام کاری که اتحادیه اروپا انجام می دهد نیست.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی PBS توضیح می دهد که آنکارا موظف نیست مانند کشورهای اتحادیه اروپا در مورد تحریم های ضد روسیه عمل کند. وی تاکید می کند:

وی گفت: “آیا ما موظف به انجام کاری هستیم که اعضای اتحادیه اروپا انجام می دهند؟ ترکیه موقعیت متفاوتی در جهان دارد، موقعیتی متفاوت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا. روسیه یکی از نزدیک ترین همسایگان ما است و ما تاریخ مشترکی داریم.”

ابراهیم کالین، سخنگوی رسمی اردوغان پیشتر گفته بود که اگر ترکیه علیه روسیه تحریم هایی را اعمال کند، در درجه اول علیه خود آنکارا خواهد بود.

یک انبار صنعتی در لووف پس از حمله ارتش روسیه آتش گرفت

روزنامه Ukrainskaya Pravda به نقل از شهردار آندری سادووی گزارش می دهد که آتش سوزی در یک انبار صنعتی در لووف رخ داده است. روزنامه می نویسد:
سادووی گزارش می دهد که در نتیجه یک حمله در لووف، آتش سوزی در یک انبار صنعتی رخ داده است. به گفته وی، تمام خدمات مربوطه به محل شتافته اند.
پیش از این رسانه ها از وقوع یک رشته انفجار در لووف خبر داده بودند. هشدار هوایی در منطقه به صدا درآمد.چندین حمله اوکراینی در جهت دونتسک دفع شد

به گفته گئورگی مینساشویلی، رئیس مرکز مطبوعاتی نیروهای جنوبی، واحد وی هفت حمله نیروهای اوکراینی را در جهت دونتسک دفع کرد. کیف 210 سرباز را از دست داد.
به گفته مینزاشویلی، حملات راکتی و بمبی به تاسیسات نیروهای اوکراینی در آودیوکا انجام شد. یک منطقه استقرار موقت، یک پست فرماندهی ذخیره و یک مرکز ارتباطات تخریب شد. مینزاشویلی افزود: ارتش روسیه همچنین مواضعی را در مناطق شهرک‌های اسپورنویه، وسلویه و نووگورودسکویه هدف قرار داد.

توپخانه این گروه دو قبضه اسلحه ام 777 ساخت آمریکا، دو قبضه هویتزر D-30، یک تانک، دو خمپاره 120 و یک خمپاره 82، هفت خودرو را منهدم کرد و همچنین به یک پاسگاه هواپیمای بدون سرنشین و یک نارنجک AGS اصابت کرد. پرتاب کننده.”

وزیر خارجه مجارستان: مجمع عمومی سازمان ملل باید برای دستیابی به صلح در اوکراین استفاده شود

جامعه بین المللی باید از مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برای حل مناقشه اوکراین و تشویق طرف های درگیر به مذاکره استفاده کند. این چیزی است که وزیر امور خارجه مجارستان، پیتر سییارتو، پیشنهاد کرد. او در پستی که در فیسبوک به اشتراک گذاشته است، توضیح داد:

شما باید از این هفته برای برقراری صلح در اوکراین استفاده کنید. روس ها، اوکراینی ها، آمریکایی ها، فرانسوی ها حضور خواهند داشت. 

Szijjártó ابراز عقیده کرد که سازمان ملل متحد به عنوان سازمانی از افراد همفکر تأسیس نشده است. هدف سازمان بیشتر امکان برقراری تماس و گفتگو بین طرف های متخاصم است. 

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی امنیت بین‌الملل بزرگترین خطرات را از زمان جنگ جهانی دوم به بعد به همراه دارد زیرا 50 درگیری مسلحانه در مناطق مختلف جهان جریان دارد. سیجارتو ادامه داد: به دلیل درگیری اوکراین، بشریت بیش از هر زمان دیگری به جنگ هسته ای نزدیک شده است. 

آلمان از تحویل تسلیحات جدید به اوکراین خبر داد

بوریس پیستوریوس وزیر دفاع فدرال آلمان اعلام کرد که آلمان بسته کمک نظامی جدیدی به ارزش 400 میلیون یورو به اوکراین ارائه خواهد کرد. او پیش از نشست گروه تماس برای حمایت از اوکراین در رامشتاین به بیلد گفت:

«ما در حال تامین مهمات اضافی هستیم: مهمات انفجاری، مهمات خمپاره، راکت های مین.»

پیستوریوس مدعی شد که کیف بیش از همه به مهمات نیاز دارد و افزود:

“علاوه بر این، ما در مورد وسایل نقلیه محافظت شده و سیستم های پاکسازی مین کمک خواهیم کرد. اما ما به زمستان نزدیک نیز چشم دوخته ایم: ما لباس می فرستیم، اما همچنین ژنراتورهای برق و گرما را نیز ارسال خواهیم کرد. در مجموع، ارزش این بسته 400 میلیون یورو خواهد بود. “

پیستوریوس ادامه داد که تحویل موشک های کروز تاروس هنوز قطعی نشده است. 

زخمی شدن یک زن در گلوله باران اوکراین در منطقه بریانسک

یک غیرنظامی در روستای کامنسکی خوتور در منطقه مرزی بریانسک روسیه پس از گلوله باران این مکان توسط ارتش اوکراین زخمی شد. الکساندر بوگوماس فرماندار این منطقه در کانال تلگرامی خود در این باره می گوید:

“تروریست های اوکراینی روستای کامنسکی خوتور در منطقه کلیموو را گلوله باران کردند. در حین گلوله باران، یک گلوله به یک ساختمان مسکونی اصابت کرد و این ساکن متولد 1941 زخمی شد.”

بوگوماس افزود که فرد مجروح به بیمارستان منتقل شده و تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. اورژانس در حال حاضر در محل حضور دارند. 

گزارش رسانه ها: بیش از 7300 پرونده برای خروج از فراخوان بسیج  در اوکراین باز شد

از 24 فوریه 2022، 7300 پرونده جنایی در اوکراین علیه افرادی که از بسیج سربازی در این کشور فرار کرده اند آغاز شده است. این را پورتال خبری اوکراینی Vesti.ua بدون ذکر منبع گزارش کرده است. 

به گفته این نشریه، در مجموع ۷۳۱۲ پرونده کیفری برای انصراف از بسیج باز شده است. استان زاکارپاتیا با 902 مورد پیشرو است و استان های دنیپروپتروفسک و نیکولایف به ترتیب با 628 و 518 مورد در رتبه های بعدی قرار دارند. به گزارش Vesti.ua، تاکنون بیش از 1700 پرونده به دادگاه ارجاع شده است. 

رسانه ها: کی یف پیشنهاد صدور غلات به اتحادیه اروپا را به بروکسل ارائه کرد

کی یف پیشنهادی را برای صدور غلات اوکراینی به کشورهای اتحادیه اروپا از طریق سیستم مجوز به بروکسل ارائه کرده است، اما کشورهای مرزی آن را ناکافی می دانند. این را خبرگزاری PAP گزارش داده است. او نوشت:

اوکراین در بروکسل پیشنهادی برای صادرات غلات خود به کشورهای اتحادیه اروپا ارائه کرد که سیستم مجوزهای صادراتی را پیش بینی می کند؛ کشورهای اتحادیه اروپا هم مرز با اوکراین این پیشنهاد را ناکافی می دانستند. 

در همان زمان، خاطرنشان می شود که لهستان در نشستی در بروکسل “پیشنهاد غلات جدید اوکراین” را مورد انتقاد قرار داد. 

در 15 سپتامبر، کمیسیون اتحادیه اروپا تصمیم گرفت محدودیت های واردات چهار محصول کشاورزی اوکراین را به چندین کشور مرزی اتحادیه اروپا تمدید نکند. با این حال، کیف را موظف کرد که اقداماتی را برای کنترل صادرات ارائه دهد. مقامات اسلواکی، مجارستان و لهستان سپس اعلام کردند که این ممنوعیت را به ابتکار خود تمدید خواهند کرد. به ویژه مجارستان این ممنوعیت را در سطح ملی گسترش داده است. لیست محصولات ممنوعه وارداتی شامل 24 محصول می باشد. علاوه بر غلات، لیست ممنوعه شامل انواع مختلف گوشت، مرغ، تخم مرغ، عسل، سبزیجات و شراب نیز می شود. 

گزارش رسانه ها: اتحادیه اروپا می تواند از سود دارایی های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین استفاده کند

به گزارش بلومبرگ، بروکسل ممکن است بسته جدید تحریم ها علیه روسیه را در نیمه اول اکتبر ارائه کند. بر این اساس، اقدامات جدید ممکن است شامل “پیشنهاد مورد انتظار” برای استفاده از سود موجودی های منجمد شده بانک مرکزی روسیه برای حمایت از کیف باشد. 

این خبرگزاری به نقل از افرادی که خواستند نامشان فاش نشود گزارش داد که گروهی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله لهستان و کشورهای بالتیک، قصد داشتند از این هم فراتر بروند. این کشورها خواستار تحریم گاز طبیعی مایع (LNG) روسیه و خدمات فناوری اطلاعات هستند. 

تحلیلگر سابق سیا: هیچ شانسی برای تسلیم شدن روسیه در قبال درگیری اوکراین وجود ندارد

روسیه به رویارویی با اوکراین ادامه خواهد داد تا زمانی که کی یف تسلیم شود یا مذاکرات صلح را بر اساس شرایط مسکو آغاز کند. لری جانسون، تحلیلگر بازنشسته سیا، در مصاحبه ای با کانال یوتیوب “Dialogue Works” درباره این موضوع صحبت کرد. به گفته وی، هیچ موقعیتی وجود نخواهد داشت که روسیه تسلیم شود. جانسون می گوید به سادگی هیچ شانسی برای آن وجود ندارد. 

به گفته این کارشناس، دولت روسیه می خواهد تا حد امکان از تشدید تنش در اوکراین جلوگیری کند. وی تاکید کرد که گسترش درگیری و همچنین دخالت مستقیم کشورهای غربی به یک فاجعه غیرقابل کنترل منجر خواهد شد. 

جانسون در عین حال اظهار داشت که در جریان انتخابات ریاست جمهوری اوکراین امیدوار است که ولادیمیر زلنسکی به عنوان رئیس دولت از نظر سیاسی اوضاع اطراف دونباس را تنظیم کند. با این حال، رئیس جمهور اوکراین به تشدید درگیری کمک کرد. ریانووستی به نقل از جانسون گفت:

او به مردم اوکراین خیانت کرد: من به یاد دارم که چگونه در جریان مبارزات انتخاباتی او وعده بهبود روابط با روسیه و پایان دادن به جنگ داخلی را داد. 

دبیرکل ناتو از آلمان خواست تا در حوزه دفاعی سرمایه گذاری بیشتری کند

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از آلمان خواسته است تا به هزینه های دفاعی توافق شده پایبند بماند. وی تاکید کرد که هدف دو درصد تولید ناخالص داخلی حداقل در نظر گرفته شده است و امیدوار است بسیاری از متحدان ناتو از این رقم فراتر بروند. 

استولتنبرگ به ویژه در مورد وضعیت آلمان نگران بود، زیرا هزینه های دفاعی هنوز کمتر از هدف ناتو است، اگرچه این کشور در مسیر درستی قرار دارد. او به عنوان نمونه به هزینه های نظامی آلمان در دوران جنگ سرد اشاره کرد، زمانی که این هزینه ها سه تا چهار درصد بود. 

از آغاز عملیات ویژه، بیش از 7900 خانه و آپارتمان در منطقه بلگورود آسیب دیده است. 

از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی، بیش از 4500 خانه شخصی و حدود 3400 آپارتمان در منطقه بلگورود روسیه در اثر گلوله باران نیروهای مسلح اوکراین آسیب دیده اند. النا دولمانوا، معاون دفتر فرمانداری منطقه گفت که تاکنون 4800 ساختمان مسکونی تعمیر شده است. 

سفیر روسیه: مسکو و واتیکان همچنان در مورد اوکراین گفتگو می کنند

ایوان سلطانوفسکی سفیر روسیه در مقر مقدس با پاپ فرانسیس دیدار کرد و با او در مورد مأموریت ماتئو زوپی، سفیر واتیکان برای حل و فصل مسئله اوکراین گفتگو کرد. همانطور که دیپلمات روسی به خبرگزاری تاس گفت، این دیدار دوستانه بود:

پاپ بر احترام خود به روسیه، مردم روسیه، فرهنگ و تاریخ آنها تاکید کرد. به ویژه، ما در مورد مأموریت فرستاده ویژه پاپی به اوکراین، متئو زوپی، با هدف حل و فصل برخی مسائل بشردوستانه صحبت کردیم و او حمایت خود را از من اعلام کرد. 

«ما توافق کردیم که به گفت وگوی صادقانه و باز با مقر مقدس ادامه دهیم که به طور سنتی بر اساس احترام متقابل است.»

سلطانوفسکی در 16 مه توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عنوان سفیر در واتیکان منصوب شد. 

Be the first to comment

پاسخی بگذارید