داسیلوا: هم به روسیه میروم و هم به پوتین در برزیل خوش آمد میگویم!لولا داسیلوا: من در اجلاس بریکس در روسیه شرکت خواهم کرد. پوتین را در برزیل دستگیر نخواهیم کرد.

ترجمه مجله هفته

رئیس جمهور برزیل قصد خود را برای شرکت شخصی در اجلاس بعدی بریکس در روسیه اعلام کرد و تاکید کرد که کشورش همتای روسی خود را در صورت حضور در اجلاس G20 در سال آینده دستگیر نخواهد کرد.

داسیلوا در گفتگو با کانال Firstpost هند تایید کرد که از همتای روسی خود ولادیمیر پوتین برای شرکت در اجلاس آینده G20 که در برزیل برگزار می شود دعوت خواهد کرد.

او گفت که معتقد است رهبران هند، چین، آفریقای جنوبی و عربستان سعودی و همچنین سایر کشورهای این گروه نیز برای شرکت در این نشست به روسیه سفر خواهند کرد.

“همه به اجلاس بریکس می روند، بنابراین من امیدوارم که آنها به اجلاس G20 در برزیل بیایند. در برزیل، آنها فضای صلح را احساس خواهند کرد.»

رئیس جمهور برزیل همچنین اعلام کرد که پوتین در صورت شرکت در اجلاس G20 در سال اینده در ریودوژانیرو دستگیر نخواهد شد و توضیح داد که رئیس جمهور روسیه می تواند به راحتی از برزیل بازدید کند، زیرا هیچ شانسی برای دستگیری او وجود ندارد، زیرا حکم دادگاه کیفری بین المللی تا زمانی که او رئیس جمهور باقی بماند در برزیل کمترین ارزشی نخواهد داشت.
دا سیلوا گفت که پوتین با وجود حکم بازداشت صادر شده علیه او توسط دادگاه جنایی بین المللی در ماه مارس که او را به “جنایت جنگی” متهم کرد، دعوت نامه ای برای بازدید از برزیل دریافت خواهد کرد.
اظهارات و تصمیم دا سیلوا علیرغم این واقعیت است که برزیل یکی از امضا کنندگان اساسنامه رم در سال ۱۹۹۸ معاهده بین المللی است که منجر به ایجاد ICC در سال ۲۰۰۲ شد، موجب ناراحتی کشورهای غربی شده است.
پوتین در نشست باشگاه اقتصادهای بزرگ پیشرفته و نوظهور جهان مانند سال ۲۰۲۲ در بالی شرکت نخواهد کرد، اما سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در آنجا حضور خواهد داشت.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید