اخبار جنگ اوکراین ۱۱ سپتامبر

پسکوف: انجام عملیات ویژه گامی مهم در تضمین تضمین های امنیتی روسیه بود

انجام عملیات نظامی ویژه گزینه ای حیاتی برای دستیابی به اهداف روسیه در زمینه تضمین های امنیتی برای خود بود. این را دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با پورتال RBK خاطرنشان کرد. او توضیح می دهد:

« ما باید به اهداف خود می‌رسیدیم، باید خود را ایمن می‌کردیم، مشکلات را با تضمین‌های امنیتی برای خود و نسل‌های آینده حل می‌کردیم، باید از ایجاد یک رژیم نازی که توسط اتحاد آتلانتیک شمالی در خارج از مرزهای ما جذب می‌شد، جلوگیری می‌کردیم.»
پسکوف خاطرنشان می کند که “رژیم کی یف از حملات تروریستی ابایی ندارد، از ترور شخصیت های شناخته شده، رهبران افکار و البته حملات به اهداف غیرنظامی ابایی ندارد.”
به ادعای پسکوف، رژیم کیف به حملات تروریستی خود ادامه می دهد که ادامه عملیات نظامی روسیه را بیش از پیش ضروری می کند.کمیسیون اتحادیه اروپا اوکراین را یکی از خطرات اصلی برای اقتصاد اتحادیه اروپا توصیف می کند

همانطور که کمیسیون اتحادیه اروپا در پیش‌بینی اقتصادی تابستانی خود که روز دوشنبه منتشر شد گزارش داد، وضعیت پیرامون اوکراین، تنش‌های ژئوپلیتیکی و تشدید سیاست‌های پولی همچنان خطرات عمده‌ای را ایجاد می‌کند و باعث عدم اطمینان در اقتصاد اتحادیه اروپا می‌شود.
در این سند آمده است که درگیری اوکراین و «تنش‌های ژئوپلیتیکی گسترده‌تر همچنان خطراتی را ایجاد می‌کنند و همچنان منبع عدم اطمینان هستند». کمیسیون همچنین خاطرنشان می کند:
علاوه بر این، تشدید سیاست های پولی می تواند بیش از حد انتظار بر فعالیت های اقتصادی فشار وارد کند.مقامات زاپوروژیه: نیروهای روسیه حمله اوکراین به نوومایورسکویه را دفع کردند.

به گزارش تاس به نقل از ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اداری مرکزی استان زاپوروژیه، واحدهای روسی حمله اوکراینی به روستای نوومایورسکویه در جبهه جنوبی دونتسک را دفع کردند. گفته می شود دو خودروی جنگی منهدم شده است.
به گفته روگو، نیروهای مخالف در مجموع سه تلاش برای پیشروی انجام دادند.گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه

در 24 ساعت گذشته، واحدهای یگان نیروهای جنوبی ده حمله اوکراینی را به چندین شهر در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. تلفات پرسنل اوکراین به حدود 200 سرباز کشته یا زخمی شده است. هشت خودرو، یک هویتزر D-30 و یک رادار شناسایی توپخانه AN/TPQ-50 ساخت آمریکا نیز منهدم شد.
در جنوب دونتسک، واحدهای واحد نیروهای شرقی سه حمله اوکراینی را دفع کردند. نیروهای کی یف تا 160 پرسنل نظامی را از دست دادند. علاوه بر این، دو خودروی زرهی جنگی، چهار خودرو و سه دستگاه هویتزر Msta-B از کار افتادند.
در بخش Zaporozhye از جبهه، نیروهای روسی یک حمله در نزدیکی شهرک Rabotino دفع کردند. اوکراین حدود 145 سرباز را از دست داد. دو تانک، سه خودرو، هویتزر Msta-B و D-30 منهدم شد. تجهیزات جنگی ارائه شده توسط کشورهای غربی نیز از نابود شدند: یک سامانه موشکی ضد هوایی استورمر HVM ساخت بریتانیا، یک اسلحه خودکششی M109 Paladin و یک هویتزر M119 ساخت آمریکا.
در جبهه نزدیک کوپیانسک، نیروهای کیف تا 80 پرسنل ارتش را از دست دادند. دو خودرو و دو دستگاه هویتزر D-30 منهدم شد.
تلفات پرسنل کیف در بخش خرسون جبهه به حدود 20 سرباز رسید. سه وسیله نقلیه، یک هویتزر Msta-B، و همچنین یک سیستم ضد پهپاد Bukovel-AD حذف شدند.
علاوه بر این، یک مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی در نزدیکی شهرک بریسلاو در منطقه خرسون منهدم شد. یک رادار شناسایی و ردیابی هدف در ارتفاع پایین ST-68 در نزدیکی شهر Trudovoye در منطقه Zaporozhye غیرفعال شد.
در جهت کراسنی لیمان، واحدهای یگان نظامی روسیه سه حمله را در وسط دفع کردند. ارتش اوکراین حدود 70 سرباز را از دست داد. دو خودروی زرهی رزمی، دو وانت و یک هویتزر D-30 از عملیات خارج شدند.
علاوه بر این، ارتش روسیه 46 پهپاد را در طول جبهه منهدم کرد. پدافند هوایی هر کدام سه پرتابه از پرتابگرهای چندگانه HIMARS و Olcha را رهگیری کرد.گلوله اوکراینی به ساختمان مهدکودک در دونتسک اصابت کرد

الکسی کولمسین شهردار دونتسک گفت که یک نارنجک از ارتش اوکراین به ساختمان مهدکودک در حین گلوله باران مجدد در منطقه پتروفسکی دونتسک اصابت کرد.
“در نتیجه گلوله باران منطقه پتروفسکی، به ساختمان مهد کودک شماره 314 ضربه مستقیم وارد شد.”
پیش از این، مأموریت جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش داده بود که نیروهای مسلح اوکراین در ساعت 12:40 محلی سه بمب خوشه ای با کالیبر 155 میلی متر را به منطقه پتروفسکی دونتسک شلیک کردند. زمان.


راین متال می خواهد در سال جاری خودروهای جنگی پیاده نظام ماردر بیشتری را به کیف تحویل دهد.

این شرکت اعلام کرد که دولت آلمان راین متال را مأمور کرده است تا 40 خودروی جنگی پیاده نظام ماردر دیگر را به کیف تحویل دهد. همچنین گفته می شود که این سفارش در آگوست 2023 انجام شده است. گفته می شود مبلغ آن دو رقمی بالای میلیونی است.

تا به امروز، 40 خودروی جنگی ماردر به عنوان بخشی از بسته های کمکی قبلی به اوکراین تحویل داده شده است.

چین: بیانیه گروه 20 حاکی از اجماع بین شرکت کنندگان در نشست سران در مورد اوکراین است


بیانیه پایان اجلاس سران گروه بیست (G20) در دهلی نو حاکی از اجماع کشورهای عضو این اتحادیه در مورد تعدادی از موضوعات از جمله بحران اوکراین است. این را مائو نینگ، مقام وزارت خارجه چین در یک نشست توجیهی در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار غربی که خواستار اظهارنظر درباره «عدم انتقاد مستقیم از روسیه» در سند شده بود، گفت.

مائو تاکید کرد که چین “موضع تغییرناپذیر و مشخصی” در مورد مسئله اوکراین دارد. وی همچنین خاطرنشان کرد که هدف اجلاس سران گروه 20 حل مسائل اقتصادی است و “سکویی برای حل مسائل ژئوپلیتیکی و امنیتی نیست”.

مائو نینگ تاکید کرد که در حل مشکل اوکراین، باید از مواضع ایدئولوژیک جنگ سرد پرهیز کرد، نگرانی‌های همه طرف‌های درگیر را در نظر گرفت و برای راه‌حل سیاسی این مشکل تلاش کرد.جمهوری چک خواهان تمدید وضعیت حفاظت موقت برای پناهندگان اوکراینی است


وضعیت حمایت موقت برای پناهندگان اوکراینی مقیم جمهوری چک برای یک سال دیگر – تا 31 مارس 2025 – تمدید می شود. همانطور که پورتال خبری idnes.cz گزارش می دهد، دولت در روز چهارشنبه یک الحاقیه متناظر را به قوانین لازم الاجرا در کشور بررسی خواهد کرد.

در عین حال، مقامات قصد دارند به پناهندگانی که پس از بازگشت به اوکراین، وضعیت حمایت موقت در جمهوری چک دریافت کرده‌اند، حمایت مالی کنند. حداکثر مبلغی که آنها می توانند انتظار داشته باشند همچنان توسط دولت چک تعیین خواهد شد.

به گفته این پرتال، اگر پناهندگانی که برای بازگشت خود حمایت مالی دریافت کردند، بعداً برای دریافت ویزای بلندمدت چک به مقامات چک مراجعه کنند، باید نیمی از مبلغ اعطا شده را بازپرداخت کنند. بر اساس مطالعه سازمان بین المللی مهاجرت، ده درصد از پناهندگان مایلند در آینده نزدیک به اوکراین بازگردند.حمله ارتش روسیه به مواضع اوکراین در منطقه خرسون

واحدهای گروه Dnieper نیروهای مسلح روسیه یک هویتزر Msta-B اوکراینی و یک خمپاره 120 میلی متری و مهمات را در نزدیکی خرسون منهدم کردند. حداقل هشت سرباز اوکراینی کشته شدند. این را یک منبع آگاه به ریانووستی گزارش داده است.

علاوه بر این، در منطقه جزایر در دهانه رودخانه دنیپر در منطقه خرسون، مواضع اوکراینی مورد حمله قرار گرفت و شش سرباز اوکراینی کشته شدند.

ارتش اوکراین در کشف مجتمع های موشکی اسکندر-ام روسیه ناموفق بود

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای کی‌یف شبانه روز در تلاش هستند تا مجموعه‌های موشکی عملیاتی-تاکتیکی بسیار دقیق اسکندر-ام را در خدمت نیروهای مسلح روسیه کشف کنند.

“دشمن دائماً در تلاش است اسکندرها را ردیابی کند. او این کار را شبانه روز با استفاده از پهپادها، سیستم های نظارت ماهواره ای، ایستگاه های رادار ساخت غرب و گروه های خرابکار انجام می دهد. داده های اهداف نادرست به نیروهای شناسایی ما داده می شود. همه بی فایده است.” “

سامانه اسکندر-ام حداکثر بردی تا 500 کیلومتر دارد و برای انهدام سامانه های پدافند هوایی و دفاع موشکی و اشیایی که تحت پوشش آنها قرار می گیرد در نظر گرفته شده استکارشناس نظامی: کیف در حال تقویت ارتش خود در نزدیکی آودیوکا برای حملات به سمت دونتسک است

نیروهای مسلح اوکراین برخی از ذخایر از جمله تجهیزات جنگی سنگین را با هدف حمله به جبهه نزدیک دونتسک به سمت آودیوکا منتقل کرده اند. یان گاگین، تحلیلگر نظامی و مشاور سرپرست موقت جمهوری خلق دونتسک، به تاس گفت. از او نقل شده است که گفت:

“داده های اطلاعاتی ما حاکی از تقویت گروه دشمن در نزدیکی آودیوکا است. مقادیر زیادی تجهیزات ناتو، سلاح های سنگین و تعداد زیادی از سربازان اوکراینی به آنجا منتقل شده اند. دشمن در حال آماده سازی حملات در جهت دونتسک است.”

گاگین افزود که شدت نبرد در این بخش از جبهه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.واحدهای اوکراینی ده ها پرتابه به سمت شهرهای جمهوری خلق دونتسک شلیک کردند

ارتش اوکراین صبح روز دوشنبه حداقل 42 نارنجک 155 میلی متری ناتو را به سمت پایتخت منطقه دونتسک و ماکیفکا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) شلیک کرد. این توسط نمایندگی DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل جنایات جنگی اوکراین در تلگرام گزارش شده است.
نیروهای اوکراینی بارها شهرهای جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک را با هویتزرهای دوربرد M777 با کالیبر 155 میلی متری که توسط ایالات متحده تامین می شود، بمباران می کنند.

توپخانه های روسیه حمله به جنوب دونتسک را خنثی کردند

در بخش دونتسک جنوبی جبهه، توپخانه‌های واحد اوکراین شرقی روسیه با حمله به ستون دشمن با تجهیزات، از حمله یگان‌های اوکراینی به حمله جلوگیری کردند. این چیزی است که اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی انجمن به ریانووستی گفت. به گفته وی، نیروهای کی یف به هیچ موفقیتی دست نمی یابند.

نیروهای روسی مواضع خود را حفظ کرده اند.


لولا: برزیل حکم بازداشت دیوان بین المللی کیفری علیه پوتین را نادیده می گیرد

برزیل حکم بازداشت ولادیمیر پوتین را از سوی دادگاه کیفری بین المللی نادیده خواهد گرفت. لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور روسیه گفت که رئیس جمهور روسیه می تواند بدون ترس از زندان به برزیل سفر کند.
لولا در حاشیه اجلاس سران گروه 20 در دهلی نو به خبرنگاران وب سایت هندی Firstpost گفت:
من معتقدم پوتین می تواند به راحتی به برزیل بیاید.»
چیزی که می توانم به شما بگویم این است که تا زمانی که من رئیس جمهور برزیل هستم و او به برزیل می آید، هیچ تهدیدی وجود ندارد که دستگیر شود.
در مارس 2023، دادگاه لاهه حکم بازداشت پوتین و ماریا لووا-بلووا، کمیسر حقوق کودکان روسیه را به اتهام «اخراج و جابجایی غیرقانونی» کودکان صادر کرد.
مسکو صلاحیت دادگاه کیفری بین المللی را به رسمیت نمی شناسد و بارها این اتهامات را رد کرده است. کرملین گفت که کودکان در جریان درگیری مسلحانه با اوکراین به امن منتقل شده اند.

پدافند ضد هوایی روسیه حمله پهپاد اوکراینی به منطقه مرزی بریانسک را خنثی کرد

وزارت دفاع در مسکو به رسانه ها گفت: دوشنبه شب، ارتش اوکراین تلاش کرد به اهدافی در منطقه مرزی بریانسک روسیه حمله کند. گزارش شده است که دو پهپاد توسط نیروهای ضد هوایی منهدم شده است.
همانطور که فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام گفت، قطعات یک هواپیما در جاده ای نزدیک یک خانه شخصی سقوط کرد. این افسر هیچ آسیبی را گزارش نکرده است. خدمات مسئول در محل است.


گزارش رسانه ها: عملیات نیروهای ویژه روسیه در مناطق داخلی اوکراین آغاز شد

روزنامه Moskovsky Komsomolets گزارش می دهد که ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که اقدامات نیروهای ویژه روسیه در مناطق داخلی اوکراین در مناطق چرنیگوف و سومی را نشان می دهد. این روزنامه گزارش می دهد:
ویدئویی که در اینترنت منتشر شده است، نبرد با نیروهای دشمن، انهدام وسایل نقلیه آنها در مناطق داخلی و منفجر شدن پلی بر روی رودخانه سودوست در منطقه نووگورود-سورسکی در منطقه چرنیگوف را نشان می دهد. علاوه بر این، جنگجویان از نیروهای ویژه روسیه مجهز به تفنگ های تهاجمی، مسلسل و نارنجک انداز هستند. آژانس اطلاعاتی Lostarmour این ویدئو را تجزیه و تحلیل کرد. بر اساس محاسبات خود، دوازده قسمت از عملیات رزمی نیروهای ویژه ضبط شده است که شامل تیراندازی از کمین به خودروها می شود. از نیروهای اوکراینی، از جمله انهدام یک گشت زنی، و منفجر شدن یک بمب دست ساز. کشته شدن 31 پرسنل نظامی اوکراینی تایید شد.بلینکن: ایالات متحده انتظار دارد استارلینک به ارائه خدمات به اوکراین ادامه دهد.

دولت آمریکا بر این باور است که ایلان ماسک به ارائه کامل خدمات ماهواره ای Starlink به اوکراین ادامه خواهد داد. این را آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در کانال CNN با اشاره به اطلاعاتی مبنی بر شکست حمله اوکراین به کریمه در سال 2022 به دلیل امتناع ماسک از ارائه خدمات Starlink در قلمرو شبه جزیره بیان کرد. بلینکن تاکید کرد:
“من نمی توانم در مورد یک قسمت خاص صحبت کنم. می توانم بگویم استارلینک ابزار مهمی برای اوکراینی ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر است، به ویژه برای ارتش برای دفاع از کل خاک اوکراین. همینطور باقی می ماند. من فرض می کنم که ادامه خواهد داشت. بنابراین ما امیدواریم و انتظار داریم که این فناوری به طور کامل در اختیار اوکراینی‌ها قرار گیرد.»از آغاز عملیات نظامی، از بیش از 70 حمله تروریستی بزرگ در روسیه جلوگیری شده است

از زمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین، روسیه از بیش از 70 حمله تروریستی بزرگ توسط کیف – از جمله در تاسیسات انرژی – جلوگیری کرده و تلاش‌ها برای نابودی هواپیماهای نظامی و غیرنظامی در فرودگاه‌ها را خنثی کرده است. یوری کوکوف، معاون دبیر شورای امنیت روسیه، این موضوع را در مصاحبه با روسیسکایا گازتا گفت. او گفت:
از فوریه 2022، بیش از 70 حمله تروریستی بزرگ، از جمله تلاش برای تخریب خط لوله گاز ترکیش استریم، خطوط برق فشار قوی در مناطق لنینگراد و ترور، نیروگاه برق آبی اوگلیچ، و هواپیماهای غیرنظامی و نظامی در پایگاه ها جلوگیری شده است. حملات به تاسیسات انرژی و حمل و نقل در جمهوری کریمه، لیپتسک، زاپروژیه و مناطق خرسون متوقف شده است.
وی افزود: سرویس‌های اطلاعاتی روسیه همچنین از حملات تروریستی علیه رهبران مناطق کریمه، خرسون و زاپوروژیه، شخصیت‌های عمومی، روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان که به دستور سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین طراحی شده بودند، جلوگیری کردند.جفری ساکس: بایدن و زلنسکی منافع خود را بالاتر از منافع جهان قرار می دهند

به گفته جفری ساکس، اقتصاددان آمریکایی، ایالات متحده می خواست با ضد حمله اوکراینی روسیه را تحت فشار قرار دهد، اما موفق نشد. ساکس در مصاحبه با کانال یوتیوب Judging Freedom تاکید کرد: آمریکا از اوکراین به عنوان ابزاری برای فشار علیه روسیه استفاده کرد اما ناموفق بود.
«ایالات متحده از دیپلماسی خارج شد و اوکراین قربانی شد، البته من می گویم که رهبری آن به نظر من به هیچ وجه منافع مردم اوکراین را نمایندگی نمی کند.»
تهاجم گسترده اعلام شده در سه ماه گذشته به ثمر نخواهد رسید. اما بایدن برای انتخاب مجدد آماده است. زلنسکی سرسخت باقی می ماند. بنابراین ما با یک پدیده وحشتناک روبرو هستیم که در آن منافع کل جهان به خاطر منافع چند سیاستمدار در خطر است. این شرایطی است که همه چیز به هم ریخته است.”

لاوروف: از سرگیری معامله غلات در ازای بازگشت سوئیفت روسیه غیرقابل دفاع است


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز گفت که پیشنهادات برای اتصال یک شرکت تابعه Rosselkhozbank به سوئیفت برای احیای به اصطلاح قرارداد غلات غیرواقعی است. به گزارش اینترفکس، وزیر امور خارجه روسیه در خصوص گزارش نامه ای از آنتونیو گوترش مبنی بر پیشنهاد چنین گزینه ای در قبال بازگشایی کریدور غلات به خبرنگاران گفت:
«با خواندن محتوای این نامه این تصور به وجود می آید که متأسفانه بار دیگر تلاش می شود از دبیرکل برای ترویج راه حل های یکجانبه استفاده شود.»
« درخواست دبیر کل سازمان ملل متحد با هدف از سرگیری فوری بخش اوکراینی از قرارداد غلات است و ظرف یک ماه کاری انجام خواهد شد تا کسی به سوئیفت متصل شود. یک جوری ظرف دو سه ماه سعی می کنند با شرکت بیمه لویدز مذاکره کنند…»
به گزارش خبرگزاری اینترفکس، لاوروف در ادامه اظهار داشت که روسیه تنها در صورتی آماده بازگشت به معامله غلات است که تمامی موانع بر سر راه صادرات غلات و کودهای روسیه برداشته شود.نخست وزیر سابق: در اودسا به خاطر تلفات جنگ باید به سربازان وظیفه یورش برد

نیکولای آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین معتقد است که تلفات خط مقدم در صفوف ارتش اوکراین و برنامه بسیج ناموفق منجر به سربازگیری اجباری سربازان وظیفه در منطقه جنوب اودسا می شود. وی همچنین رد نکرد که در پاییز امسال کار کمیسیون های نظامی در سراسر کشور تشدید شود و سن سربازی کاهش یابد. این سیاستمدار سابق در حساب فیسبوک خود تاکید کرد:
“افسران پلیس دریافتند که بزرگترین مشکل بسیج [در منطقه] در جنوب اودسا است. زیرا از روستاهای تقریباً هیچ کس به خدمت سربازی اعزام نشده است. تقریباً هیچ کس در این روستاها نمی خواهد بجنگد. دفتر رئیس جمهور و شخص زلنسکی دستوراتی برای حل این مشکل داده اند، اکنون ما انتظار داریم که در این مناطق حملات انجام شود، زیرا تلفات در جبهه بسیار زیاد است و بسیج شکست خورده است.روسیه تولید تانک T-80 “پرنده” را از سر گرفت

همانطور که خبرگزاری اینترفاکس گزارش می دهد، کنسرن Uralvagonzavod ساخت تانک های افسانه ای روسی T-80 را از ابتدا از سر خواهد گرفت. این را الکساندر پوتاپوف، مدیرعامل این شرکت در یک پخش از کانال تلویزیونی Zvezda اعلام کرد. او گفت:
« چنین وظیفه ای در انتظار ماست، حداقل ارتش این وظیفه را به ما داده است».
گزارش ها حاکی از آن است که در حال حاضر مذاکراتی با وزارت صنعت و تجارت برای انجام اقدامات مناسب در حال انجام است. تانک T-80 در سال 1976 وارد خدمت ارتش شوروی شد و از آن زمان تاکنون چندین نوسازی را پشت سر گذاشته است. ویژگی اصلی این خودرو یک سیستم محرکه تک توربین گازی است که به خودروی 46 تنی اجازه می دهد تا سرعت 80 کیلومتر در ساعت را طی کند. دقیقاً به دلیل همین ویژگی بود که تانک را “پرواز” نامیدند.

به گزارش اینترفکس، نیروهای مسلح روسیه دریافت تانک مدرن T-80BVM را در سال 2019 آغاز کردند. بر اساس اطلاعات رسمی، این مخازن به طور خاص برای استفاده در دمای پایین طراحی شده اند.پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه مرزی بلگورود روسیه سرنگون شد

یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز منطقه مرزی بلگورود روسیه بی خطر شده است. فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام نوشت که پدافند هوایی این پهپاد را در نزدیکی پایتخت منطقه بلگورود سرنگون کرد. تکه قطعات پهپاد به باغ سبزی روبروی یک ساختمان مسکونی سقوط کرد. بر اساس اطلاعات اولیه تلفات جانی نداشته است.

وزارت دفاع این رویداد را تایید کرد. این مقام در تلگرام نوشت که حوالی ساعت 13:00 CEST از یک حمله تروریستی به اشیاء در فدراسیون روسیه جلوگیری شد.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید