اخبار جنگ اوکراین ۷ سپتامبر

معترضان خواستار استعفای دولت بلغارستان شدند: “بلغارستان را به جنگ می کشانند”

هزاران معترض در روز چهارشنبه در صوفیه راهپیمایی صلح ترتیب دادند. آنها به مداخله بلغارستان در مناقشه روسیه و اوکراین اعتراض کردند. برای اولین بار چنین تجمعی خواستار استعفای دولتی شد که به گفته معترضان به نفع مردم و کشور عمل نمی کرد. مجلس هم باید منحل شود.

تظاهرکنندگان از سیاستمداران خواستند تا تلاش برای تغییر قانون اساسی بلغارستان را متوقف کنند. آنها همچنین از مقامات خواستند که بنای یادبود ارتش شوروی در مرکز صوفیه را جمع نکند. این اعتراض توسط 32 شهر دیگر بلغارستان حمایت شد.


ممنوعیت خروج از کشور برای زنان اوکراینی با آموزش پزشکی از اول اکتبر اجرایی می شود


بر اساس فرمان ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، همه زنان اوکراینی که آموزش پزشکی یا دارویی دارند باید از اول اکتبر به عنوان سرباز وظیفه ثبت نام کنند. روز پنجشنبه، فئودور ونیسلاوسکی، یکی از اعضای کمیته عالی امنیت ملی رادا، در اظهاراتی برای رسانه های اوکراینی توضیح داد که این کار چه عواقبی برای زنان خواهد داشت.

«به آنها وضعیت سربازی داده می شود که سفر به خارج از کشور برای آنها محدود شده است.»

این نماینده مجلس تصریح کرد که در برخی موارد امکان خروج از اوکراین وجود دارد. اما شما باید برای این کار تایید بگیرید. به گفته ونیسلاوسکی، دولت اوکراین برنامه ای برای گسترش فهرست مشاغلی که ثبت نام نظامی برای زنان را اجباری می کند، ندارد.

سرویس مخفی داخلی روسیه قاچاق قطعات یدکی هواپیماها و هلیکوپترهای اوکراینی را متوقف کرد


بر اساس اطلاعات خود، سرویس امنیت فدرال فدراسیون روسیه (FSB) یک گروه جنایتکار را کشف کرده است که گفته می شود قطعات یدکی هواپیماهای جنگنده و بالگردها را به خارج از کشور قاچاق می کردند. بر اساس بیانیه سرویس اطلاعات داخلی، قطعات یدکی به صورت غیرقانونی به کشورهای اروپای غربی صادر شده و از جمله برای نیروی هوایی اوکراین در نظر گرفته شده است.

در بخشی از تحقیقات FSB، بیش از 100 محصول هواپیمای نظامی و همچنین 117000 دلار آمریکا و 59000 یورو ضبط شد. همچنین گفته می شود که این باند متشکل از اوکراینی های بومی و شهروندان یک جمهوری شوروی سابق در آسیای مرکزی بود.

در همین حال مظنونان در بازداشت به سر می برند. آنها متهم به قاچاق تجهیزات نظامی به عنوان بخشی از یک گروه سازمان یافته هستند. در روسیه، این مجازات حدود 12 سال زندان و جریمه های کلان دارد.واگنکنشت از کمک های اوکراین انتقاد می کند: فشار مالی بی پایان برای مالیات دهندگان

سارا واگنکنشت، سیاستمدار چپ‌گرا، به شدت از وعده‌های کمک آلمان به اوکراین انتقاد کرده است. واگنکنشت روز پنجشنبه به خبرگزاری آلمان در برلین گفت: اوکراین بیش از پیش به چاله بی انتها برای مالیات دهندگان در آلمان و اروپا تبدیل می شود.

اینجا در آلمان، چراغ راهنمایی با خودکار قرمز فرمان می‌دهد، اما به نظر می‌رسد هیچ محدودیتی برای کمک‌های اوکراین، که عمدتاً از سلاح‌ها تشکیل شده، وجود ندارد. این ربطی به همبستگی ندارد.»

او به ارقام موسسه کیل برای اقتصاد جهانی (IfW) اشاره کرد که بر اساس آن تعهدات کمک اروپا به اوکراین در حال حاضر بالغ بر 156 میلیارد یورو است – بیش از دو برابر تعهدات کمتر از 70 میلیارد یورو از ایالات متحده آمریکا.

واگنکنشت دوباره خواستار مذاکره در مورد آتش بس و یک ابتکار صلح اروپایی شد – به جای پول بیشتر و بیشتر از اروپا برای جنگ.آیا کیف مردان پناهنده را از اتحادیه اروپا باز می گرداند؟

ویدئویی که ادعا می‌کند یک اوکراینی در سن نظامی را نشان می‌دهد که به اتحادیه اروپا گریخته است، در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. در آن، مرد ادعا می کند که نامه ای دریافت کرده است که مقامات اوکراینی درخواستی در مورد شخص او داشته اند. او اکنون دو هفته فرصت دارد تا اتحادیه اروپا را ترک کند و به اوکراین بازگردد.

صحت اطلاعات او را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد. داوید آراچامیجا، رهبر حزب زلنسکی «خدمت‌کار مردم» که بر اوکراین حکومت می‌کند، جمعه گذشته در پارلمان اوکراین اعلام کرد که مقامات مجری قانون اوکراین میتوانند تقریباً در هر کشوری درخواست استرداد فراریان از خدمت را به عنوان جنایتکاران فراری بدهد.

ارتش روسیه مجتمع موشکی ضد هوایی اس-300 پی اس اوکراین را منهدم کرد

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه از حمله به 117 مکان حاوی فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. همانطور که سخنگوی این مقام، سپهبد ایگور کوناشنکوف در جریان جلسه توجیهی خود اعلام کرد، یک مجتمع موشکی ضد هوایی اس-300 پی اس اوکراین در نزدیکی شهر لیوبیموفکا در منطقه زاپوروژیه منهدم شد. ارتش روسیه همچنین انبارهای مهمات اوکراینی را در نزدیکی شهرهای نوومیکایلووکا و کراسنویه در جمهوری خلق دونتسک هدف قرار داد.

به گفته کوناشنکوف، پدافند هوایی روسیه در 24 ساعت گذشته 11 موشک HIMARS و یک بمب با کیت ارتقاء JDAM را رهگیری کرده است. 41 پهپاد دشمن در آسمان جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک و همچنین بر فراز مناطق Zaporozhye و Kherson منهدم شدند.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسدر فوریه 2022، در مجموع 467 هواپیما، 248 هلیکوپتر، 6467 هواپیمای بدون سرنشین، 436 مجتمع موشکی ضدهوایی، 11711 تانک جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1148 موشک پرتاب چندگانه و 6274 تفنگ و خمپاره از دست رفت.دونتسک: مقامات از گلوله باران گسترده گورلووکا توسط ارتش اوکراین خبر می دهند

ایوان پریخودکو، شهردار این کشور در تلگرام گفت: واحدهای ارتش اوکراین در حال انجام گلوله باران گسترده منطقه گورلووکا هستند. به گفته وی، نارنجک ها در نزدیکی یک مدرسه منفجر شده است.

به گفته این مقام مسئول، یک گلوله در محوطه یک پست فرود آمد. در نتیجه ترانسفورماتور آتش گرفت و باعث قطعی برق در ایستگاه پمپاژ شد. به دلیل کمبود آب تعطیل شد.

دانش‌آموزان در گورلووکا، یاسینواتایا، و همچنین در چندین منطقه دونتسک مجبور شدند کلاس‌های حضوری را به دلیل گلوله باران اوکراین کنار بگذارند.


دالی، عضو ایرلندی پارلمان اروپا، استولتنبرگ را رد کرد: اوکراین در حال از دست دادن قلمرو خود است


کلر دالی، نماینده پارلمان اروپا از ایرلند، با اظهارات ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو مبنی بر اینکه اوکراین به تدریج در حال تسخیر سرزمین است، تناقض دارد. استولتنبرگ روز پنجشنبه در نشستی با اعضای کمیته روابط خارجی (AFET) در پارلمان اتحادیه اروپا به این موضوع پرداخت. دالی به او پاسخ داد:

او گفت: “شما گفتید که اوکراین در حال به دست آوردن قلمرو است. این درست نیست. از آخرین باری که اینجا بودید، اوکراین در حال از دست دادن قلمرو خود بوده است.”

دالی در ادامه تاکید کرد که ادامه این جنگ خونین ظالمانه خواهد بود. او با سوالی رو به رئیس ناتو کرد:

“اگر نگران اوکراین هستید، چه رویکردی برای دستیابی به صلح در پیش گرفته اید؟”استولتنبرگ در حادثه هواپیمای بدون سرنشین در رومانی قصد بدی از روسیه را نمی بیند


ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، پس از پیدا شدن قطعات یک پهپاد مشکوک روسیه در رومانی، در این باره اظهار نظر کرد. استولتنبرگ روز پنجشنبه در پارلمان اتحادیه اروپا گفت، اگرچه بخارست این حادثه را تایید کرده و متحدان خود در ناتو را در مورد آن مطلع کرده است، اما در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه روسیه عمداً رومانی را گلوله باران می کند، وجود ندارد.

»ما منتظر نتایج تحقیقات در حال انجام هستیم.»

اوکراین پیشتر گفته بود که پهپادهای روسیه در رومانی منفجر شده اند. در ابتدا ارتش رومانی این اطلاعات را رد کرد. با این حال، رئیس جمهور کلاوس یوهانیس بعداً عقب نشینی کرد. اگر این ظن تایید شود، “این یک وضعیت کاملا غیرقابل قبول و نقض جدی حاکمیت و تمامیت ارضی رومانی، یک کشور ناتو خواهد بود.”آنجل تیلور، وزیر دفاع روز چهارشنبه اعلام کرد که این بقایای پهپاد در خاک رومانی پیدا شده است.

نخست وزیر اسبق اوکراین: تلفات کیف تا پایان سال ممکن است از چند صد هزار سرباز فراتر رود


نیکولای آزاروف، نخست وزیر سابق اوکراین، به کانال تلویزیونی مریا گفت که نیروهای کی یف در حال ثبت تلفات غیرقابل برگشت پرسنل بین 350 تا 450 هزار سرباز تاکنون هستند. پیش بینی واضح این است که تا پایان سال 2023 از مرز 500000 فراتر خواهد رفت. این جمعیت یک مرکز منطقه ای بزرگ است.
آزاروف همچنین اظهار می دارد که کیف به طور خاص کشته شدگان را به عنوان مفقود ثبت می کند تا آنها مجبور به پرداخت غرامت به بستگان خود نباشند.با وجود افزایش تنش: همسر رئیس دولت ارمنستان به کیف سفر می کند

در پی افزایش تنش ها بین روسیه و ارمنستان، همسر نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به اوکراین سفر کرد. روز چهارشنبه، آنا آکوپیان در سومین “اجلاس اول خانم ها و آقایان” در کیف شرکت کرد.

او در فیس بوک عکسی با یلنا زلنسکایا، همسر رئیس جمهور اوکراین به اشتراک می گذارد. عکس دیگری نشان می دهد که او با ولادیمیر زلنسکی دست می دهد.
این اولین دیدار آکوپیان به عنوان همسر رئیس دولت ارمنستان بود. به گفته رسانه ها، او کمک های بشردوستانه به اوکراین ارائه کرد.

در آخر هفته، پاشینیان در مصاحبه ای با روزنامه ایتالیایی La Repubblica گفت که به نظر می رسد روسیه در حال خروج از قفقاز جنوبی است. اتکا به مسکو برای تضمین امنیت یک اشتباه استراتژیک بود. بعداً ایروان تمرین نظامی مشترک با ایالات متحده را اعلام کرد.

وزارت امور خارجه روسیه: آمریکا در صورت ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به کی یف مرتکب “جنایت جنگی” شده است.


سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، درباره اعلامیه آمریکا مبنی بر تامین مهمات اورانیوم ضعیف شده به اوکراین از یک “جرم جنایی” صحبت می کند. او در یک سخنرانی در یک رویداد در بیشکک، پایتخت قرقیزستان، واشنگتن را به “بی اعتنایی گستاخانه” به اثرات زیست محیطی متهم کرد.

ریابکوف گفت که صدها مطلب متخصص از بوم شناسان، پزشکان و شیمیدانان در سراسر جهان در مورد آسیب های جبران ناپذیری که چنین سلاح هایی می توانند به محیط زیست وارد کنند وجود دارد.

«آمریکایی ها به هیچ چیز اهمیت نمی دهند. واضح است که برای آنها مهم نیست که چه کسی در آن نفس می کشد، کجا می نشیند، چه عواقبی برای آنهایی که اکنون می جنگند خواهد داشت، بلکه برای نسل هایی که روی این خاک زندگی می کنند چه خواهد آمد.»

این جنایت نشان دهنده نگرش بدبینانه ای است که سیاست ایالات متحده را در قبال اوراسیا هدایت می کند.

مقامات روسیه از حمله پهپاد اوکراینی به انرگودار خبر دادند


خبرگزاری روسی تاس به نقل از مقامات روسیه در منطقه زاپوروژیه، از حمله پهپادی اوکراینی به شهر انرگودار، جایی که نیروگاه اتمی زاپوروژیه در آن واقع شده است، خبر می دهد. در این ارتباط چند هواپیمای بدون سرنشین ذکر شده است. اما تعداد دقیق آنها مشخص نشده است.

یوگنی بالتسکی، فرماندار موقت بخش تحت کنترل روسیه در منطقه زاپوروژیه، در تلگرام نوشت که این حمله حوالی ساعت 7:00 صبح به وقت CEST رخ داد. طبقات بالای یک ساختمان 14 طبقه مورد اصابت قرار گرفت. از جمله شکسته شدن شیشه های پنجره. این سیاستمدار همچنین از آتش سوزی خبر می دهد که از آن زمان تاکنون خاموش شده است. تلفات جانی ندارد.

بالیزکی حمله هواپیمای بدون سرنشین را کور و بی معنی خواند و آنرا محکوم کرد. در زمان حمله، فقط ساکنان محلی غیر نظامی به سر کار می رفتند و فرزندان خود را به مدرسه یا مهد کودک می بردند. این حمله شاهد دیگری از جنایات رهبری اوکراین علیه مردم غیرنظامی است.

وزیر امور خارجه ایالات متحده Blinken اعلام کرد میلیاردها دلار کمک ایالات متحده در کیف


آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز ششم سپتامبر یک کنفرانس مطبوعاتی در کیف برگزار کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر خود به کیف از کمک های جدید آمریکا به اوکراین به مبلغ بیش از یک میلیارد دلار اعلام کرد. بخشی از این بسته تسلیحاتی به ارزش 175 میلیون دلار است که از ذخایر وزارت دفاع امریکا به دست می آید. 100 میلیون دلار دیگر به عنوان کمک مالی باید به اوکراین اجازه خرید سلاح های اضافی را بدهد. به گفته بلینکن، این امر ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین را تقویت خواهد کرد.

علاوه بر کمک های نظامی، وزیر امور خارجه آمریکا نیز نزدیک به 805 میلیون دلار دیگر از اوکراین حمایت کرد. به گفته وزارت امور خارجه، این مبلغ شامل 300 میلیون دلار برای پلیس، 206 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه، 203 میلیون دلار برای مبارزه با فساد و 90.5 میلیون دلار برای خنثی کردن مین ها است. بخشی از این بسته همچنین انتقال دارایی های مسدود شده صاحبان سرمایه و سرمایه داران روسی به ارزش 5.4 میلیون دلار به اوکراین است. با این حال، مشخص نیست که چه مقدار از این لایحه توسط کنگره آمریکا تصویب خواهد شد. حمایت در میان مردم ایالات متحده برای حمایت پرهزینه از اوکراین اخیرا کاهش یافته است.نیروی هوایی روسیه چندین حمله موشکی به مواضع اوکراین در نزدیکی کوپیانسک انجام داد


هلیکوپترهای تهاجمی Ka-52، Mi-28 و همچنین جت های جنگنده گروه نیروهای روسی غرب، <> حمله موشکی و بمب گذاری را به تجمع پرسنل، سلاح و تجهیزات نظامی واحدهای اوکراینی در خط مقدم در نزدیکی کوپیانسک انجام دادند. این توسط سرگئی Sybinsky، رئیس دفتر مطبوعاتی انجمن، به TASS گزارش شده است.

مجموع تلفات دشمن بیش از دو جوخه، دو وانت و همچنین یک هواپیمای شناسایی بدون سرنشین بود.

سیبینسکی همچنین گزارش می دهد که یک توپ ۱۵۵ میلیمتری کراب لهستانی و یک خدمه نارنجک انداز در طول نبرد توپخانه ناتوان شدند.گزارش دونتسک از 83 حمله اوکراین در 24 ساعت

مقامات دونتسک در ۲۴ ساعت گذشته ۸۳ حمله توسط نیروهای اوکراینی را ثبت کردهاند. به گفته آنها، دست کم ۲۸۰ پرتابه به سوی قلمرو جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، قطعات توپخانه، مهمات خوشه ای و پرتابه ها در کالیبر 24 و 83 میلی متر استفاده کرد. ده منطقه، از جمله دونتسک، پایتخت منطقه، مورد اتش قرار گرفتند.

یک غیرنظامی در این حملات کشته شد. ده نفر دیگر با شدت های مختلف زخمی شدند. در نتیجه بمباران، چهار ساختمان مسکونی در دونتسک و الکساندروکا و همچنین ده ساختمان زیرساختی غیرنظامی آسیب دیدند.
روز قبل از آن، مقامات دونتسک 94 حمله از اوکراین را گزارش کردند.


دفاع هوایی روسیه حملات هواپیماهای بدون سرنشین به چندین قلمرو روسیه را دفع کرد

صبح روز پنجشنبه، نیروهای ضد هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را بر فراز منطقه مرزی بریانسک نابود کردند، وزارت دفاع روسیه در مسکو به رسانه ها گفت.
با توجه به سقوط لاشه پهپادها روبنای در ایستگاه راه آهن Bryansk تا حدی آسیب دیده است، مقامات محلی گزارش می دهند. میدان ایستگاه و چندین وسیله نقلیه نیز آسیب دیده است.

به گفته مقامات، دو هواپیمای دیگر بر فراز شهر روستوف-نا-دونو سرنگون شدند. یک هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی مقر جنوبی ارتش روسیه سقوط کرد.
بر اساس داده های اولیه، نمای سه ساختمان و یک ماشین اسیب دیده است. یک فرد با بریدگی روی پایش درخواست کمک پزشکی کرده بود.

همانطور که توسط فرماندار منطقه روستوف واسیلی گولوبف در تلگرام گزارش شده است، یک حالت اضطراری در رابطه با سه ساختمان آپارتمانی آسیب دیده، جایی که 99 نفر زندگی می کنند، معرفی شده است. پذیرایی برای ساکنان برگزار می شود. علاوه بر این، اداره شهر به آنها محل اقامت ارائه می دهد.

سرگئی سوبیانین، شهردار پایتخت روسیه نیز در تلگرام گفت که دفاع هوایی پنجشنبه شب یک هواپیمای بدون سرنشین را در آسمان منطقه رامنسکی در منطقه مسکو سرنگون کرد. این مقام تاکنون هیچ خسارت یا جراحتی را گزارش نکرده است.

روسیه خواستار نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تحویل تسلیحات غربی به کی یف شد

روسیه درخواست کرده است که نشست شورای امنیت سازمان ملل در 12 سپتامبر به مناسبت تحویل تسلیحات غربی به اوکراین برگزار شود. این را معاون اول سفیر روسیه در سازمان ملل، دیمیتری پولیانسکی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد.

این دیپلمات با اشاره به اینکه نمایندگی آلبانی به همراه ایالات متحده آمریکا در 8 سپتامبر درخواست کرده بود که در سالگرد همه پرسی الحاق LPR، DPR و منطقه Kherson و Zaporozhye کنفرانس مطبوعاتی علنی برگزار کند.

از آنجایی که برگزاری رویدادهای «مشابه» با موضوعاتی که برای غرب ناراحت کننده است، برای ما یک سنت است، برای دوازدهم برنامه ریزی کرده ایم. ما درخواست کردیم در ماه سپتامبر نشستی در مورد ارسال تسلیحات غربی به اوکراین و سایر عواملی که بر چشم انداز حل و فصل بحران در اوکراین و اطراف آن تأثیر منفی می گذارد، برگزار کنیم.یک زن بر اثر گلوله باران اوکراینی در دونتسک کشته شد

الکسی کولمسین شهردار این شهر از طریق تلگرام گزارش داد که یک زن ۶۹ ساله در حمله توپخانه اوکراینی به منطقه پتروفسکی دونتسک جان خود را از دست داد. بر اساس اطلاعات به دست آمده از نمایندگی DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی، ارتش کیف پیش از این در عصر چهارشنبه در مجموع ده نارنجک 155 میلی متری به منطقه پتروفسکی شلیک کرده بود. خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک شاهد عینی اعلام کرد که در این بمباران از مهمات خوشه ای استفاده شده است.

آنها گلوله های خوشه ای و چیز دیگری شلیک کردند. ظاهراً او با اولین گلوله کشته شد، نارنجک غیرمنتظره بود.

به گزارش خبرگزاری دونتسک (DAN)، در مجموع ده نفر دیگر در حملات توپخانه ای اوکراین در روز چهارشنبه زخمی شدند – سه نفر در دونتسک، شش نفر در ولنوواخا (ما در این گزارش گزارش دادیم) و یک نفر در استارومیخایلوفکا.همیشه در عمل: جنگنده های سوخو-25 روسیه مواضع دشمن را نابود می کنند

خدمه جنگنده های سوخو-25 روز چهارشنبه از موشک برای انهدام تأسیسات نظامی و خودروهای زرهی نیروهای مسلح اوکراین استفاده کردند. وزارت دفاع روسیه تصاویر ویدئویی از استفاده از این ماشین ها را منتشر کرد. خلبانان پس از انجام ماموریت های رزمی، مانوری را انجام دادند که در آن تله های حرارتی مستقر کردند و به فرودگاه بازگشتند. در نتیجه این عملیات رزمی، مواضع صحرایی مستحکم و خودروهای زرهی دشمن منهدم شد.

نخست وزیر دانمارک به کیف 40 میلیون یورو برای بازسازی وعده داد


مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک در جریان سفر خود به کیف، قول داد که 300 میلیون کرون اض

افی (معادل حدود 40 میلیون یورو) برای بازسازی و کمک های بشردوستانه به اوکراین بدهد. این را روزنامه Jyllands-Posten گزارش داده است.

فردریکسن برای یک دیدار رسمی در کیف است. او پیش از این با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده ملاقات کرده بود، که وی از تعهد دانمارک به آموزش خلبانان اوکراینی بر روی جت های جنگنده F-16 تشکر کرد. کپنهاگ اعلام کرد که 19 فروند F-16 را به اوکراین تحویل خواهد داد.


چشم پرنده: پهپاد شناسایی روسیه مواضع جبهه دشمن را کشف کرد

امروزه تصور جنگ بدون استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین غیرممکن است. آنها به انجام انواع وظایف کمک می کنند – هم در جنگ مستقیم و هم در شناسایی. ارتش روسیه به پهپادهای شناسایی مدرن مجهز شده است. آنها ردیابی دشمن و سپس انتقال این اطلاعات به واحدهای توپخانه را امکان پذیر می کنند و سپس مستقیماً به مختصات ارسال شده حمله می کنند.

پنتاگون از تحویل مهمات اورانیوم به اوکراین خبر داد

آمریکا از تحویل بسته کمک نظامی جدید به اوکراین خبر داد. بر اساس بیانیه رسمی پنتاگون، این بسته به ارزش 175 میلیون دلار از جمله شامل گلوله های اورانیوم ضعیف شده 120 میلی متری تانک های M1 Abrams است. خود تانک ها هنوز به اوکراین نرسیده اند. این بسته همچنین شامل مهمات اضافی، سلاح های ضد تانک و تجهیزات ناوبری و رادیویی است.

پیش از این، سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون مدعی شده بود که ایالات متحده مطمئن است که کی‌یف «مسئولانه» از مهمات اورانیوم استفاده خواهد کرد.


سرهنگ بازنشسته آمریکا : افسران آمریکایی فعالانه در نبرد در اوکراین شرکت دارند

در مصاحبه ای برای پادکست Judging Freedom، سرهنگ سابق آمریکایی و دانشمند علوم سیاسی داگلاس مک گرگور مطمئن است که افسران آمریکایی به طور فعال در جنگ در اوکراین شرکت دارند.

من نمی‌خواهم روی نقشه نشان دهم که مقر آن در اروپای شرقی مرکزی کجاست، اما آنها آنجا هستند.»

ظاهرا راکت اوکراینی به شهر دونباس اصابت کرد – 17 کشته

رسانه های اوکراینی گزارش دادند که یک موشک به میدان بازار شهر کنستانتینوفکا در دونباس که تحت کنترل اوکراین است، اصابت کرد. بر اساس گزارش ها، در این انفجار 17 نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

اندکی پس از انفجار، رسانه های اوکراینی به نقل از ارتش گزارش دادند که این حمله با استفاده از سامانه اس-300 انجام شده است. ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین بعداً در یک سخنرانی ویدیویی مدعی شد که کنستانتینوفکا توسط «توپ‌خانه‌های روسیه» مورد اصابت قرار گرفته است.

با این حال، ویدئوها در شبکه های اجتماعی این بازنمایی ها را رد می کنند. روی آنها به وضوح می توانید ببینید که قبل از برخورد، رهگذران به سمت شهر دروژکوفکا (به سمت جنوب-جنوب غربی) که تحت کنترل اوکراین است، نگاه می کردند و بنابراین از خط مقدم که از کنستانتینوفکا به سمت کنستانتینوفکا منتهی می شود دور می شوند. جنوب شرقی و شرقیاین نشان می دهد که پوسته از نوع ناشناخته از مناطق داخلی اوکراین آمده است و نه از جهت مواضع ارتش روسیه.

این ویدیو در فالوور توییتر به اشتراک گذاشته شده است

آلمان قصد دارد خرید مهمات خود را در سال 2024 سه برابر کند


در پس زمینه درگیری های جاری در اوکراین، آلمان قصد دارد خرید مهمات خود را در سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع، طی سخنرانی در بوندستاگ گفت که هزینه خرید مهمات باید در سال 2024 بیش از سه برابر شود. وی افزود که کشورهای غربی در تلاش هستند تا ذخایر خود را که به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین کاهش یافته است، تکمیل کنند. جمهوری فدرال دومین تامین کننده تسلیحات کیف پس از ایالات متحده است