اخبار جنگ اوکراین ۱۳ سپتامبر

کشورهای بالتیک مرزهای خود را به روی خودروهای روسی می بندند


کشورهای اتحادیه اروپا، لیتوانی، لتونی و استونی مرزهای خود را به روی خودروهای ثبت شده در روسیه بسته اند. طبق دستورالعمل کمیسیون اتحادیه اروپا، از روز چهارشنبه هیچ خودرویی با پلاک روسی اجازه عبور از مرز به استونی را نخواهد داشت. دولت تالین از دو کشور بالتیک دیگر لتونی و لیتوانی پیروی می کند که در حال حاضر این مقررات را اعمال می کنند.
بنابراین خودروهای با پلاک روسی باید از مرزهای خارجی سه کشور اتحادیه اروپا و ناتو بازگردند. در غیر این صورت ممکن است خودروها توقیف شوند. استثنائات برای حمل و نقل ترانزیت بین روسیه و منطقه کالینینگراد آن در دریای بالتیک و وسایل نقلیه مورد استفاده توسط نمایندگی های دیپلماتیک و کنسولی اعمال می شود. در عین حال، خودروهای با پلاک روسی همچنان مجاز به خروج از کشورهای بالتیک از طریق مرز خارجی اتحادیه اروپا هستند، مشروط بر اینکه از آنها فقط به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده شود.
پیشینه، شفاف سازی کمیسیون اتحادیه اروپا در 8 سپتامبر در مورد اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه است. بر این اساس، خودروهای ثبت شده در روسیه دیگر اجازه ورود به خاک اتحادیه اروپا را ندارند. فرقی نمی کند که به صورت خصوصی استفاده شوند یا تجاری.فرماندار: نیروهای اوکراینی روز سه شنبه 17 شهر در منطقه بلگورود را گلوله باران کردند

فرماندار منطقه مرزی بلگورود روسیه ویاچسلاو گلادکوف آماری در تلگرام درباره حملات اوکراین به شهرک‌های نزدیک مرز اوکراین منتشر کرد. این ورودی نشان می دهد که ارتش اوکراین روز سه شنبه 17 شهر را در هفت منطقه گلوله باران کرد. حدود 125 پرتابه از اوکراین شلیک شد. حمله با پهپاد کامیکازه نیز صورت گرفت. پدافند هوایی روسیه سه پهپاد اوکراینی را منهدم کرد.
والی گزارشی از کشته و زخمی شدن آنها نداده است. با این حال، در 12 سپتامبر، دو خانه شخصی در شهرک اسپوداریوشینو آسیب دیدند و پنجره های یک خانه در شهرک تربرنو شکسته شد.رئیس دونتسک: اوکراین حدود 100 سرباز را در حمله به Opytnoye از دست داد

دنیس پوشیلین، رئیس DPR گزارش داد که در طی تلاش برای یورش به شهر Opytnoye در جمهوری خلق دونتسک، ارتش اوکراین حدود 100 تفنگدار دریایی را از دست داد.
پوشیلین ادعاهای کی یف مبنی بر اینکه ارتش اوکراین موفق به ایجاد حضور در اوپیتنویه شده است را گزارش های نادرست توصیف کرد. او در یک پخش در کانال زنده سولوویوف اظهار داشت:
“کسانی که این دروغ را باور کردند، خود تشکیلات مسلح اوکراین بودند. پس چه کردند؟ تفنگداران دریایی خود را به آنجا منتقل کردند، اما تیپ اول سپاه اول ارتش روسیه اوضاع را تحت کنترل داشت. حدود 100 تفنگدار در آنجا جان باختند.”


آسوشیتدپرس: اولین خلبانان اوکراینی F-16 می توانند تا پایان سال آموزش خود را تکمیل کنند


اولین خلبانان اوکراینی می توانند تا پایان سال 2023 آموزش خود را بر روی جت های جنگنده F-16 تکمیل کنند. این را ژنرال مایکل A. Loh به عنوان فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده در گارد ملی ایالات متحده گزارش داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، لوه در جریان کنفرانس سالانه انجمن نیروی هوایی در ایالت مریلند اعلام کرد که انتظار می رود چند خلبان اوکراینی در ماه اکتبر به پایگاه نیروی هوایی توسان برسند. لوه گفت که بسته به مهارت ها و تجربه قبلی، آنها می توانند در عرض سه ماه آموزش خود را در ایالات متحده تکمیل کنند. آموزش خلبانانی که تجربه پرواز با هواپیماهای جنگنده را ندارند ممکن است تا 9 ماه طول بکشد. ژنرال اضافه کرد که پس از آموزش در ایالات متحده، خلبانان همچنین باید آموزش های اضافی در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما در اروپا ببینند.

هویتزر اوکراینی در منطقه خرسون منهدم شد

یگان های گروه نظامی دنیپر روسیه روز گذشته یک دستگاه هویتزر D-30 اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کردند. خبرگزاری تاس به نقل از نماینده خدمات عملیاتی منطقه می گوید:

“یگان های گروه دنیپر در بخش خرسون جبهه یک هویتزر D-30 و مهمات آن را از طریق آتش منهدم کردند. چهار پرسنل نظامی اوکراینی کشته و دو نفر زخمی شدند. یک موقعیت نظامی اوکراینی منهدم شد. هفت پرسنل نظامی از بین رفتند، شش نفر مجروح شدند.
علاوه بر این، دو خمپاره‌انداز 120 میلی متری در جزایر دنیپر و همچنین یک موقعیت دیگر اوکراینی و سه خودرو در بخش کاخوفکا در جبهه منهدم شد.یک کشته در پی گلوله باران اوکراین

دیروز یکی از ساکنان دونتسک در گلوله باران اوکراین جان باخت. این را نمایندگی جمهوری خلق دونتسک به مرکز مشترک کنترل و هماهنگی در گزارش روزانه خود گزارش کرده است.

این مقام همچنین بیان می کند که ارتش کی یف در مجموع 98 بار شهرهای DPR را گلوله باران کرد و 284 پرتابه شلیک کرد. چهار غیرنظامی در دونتسک، یاسینواتایا و کرمنچیک زخمی شدند. علاوه بر این، هشت ساختمان مسکونی و دو زیرساخت عمرانی در دونتسک آسیب دیدند.رئیس دوما: آمریکا و اتحادیه اروپا در جنگ تجاری علیه روسیه شکست خورده اند


ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای ایالتی، توضیح می دهد که واشنگتن و بروکسل برای تضعیف و تقسیم روسیه برنامه ریزی کرده بودند، اما در این طرح شکست خوردند. در تلگرام می نویسد:

برنامه های واشنگتن و بروکسل تضعیف کشور ما و سپس تجزیه آن بود که خود سیاستمداران آمریکایی و اروپایی چندین بار اعلام کردند که نتیجه ای نداشت. جنگ تجاری که آنها علیه روسیه به راه انداختند شکست خورده است.

ولودین خاطرنشان می کند که سیاست مهار روسیه “زمانی که کشور ما شروع به توسعه کرد” آغاز شد. ولودین ادامه داد، با این حال، تحریم ها بی اثر هستند. وی با اشاره به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، توضیح داد که روسیه دو برابر بیشتر از زمانی که ذخایر طلا به عنوان بخشی از تحریم ها مسدود شد، درآمد دریافت کرده است. علاوه بر این، تجارت با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

حمله راکتی اوکراینی به تعمیرگاه در سواستوپل

یک تعمیرگاه در سواستوپل در طول شب مورد حمله قرار گرفت. به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین ده موشک کروز شلیک کرد و از سه قایق تندرو بدون سرنشین در این حمله استفاده کرد. قایق های تندرو توسط یک ناو گشتی نیروهای مسلح روسیه منهدم شد و پدافند هوایی نیز هفت موشک شلیک کرد. موشک های باقی مانده به دو کشتی که در حال تعمیر بودند آسیب رساند.

میخائیل رازوشایف، فرماندار این شهر نیز از آتش سوزی خبر می دهد. بر اساس اطلاعات اولیه 24 نفر مجروح شدند. رازوشایف افزود: همه مجروحان تحت مراقبت های پزشکی هستند و تمام خدمات اورژانس در محل حضور دارند. هیچ خطری برای اشیاء غیرنظامی در شهر وجود ندارد.نماینده روسیه در سازمان ملل: قاچاق اعضای بدن در اوکراین رایج است

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، روز سه شنبه گفت که قاچاق اعضای بدن در اوکراین رایج است و تنها توسط قوانین این کشور تشویق می شود. نبنزیا توضیح داد که شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد پیوندهای بازار سیاه در اوکراین انجام می شود. به گفته این دیپلمات روسی، اوکراین در حال قانونی کردن این موضوع است. این دیپلمات روسی گفت، بر اساس قانون پیوند اخیراً تصویب شده، رضایت کتبی محضری از اهداکننده زنده یا اعضای خانواده او دیگر برای پیوند لازم نیست. همچنین نیازی به بررسی اصالت امضاها نخواهد بود.
در واقع می توان اعضای بدن کودکان را خارج کرد. نبنزیا هشدار داد که روش برداشتن اعضای بدن افرادی که در طول زندگی خود به اهدای خون رضایت نداده اند، ساده شده است و افزود:
“آیا شرکای غربی سابق ما زنگ خطر را به صدا در خواهند آورد؟ فکر نمی کنم.”

یک بمب افکن باری در جنوب روسیه سقوط کرد

وزارت دفاع روسیه صبح سه شنبه اعلام کرد یک بمب افکن تاکتیکی سوخو-24 در منطقه ولگوگراد در جنوب روسیه سقوط کرد. در اطلاعیه آمده است:
“در طی یک پرواز آموزشی برنامه ریزی شده در منطقه ولگوگراد، یک بمب افکن Su-24 سقوط کرد. این پرواز بدون مهمات انجام شد. هواپیما در منطقه غیر مسکونی سقوط کرد.”
به گفته این وزارتخانه، بالگردهای جستجو و نجات Mi-8 به محل حادثه اعزام شدند.مسکو تحویل احتمالی موشک های دوربرد به کی یف را محکوم می کند

مسکو تحویل احتمالی موشک های دوربرد واشنگتن به کی یف را محکوم می کند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه کومسومولسکایا پراودا گفت که این می تواند به تشدید درگیری منجر شود.
پیش از این گزارش شده بود که ایالات متحده در حال بررسی ارائه موشک های دوربرد ATACMS به اوکراین است.


دبیر کل سازمان ملل متحد نباید از استفاده از بمب های خوشه ای حمایت کند

ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواستار توقف فوری استفاده از بمب های خوشه ای در اوکراین شده است. او درباره تحویل تسلیحات غربی به اوکراین اظهار نظر می کرد. خبرگزاری تاس به نقل از این نماینده گفت:
دبیر کل سازمان ملل بارها خواستار توقف استفاده از بمب های خوشه ای شده است.
ناکامیتسو افزود که سازمان جهانی “گزارش هایی مبنی بر انتقال پرتابه های اورانیوم ضعیف شده به نیروهای مسلح اوکراین را یادداشت کرده است.”


دانمارک می خواهد بزرگترین بسته کمک نظامی را به اوکراین ارائه دهد

دانمارک می‌خواهد بزرگترین بسته کمک نظامی از ابتدای درگیری‌ها را به اوکراین ارائه کند که 5.8 میلیارد کرون دانمارک (حدود 776 میلیون یورو) هزینه خواهد داشت. این خبر را وزارت دفاع در سایت خود اعلام کرد. این پول از صندوق اوکراین تامین می شود و از جمله برای خرید تانک، خودروهای جنگی پیاده نظام، مهمات ضد تانک و اسلحه های ضد هوایی استفاده خواهد شد.
در ادامه آمده است که با این بسته، کشور وارد مرحله جدیدی می شود. ذخایر وزارت دفاع دانمارک پس از یک سال و نیم جنگ تقریباً تمام شده است، بنابراین این کشور در حال حاضر در حال بررسی احتمال خریدهای مشترک هدفمندتر است.دونتسک گزارش می دهد: چندین قربانی به دلیل گلوله باران دونتسک توسط واحدهای اوکراینی

در گلوله باران منطقه کیفسکی دونتسک توسط نیروهای مسلح اوکراین (AFU) یک غیرنظامی کشته و دو نفر زخمی شدند. این را اداره منطقه به تاس گزارش کرده است. در اطلاعیه آمده است:
“امروز در منطقه کیفسکی یک مرد در گلوله باران جان باخت، یک زن و یک مرد زخمی شدند.”
به گفته نمایندگی جمهوری خلق دونتسک (DPR) در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین، ارتش اوکراین از توپخانه 155 میلی متری استفاده کرده است.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید