کرملین: کیم جونگ اون به روسیه سفر خواهد کردترجمه مجله هفته

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، قرار است در روزهای آینده به روسیه سفر کند. این سفر به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، انجام می شود.


طبق اعلام کرملین، کیم جونگ اون در روزهای آینده به روسیه سفر خواهد کرد، اما محل دقیق سفر وی مشخص نیست.

این سفر در پی گزارش رسانه های کره جنوبی با قطار خصوصی کیم جونگ اون و از طریق مرز شمال شرقی کره شمالی صورت می گیرد. روسیه و کره شمالی در نزدیکی شهر ولادی وستوک در شرق دور روسیه مرز مشترک دارند.

در ابتدای ماه سپتامبر، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی و غربی گزارش داد که کیم جونگ اون قصد دارد در این سفر با پوتین در مورد همکاری نظامی بیشتر گفتگو کند.

پوتین نیز روز دوشنبه به سفر دو روزه خود به ولادی وستوک، جایی که قرار است در اجلاس اقتصادی شرقی شرکت کند، آغاز کرد.

آخرین دیدار پوتین و کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۹ در ولادی وستوک برگزار شد. در آن دیدار، دو رهبر در مورد خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و روابط دوجانبه گفتگو کردند.

این سفر همچنین پس از دیدار شویگوف، وزیر دفاع روسیه، با کیم جونگ اون در پیونگ یانگ در ژوئیه امسال صورت می گیرد. شویگوف در آن دیدار پیشنهاد برگزاری رزمایش های مشترک نظامی را مطرح کرد.

در همین حال، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه نسبت به تشدید بحران امنیتی در شبه جزیره کره هشدار داد. این وزارتخانه به تنش های فزاینده و لحن جنگ طلبانه بین کره شمالی، ایالات متحده، کره جنوبی، ژاپن و متحدان آنها اشاره کرد. در هفته های اخیر، کره شمالی چندین موشک بالستیک شلیک کرده است و ایالات متحده و کره جنوبی نیز رزمایش های نظامی مشترک گسترده ای را برگزار کرده اند.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید