اخبار جنگ اوکراین ۱۸ سپتامبر

کیف معاون وزیر دفاع را که در مورد گرفتن آندریفکا دروغ گفته بود برکنار کرد

دولت اوکراین تمامی معاونان وزیر دفاع از جمله آنا مالیار را که اخیراً مدعی شد ارتش اوکراین آندریفکا را تصرف کرده است، برکنار کرده است. این را الکسی گونچارنکو، معاون Verkhovna Rada در تلگرام اعلام کرد. 

هیئت وزیران به تازگی تمامی معاونان وزیر دفاع و وزیر امور خارجه را برکنار کرده است. ملجار نیز برکنار شد. 

کمیسر اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا از آغاز درگیری تقریباً ده میلیون آواره اوکراینی را پذیرفته است

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا در پخش رادیو Sud اعلام کرد که تعداد پناهجویان اوکراینی که از آغاز درگیری به خاک اتحادیه اروپا رسیده اند تقریباً ده میلیون نفر است. 

«مشکل مهاجرت همه ما را چه از جنوب و چه از شرق تحت تأثیر قرار می دهد. ما در شرایطی هستیم که تقریباً ده میلیون پناهنده اوکراینی را پذیرفته ایم. در جمهوری چک تعداد مهاجران بالغ بر چهار درصد از جمعیت، 440000 مهاجر اوکراینی است. مجارستان نیز مهاجران اوکراینی را می پذیرد و البته لهستان نیز این کار را انجام می دهد. 

گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه

در 24 ساعت گذشته، واحدهای یگان نیروهای جنوبی شش حمله اوکراینی را به بخش دونتسک در جبهه دفع کردند. تا 255 جنگجو کشته شدند. سه خودروی جنگی زرهی و هفت خودرو از بین رفتند. 

در جریان حمله توپخانه ای، یک اسلحه M777 ساخت آمریکا، یک اسلحه خودکششی کراب ساخت لهستان و یک هویتزر D-20 منهدم شد. علاوه بر این، یک انبار مهمات برای ارتش 110 در نزدیکی شهرک Avdeyevka در جمهوری خلق دونتسک افتتاح شد. تیپ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد. 

در جهت زاپوروژیا اوکراین حدود 55 سرباز را از دست داد. دو خودروی زرهی رزمی، سه خودروی وانت، دو فروند هویتزر D-30، یک اسلحه M119 ساخت آمریکا و یک رادار شناسایی توپخانه AN/TPQ-50 از عملیات خارج شدند. 

در جبهه نزدیک کراسنی لیمان، واحدهای واحد نظامی مرکزی روسیه دو حمله را دفع کردند. ارتش اوکراین بیش از 50 سرباز را از دست داد. دو خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و یک هویتزر D-30 منهدم شد. 

در جنوب دونتسک، نیروهای یگان نیروهای شرقی، با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه، انباشته پرسنل و تجهیزات ارتش اوکراین را در چندین شهر در جمهوری خلق دونتسک هدف قرار دادند. تلفات اوکراین در اینجا بالغ بر 180 سرباز کشته یا زخمی شده است. سه خودروی زرهی جنگی، یازده خودرو و یک اسلحه D-20 نیز منهدم شد. 

در جبهه نزدیک کوپیانسک، نیروهای کی یف تا 20 پرسنل ارتش را از دست دادند. دو خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، یک سامانه توپخانه ای M777 و دو فروند هویتزر Msta-B خنثی شدند. 

تلفات پرسنل کیف در بخش خرسون جبهه به بیش از 80 سرباز رسید. پنج خودرو و دو هویتزر D-30 در آنجا منهدم شدند. 

علاوه بر این، در مجموع چهار پست فرماندهی واحدهای اوکراینی در جمهوری خلق دونتسک مورد اصابت قرار گرفت. 

ارتش روسیه 27 پهپاد را در سراسر جبهه با استفاده از جنگ الکترونیک منهدم یا سرنگون کرد. پدافند هوایی پنج پرتابه از یک موشک انداز چندگانه HIMARS را رهگیری کرد. 

“آپارتمان پر از دود و گرد و غبار بود” – منطقه مسکونی در دونتسک دوباره توسط ارتش اوکراین گلوله باران شد. 

یک ساختمان مسکونی در دونتسک روز شنبه در اثر گلوله های اوکراینی به شدت آسیب دید. مقامات محلی گفتند که ارتش اوکراین 67 بار در 24 ساعت منطقه را گلوله باران کرد. 

الکسی کولمسین، رئیس دولت دونتسک در کانال رسمی تلگرام خود اعلام کرد که حداقل یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده اند. طرف اوکراینی هنوز در مورد گزارش های گلوله باران اظهار نظری نکرده است و در نشست روزانه ستاد کل اوکراین به هیچ عملیات نظامی اشاره ای نشده است. 

انفجار در نزدیکی شهرداری دونتسک

انفجارهایی در نزدیکی ساختمان اداری شهر دونتسک رخ داد. این را خبرگزاری ریانووستی با اشاره به خبرنگار خود در سایت گزارش داده است. بنا بر این گزارش، این ساختمان حداقل یک بار مورد اصابت قرار گرفته است. 

به نوبه خود، نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی گزارش می دهد که ارتش اوکراین سه راکت از یک پرتابگر چند راکتی به منطقه وروشیلوفسکی دونتسک شلیک کرده است. الکسی کولمزین، شهردار شهر نیز از این گلوله باران خبر داد. ریانووستی تصاویر ویدئویی از محل حادثه را منتشر کرده است. 

گزارش رسانه ها: مصدوم شدن راننده تراکتور بر اثر مین اوکراینی در منطقه خرسون

به گزارش ریانووستی به نقل از سرویس‌های محلی مربوطه، در منطقه تحت کنترل اوکراین در منطقه خرسون در ساحل راست دنیپر، یک راننده تراکتور در حین کار در مزارع با مین‌هایی مواجه شد که توسط نیروهای اوکراینی کار گذاشته شده بود. 

بر اساس گزارش ها، این مرد در نزدیکی روستای ماکسیم گورکی در ناحیه بریسلاوسکی دچار اصابت ترکش به اندام و سوختگی شده است. گفته می شود که نیروهای کی یف این منطقه را در سال 2022 مین گذاری کرده اند. 

فرماندهی تیپ 126 دفاع سرزمینی مجزای نیروهای مسلح اوکراین حتی به انجام مین زدایی فکر نمی کند. بنابراین، غیرنظامیان دچار جراحات با شدت های مختلف و همچنین مثله شدن و همچنین مرگ و میر می شوند. 

لاوروف: آمریکا سال‌ها اوکراین را برای مبارزه با روسیه آماده کرده است

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه هشتمین مجمع اقتصادی شرق در ولادی وستوک گفت که واشنگتن با ارسال تسلیحات و اطلاعات اطلاعاتی به اوکراین در حال جنگ علیه مسکو است. 

در 11 سپتامبر، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، آندری یرماک، در کانال تلگرامی خود نوشت که اوکراین و شرکای آن در حال گفتگو در مورد تامین موشک های بالستیک دوربرد به کی یف، از جمله موشک های دوربرد ATACMS (سیستم موشکی تاکتیکی ارتش) هستند. . 

حمله ارتش روسیه به انبارهای موشک های کروز طوفان سایه و مهمات اورانیوم نیروهای مسلح اوکراین

دوشنبه شب، نیروهای روسیه یک حمله گروهی به انبارهای موشک های کروز طوفان سایه و مهمات اورانیوم ضعیف شده متعلق به ارتش اوکراین انجام دادند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. 

«نیروهای مسلح فدراسیون روسیه امشب حمله گروهی با سلاح‌های دقیق و هواپیماهای بدون سرنشین جنگی دوربرد را به محل نگهداری موشک‌های کروز طوفان سایه و مهمات اورانیوم ضعیف شده رژیم کی‌یف و همچنین به مراکزی انجام دادند. راشناسایی و آموزش رادیو-تکنیکی گروه های خرابکار ارتش اوکراین را انجام داد. هدف حمله محقق شده است. همه امکانات گرفته شده است.»

ارتش روسیه انبارهای مهمات و آشیانه ها را در آودیکا و کراسنویه منهدم می کند

نیروهای هوایی نیروهای جنوبی روسیه مناطق استقرار موقت دو تیپ ارتش اوکراین و همچنین یک انبار مهمات و یک آشیانه با سلاح و تجهیزات نظامی را در آودیوکا و کراسنویه منهدم کردند. این را گئورگی مینساشویلی، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است. 

وی خاطرنشان کرد که حملات موشکی روسیه یک پست فرماندهی و سه خودروی پیکاپ ارتش اوکراین را در نزدیکی الکساندرو-شولتینو منهدم کرد. 

پکن: منافع امنیتی روسیه باید در نظر گرفته شود

ژانگ چینگلی، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی جمهوری خلق چین گفت: چین خواستار در نظر گرفتن منافع امنیتی روسیه در وضعیت بحران اوکراین است. وی در دیدار با اعضای اتاق عمومی فدراسیون روسیه گفت:

«از زمان تشدید خشونت‌آمیز بحران اوکراین، طرف چینی همواره خواستار توجه جدی به نگرانی‌های امنیتی منطقی همه طرف‌ها از جمله روسیه بوده و خواستار آشتی و مذاکره و راه‌حل عملی برای بحران شده است. بحران اوکراین». 

«چین در حد توان خود به طرف روسی کمک و حمایت می کند.»

ژانگ خاطرنشان کرد که «روسیه به نوبه خود بارها موضع عادلانه ای در قبال موضوع تایوان اتخاذ کرده است و همچنین در صحنه بین المللی اظهارات منصفانه ای می کند». طرف چینی از این موضوع قدردانی می کند و می خواهد قدردانی خود را اعلام کند. 

زلنسکی به مشکلات جدی در ضد حمله اذعان دارد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CBC اذعان کرد که نیروهای مسلح این کشور در وضعیت دشواری قرار دارند و سرعت ضدحمله اعلام‌شده توسط کی‌یف ناچیز است.

رویارویی در خط مقدم به یک دوئل توپخانه تبدیل شد. به گفته زلنسکی، هر طرف هر روز 40000 گلوله شلیک می کند.

نیروهای روسی مواضع اوکراینی را در بخش آرتموفسک جبهه منهدم کردند

یگان های روسی حمله نیروهای اوکراینی به سمت آرتیوموفسک را خنثی کردند و در حال تخریب مواضع آنها هستند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.
توپخانه‌های سپاه دوم ارتش از حملات دقیق برای نابودی مواضع جنگنده‌های اوکراینی که در جهت آرتیوموفسک حمله می‌کنند، استفاده می‌کنند.
این مقام همچنین گزارش می دهد که خدمه یک هلیکوپتر شناسایی و تهاجمی یک شی زرهی ارتش اوکراین را در بخش جنوبی دونتسک جبهه با یک موشک هدایت شونده منهدم کردند.سفیر روسیه در سازمان ملل: کشورهای بی طرف و سازمان های بین المللی از «فرمول زلنسکی» حمایت نمی کنند.


واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل در مصاحبه با ریانووستی گفت که کی یف در مشارکت کشورهای بی طرف و سازمان های بین المللی در اجرای “فرمول صلح” خود شکست خورده است.

در مورد نشست‌ها درباره به اصطلاح «فرمول صلح» زلنسکی، تا آنجا که می‌دانیم، کی‌یف همچنان در تلاش برای متقاعد کردن کشورهای بی‌طرف و سازمان‌های بین‌المللی برای اجرای نکات طرح خود ناموفق است.
نبنزیا، خاطرنشان می کند که هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه سازمان ملل موفق به مداخله در این بحث شده است، وجود ندارد، به خصوص که دبیرکل سازمان، آنتونیو گوترش، بارها اعلام کرده است که به اصل بی طرفی در این موضوع پایبند است. مسافت مساوی مورد نیاز است.

رسانه ها: انفجار در منطقه Khmelnitsky گزارش شده است

شنیده ها حاکی از آن است که صدای انفجار در منطقه خملنیتسکی اوکراین شنیده شده است. این مطلب را هفته نامه سرکالو ندلی منتشر کرد. جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

پیش از این در سراسر اوکراین هشدار هوایی اعلام شده بود.

ارتش روسیه واحدهای اوکراینی را در نزدیکی پریوتنویه منهدم کرد

واحدهای لشکر شرق نیروهای مسلح روسیه دو گروه شناسایی و یک گروه حمله ارتش اوکراین را در بخش دونتسک جنوبی در جبهه منهدم کردند و از پیشروی پیاده نظام اوکراینی به سمت استاروماژورسکویه جلوگیری کردند. این را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش کرده است.

علاوه بر این، هواپیماهای جنگی روسیه عقب نشینی یک گروه پیاده نظام اوکراینی به سمت استاروماجورسکویه را مختل کردند و از چرخش نیروها در شمال نیکولسکویه جلوگیری کردند.

توپخانه گروه شرق همچنین یک ایستگاه جنگ الکترونیک اوکراینی در نزدیکی نووپول در جمهوری خلق دونتسک و همچنین یک انبار مهمات و شش محل خمپاره در اوگلسبوروچنویه را منهدم کرد.


پهپادهای اوکراینی توسط پدافند هوایی روسیه منهدم شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد دو پهپاد اوکراینی توسط نیروهای پدافند هوایی روسیه در جنوب غربی شبه جزیره کریمه منهدم شد.
همچنین یک پهپاد دیگر اوکراینی نیز بر فراز منطقه بلگورود توسط پدافند هوایی روسیه منهدم شد.زلنسکی: گفته می شود که کلشچایفکا در نزدیکی آرتیوموفسک توسط نیروهای اوکراینی تصرف شده است.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مدعی شده است که شهرک کلشچایفکا در نزدیکی آرتیوموفسک (باخموت) تصرف شده است. گزارش های مربوطه در صبح منتشر شد، اما توسط چندین رسانه اوکراینی و روسی و مقامات نظامی تا حد زیادی تکذیب شد.
همانطور که کانال تلگرامی تحلیلی روسی Voyennaya Chronika کمی پیشتر گزارش داد، ارتش اوکراین در واقع وارد بخش جنوب غربی شهر شد، اما نتوانست خود را در آنجا مستقر کند. جنگ برای شهرک سازی ادامه یافت.
علاوه بر این، وزارت دفاع روسیه عصر اعلام کرد که پرسنل و خودروهای زرهی واحدهای مهاجم تیپ 110 مکانیزه اوکراین در کلشچفکا و آندریفکا مورد اصابت قرار گرفته اند.
در زمان انتشار، هیچ گزارش رسمی از طرف روسی در مورد اظهارات زلنسکی وجود نداشت.ترامپ: اوکراین توانست از درگیری با روسیه جلوگیری کند

مقامات کی یف می توانستند از تشدید درگیری با روسیه جلوگیری کنند اگر با واگذاری بخشی از سرزمین های خود موافقت می کردند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با تلویزیون NBC گفت:
آنها می‌توانستند بر سر از دست دادن مناطق کوچک‌تر از سرزمین‌هایی که روسیه قبلاً آن‌ها را ضمیمه کرده است، توافق کنند.
به گفته رهبر سابق ایالات متحده، چنین توافقی به مقامات کی یف این امکان را می داد که کشوری دست نخورده را حفظ کنند.مخالفان خدمت سربازی اوکراینی دستگیر شده مجبور به گوش دادن به یک خطبه بودند

مرزبانان اوکراینی مردانی را در نزدیکی اودسا دستگیر کردند که سعی داشتند از بسیج فرار کنند. این توسط سرویس مرزی دولتی اوکراین گزارش شده است. 18 مرد در سن نظامی هر کدام 5000 دلار به حامل های غیرقانونی بار پرداخت کردند تا آنها را با تریلرهای غلات به مولداوی ببرند.
به گفته مقامات مجری قانون، مخالفان مجبور به توبه و گوش دادن به خطبه یک کشیش و سرود ملی اوکراین شدند. به نظر می رسد این کشیش متعلق به کلیسای ارتدوکس اوکراین است.
این افراد سپس به مرکز استخدام نظامی فرستاده شدند.

گنادی لاگوتا، رئیس سابق اداره منطقه ای خرسون درگذشت.

گنادی لاگوتا که تا ژوئیه 2022 سمت ریاست بخش تحت کنترل کیف در استان خرسون را بر عهده داشت، درگذشت. این توسط الکساندر پروکودین، رئیس فعلی اداره نظامی، منصوب مقامات اوکراینی گزارش شده است:
در همان زمان، بسیاری از رسانه های اوکراینی گمان می کنند که این ممکن است خودکشی باشد. گفته می شود که بسیاری از مردم این مقام سابق را به دلیل قرار گرفتن بخشی از منطقه خرسون تحت کنترل نیروهای روسیه مقصر می دانند.
هیچ اتهامی به طور رسمی علیه لاگوتا مطرح نشده است، اما در ماه فوریه سرویس اطلاعات داخلی اوکراین (SBU) او را به کلاهبرداری و جعل اسناد متهم کرد. گفته می شود این موضوع مربوط به اختلاس خودرویی بوده که برای مقاصد رسمی دریافت شده است.منطقه کورسک: منبع تغذیه توسط گلوله باران اوکراین قطع شد

در منطقه کورسک، دو شهرک در منطقه گلوشکوفسکی مورد آتش سوزی قرار گرفتند، شش ضربه در شهرک تیوتکینو و روستای پوپوو-لشاچی ثبت شد. فرماندار رومن استاروویت در این مورد در کانال تلگرامی خود گزارش داده است. او توجه می کند:
یکی از گلوله ها به منطقه پست اصابت کرد و باعث آتش گرفتن چمن ها شد، علاوه بر این، به دلیل آسیب به خط برق بخشی از روستای تیوتکینو، برق رسانی نیز مختل شد.
استاروویت همچنین قول داده است که خدمات اورژانسی به محض ایمن شدن کار بازسازی را آغاز خواهند کرد.

رئیس جمهور فنلاند خواستار حفظ روابط بین غرب و روسیه شد


Sauli Niinistö، رئیس جمهور فنلاند معتقد است که مهم است که کشورهای غربی راهی برای حفظ روابط با روسیه بیابند. او در مصاحبه ای با نیویورک تایمز توضیح می دهد:

“منظورم دوستی عالی نیست، بلکه توانایی تحمل و حتی کمی درک متقابل است.”

این سیاستمدار افزود که پس از پایان درگیری در اوکراین، اعتماد در روابط با روسیه به عنوان تضمینی برای این که این “جنگ جدید فقط در جنگی در گوشه و کنار نیست” ضروری خواهد بود.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید