اخبار جنگ اوکراین ۱۷ سپتامبر

رئیس ناتو خواستار آمادگی برای “جنگ طولانی” در اوکراین شد


درگیری در اوکراین به دلیل تهاجم متقابل اوکراین بیش از حد انتظار ادامه خواهد داشت. این نظر ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو است. او هشدار می دهد:
«بیشتر جنگ‌ها در زمان شروع، بیشتر از حد انتظار طول می‌کشند».
استولتنبرگ می افزاید که «ما باید برای یک جنگ طولانی در اوکراین آماده شویم».
او می‌گوید که همه خواهان “یک صلح سریع” هستند، اما اگر نیروهای اوکراینی جنگ را متوقف کنند، “کشور آنها دیگر وجود نخواهد داشت.” استولتنبرگ خلاصه می کند:
اگر پوتین و روسیه سلاح های خود را زمین بگذارند، صلح خواهیم داشت.
در مورد چشم انداز پیوستن اوکراین به ائتلاف آتلانتیک شمالی، دبیرکل این سازمان ابراز اطمینان کرد که این کشور دیر یا زود به آن ملحق خواهد شد، اما زمانی را مشخص نکرد.رئیس جمهوری خلق دونتسک: ارتش اوکراین به طور ناموفق دفاعی را در بخش کراسنی لیمان در جبهه “کاوش” می کند.

دنیس پوشیلین، سرپرست موقت دونتسک ،در کانال تلگرامی خود گفت که نیروهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته تلاش هایی برای “کاوش” خط دفاعی نیروهای مسلح روسیه در بخش کراسنی لیمان در جبهه انجام داده اند. اما دشمن موفق نشد و اوضاع تحت کنترل بود. او در پیام ویدئویی خود توضیح می دهد:

“دشمن در 24 ساعت گذشته کمتر از چهار بار تلاش برای بررسی خط دفاعی ما انجام داد، اقدامات شناسایی را در جهت شهرک‌های نوووگورووکا، ترنی، یامپولکا، سربریانسکویه لسنیچستوو انجام داد، موفق نشد و به نقطه شروع عقب نشینی کرد.”
علاوه بر این، پوشیلین می گوید که آرتیوموفسک (باخموت اوکراینی) هنوز زیر آتش است. در جناح شمالی تغییر قابل توجهی وجود ندارد، وضعیت در جهت جنوبی نیز تحت کنترل است.

به گفته رئیس موقت دونتسک، آندریفکا در حال حاضر در منطقه خاکستری به سر می برد و ارتش اوکراین حملات خود را در جهت آودیوکا در نزدیکی روستای اوپیتنویه کم کرده است.

رسانه: غرب پیش‌بینی می‌کند که اوکراین به دلیل شرایط آب و هوایی مجبور به حفظ مواضع خود خواهد شد.


مقامات غربی ادعا می کنند که نیروهای اوکراینی به زودی مجبور خواهند شد با توجه به شرایط آب و هوایی بدتر، از تلاش های تهاجمی به حفظ مواضع فعلی خود روی آورند. این را وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام غربی گزارش کرده است.

به گفته همکار این روزنامه، نیروهای اوکراینی می توانند دفاع و حفظ مواضع خود را از اواخر اکتبر آغاز کنند. این روزنامه خاطرنشان می کند که بدترین شرایط آب و هوایی در ماه های نوامبر و دسامبر پیش بینی می شود، زمانی که جاده ها شسته و سپس پوشیده از برف می شوند و استقرار تجهیزات نظامی سنگین را دشوار می کند.

مقامات همچنین انتظار دارند که شرایط آب و هوایی مانع از نفوذ نیروهای اوکراینی از خطوط دفاعی روسیه شود، زیرا گل و لای، برف و باران بر قدرت مانور نیروها و تجهیزات تأثیر می گذارد.

در اوایل سپتامبر، رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، مارک میلی، ادعا کرد که کی یف هنوز 30 تا 45 روز فرصت دارد تا در صورت مناسب بودن هوا، به حمله ادامه دهد.

گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه

ژنرال سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، روند عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را شرح می دهد. او می گوید یک حمله موشکی روسیه در نزدیکی شهر خارکف به کارگاه های تولید کارخانه تانک خارکف اصابت کرد که در آن خودروهای زرهی اوکراینی تعمیر و نگهداری می شوند. 

ارتش روسیه به دفع حملات اوکراین در بخش‌های دونتسک، زاپوروژیه، کراسنی لیمان، دونتسک جنوبی، کوپیانسک و خرسون ادامه داد. در نتیجه، بیش از 625 سرباز اوکراینی کشته و زخمی شده اند. هفت خودروی جنگی زرهی، دو وانت، 17 خودرو، سه ایستگاه جنگ الکترونیک، یک خودروی جنگی پیاده نظام بردلی ساخت آمریکا، یک هویتزر خودکششی 2000 ساخت آلمان، دو سامانه توپخانه ای M777 و یک هویتزر M119 ساخت آمریکا منهدم شد. دو عدد M109هویتزرهای پالادین ساخت آمریکا، یک واحد توپخانه کراب ساخت لهستان، یک اسلحه D-30 و یک موشک انداز چندگانه Grad. علاوه بر این، یک انبار مهمات اوکراینی و یک مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین منهدم شد. 

هواپیماها، نیروهای موشکی و توپخانه روسیه به سربازان و تجهیزات نظامی اوکراین در 114 منطقه حمله کردند. دو پست فرماندهی و دیده بانی اوکراین نیز هدف قرار گرفتند. 

پدافند هوایی روسیه دو بمب هدایت شونده JDAM، یک موشک ضد رادار HARM و یک موشک HIMARS را رهگیری کرد. همچنین 28 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی نیز منهدم شد. 

در مجموع، از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، 472 هواپیما، 249 هلیکوپتر، 6838 هواپیمای بدون سرنشین، 437 سامانه موشکی ضد هوایی، 11919 تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، 1151 موشک انداز چندگانه، 6،4 وجود داشته است. توپخانه و خمپاره انداز و 13کوناشنکوف گفت: 090 واحد از خودروهای نظامی ویژه نیروهای مسلح اوکراین منهدم شدند. 

لاوروف: ایالات متحده در حال جنگ در اوکراین است و اطلاعات تسلیحاتی و اطلاعاتی را ارائه می دهد

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با برنامه “مسکو. کرملین. پوتین” می گوید که ایالات متحده در حال جنگ علیه روسیه در اوکراین است. این ویدئو توسط روزنامه نگار پاول زاروبین در کانال تلگرام خود منتشر شده است. لاوروف توضیح می دهد:

وی افزود: «آنچه در حال رخ دادن است این است که اوکراین سال‌ها برای جنگیدن با دست و بدن خود برای تحمیل شکست استراتژیک به روسیه آماده شده است. هرچه می گویند، آنها [ایالات متحده] دارند این جنگ را به راه می اندازند، آنها سلاح، مهمات، اطلاعات، داده های ماهواره ای را تأمین می کنند – آنها علیه ما جنگ می کنند. 

با این سخنان، وزیر درباره تصمیم احتمالی واشنگتن برای تامین موشک های حتی دوربردتر به کی یف نظر می دهد

منطقه تولا: هواپیمای بدون سرنشین در محوطه یک مرکز تدارکات سقوط کرد

به گفته وزارت امنیت منطقه ای، یک پهپاد مظنون به اوکراینی در محوطه یک مرکز تدارکات در منطقه تولا سقوط کرد. در بیانیه این وزارتخانه آمده است:
“در 17 سپتامبر، یک هواپیمای بدون سرنشین در محوطه “مرکز لجستیک شماره 1” در منطقه Uslovsky سقوط کرد. تمام نیروهای اورژانس به سرعت به محل حادثه رفتند.
تاکنون کسی آسیب ندیده است. همچنین خسارت قابل توجهی به زیرساخت ها وارد نشده است. اقدامات تحقیقاتی لازم در حال حاضر در حال انجام است. مقامات اعلام کردند:
علل این حادثه در حال حاضر در دست بررسی است.


لهستان با تجهیزات جدید در مرز با روسیه تمرین می کند


وب سایت دولت لهستان گزارش داد، وزارت دفاع لهستان رزمایش “آتش های پاییزی” را در نزدیکی مرز با روسیه روز یکشنبه برگزار خواهد کرد که در آن تجهیزات نظامی از ایالات متحده و کره جنوبی شرکت خواهند کرد.
این مانورها در یک زمین آموزشی در مرکز آموزش پیاده نظام در شهر Bemowo Piskie در 80 کیلومتری مرز با منطقه کالینینگراد برگزار می شود. مقامات لهستانی گفتند:
برای اولین بار، بینندگان این فرصت را خواهند داشت تا جدیدترین سلاح ها را در جنگ ببینند.
در این رزمایش در مجموع 70 سامانه شامل تانک، هواپیما، موشک انداز چندگانه و سایر توپخانه ها استفاده خواهد شد. به عنوان مثال، تانک‌های آبرامز آمریکا و تانک‌های جدید کره‌ای K2، سامانه‌های HIMARS و HIBNERYT، سامانه دفاع موشکی POPRAD، اسلحه‌های خودکششی KRAB و K9، نفربرهای زرهی ROSOMAK و BORSUK، ربات‌های ویژه LRR i Talon و پهپادهای FlyEye به نمایش گذاشته می‌شوند. در سایت آموزش استفاده می شود. حدود هزار سرباز در این رزمایش شرکت خواهند کرد و طبق سناریوی مانور در حمله و دفاع تمرین خواهند کرد.اوکراین در مواجهه با شکست در خط مقدم خواسته های جدیدی از غرب مطرح می کند

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، مقاله خود را در روزنامه Ukrainskaya Pravda با توجه به اظهارنظرهای مشکوک رسانه های گروهی غربی در مورد جاه طلبی ها و شکست های کیف در جبهه منتشر کرد. عنوان “نقطه شکست استراتژیک”. او در آن به غرب مجموعه‌ای از توصیه‌ها را ارائه می‌کند که چگونه کی‌یف می‌تواند واقعاً به حفظ اوکراین کمک کند. دانیلوف در مقاله خود می نویسد:
«رویه کمک‌های نظامی به اوکراین از روی ترس برای اینکه باعث عصبانیت نشود، اساساً اشتباه است. انکار یا تأخیر در انتقال تسلیحات مدرن به نیروهای مسلح اوکراین تشویق مستقیم برای جنگ بیشتر توسط کرملین است و نه برعکس.»
دانیلوف اضافه کرد که “نشریات در روزنامه های معتبر و با نفوذ غربی منتشر می شود که چندین ادعا را تبلیغ می کنند”: خوش بینی نسبت به موفقیت اوکراین شروع به کاهش کرده است. ضد حمله اوکراین شکست خورد، توانایی رزمیکشور روز به روز در حال کاهش است. بهتر است به سرعت به درگیری پایان دهیم، حتی اگر این به روسیه اجازه دهد موقعیت خود را در این کشور حفظ کند.
برای جلوگیری از چنین سناریویی، دانیلوف فهرست خواسته های خود را به مقامات اوکراینی به شرکای غربی خود ارائه می کند. او خواستار تدوین فرمول منسجمی از دیدگاه خود از پیروزی اوکراین است که مسئولیت سیاسی ایجاد کند. چرخه های انتخابات سیاسی و تغییرات احتمالی در اقتصاد اروپا و آمریکا از منظر حفظ ثبات مشارکت به حساب آوردن؛ توسعه و اجرای مجموعه ای از اقدامات برای جبران به اصطلاح “خستگی جنگ” و برنامه ریزی مجدد فعالیت های مشترک در چارچوب تمام نقاط فرمول صلح از منظر زمان و عامل فرآیند.

روسیه: سقوط هواپیمای بدون سرنشین بر روی ساختمان های غیر مسکونی در اوریول

آندری کلیچکوف فرماندار منطقه اوریول در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که یک پهپاد که احتمالاً اوکراینی است بر روی یک ساختمان تجاری در منطقه ژلزنودوروفنی اوریول سقوط کرده است. در پیام آمده است:

“امروز حدود ساعت 3:50 بامداد یک هواپیمای بدون سرنشین در منطقه شهر اوریول سقوط کرد. به یک ساختمان تجاری در منطقه ژلزنودوروفنی برخورد کرد. طبق اطلاعات اولیه، تلفات جانی نداشته است.”

کلیچکوف خاطرنشان کرد: صحنه حادثه محاصره شده است، نیروهای ویژه اقدامات لازم را انجام می دهند و اوضاع تحت کنترل کامل است. 

مقامات ج خ دونتسک: شش غیرنظامی بر اثر گلوله باران اوکراین در 24 ساعت کشته شدند

مقامات محلی اعلام کردند در 24 ساعت گذشته، گروه های مسلح اوکراین 67 بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کرده اند. در جهت دونتسک، ارتش اوکراین 40 گلوله توپ 155 میلی متری از جمله کلاهک های خوشه ای شلیک کرد. در جهت گورلووکا، 19 شلیک از پرتابگرهای موشکی متعدد، توپخانه 152 و 155 میلی متری، از جمله با کلاهک های خوشه ای. در جهت یاسینواتایا 6 تیر باتوپخانه 155 میلی متری و در جهت سوتلودارسک یک شلیک از یک موشک انداز چندگانه. در مجموع 241 گلوله از مهمات مختلف شلیک شد. 

قلمروهای هفت شهرک جمهوری روسیه در حال حاضر زیر آتش اوکراین قرار دارند: سوتلودارسک، گورلووکا (منطقه نیکیتوفسکی و مرکز)، یاسینواتایا، منطقه یاسینواتایا، پایتخت دونتسک (مناطق کویبیشفسکی، کیروفسکی، کیفسکی، پتروفسکی). Staromikhailovka، Makeyevka (منطقه Chervonogvardeysky). 

مقامات DPR با تأسف گزارش می دهند که در نتیجه شش غیرنظامی در نواحی کیروفسکی و کویبیشفسکی دونتسک و سوتلودارسک کشته شدند. علاوه بر این، 9 غیرنظامی، از جمله یک کودک متولد سال 2010، به درجات مختلف زخمی شدند. علاوه بر این، یازده ساختمان مسکونی در مناطق کویبیشفسکی و کیروفسکی دونتسک، در منطقه نیکیتوفسکی و در مرکز گورلووکا، در سوتلودارسک، و همچنین سه تأسیسات زیرساختی عمرانی آسیب دیدند. 

وزارت امور خارجه: روسیه پیشگیرانه به افزایش حضور نظامی ناتو در قطب شمال پاسخ خواهد داد

نیکلای کورچونوف سفیر روسیه در وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه به تقویت پتانسیل نظامی ناتو در قطب شمال با مجموعه ای از اقدامات از جمله اقدامات پیشگیرانه پاسخ خواهد داد. 

«روند تقویت پتانسیل نظامی ناتو در این منطقه، از جمله الحاق فنلاند و الحاق برنامه ریزی شده سوئد، گواه این واقعیت است که سناریوهای قوی در ناتو برای به خطر انداختن امنیت خود در عرض های جغرافیایی شمالی به ضرر ناتو حاکم است. امنیت سایر کشورها را تضمین کند». 

این دیپلمات توضیح داد که تنش های نظامی-سیاسی در قطب شمال به دلیل خط غیر سازنده ایالات متحده و متحدانش به ویژه در زمینه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در حال افزایش است. 

کورچونوف افزود که مسکو به این چالش ها و تهدیدها با تعدادی تدابیر لازم پاسخ خواهد داد، از جمله اقدامات پیشگیرانه ناشی از وظایف تعیین شده توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مفهوم و استراتژی سیاست خارجی. برای توسعه منطقه قطب شمال روسیه. 

مسکو به نوبه خود به ترویج اعتماد متقابل در منطقه قطبی به نفع ثبات، همکاری سازنده و گفتگو ادامه خواهد داد. 

ارتش روسیه پهپادهای اوکراینی را در منطقه مسکو و بر فراز کریمه سرنگون کرد

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه دوموددوو در منطقه مسکو منهدم کردند. در بیانیه این وزارتخانه آمده است:

«اوایل صبح روز 17 سپتامبر، یک حمله تروریستی رژیم کی یف با استفاده از پهپاد بر روی اشیاء در خاک فدراسیون روسیه خنثی شد. تجهیزات دفاع هوایی در حال انجام وظیفه یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع هواپیما را بر فراز قلمرو منطقه دوموددوو در منطقه مسکو منهدم کردند.» 

همزمان سرگئی سوبیانین شهردار مسکو در کانال تلگرامی خود از سرنگونی یک پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه رامنسکی در منطقه مسکو خبر داد. وی گفت: این حادثه خسارت یا تلفات جانی نداشته است. 

نیروهای پدافند هوایی روسیه پیشتر یکشنبه شب یک پهپاد اوکراینی را در منطقه ایسترا در منطقه مسکو سرنگون کرده بودند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد شش پهپاد دیگر در سواحل کریمه منهدم شد. 

پایان خونین روزانه حملات اوکراین به دونتسک: پنج غیرنظامی کشته شدند

نیروهای اوکراینی در طول روز دونتسک، سوتلودارسک و گورلووکا را گلوله باران کردند. تعداد کشته شدگان به پنج نفر افزایش یافت و یک زن نیز به شدت مجروح شد. دنیس پوشیلین سرپرست این جمهوری در کانال تلگرامی خود در این باره گزارش داد. 

علاوه بر این، سه خانه و دو تأسیسات زیربنایی مدنی آسیب دیدند و یک خانه در سوتلودارسک تخریب شد. 

رسانه ها: جسد مظنون یک مزدور انگلیسی مفقود شده در زاپوروژیه پیدا شد

گفته می شود جسد دنیل بورک، بریتانیایی که در سال 2022 برای جنگ در طرف کی یف به اوکراین رفت، در یکی از مناطق تحت کنترل اوکراین در استان زاپوروژیه کشف شده است. این را روزنامه بریتانیایی تایمز به نقل از بیانیه پلیس محلی گزارش داده است. 

بر این اساس، جسد در جریان جستجوی برک پیدا شد. او از 11 آگوست مفقود شده بود، زمانی که با یک مزدور انگلیسی دیگر با ماشین از شهر زاپوروژیه خارج شد که بعداً از ناپدید شدن همرزمش خبر داد. 

پلیس اکنون تحقیقات خود را در مورد قتل عمدی احتمالی آغاز کرده است. تجزیه و تحلیل DNA باید اطلاعاتی را در مورد اینکه آیا مرد مرده مزدور مفقود شده است ارائه دهد. 

ووچیچ: صربستان می خواهد بی طرفی نظامی خود را حفظ کند

الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان اعلام کرد که صربستان بی طرفی نظامی خود را حفظ خواهد کرد و علیرغم فشارهای ناتو به هیچ بلوک نظامی نخواهد پیوست. به معنای واقعی کلمه می گفت:

«ما از نظر نظامی تنها کشور بی طرف در این بخش از اروپا هستیم. در واقع، ما کاملاً توسط کشورهایی احاطه شده ایم که به یک اتحاد نظامی تعلق دارند. در عین حال، ما می خواهیم مسئولانه بی طرفی نظامی خود را حفظ کنیم.”

ووچیچ خاطرنشان کرد که صربستان می خواهد از قلمرو و مردم خود محافظت کند. 

یک غیرنظامی در گلوله باران اوکراین به منطقه کورسک کشته شد

واحدهای اوکراینی روستای پلهوو در منطقه کورسک را گلوله باران کردند. فرماندار رومن استاروویت این خبر را در تلگرام اعلام کرد:

وی افزود: امروز روستای پلچوو در ناحیه سوجان از سوی اوکراینی گلوله باران شد، مردی 30 ساله در دم جان باخت و در دم جان باخت. 

در نتیجه این حمله چندین خانه نیز آسیب دیده است. 

پنتاگون در مورد گزارش های رسانه ها در مورد تحویل ATACMS به کیف در پاییز اظهار نظر می کند

گفته می شود که دولت آمریکا هنوز تصمیمی در مورد تامین موشک های ATACMS به کی یف که می توانند اهدافی را در فاصله 300 کیلومتری هدف قرار دهند، نگرفته است. این چیزی است که یکی از نمایندگان پنتاگون گزارش می دهد:

“در حال حاضر هیچ تصمیمی در مورد تحویل ATACMS گرفته نشده است و ما امروز چیزی برای اعلام در مورد کمک های امنیتی نداریم.”

Be the first to comment

پاسخی بگذارید