اخبار جنگ اوکراین ۱۵ سپتامبر

گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه

در 24 ساعت گذشته، واحدهای یگان نیروهای جنوبی چهار حمله اوکراینی را در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. تا 275 نظامی کشته شدند. علاوه بر این، چهار خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، سه سامانه توپخانه ام777 ساخت آمریکا و یک اسلحه خودکششی گووزدیکا منهدم شد.

در بخش زاپوروژیا از جبهه، نیروهای نظامی روسیه دو حمله اوکراین را در نزدیکی شهرک رابوتینو دفع کردند. علاوه بر این، تمرکز نیروها و تجهیزات دشمن در غرب روستای وربوویه مورد اصابت قرار گرفت. کیف بیش از 145 سرباز را از دست داد. دو سامانه توپخانه М777، یک اسلحه FH-70 ساخت انگلیس و همچنین سه فروند هویتزر D-30 و یک هویتزر D-20 از رده خارج شدند.

در جهت کراسنی لیمان، واحدهای یگان نظامی روسیه دو حمله را در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. ارتش اوکراین حدود 55 سرباز را از دست داد. دو خودروی زرهی جنگی، یک تانک و یک هویتزر D-20 از کار افتادند.

در جنوب دونتسک، واحدهای یگان نیروهای شرقی حمله اوکراین را دفع کردند. تلفات اوکراین بیش از 175 سرباز بود. دو خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، دو اسلحه D-20 و یک هویتزر D-20 منهدم شد.

در جبهه نزدیک کوپیانسک، نیروهای یگان نیروهای غربی روسیه با مجموعه ای از پرسنل و تجهیزات جنگی ارتش اوکراین در چندین شهر در منطقه خارکف مواجه شدند. نیروهای کی یف تا 20 پرسنل ارتش را از دست دادند. دو خودرو، یک قبضه اسلحه خودکششی M109 Paladin ساخت آمریکا، یک اسلحه خودکششی Gvozdika و یک رادار شناسایی توپخانه AN/TPQ-48 ساخت آمریکا منهدم شد.

تلفات پرسنل کیف در بخش خرسون جبهه به حدود 75 سرباز رسید. چهار وسیله نقلیه و دو اسلحه خودکششی آکازیجا از بین رفتند.

علاوه بر این، یک ایستگاه راداری P-18 برای شناسایی و ردیابی اهداف هوایی در نزدیکی شهرک Novolosovatka در منطقه Dniepropetrovsk منهدم شد.

ارتش روسیه همچنین 41 پهپاد را در جبهه با استفاده از جنگ الکترونیک منهدم یا سرنگون کرد. پدافند هوایی سه پرتابه از یک موشک انداز چندگانه HIMARS را رهگیری کرد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه: موشک های ATACMS آمریکا وضعیت را در جبهه تغییر نخواهد داد

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با تاس درباره برنامه های آمریکا برای تحویل موشک های دوربرد ATACMS به اوکراین اظهار نظر کرد.
«این تصمیم وضعیت در میدان جنگ را تغییر نخواهد داد.»
ریابکوف حمایت واشنگتن از رژیم کی یف را «خط کاملاً بی پروا، بی بند و بار و ذاتاً پوچ» توصیف کرد. او از “تشدید مداوم و بی توجهی به خطرات آشکار مرتبط با آن” صحبت می کند.
“همه رویکردهای جایگزین و معقول برای حل این مشکل توسط آمریکایی ها کاملا رد شده است. و چنین اقداماتی ورود حداقل عناصر و ظرایف عقل سلیم را در خط کلی غرب دشوار می کند.”ارتش اوکراین به دلیل پهپادهای لانست روسی توانایی توپخانه محدودی دارد

پرتال خبری دیفنس وان به نقل از یوری پازاک، افسر دپارتمان اصلی نیروهای راکتی اوکراین گزارش می دهد که قدرت مانور نیروهای مسلح اوکراین تحت تاثیر استفاده از پهپادهای لانست توسط نیروهای مسلح روسیه قرار گرفته است. دفاع وان به نقل از این افسر می گوید:
ما نمی توانیم از قدرت مانور خود استفاده کنیم.
پازاک خاطرنشان کرد که استفاده از لانست ها “مزیت اصلی در یک درگیری مدرن را نفی می کند” و ارتش اوکراین را مجبور می کند تا سلاح های خود را از پهپادهای روسیه پنهان کند.


پیستوریوس تصمیم قریب الوقوع در مورد زایمان برج ثور را اعلام کرد

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع فدرال، روز جمعه تصمیم‌گیری زودهنگام در مورد اینکه آیا اوکراین موشک‌های کروز ارتش آلمان Taurus را دریافت خواهد کرد یا خیر، اعلام کرد. به نقل از تاگس اشپیگل از او چنین نقل شده است:
“تا یک یا دو هفته دیگر تصمیمی گرفته میشود.”
گفته می شود که این سیاستمدار SPD در اولین کنفرانس صلح وستفالیا در مونستر درباره این موضوع اظهار نظر کرده است.
آلمان باید در هر مرحله عواقب آن را بسنجید. پیستوریوس گفت، موشک‌های کروز بیشتر از هر سلاح دیگری که تا به امروز تحویل داده شده است، “محصول صنعتی بسیار پیچیده” هستند. و در ادامه:
“ما در اینجا در مورد برنامه نویسی یک دستگاه قهوه صحبت نمی کنیم.”


روسیه قایق بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین را در دریای سیاه منهدم کرد

طبق گزارش وزارت دفاع روسیه، کشتی مجهز به موشکهای کوچک Askold ناوگان دریای سیاه روسیه یک قایق بدون سرنشین متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را در دریای سیاه غرق کرد.
ناو موشک انداز کوچک Askold از ناوگان دریای سیاه صبح امروز یک قایق بدون سرنشین نیروهای مسلح اوکراین را در آب های دریای سیاه کشف کرد.پوتین گزارش های مربوط به استخدام داوطلبان از کره شمالی را رد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گزارش‌ها مبنی بر استخدام داوطلبانی از کره شمالی برای شرکت در عملیات نظامی در اوکراین را رد کرد. ریانووستی نقل می کند:
من باید بگویم که این کاملاً مزخرف است.
پوتین همچنین اشاره می کند که روسیه نیازی به دعوت از شهروندان سایر کشورها برای شرکت در خصومت ها ندارد. وی تاکید می کند که 300 هزار روس به عنوان داوطلب قرارداد امضا کرده اند.


کیف می خواهد ساکنان ده ها شهر در منطقه خرسون را تخلیه کند

الکساندر پروکودین، رئیس اداره نظامی خرسون که از سوی مقامات اوکراینی منصوب شده است، در تلگرام گزارش می دهد که قرار است خانواده های 31 روستا تخلیه شوند.
شورای دفاعی استان خرسون در مورد تخلیه اجباری خانواده های دارای فرزند تصمیم گرفته است.
گفته می شود که این روستاها و آبادی ها عمدتاً کوچکتر هستند.

هواپیمای سوخو-34 روسیه برای اولین بار از موشک های کروز دوربرد در عملیات نظامی استفاده کرد


به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک منبع آگاه، عملیات ویژه در اوکراین استفاده از موشک کروز دوربرد (KRBD) توسط یک بمب افکن خط مقدم Su-34 را آزمایش کرد. گفته می شود که Su-34 با موفقیت به تاسیسات نظامی اوکراین حمله کرده است.
تا به امروز هیچ موشکی از این نوع هواپیما شلیک نشده است. ریانووستی به نقل از منبع خود به شرح زیر است:
این موشک مانند هواپیما جدید نیست، اما هرگز در یک مجموعه مورد استفاده قرار نگرفته است. و راه حل جدید تغییرپذیری استفاده از موشک و ماشین را افزایش می دهد.
این منبع گفت: برای آزمایش مجتمع پروازی جدید، حامل و یک موشک، از مدرن ترین نسخه بمب افکن خط مقدم Su-34 NWO استفاده شد. مخفف NWO مخفف “Nowyje Widy Osnaschtschenija” و در فارسی به معنای “تجهیزات جدید” است.
به عنوان مثال، Su-34 به عنوان حامل موشک های کروز دوربرد ممکن است برای انجام وظایف استراتژیک در صورت درگیری با کشورهای ناتو مورد نیاز باشد.حمله نیروهای کی یف به مناطق مسکونی در نوایا کاخوفکا

اداره شهر در تلگرام اعلام کرد در ساعت 9:50 صبح (به وقت محلی)، واحدهای اوکراینی به طور گسترده یک منطقه مسکونی در شهر نوایا کاخوفکا در منطقه خرسون را گلوله باران کردند. خدمات اضطراری باید در محل باشد. گفته می شود برق یکی از ساختمان های مسکونی قطع شده است. هنوز عواقب بیشتری گزارش نشده است.
به گزارش خبرگزاری ریانووستی به نقل از ولادیمیر سالدو، سرپرست فرمانداری منطقه خرسون، در این حمله یک غیرنظامی کشته شد. دوازده نفر دیگر مجروح شدند. به گفته وی، سلاح های سنگین ناتو توسط نیروهای کی یف استفاده شده است. سالدو این را “جنایت شنیع دیگر” می نامد.

نیروهای روسیه توپخانه و موقعیت رزمی ارتش اوکراین را در خرسون منهدم کردند

به گزارش TASS به نقل از سرویس‌های محلی مربوطه، در 24 ساعت گذشته، یگان‌های واحد نظامی دنیپر روسیه یک هویتزر و مهمات D-30 اوکراینی را در منطقه جزیره خرسون منهدم کردند. سه سرباز کشته شدند و چهار تن دیگر از نیروهای ارتش با شدت متفاوتی مجروح شدند.
گفته می شود که یک قایق حامل 6 سرباز اوکراینی غرق شد و یک موقعیت در بخش خرسون جبهه از بین رفت. در جهت کاخوفکا، یک محل اسکان ارتش اوکراین شکسته شد و سه خودرو از مدار خارج شدند.


سفیر روسیه در سازمان ملل: سازمان ملل در سال 2023 میلیاردها کمک به اوکراین دریافت خواهد کرد

به گفته واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل، اوکراین همچنان پیشرو در ارائه کمک های بشردوستانه است. به گفته وی، سازمان ملل تنها در سال جاری ۱.۸۳ میلیارد دلار برای این منظور دریافت کرده است. نبنسیا در این مورد با این جمله اظهار نظر می کند:

این یک میلیارد دلار بیشتر از کمک به مردم عادی افغانستان است که “دموکراسی سازی تجربی” توسط ایالات متحده و ناتو را به طور کامل تجربه کرده اند.”
نبنزیا، گفت که «بسیاری از این افراد اکنون ناامیدانه با فروش اعضای بدن خود موافقت کردند و برخی از خانواده ها فرزندان خود را فروختند تا وسیله ای برای حمایت از بقیه اعضای خانواده بیابند.
این فقط چیزی است که برخی از همکاران ما دوست ندارند در مورد آن صحبت کنند.»نیروهای کی یف ده ها پرتابه به شهرهای جمهوری خلق دونتسک شلیک کردند

بین ساعت 5:40 صبح تا 7:35 صبح (به وقت محلی) صبح روز جمعه، واحدهای اوکراینی 25 نارنجک را به سمت پایتخت منطقه دونتسک و ماکیفکا شلیک کردند. این را نمایندگی DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل جنایات جنگی اوکراین (JCCC) در تلگرام گزارش کرده است.
این گلوله های کالیبر 155 میلی متری است که توسط نیروهای مسلح کشورهای عضو ناتو استفاده می شود.

گزارش رسانه ها: نظامیان اوکراینی سربازان اسیر روسی را به میدان مین می فرستند

همانطور که خبرگزاری ریا نووستی به نقل از یک منبع گزارش می دهد، جنگنده های اوکراینی سربازان اسیر روسی را با عبارت “وقتی رسیدید، آزاد هستید” به میدان مین فرستادند. این آژانس ضبط های مربوطه را در وب سایت خود به اشتراک می گذارد. به گفته این منبع، اینها در یک تلفن همراه که در یک پناهگاه اوکراینی پیدا شده بود ذخیره شده بود.

در یک ویدئو، گروهی از اعضای مسلح ارتش اوکراین دیده می‌شود که مردان غیرمسلح را که لباس ارتش روسیه را پوشیده‌اند به داخل یک میدان می‌رانند و می‌گویند: “بنابراین آنها راه افتادند، آزادی‌بخش‌ها، آنها در حال پیشرفت هستند.”

از آنجایی که یکی از نظامیان اوکراینی راه رفتن یکی از اسرا را دوست نداشت، به سمت او تیراندازی کرد. در انتهای فیلم انفجاری در نزدیکی یکی از سربازان روسی رخ میدهد.


سربازان روسی مانع از تشکیل مجدد واحدهای اوکراینی در منطقه خارکف می شوند

توپخانه‌های نیروهای غربی روسیه چرخش نیروهای اوکراینی را در مواضع پیشروی نزدیک شهر دوورچنویه در منطقه خارکف خنثی کردند. سرگئی سیبینسکی، رئیس مرکز مطبوعاتی انجمن به تاس گفت.
علاوه بر این، گفته می شود که یگان های موتوری روسیه با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه حمله گروه های مهاجم تیپ 32 مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین را در نزدیکی کووالیوکا دفع کردند.
سیبینسکی، همچنین گزارش می دهد که هلیکوپترهای تهاجمی Ka-52 و Mi-28 و هواپیماهای جنگی 14 حمله موشکی و بمب به تجمع پرسنل و تجهیزات رزمی نیروهای اوکراینی در نزدیکی پنج شهر انجام دادند.
گفته می شود که دو اسلحه خودکششی M109 Palladin و 2S1 Gwozdika و همچنین یک اسلحه یدک شده M777 در جریان نبرد توپخانه نابود شده اند.دونتسک 70 حمله را در 24 ساعت گزارش می دهد

مقامات دونتسک 70 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 224 پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از توپخانه، مهمات خوشه ای و پرتابه های کالیبر 155 و 152 میلی متری استفاده کرد. هشت شهر از جمله دونتسک، پایتخت منطقه ای، زیر آتش قرار گرفتند.
سه غیرنظامی در این حملات زخمی شدند. گلوله باران به شش ساختمان مسکونی در دونتسک و والریانوفکا و همچنین دو زیرساخت غیرنظامی آسیب رساند.

واحدهای روسی چندین حمله را در جبهه در جنوب دونتسک دفع کردند

اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی اتحادیه به ریانووستی گفت که نیروهای نیروهای شرق روسیه با پشتیبانی توپخانه سه حمله اوکراینی را در شمال شهر پریوتنویه دفع کردند. گفته می شود که دشمن متحمل تلفات پرسنلی شده و عقب نشینی کرده است.
همچنین گفته می شود که آتش توپخانه روسیه چندین مکان را که یگان های اوکراینی در آن اقامت داشتند، اصابت کرده است. چخوف گفت که دو انبار سلاح نیز منهدم شد. وی همچنین گزارش داد که یک ایستگاه ماهواره ای استارلینک، یک مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین، یک تانک و یک ایستگاه جنگ الکترونیک منهدم شد.
به گفته چخوف، نیروی هوایی روسیه انباشته پرسنل و تجهیزات ارتش اوکراین را در نزدیکی چندین شهر منهدم کرد.


رومانی محدودیت‌های بیشتری برای پرواز در مرز اوکراین اعمال می‌کند

قرار است حریم هوایی رومانی در مرز با اوکراین که به روی پرواز هواپیماها و پهپادها بسته است، گسترش یابد. وزارت دفاع کشور در این رابطه اعلام کرد:
وزارت حمل و نقل و زیرساخت، همراه با وزارت دفاع ملی، که مسئولیت مدیریت حریم هوایی ملی را بر عهده دارد، محدودیت‌های پروازی بیشتری را در حریم هوایی منطقه دوبروجیا بین سولینا و گالاتی، که هم مرز با اوکراین است، اعمال کرده‌اند. 20 تا 30 کیلومتر در عمق حریم هوایی کشور و در ارتفاع 4000 متری.”
در ماه مه سال 2022، رومانی در اصل بخش‌هایی از حریم هوایی خود را به ارتفاع 1000 متری که تا هشت کیلومتری مرز اوکراین فاصله دارد، بست.رئیس جمهور موقت جمهوری خلق دونتسک اظهارات اوکراین در مورد دستگیری آندریوفکا در نزدیکی آرتیوموفسک را رد کرد.


رئیس جمهور موقت جمهوری خلق دونتسک، دنیس پوشیلین، اظهارات کی یف در مورد تصرف ادعایی روستای آندریفکا در نزدیکی آرتموفسک (باخموت اوکراین) توسط نیروهای اوکراینی را رد کرد. وی تاکید کرد:
اظهارات مبلغان اوکراینی مبنی بر تسخیر آندریفکا توسط گروه های مسلح اوکراینی جعلی دیگری است. در حال حاضر وضعیت به شرح زیر است: درگیری شدید در منطقه کلشچفکا و آندریفکا ادامه دارد.
پوشیلین افزود که نیروهای روسی در 24 ساعت گذشته مواضع خود را در منطقه اندکی بهبود بخشیده اند.
رئیس جمهور موقت دونتسک به یاد آورد که کیف اخیرا نیز ادعا کرده است که روستای Opytnoye در جهت Avdeyevka را تصرف کرده است. خود ارتش اوکراین نیز این موضوع را باور کرد و برای تحکیم مواضع خود اقدام کرد و توسط جنگنده های روسی سپاه یکم ارتش مورد هدف قرار گرفت.
یک روز قبل، مقامات دونتسک 57 حمله از اوکراین را گزارش کردند.


“نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل” – ایالات متحده نسبت به همکاری روسیه و کره شمالی هشدار داد


وزارت خارجه آمریکا از نشست کیم جونگ اون با ولادیمیر پوتین که در آن رئیس دولت کره شمالی متعهد به “حمایت کامل و بی قید و شرط” از رئیس جمهور روسیه شد، انتقاد کرد.
متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد که این نشست می تواند به توافقی برای تامین مهمات برای جنگ مسکو در اوکراین منجر شود. او گفت:
همانطور که برای مدتی گفته بودیم، دلایلی داریم که باور کنیم آنها می خواستند در مورد انتقال نظامی بحث کنند. این بسیار ناراحت کننده است و به طور بالقوه چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند.سفیر: کوبا مخالفتی با مشارکت شهروندان خود در عملیات ویژه ندارد

خولیو سفیر جمهوری در مسکو گفت که کوبا مخالف مشارکت قانونی شهروندان خود در عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین نیست، شهروندان کوبایی که قبلا دستگیر شده بودند در فعالیت های غیرقانونی شرکت داشتند و قانون را زیر پا گذاشتند. آنتونیو گارمندیا پنیا او توضیح داد:
«ما با کوبایی‌هایی که فقط می‌خواهند قرارداد امضا کنند و به طور قانونی در این عملیات با ارتش روسیه شرکت کنند، چیزی نداریم. اما ما مخالف غیرقانونی بودن و این عملیات‌هایی هستیم که هیچ ربطی به حوزه قانونی ندارد.»
این دیپلمات تاکید کرد که “کلاهبرداران و راهزنان همه جا هستند” و این وضعیت مربوط به آنهاست. وی تاکید کرد:
ما در مورد افراد شروری صحبت می کنیم که می خواهند بر اساس موضوع مهمی مانند عملیات نظامی مانند روابط بین کشورهای ما پول به دست آورند، پول در جیب خود بگذارند و دست به فعالیت های غیرقانونی بزنند.
خولیو آنتونیو گارمندیا پنیا افزود که همه دستگیرشدگان شهروندان کوبایی هستند.
در آغاز ماه سپتامبر، وزارت کشور کوبا 17 نفر را که به شبکه‌ای که گفته می‌شود شهروندانی را برای شرکت در درگیری‌ها در اوکراین استخدام می‌کرده بودند، دستگیر کرد، از جمله سه سازمان‌دهنده.

کشتی جنگی روسیه یک قایق جنگی بدون سرنشین اوکراینی را در دریای سیاه منهدم کرد


ناو موشکی روسی “ساموم” یک قایق جنگی بدون سرنشین اوکراینی را در دریای سیاه منهدم کرد. وزارت دفاع روسیه گزارش داد:

«در 14 سپتامبر در حدود ساعت 16:30، نیروهای مسلح اوکراین با استفاده از یک قایق تندرو بدون سرنشین، اقدام به حمله به کشتی موشکی بالشتک هوایی «ساموم» در آب‌های دریای سیاه کردند. در حین دفع حمله، قایق رزمی بدون سرنشین دشمن با شلیک سلاح های داخل کشتی منهدم شد.
نیروی دریایی روسیه و ناو رزمی «سرگئی کوتوف» طی روز پنج‌شنبه امروز چندین قایق رزمی بدون سرنشین اوکراینی را منهدم کردند.


مشاور سابق رئیس جمهور اوکراین: کی یف باید مذاکرات را آغاز کند

اولگ سوسکین، مشاور سابق لئونید کوچما، رئیس‌جمهور دوم اوکراین، اظهار داشت که کشورش باید مذاکرات درباره آتش‌بس را آغاز کند. او در ویدئویی که در یوتیوب منتشر کرد، گفت:
انجام مذاکرات ضروری است. آتش بس ضروری است، در غیر این صورت اوکراین نمی تواند آن را تحمل کند.
سوسکین به وضعیت بحرانی جمعیتی اوکراین اشاره کرد و اظهار داشت:
«تنها در اسلواکی 300000 پناهنده، در آلمان حداقل 1.3 میلیون و در حال افزایش به 1.5 میلیون نفر، در لهستان 900000 پناهنده وجود دارد. کودکان در اوکراین متولد نمی شوند، مرد دیگری وجود ندارد، بنابراین باید اقداماتی انجام شود. چه کسی سود می‌برد، لهستان، کشورهای بالتیک، ایالات متحده آمریکا سود می‌برند، همه سود می‌برند و اوکراین ضرر می‌کند.»
مشاور سابق به این نتیجه رسید که اوکراین منابع اقتصادی یا انسانی لازم برای جنگ طولانی را ندارد:
“هیچ منبعی برای ادامه این کار وجود ندارد، حتی برای شش ماه آینده. در بهترین حالت تا پایان امسال، پس تمام است.”
سوسکین قبلاً خواستار آتش‌بس با روسیه و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری شده بود که در آن، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور کنونی و طرفدارانش قدرت را از دست خواهند داد.سمت چپ پل کریمه زودتر از زمان برنامه ریزی شده به روی ترافیک باز شد

به گفته کانال تلگرام مارات چوزنولین، معاون نخست وزیر روسیه، قسمت چپ پل کریمه زودتر از زمان برنامه ریزی شده به روی تردد خودروها باز شد – کار باید تا 15 سپتامبر تکمیل شود. پیام این است:
“سمت چپ پل کریمه زودتر از موعد مقرر به روی تردد خودروها باز شد. علیرغم گستردگی کار، مرمت پل فقط 59 روز طول کشید! در دیدار با رئیس جمهور اعلام کردیم که این پل را تکمیل کرده ایم. تا 15 کار کنماه سپتامبر تمام می‌شدیم و دقیقاً طبق برنامه ماندیم، حتی یک روز زودتر تمام کردیم!»
برنامه این است که پل تا اول نوامبر به طور کامل به روی ترافیک باز شود.
چوزنولین خاطرنشان کرد که کار برای بازسازی پل از روز حمله تروریستی آغاز شد. کارگران ساختمانی یک پل کار موقت ساختند، دهانه آسیب دیده را برچیدند و پل جدیدی را نصب کردند و آسفالت کردند. معاون نخست وزیر در پایان گفت:
“البته، این فقط یک مرحله است. ما هنوز وظیفه داریم که این تاسیسات را که برای ساکنان شبه جزیره و تمام روسیه بسیار مهم است، به طور کامل بازسازی کنیم. تمدید دهانه دوم در انتظار است. ما فرض می کنیم که این کار را انجام خواهیم داد. قادر به بازگشایی ترافیک تا اول ژانویه هستند. “ما قادر خواهیم بود آن را به طور کامل دوباره در نوامبر منتشر کنیم.”
در شب 17 جولای، دو پهپاد آبی اوکراینی به پل کریمه حمله کردند. در این حمله سطح جاده آسیب دید.


روسیه یک میلیارد روبل برای بازسازی بندر ماریوپل اختصاص می دهد

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه اعلام کرد که دولت روسیه حدود یک میلیارد روبل (معادل تقریباً ده میلیون یورو) برای بازسازی بندر ماریوپل تصویب خواهد کرد.

میشوستین در جلسه کابینه وزیران تاکید کرد که ماریوپل تنها بندر اعماق دریا در دریای آزوف است و هزاران تن مصالح ساختمانی و سایر کالاهای ضروری به آنجا منتقل می شود. او توضیح داد:

“با این حال، اشیاء کلیدی بندر ماریوپول نیاز به بازسازی دارند. این موارد شامل انبارهای راه آهن، نقاط فرعی، پست های برق، کارگاه ها، انبارها و بزرگراه ها می شود. حدود یک میلیارد روبل به این اهداف در سال جاری اختصاص خواهد یافت.”
میشوستین ادامه داد که بازسازی بندر باید ظرفیت آن را افزایش دهد و انسجام زیرساخت های حمل و نقل در جنوب روسیه را افزایش دهد.


اوکراین قصد دارد در سال 2024 2.54 میلیارد دلار برای تولید تسلیحات اختصاص دهد

کابینه وزیران اوکراین لایحه ای را به پارلمان ارائه کرده است که بر اساس آن 2.54 میلیارد دلار بودجه در سال آینده برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین و سایر سلاح ها اختصاص می دهد. دنیس شمیگال، نخست وزیر این کشور در این باره در تلگرام نوشت:
“اوکراین باید تولید پهپاد، سلاح و مهمات خود را افزایش دهد. برای این منظور، کابینه وزیران لایحه ای ارائه کرده است که بر اساس آن مالیات بر ارزش افزوده ای که دولت برای پرسنل نظامی می پردازد برای خرید فناوری و تولید سلاح های خود استفاده می شود. “

Be the first to comment

پاسخی بگذارید