پوتین: اتهامات علیه دونالد ترامپ سیاسی‌کاری است.ترجمه مجله هفته

آمریکا فساد نظام سیاسی خود را در برابر چشم جهانیان به نمایش می‌گذارند.
“آمریکا نشان می‌دهند که آنچه در دوران شوروی “نگاه وحشیانه امپریالیسم” نامیده می‌شد واقعا چیست.”


ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، روز سه‌شنبه گفت که اتهامات متعدد کیفری علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در واقع نوعی تعقیب سیاسی است و نشان‌دهنده “فساد” نظام سیاسی ایالات متحده است.

پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در جریان یک بحث در حاشیه «مجمع اقتصادی شرق» در ولادی وستوک گفت: “آمریکا در وضعیت فعلی خود نمی‌تواند حق داشته باشد که به دیگران در زمینه دموکراسی درس دهد.”

پوتین گفت: “آنچه برای ترامپ اتفاق می‌افتد، تعقیب سیاسی یک رقیب سیاسی است. این همان چیزی است که در حال انجام است. و این در برابر دیدگان عموم مردم آمریکا و کل جهان انجام می‌شود.”

پوتین گفت که این رسوایی برای روسیه مفید است زیرا واشنگتن را “به همان شکلی که هست” خود را نشان میدهد. او گفت که دولت آمریکا تصمیم گرفته است که نسبت به مسکو رفتاری خصمانه باشد و افکار عمومی خود را نیز به این شکل متقاعد کرده است.

پوتین گفت: “آمریکاها نشان می‌دهند که آنچه در دوران شوروی “نگاه وحشیانه امپریالیسم” نامیده می‌شد واقعا چیست.”

رئیس جمهور روسیه گفت که مسکو انتظار تغییر عمده‌ای در سیاست خارجی آمریکا نسبت به روسیه را ندارد، صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات سال آینده در کاخ سفید پیروز شود.

پوتین گفت: “[ترامپ] به داشتن رابطه ویژه با روسیه متهم شده است که این کاملاً بی‌معنی و مزخرف بود. اما او رئیس‌جمهوری بود که بیشترین تحریم‌ها علیه روسیه را وضع کرد.”

پوتین گفت که نخبگان آمریکایی عمدتاً روسیه را به عنوان یک دشمن وجودی می‌بینند. او افزود که این کشور دوستانی در آمریکا نیز دارد که خواستار روابط خوب هستند و دیدگاه‌های روسیه را در مورد ارزش‌های سنتی به اشتراک می‌گذارند، اما این صداها سرکوب می‌شوند.
از زمان ترک ریاست‌جمهوری، به ترامپ اتهامات متعدد کیفری در سطح فدرال و ایالتی وارد شده است، از جمله تقلب در انتخابات، تحریک به شورش در ۶ ژانویه در ساختمان کنگره و تخلفات مالی.

ترامپ، تاجر و سرمایه دار که از چند سال پیش به سیاستمدار تغییر شغل داده، به عنوان یکی از نامزدهای اصلی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارد، او اخیرا اعلام کرد که مشکلات حقوقی که برای او به وجود آورده اند به یک “شامورتی بازی” از سوی مخالفانش تبدیل شده است.

2 Comments

 1. پوتین بسیار غیرحرفه ای سخن گفت .
  هیچ کشوری درین دنیا جرم ترامپ را نمیتواند بدون کیفر بگذارد چرا که در غیر اینصورت اشغال کنگره و کودتا عادت ایالات از هم ‌پاشیده امریکا خواهد شد .
  در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله روسیه با اجرامی بسیار کوچکتر از ششم ژانویه براحتی میتوان اعدام شد که من درینباره قضاوت نمیکنم
  موضع گیری ناشیانه پوتین عمق وابستگی تشکیلات ترامپ به روسیه را نیز میتواند که بیان کند .
  این موضع گیری خود به تنهایی ترامپ و دار و دسته او را به زندان بسیار سنگین مدت خواهد برد هم ترامپ و هم پوتین خود بدان اشاره نموده اند (با نهایت تخفیف).
  حفظ مدارک فوق محرمانه کشور در منزل شخصی چیزی به جز احتمال سواستفاده مالی و یا فروش اسرار محرمانه کشور معنی نمیدهد .
  ششم ژانویه یک کودتای شکست خورده بود و مجرم حقیقی آن شخص ترامپ است .

 2. این قیاس نادرست پوتین وضعیت ترامپ را بسیار خراب تر از آن چیزی که هست می‌کند .
  در فساد حاکم بر سیستم امریکا هیچگونه شکی نیست اما به این نکته که ترامپ نخستین شارلاتان کاخ سفید بود که حقیقتا قصد کودتا داشت باید ایمان آورد .
  ترامپ و جرم او میتوانست که قتل میلیونها شهروند امریکایی بیانجامد .
  جرم ترامپ در بی قانون ترین کشورهای دنیا خیانت از نوع درجه یک محسوب می‌شود .
  شاید اگر ترامپ نامش پریگوژین بود کلی هزینه وکالت و دادگاه و دیگر داستانها صرفه جویی می‌شد
  از قیاسش خنده آمد خلق را 😂

پاسخی بگذارید