قانونگذاران استرالیایی برای حمایت از جولیان آسانژ به آمریکا سفر خواهند کرد.نوشته آندریا پوچیو

ترجمه مجله هفته

در هفته آینده، یک هیئت از قانونگذاران استرالیایی برای درخواست لغو استرداد بنیانگذار ویکی‌لیکس به ایالات متحده به واشنگتن سفر می کنند.

بیش از ۶۰ عضو مجلس نمایندگان و سنا در نامه ای به حمایت از جولین آسانژ امضا کردند که در آن به اتفاق آرا اعلام کردند که “اتهام و حبس شهروند استرالیایی” توسط دولت ایالات متحده “باید پایان یابد”.

محتوای نامه توسط گاردین منتشر شد، در حالی که یک هیئت استرالیایی از احزاب مختلف سیاسی در حال آماده شدن برای سفر به واشنگتن در هفته آینده برای حمایت از منافع بنیانگذار ویکی‌لیکس است.

امضاء کنندگان نامه از سفر هیئت حمایت می کنند و اذعان کرده اند که پرونده آسانژ بیش از یک دهه طول کشیده است. در نامه آمده است: “این به هیچ هدفی خدمت نمی کند، ناعادلانه است، و صریحاً می گوییم – همانطور که دوستان همیشه باید با دوستان صادق باشند – که آزار و اذیت طولانی مدت آقای آسانژ پایه و اساس حمایت و احترامی را که استرالیایی ها برای سیستم قضایی ایالات متحده دارند، نابود می کند.”

علاوه بر این، قانونگذاران استرالیایی هشدار دادند که “شکی نیست که اگر جولین آسانژ از بریتانیا به ایالات متحده منتقل شود، اعتراض شدید و مداومی در استرالیا به راه خواهد افتاد.”

سیاستمداران استرالیایی در سفر بعدی به واشنگتن خواستار پایان دادن به رنج و آزار و اذیت قضایی علیه آسانژ خواهند شد. نمایندگان در نظر دارند با اعضای مجلس نمایندگان و سنا، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری برای جلوگیری از استرداد آسانژ به کشور آمریکای شمالی دیدار کنند.

در ژوئن ۲۰۲۲ بریتانیا استرداد آسانژ به ایالات متحده را تأیید کرد، کشوری که وی به اتهام انتشار صدها هزار صفحه اسناد نظامی و دیپلماتیک محرمانه، در مورد فعالیت های ایالات متحده در جنگ های عراق و افغانستان، با اتهام جاسوسی مواجه است.

دادگستری ایالات متحده علیه آسانژ ۱۸ اتهام، طبق قانون جاسوسی، مطرح کرده است و برای او ۲۷۵ سال زندان درخواست کرده است.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید