واگنکنشت حزب جدیدی تاسیس می کند

ترجمه مجله هفته

ظاهراً تصمیم نهایی گرفته شده است: سارا واگنکنشت (که در حال حاضر عضو حزب چپ آلمان است) حزب جدید خود را تاسیس می کند. این خبر را روزنامه دست راستی بیلد به نقل از نزدیکان واگنکنشت گزارش می داد. تاریخ دقیق تاسیس حزب هنوز مشخص نیست. با این حال، واگنکنشت از قبل چهار محور اصلی را که حزب جدید را تشکیل می دهند، نام برد.

طبق گفته واگنکنشت، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا و چه زمانی حزب تاسیس شود، قرار است تا پایان سال گرفته شود. اکنون بیلد به نقل از نزدیکان واگنکنشت گزارش می دهد که حزب قطعاً تأسیس خواهد شد، زودترین زمان ممکن پس از انتخابات ایالتی در بایرن و هسن. نزدیکان واگنکنشت به روزنامه بیلد گفتند که حزب جدید چهار محور اصلی خواهد داشت: “عقل اقتصادی”، “عدالت اجتماعی”، “صلح” و “آزادی”.

او در مورد اولین نقطه توضیح داد که می خواهد به “سیاست دیوانه‌وار دولت ائتلافی” پایان دهد. به گفته واگنکنشت، دولت فدرال دولت نابودی کار و شغل است و تمام قدرت را به بازار می سپارد. برای این کار، “سازمان های نظارتی دولتی” ضروری هستند.

نکته “عدالت اجتماعی” شامل افزایش دستمزدها و کمک مالی بیشتر به کم‌درآمد ها و بیکارها می شود. در اینجا، “قیمت های حداکثری دولتی” و مالیات بر سود باید به عدالت اجتماعی بیشتری کمک کنند.

علاوه بر این، واگنکنشت خواستار “سیاست خارجی ای است که دوباره بر دیپلماسی تمرکز کند”. بودجه تسلیحاتی نباید افزایش یابد. با روسیه باید به هر قیمتی صلح برقرار شود. جنگ اقتصادی علیه ولادیمیر پوتین به پوتین آسیب نمی رساند، بلکه به اقتصاد خودمان آسیب می رساند.

واگنکنشت تحت عنوان “آزادی” تحمل نظرات دیگر را درک می کند. واگنکنشت می گوید: «شهروندان وقتی جریان اصلی را ترک می کنند به حاشیه رانده می شوند. هر کسی که بخواهد مهاجرت را کنترل و محدود کند به عنوان نازی برچسب زده میخورد. شهروندان از نظر اخلاقی طرد خواهند میشوند. سیاست باید به این فرهنگ حذف پایان دهد.

حزب ما باید بلندگوی مردمی شود که “به عنوان یک اقدام دفاع از خود” به AfD رای می دهند. “بسیاری به من می نویسند: اگر کاری انجام ندهی، پس از سر ناامیدی به AfD رای می دهم. آنها راست گرا نیستند، افراط گرا نیستند.” واگنکنشت می گوید این افراد شایسته یک گزینه جدی هستند. برای ساختن و سازماندهی ساختارها، او دوستان و معتمدانی در سمت چپ دارد که او را دنبال خواهند کرد. با این حال، او می خواهد توسعه برنامه و نمایندگی خارجی حزب را خودش به عهده بگیرد.

1 Comment

پاسخی بگذارید