گزارش تایمز از وضعیت جبهه و ارتش اوکراین.تایمز: نیروهای اوکراینی تلفات شدیدی را متحمل شدند.

آندرآ پوچیو

در حالی که رسانه های جریان اصلی غربی ضد حمله اوکراین را به عنوان یک موفقیت به تصویر می کشند و روزهای ارتش روسیه رو به پایان اعلام میکنند، تایمز در مصاحبه با برخی از پرسنل نظامی کیف گزارش می دهد که نیروهای اوکراینی تلفات چشمگیری دارند.

سربازان اوکراینی به تایمز فاش کردند که واحدهای تهاجمی نخبه و همچنین واحدهای زرهی تعداد زیادی از سربازان و تجهیزات خود را در تلاش برای شکستن دفاع روسیه از دست می دهند.

به گزارش تایمز، در میان امیدهای برآورده نشده اوکراین و متحدانش مبنی بر اینکه سلاح های غربی به نیروهای اوکراینی کمک خواهد کرد تا از خطوط دفاعی روسیه عبور کنند، کی یف سربازان بیشتری را به خط مقدم منتقل می کند که در نهایت با تعداد زیادی تلفات همراه است.

به گفته نظامیانی که با تایمز صحبت کرده است، ضد حمله کی یف تلفات بزرگی از خود به جا میگذارد،ض همچنین کمبود تجهیزات و اختلاف بر سر زمان عملیات مشکل ساز است.

به گفته یکی از اعضای یک گروه تهاجمی که در خط مقدم جبهه جنوب با نام مستعار «بویتس» فعالیت می‌کند، یگان وی به دلیل تلفات متحمل شده از زمان شروع عملیات به عنوان بخشی از ضد حمله، به ۲۵ درصد از قدرت اولیه خود کاهش یافته است. وی خاطرنشان کرد: «۹۰ درصد از کسانی که در اینجا هستند نیز خواهند مرد.»

علاوه بر این، ارتش اوکراین در جبهه به این نکته اشاره می‌کند که تلفات جمعی واحدهای زرهی را خسته کرده است، زیرا رژیم کی‌یف و حامیان غربی آن امید خود را به موفقیت آنها بسته بودند.

تایمز نشان می‌دهد که پیش‌بینی‌های متحدان اوکراین، که بر این واقعیت متمرکز شده بود که تانک‌های لئوپارد ساخت آلمان و خودروهای جنگی بردلی آمریکا به ارتش اوکراین کمک می‌کنند تا در اواخر تابستان پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته باشد، اشتباه بوده است. «بویتز» افزود: «برادلی‌ها و لئوپارد ها تا زمانی که روی مین منفجر شوند عالی هستند، سپس نمی‌توانند حرکت کنند و گیر کنند و مورد اصابت توپخانه روسی قرار گیرند».

به عنوان مثال، تیپ ۴۷ مکانیزه که در آلمان آموزش دیده و مجهز به تسلیحات غربی بود، ذکر شد. تاکید می شود که اگرچه این واحد حتی قبل از شروع ضد حمله توسط رسانه های اوکراینی و غربی مورد ستایش قرار گرفته بود، اما در ماه ژوئن تلفات سنگینی را متحمل شد، عمدتا به این دلیل که خودروهای زرهی اغلب در میدان های مین نیروهای روسی به دام می افتادند و سپس با توپخانه بمباران می شدند.

در همین حال، پزشکان اختصاص داده شده به تیپ می گویند که در طول ۱۵ هفته ای که انها در جبهه بوده اند، تلفات واحد به تعداد چهار رقمی افزایش یافته است. یک تیم با استفاده از حامل پرسنل زرهی M-113 ساخت امریکا برای تخلیه زخمی ها نشان داد که در طول ماموریت های خود گاهی اوقات مجبور به حمل چنین تعداد زیادی از زخمی ها بود که بیش از ظرفیت وسایل نقلیه بود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مقامات نظامی روسیه، در جریان ضد حمله، نیروهای اوکراینی متحمل تلفات قابل سنجش بیش از ۶۰ هزار سرباز شدند و حداقل ۷۶۰۰ خودرو و تجهیزات نظامی منهدم شدند.

بی کفایتی رهبران نظامی اوکراین یا استفاده ناجوانمردانه غربی ها از اوکراینی ها؟ ما اغلب در مورد دست کم گرفتن ارتش روسیه توسط ایالات متحده و ناتو می شنویم، اما آیا واقعاً چنین است؟ از یک سو قطعاً اما از سوی دیگر، من فکر می‌کنم که استراتژی کنونی غربی‌ها در عوض قربانی کردن ارتش کی‌یف به این امید است که طولانی شدن خصومت‌ها منجر به فروپاشی تجهیزات نظامی ارتش مسکو شود.

من در عمل فکر می کنم که واشنگتن می خواهد جنگ را تا جایی که ممکن است طولانی کند، به خوبی می داند که شکست روسیه در میدان امکان پذیر نخواهد بود، بنابراین با طولانی شدن درگیری، امید است که مسکو با کمبود تسلیحات مواجه شود. که روسیه را مجبور به ترک مناطق فتح شده و در نتیجه شکست می کند. استراتژی که منجر به جنگ تا آخرین اوکراینی خواهد شد.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید