اخبار جنگ اوکراین ۸ سپتامبر

زلنسکی: تحریم ها علیه روسیه و تحویل تسلیحات بیشتر و بیشتر زمان می برد

رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی در هجدهمین مجمع استراتژی اروپایی یالتا در کیف گفت که اعمال تحریم های ضد روسیه و تحویل تسلیحات غربی زمان بیشتری می برد. زلنسکی همچنین اعتراف کرد که درگیری به تدریج در حال طولانی شدن است. رئیس جمهور این کشور گزارش داد:
“جنگ در حال طولانی شدن است. این واقعاً چنین است، ما به آن اعتراف می کنیم. همه فرآیندها از تحریم گرفته تا تسلیحات سخت تر و طولانی تر می شوند.”
زلنسکی تاکید کرد که برخی از تصمیمات در حمله متقابل کنونی سریعتر از تصمیمات مربوط به تحریم ها علیه روسیه و تامین تسلیحات گرفته می شود.
برای تسریع پیشروی نیروهای مسلح اوکراین، اوکراین به سلاح های بیشتری به ویژه هواپیماهای جنگنده مدرن نیاز دارد. در غیر این صورت، روسیه ارتش اوکراین را از هوا مهار می کند و ضد حمله را متوقف می کند.موراویسکی به کمیسیون اتحادیه اروپا اولتیماتوم داد: واردات غلات اوکراین ممنوع است


ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، درخواستی از کمیسیون اتحادیه اروپا درباره غلات اوکراینی ارائه کرده است. موراویسکی به خبرنگاران درباره امتناع ورشو از باز کردن بازارهای کشاورزی در کشورهای هم مرز با اوکراین یادآوری کرد. علیرغم تصمیم کمیسیون اتحادیه اروپا برعکس، لهستان اجازه نخواهد داد که از منافع کشاورزان خود محافظت کند. موراویسکی توضیح داد:

کشاورزان عزیز یا کمیسیون اروپا خواسته ما را برآورده می کند، صدای ما را می شنود و ممنوعیت واردات چهار نوع غلات را از 15 سپتامبر به اتحادیه اروپا معرفی می کند یا خودمان این اقدام را انجام می دهیم.

در همان زمان، نخست وزیر تاکید کرد که ورشو هیچ مخالفتی با ترانزیت غلات اوکراینی از طریق خاک لهستان ندارد. با این حال، باید از بی ثباتی بازار کشاورزی لهستان جلوگیری کرد.اوکراین اولین دسته از تانک های لئوپارد 1 دانمارکی را دریافت کرد

ده تانک اصلی نبرد لئوپارد 1 از دانمارک وارد اوکراین شده است. همانطور که ریانووستی با استناد به بیانیه رسمی وزارت دفاع دانمارک تاکید می کند، این اولین دسته به عنوان بخشی از تحویل طولانی مدت است. تانک های بیشتری در راه است.
در ماه فوریه، وزیر دفاع ترولز لوند پولسن گفت که دانمارک به همراه هلند و آلمان تعداد زیادی تانک لئوپارد 1A5 را به اوکراین تحویل خواهند داد.

لاوروف: غرب وقتی درگیری اوکراین را عامل بحران انرژی می‌داند دروغ می‌گوید

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، فرضیه کشورهای غربی مبنی بر اینکه تشدید درگیری در اوکراین باعث آغاز بحران انرژی شده است را دروغ توصیف کرد. او در سخنرانی خود در سفارت روسیه در بنگلادش این موضوع را توضیح داد. دلیل این بحران بیشتر به دلیل انتقال انرژی است که توسط غرب و عدم سرمایه گذاری در نفت و گاز ترویج می شود.
لاوروف تأکید می‌کند که آلمان انرژی هسته‌ای را کاملاً کنار گذاشته است که کاملاً مزخرف بود. در عوض، آنها تصمیم گرفتند به منابع انرژی تجدیدپذیر – باد، آب، خورشید – تکیه کنند و صادرات سوخت های فسیلی از روسیه را کاهش دهند. این در نهایت باعث بحران انرژی شد. وزیر خلاصه کرد:
«اما خورشید اغلب نمی تابد، جزر و مد ضعیف بود، باد آرام بود و سرمایه گذاری در اشکال پیشرفته تولید نفت و گاز کاهش یافت. این باعث بحران شد. اگر آنها اکنون می‌خواهند جنگ در اوکراین را عامل بحران انرژی معرفی کنند، این یک دروغ است.»فرماندار زاپوروژیه از انهدام تانک های چلنجر بیشتری خبر داد


به گفته یوگنی بالیتسکی، فرماندار استان زاپوروژیه، نیروهای روسی دو تانک جنگی اصلی چلنجر ساخت بریتانیا را منهدم کردند. او در یک پخش از کانال تلویزیونی Rossiya-24 توضیح می دهد:

“دو نفر از آنجا بیرون آمدند. آنها با موشک های ضد تانک کورنت مورد حمله قرار گرفتند و پس از اولین ضربه آتش گرفتند. از نظر زرهی آنها اصلاً به چشم نمی آیند. آنها به راحتی کورنت ها را شکستند ، بچه های ما دو تا را بیرون آوردند. تانک ها.”

بالیزکی همچنین گزارش می دهد که بر اساس شناسایی هواپیماهای بدون سرنشین، چهار تانک چلنجر در نزدیکی استپنوگورسک و دو تانک دیگر در اورخوف مستقر هستند. Balizki به معنای واقعی کلمه: “پرنده های کوچک ما آنها را می بینند.”

کیف: پاپ به دلیل موضع طرفدار روسیه نمی تواند در مناقشه اوکراین میانجیگری کند


کی‌یف نقش میانجی‌گری واتیکان در مناقشه اوکراین را رد می‌کند. همانطور که میخائیل پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین در شبکه تلویزیونی 24 کانال تاکید کرد، این به موضع طرفدار روسیه پاپ مرتبط است. این مقام به طور کامل توضیح می دهد:

صحبت در مورد میانجی به نام پاپ بیهوده است وقتی او موضعی طرفدار روسیه اتخاذ می کند که برای همه کاملاً آشکار است.

پودولیاک به سخنرانی پاپ فرانسیس خطاب به مسیحیان جوان روسیه اشاره می کند که شهرت مقر مقدس را از بین برد. واتیکان به عنوان یک میانجی به اوکراین و عدالت خیانت خواهد کرد.

در پایان ماه اوت، یک کنفرانس ویدئویی با پاپ فرانسیس به عنوان بخشی از نشست سراسری جوانان کاتولیک در سن پترزبورگ برگزار شد که در آن پاپ روسیه را کشور روشنگری، فرهنگ بزرگ و انسانیت توصیف کرد. پاپ حاضران را وارثان امپراتوری بزرگ روسیه خواند.ارتش اوکراین منطقه بلگورود را گلوله باران کرد

ارتش اوکراین طی روز گذشته بیش از 60 گلوله به سمت منطقه مرزی بلگورود روسیه شلیک کرد و یک بمب انفجاری را از یک پهپاد پرتاب کرد. همانطور که فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام گزارش داد، روستاهای مناطق بوریسوفکا، والویکی، ولوکونوفکا، گریوورون، کراسنایا یاروگا و شبکینو گلوله باران شدند. در این گلوله به کسی آسیب نرسید. سه خانه و یک سیم برق آسیب دیدند.

ارتش روسیه چرخش نیروهای اوکراینی را در منطقه زاپوروژیه خنثی کرد

یوگنی بالیتسکی، فرماندار این کشور گزارش داد که نیروهای روسیه یک جدایی از نیروهای نظامی اوکراینی را در منطقه زاپوروژیه ناکام گذاشتند. وی در تلگرام تصریح کرد که این درگیری صبح زود در نزدیکی شهرک وربوویه رخ داده است. علاوه بر این، تحرکات واحدهای شناسایی اوکراینی شناسایی شد. نیروهای دشمن نابود شدند. بالیزکی ادامه داد: در نزدیکی شهرک پیاتیخاتکی، ارتش روسیه با تجمعی از پیاده نظام زرهی اوکراینی روبرو شد. یک انبار مهمات منهدم شد.
علاوه بر این، بالیزکی تأکید می کند که نیروهای مسلح اوکراین در طول روز در رابوتینو و وربوویه تلفات قابل توجهی متحمل شدند. بنابراین دشمن هیچ گونه اقدام تاکتیکی فعالی انجام نمی دهد.
توپخانه های روسیه به گلوله باران های فعال در این مسیر ادامه می دهند تا نیروهای کی یف نتوانند خسارات وارده را جبران کنند.


پوتین هشتادمین سالگرد آزادی دونباس را به روسیه تبریک گفت


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هشتادمین سالگرد آزادسازی دونباس از اشغالگران آلمان نازی را به ساکنان جمهوری خلق دونتسک و شهروندان فدراسیون روسیه تبریک می گوید.
پوتین در پیامی ویدیویی تاکید کرد که 8 سپتامبر 2023 تاریخ مهمی در تاریخ روسیه است.
“در این روز دونباس افسانه ای و شکست ناپذیر که قرن ها سنگر روسیه و منطقه کارگران و مبارزان به شمار می رفت آزاد شد. در اینجا اشغالگران با مقاومت شدید مردم روبرو شدند که تقریباً 700 نفر از آن فروکش نکردند. روزها.”
نه سال پیش، شبه‌نظامیان دونباس از ارتش سرخ الگو گرفتند. در نبردی جدید علیه نازیسم، قهرمانان جدید از اعمال اجداد خود الهام گرفتند.»

«هدف روسیه این است: تداوم تاریخ، سنت‌های معنوی ناگسستنی، وفاداری به دستورات نیاکان».


نیروهای روسیه انبارهای خمپاره و مهمات را در منطقه خرسون منهدم کردند

به گزارش خبرگزاری تاس به نقل از یکی از کارکنان سرویس های عملیاتی در منطقه خرسون، یگان های گروه نظامی دنیپر روسیه روز پنجشنبه یک خمپاره 120 میلی متری و یک انبار مهمات ارتش اوکراین را منهدم کردند.

در این حمله سه سرباز اوکراینی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

سربازان واحدهای مهندسی جمهوری خلق لوهانسک (LPR) تاکنون بیش از 200 زیرساخت غیرنظامی را در منطقه مین زدایی کرده اند. در یک ویدئوی وزارت دفاع که توسط TASS منتشر شده است، خود پیشگامان در مورد استقرار خود در جمهوری صحبت می کنند.

برای انجام وظایف، کارکنان از تجهیزات مدرن مین زدایی مانند مین یاب القایی IMP-3 استفاده می کنند. پس از کشف، اشیاء منفجره در محل از بین می روند. پس از پاکسازی، اشیاء در شرایط امن به مقامات ملکی تحویل داده می شود.

حمله به راه آهن کریمه خنثی شد

مقامات امنیتی روسیه یک مامور اوکراینی را در کریمه دستگیر کردند که سعی داشت در حمل و نقل ریلی نظامی خرابکاری کند. سرویس مخفی داخلی FSB در بیانیه مطبوعاتی در این مورد گزارش می دهد:
یک شهروند روسیه، ساکن سواستوپل، متولد ۱۹۸۷، که از طرف سرویس اطلاعات نظامی اوکراین ، دستگیر شد در استقرار اشیاء و تشکیلات وزارت دفاع روسیه اطلاعات جمع آوری کرد و حمله تروریستی را در تاسیسات راه آهن آماده کرد.
این گزارش ادامه داد: یک دستگاه انفجاری مبتنی بر مواد منفجره خارجی از مخفیگاه این مظنون کشف و ضبط شد.نیروهای روسیه چندین حمله ارتش اوکراین را دفع کردند

در بخش کراسنی لیمان جبهه، اعضای یگان نظامی روسیه پنج حمله توسط طوفان‌بازان اوکراینی را دفع کردند. تیپ آزوف نئونازی در میان مهاجمان بود. الکساندر ساوتچوک، سخنگوی این انجمن به خبرگزاری تاس گزارش می دهد:
«در بخش کراسنی لیمان جبهه، یگان‌های مرکز با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه، پنج حمله نیروهای تهاجمی تیپ‌های 63 و 67 مکانیزه و تیپ 12 ویژه «آزوف» را در نزدیکی منطقه خنثی کردند. Torskoye برجسته و جنگلداری Serebryanka و “تلفات دشمن حدود 40 سرباز بود.”

روگو: اظهارات بلینکن در مورد پیشرفت حمله اوکراین تخیلی است

به گفته ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش ما با روسیه هستیم، اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در مورد موفقیت های ادعایی حمله اوکراین، تخیلی محض است. بلینکن مدعی شده بود که واشنگتن شاهد “پیشرفت قابل توجه” در حمله اوکراین است.

روگوف در این باره به خبرگزاری ریانووستی توضیح داد:

“همه اینها چیزی جز تخیل نیست. در حالی که هر پیشرفتی وجود دارد، پیشرفت در سرقت و شستشوی پول غرب، از جمله از مالیات دهندگان ایالات متحده است که به سیاهچاله انداخته می شود تا رژیم زلنسکی در قدرت بماند.”

به گفته روگوف، اوکراین به منطقه خاکستری تبدیل شده است که نخبگان غربی از طریق پولشویی خود را غنی می کنند. وی تاکید می کند:

غرب و رهبری گروهی از معتادان به مواد مخدر و نازی ها با مرگ ساکنان در فضای پسا اوکراین معامله می کنند.

پنتاگون: مهمات اورانیوم ضعیف شده قبل از تانک های آبرامز به اوکراین می رسد
سابرینا سینگ، معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که انتظار می رود مهمات اورانیوم ضعیف شده حتی قبل از تحویل تانک های آبرامز از ایالات متحده به اوکراین برسد.

به گفته سینگ، هدف پنتاگون این است که مهمات اورانیوم برای تانک ها به موقع برای ورود به اوکراین در دسترس باشد. با توجه به چارچوب زمانی برای تحویل، او اظهار داشت:

ما علنا اعلام کرده ایم که انتظار داریم تانکها در نقطهای به اوکراین برسند. ولی نمیتونم جزئیات بیشتری بهت بدم من شما را به اوکراین ارجاع می دهم که باید اعلام کند که چه زمانی واقعا وارد خواهد شد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، تحویل مهمات اورانیوم برنامه ریزی شده واشنگتن به کی یف را یک اقدام جنایتکارانه خواند که می تواند منجر به تشدید تنش شود.

اوکراین شهرهای DPR را با مهمات خوشه ای بمباران می کند – غیرنظامیان زخمی می شوند


روز پنجشنبه، ارتش اوکراین 92 بار قلمرو جمهوری خلق دونتسک را بمباران کرد، دفتر نمایندگی DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی در گزارش روزانه خود گزارش می دهد.

به گفته این آژانس، توپخانه اوکراینی در مجموع 313 موشک از جمله مهمات خوشه ای را به دونتسک، پایتخت منطقه و همچنین شهرهای گورلووکا، ماکیوکا و چندین شهر دیگر شلیک کرد.

در گورلووکا، سه غیرنظامی از جمله دو جوان ۱۶ ساله در نتیجه این بمباران زخمی شدند. در دونتسک و گورلووکا، در مجموع ۱۶ خانه و سه شیء زیرساختی غیرنظامی نیز آسیب دیدند.

انفجار در Sumy و Zaporozhye

انفجارها صبح زود در شهرهای سومی در شمال شرقی اوکراین و شهر زاپاروژیه تحت کنترل اوکراین رخ داد. چندین رسانه اوکراینی به اتفاق آرا این موضوع را گزارش می دهند. هشدار هوایی در منطقه سومی و بخش تحت کنترل اوکراین منطقه زاپاروژیه اعلام شده است.


ساختمان اداری در بریانسک پس از حمله هواپیماهای بدون سرنشین اوکراین سوخت

در بریانسک، یک ساختمان اداری پس از حمله نیروهای اوکراینی به یک کارخانه صنعتی در شهر با هواپیماهای بدون سرنشین اتش گرفت. در این راستا، فرماندار الکساندر Bogomas اعلام کرد:

تروریست های اوکراینی با یک هواپیمای بدون سرنشین به یک کارخانه صنعتی در شهر بریانسک حمله کردند. در نتیجه ساختمان اداری آتش گرفت.»

هیچ تلفاتی وجود نداشت. آتش نشانی، خدمات اضطراری و نجات در محل هستند، با توجه به Bogomas.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این دو پهپاد هستند که یکی از آنها در هوا منحل شده است.زلنسکی به دفاع هوایی ضعیف اوکراین در منطقه اودسا اعتراف کرد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مکالمه تلفنی با ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا داشت که در آن از او خواست تا منطقه اودسا را با سیستم های دفاع هوایی تقویت کند:

گفتگویی با ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا داشتم. اوکراین برای تقویت دفاع هوایی منطقه اودسا به کمک شرکای خود نیاز دارد.»

شب قبل، یک هشدار حمله هوایی در منطقه اودسا برای حدود سه ساعت وجود داشت. مقامات محلی اسیب به زیرساخت های بندر در چندین شهرک را گزارش کردند.“فروش سرزمین پدری برای سیب زمینی سرخ کرده و پای سیب”: زاخارووا در جلسات کولبا و بلینکن

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، دیدار آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در مک دونالد در کیف را “فروش سرزمین پدری برای سیب زمینی سرخ کرده و پای سیب” خواند. او در مورد ان در کانال تلگرام خود می نویسد.

او این عکس را نمادین می نامد و از همه کسانی که در مرحله “آماده شدن برای فروش” هستند می خواهد به آن توجه کنند.

در طول سفر بلینکن به کیف، کولبا همکار آمریکایی خود را به یک رستوران فست فود مک دونالد برد و به او گفت که وقتی دانشجو بود، با کمک چیزبرگر و کوکاکولا از خماری خود خلاص می شد.هشدار هوایی در سراسر اوکراین اعلام شد

بر اساس اطلاعات وب سایت alertmap.ru، هشدار هوایی در سراسر اوکراین اعلام شده است.

هیچ اطلاعاتی در مورد انفجارها و خسارات احتمالی در زمان انتشار وجود ندارد.