پوتین: بریتانیا اوکراینی ها را برای خرابکاری اتمی در روسیه آموزش میدهد.

پوتین: بریتانیا گروه های خرابکار اوکراینی را برای حمله به نیروگاه های هسته ای روسیه آموزش می دهد.

ترجمه مجله هفته

سرویس های مخفی بریتانیا ظاهرا در حال آموزش تروریست ها و گروه های خرابکار اوکراینی برای انجام حملات به نیروگاه های هسته ای روسیه هستند. ولادیمیر پوتین در طول حضور خود در مجمع اقتصادی شرق در ولادی وستوک، از دستگیری خرابکاران اوکراینی که اطلاعاتی در مورد دخالت بریتانیا ارائه می کردند، گزارش داد.

ولادیمیر پوتین روز سه شنبه در سخنرانی در مجمع اقتصادی شرق در ولادی وستوک، بریتانیا را به آموزش گروه های خرابکار اوکراینی برای حملات تروریستی برنامه ریزی شده به نیروگاه های هسته ای در روسیه متهم کرد.

به گفته رئیس جمهور، اطلاعات مربوط به دخالت مربیان بریتانیایی در اماده سازی اقدامات خرابکاری علیه نیروگاه های هسته ای روسیه در طول بازجویی از “خرابکاران سرویس های ویژه اوکراین” که توسط «سرویس اطلاعات داخلی فدراسیون روسیه» بازداشت شده بودند، در حالی که تلاش می کردند به یک نیروگاه هسته ای روسیه آسیب برسانند، به دست آمده است. پوتین اطمینان داد که اتهام علیه لندن درست است: رئیس دولت روسیه در پاسخ به این سوال که آیا غرب در تلاش است روسیه را به حملات تلافی جویانه به نیروگاه های هسته ای در اوکراین تحریک کند؟

“آیا حتی متوجه هستید که با چه چیزی بازی می کنید؟ آیا ما را به نوعی اقدام تلافی جویانه علیه تاسیسات و نیروگاه های هسته ای اوکراین تحریک می کنید؟”

پوتین افزود: هنوز مشخص نیست که آیا دولت انگلیس حتی می داند که سرویس های ویژه این کشور چه می کنند. معلوم نیست این تصمیمات خودسرانه سازمان های بریتانیایی است ویا سیاست رسمی کابینه مستقر در لندن. رئیس‌جمهور ادامه داد که ممکن هم هست مربیان انگلیسی بر اساس دستورات ایالات متحده عمل کنند.

روسیه اوکراین را به حملات متعدد به نیروگاه های هسته ای روسیه متهم کرده است. پیش از این در اکتبر سال گذشته مشخص شده بود که سه حمله تنها در نیروگاه هسته ای کورسک انجام و خنثی شده است.

پوتین در مورد حمله اخیر خنثی شده گفت:

سرویس اطلاعات داخلی فدراسیون روسیه اخیراً در جریان یک درگیری چندین نفر را اسیر کرد، [بعضی‌ها] نابود شدند، بقیه دستگیر شدند. معلوم شد که این یک گروه خرابکارانه سرویس‌های ویژه اوکراین بوده است. بازجویی‌ها در جریان است اطلاعاتی که تابحال بدست آمده : وظیفه آنها این بود که به یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای ما آسیب رسانده، یک خط برق را منفجر کنند تا در نهایت کار نیروگاه را مختل کنند، این اولین تلاش نیست، در بازجویی‌ها اعلام کردند که تحت هدایت مربیان انگلیسی برای این خرابکاری ها آموزش دیده و آماده شده‌اند. “

Be the first to comment

پاسخی بگذارید