اخبار جنگ اوکراین ۶ سپتامبر

رئیس دونتسک: وضعیت در جبهه متشنج اما پایدار است

دنیس پوشیلین، سرپرست ریاست جمهوری خلق دونتسک روز چهارشنبه در تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد که وضعیت در خط تماس متشنج است. او در این باره توضیح می دهد:
“اما پایدار و متشنج است. کاملاً ضروری است که این را به درستی درک کنیم. هیچ نقطه عطف مهمی قابل تشخیص نیست و نمی توان انتظار داشت.”

فرمانده اخمت: اوکراین تلفات قابل توجهی در نزدیکی آرتیوموفسک متحمل می شود

نیروهای اوکراینی تلاش های مکرری برای حمله به آرتیوموفسک انجام می دهند، اما بارها توسط ارتش روسیه سرکوب می شوند. این را آپتی علائودینوف فرمانده نیروهای ویژه اخمت در کانال تلویزیونی روسیا-24 گزارش کرده است. به گفته وی، نیروهای کی یف به مدت سه ماه متحمل خسارات قابل توجهی در این بخش از جبهه شده اند:
من می توانم تأکید کنم که تمام خط مقدم یگان های ما مملو از اجساد سربازان اوکراینی است، آنها منتقل نمی شوند.
علائودینوف همچنین فرض می‌کند که دشمن در تلاش است تا در یک خط راه‌آهن مستقر شود. این به ارتش اوکراین این امکان را می دهد که با حداقل یک موفقیت به ضد حمله خود در این جهت پایان دهد.

علائودینوف ادامه داد، از هزاران سربازی که کی‌یف برای ضدحمله آماده کرده بود، عملاً هیچ یک باقی نمانده بود. بنابراین، کیف در حال انتقال منابع از جهات دیگر به منطقه نزدیک آرتیوموفسک است. علاودینوف از دو گردان یاد می کند که می توانند در چند روز آینده در آنجا مستقر شوند. با این حال، این یک چالش مهم برای سربازان روسیه نیست.وزیر دفاع بریتانیا انهدام تانک چلنجر در اوکراین را تایید کرد

گرانت شاپس، وزیر دفاع جدید بریتانیا در مصاحبه با کانال تلویزیونی اسکای نیوز تایید کرد که یک تانک جنگی اصلی چلنجر 2 ساخت بریتانیا در اوکراین منهدم شده است. شاپس تاکید می کند که این تانک دو بار توسط توپخانه روسی مورد اصابت قرار گرفته است. خدمه شش نفره زنده ماندند.
وزیر دفاع ادامه داد: لندن تانک منهدم شده را جایگزین نخواهد کرد. وقتی نوبت به تحویل تسلیحات می‌رسید، بریتانیای کبیر همیشه می‌دانست که برای عملیات‌های جنگی است که می‌تواند منجر به تلفات تجهیزات شود. اوکراین در مجموع 14 تانک چلنجر دریافت کرد. الان یکی کمتر داره Shapps خلاصه می کند که جایگزینی وجود نخواهد داشت.

این اولین بار است که چنین حادثه ای در تقریبا 30 سال گذشته رخ می دهد که مدل تانک مورد استفاده قرار می گیرد. تاکنون یک چلنجر در سال 2003 در عراق منهدم شد.

دونتسک: اوکراین در دو روز بیش از صد سرباز را از دست داد


یان گاگین، مشاور رئیس جمهوری خلق دونتسک به تاس گفت: در دو روز گذشته، نیروهای مسلح اوکراین بیش از صد سرباز را از دست داده اند. به گفته وی، اوکراین این تلفات را در جنگ در نزدیکی شهرک نوودونتسکویه متحمل شد.
گاگین می افزاید که کیف در حال آماده سازی ذخایر چند صد نفری برای تقویت گروه در این بخش از جبهه است. وضعیت اطراف نوودونتسکویه همچنان دشوار است.خسارت به زیرساخت های بندری در منطقه اودسا گزارش شده است


ساختمان های اداری و تأسیسات زیرساخت بندری در منطقه اودسا بر اثر انفجارها آسیب دیدند. این توسط رئیس منطقه اولگ کیپر گزارش شده است. در تلگرام می نویسد:
تخریب و آتش سوزی در چندین شهرک گزارش شده است. تأسیسات بندری و زیرساخت های کشاورزی آسیب دیده اند: انبارهای انبار، ساختمان های اداری و مزارع.
کیپر تصریح کرد که حملات هواپیماهای بدون سرنشین در شهرستان اسماعیل این منطقه رخ داده است. تلفات جانی هم دارد. کارمند یک مزرعه کشته شد.هشدار هوایی در کیف: حداقل پنج انفجار گزارش شده است

صدای انفجار چهارشنبه شب در کیف پایتخت اوکراین شنیده شد. به گفته ساکنان، انفجارها در ساعت 5:50 صبح (به وقت محلی) آغاز شد. گفته می شود که حداقل پنج انفجار رخ داده است.
ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، این انفجارها را به استفاده از سیستم دفاع هوایی نسبت می دهد. بر اساس گزارش ها، این حمله هوایی تقریبا دو ساعت به طول انجامید.

نیروهای روسی گروه شناسایی را در نزدیکی Uroschainoye منهدم کردنداولگ چخوف، سخنگوی مطبوعاتی روسیه گزارش داد که یگان‌های نیروهای شرقی روسیه یک گروه شناسایی از نیروهای مسلح اوکراین را در جهت جنوب دونتسک منهدم کردند. به گفته وی، نیروهای روسی هنگام تلاش برای عبور از رودخانه موکری یالی در جنوب اوروشانویه با دشمن روبرو شدند. گروه شناسایی اوکراینی به طور کامل حذف شد.

علاوه بر این، تمرکز نیروهای اوکراینی در شمال Vremevka با آتش توپخانه مورد اصابت قرار گرفت. یک موشک انداز چندگانه Smertsch استفاده شد. یک خودروی جنگی زرهی منهدم شد. اوکراین متحمل خسارات پرسنلی شد.

یک انبار مهمات در نزدیکی Katerinowka منهدم شد. یک سایت استقرار در اوگلدار مورد اصابت قرار گرفت و یک رادار ضد توپخانه منهدم شد.

چخوف گزارش می دهد که حملات هوایی به تمرکز نیروهای اوکراینی در نزدیکی شهرک های پرچیستوفکا، نوودونتسکویه، اوگلدار و استاروماژورسکویه انجام شده است. علاوه بر این، یک سامانه موشکی ضد هوایی استرلا-10 یک پهپاد فوریا را سرنگون کرد.

نبنسیا، دیپلمات روسی: شورای امنیت سازمان ملل به بستری برای انتشار مطالب جعلی در مورد اوکراین تبدیل شده است.

شورای امنیت سازمان ملل به بستری برای گسترش جعل در موضوع اوکراین تبدیل شده است. این را واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت بیان کرد. خبرگزاری تاس به نقل از نبنسیا می گوید:

«یک تاکتیک مورد علاقه همکاران غربی ما استفاده از اتهامات از راه دور، برچسب زدن، خرابکاری، دیکته و دستکاری است. در مورد برخی مسائل، به عنوان مثال در مورد اوکراین، شورای امنیت مدت هاست که به بستری برای گسترش پوچ ترین جعل ها و لفاظی های تبلیغاتی از سوی کشورهای غربی تبدیل شده است.»
وی خاطرنشان کرد که نظر غربی “بدون شک به عنوان تنها نظر صحیح ارائه شده است.” دیپلمات روس در پایان گفت:
“آیا این خط مخرب به وحدت شورا کمک می کند؟ – به سختی”زاخارووا: پهپادهای ساخت استرالیا توسط اوکراین برای حمله به روسیه استفاده می شود

اوکراین از پهپادهای تهیه شده توسط استرالیا برای حمله به خاک روسیه استفاده می کند. این مطلب از اظهار نظر ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه که در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده است، به دست می آید. زاخارووا نوشت:
ریچارد مارلز، وزیر دفاع استرالیا، با ریاکاری معمول طبقه سیاسی استرالیا، یک بار اظهار داشت که پهپادها توسط گیرنده برای شناسایی هوایی استفاده خواهند شد. بیانیه مطبوعاتی سازنده بیان می کند که این هواپیما برای تحویل تجهیزات و ماموریت های نظارتی در نظر گرفته شده است. به نظر می رسد که هواپیماهای بدون سرنشین استرالیا در واقع برای حمله به اهدافی در روسیه استفاده می شوند.

وزارت آموزش و علوم روسیه: شرکت کنندگان در عملیات ویژه مجاز به حضور رایگان در دوره های آمادگی دانشگاه هستند


وزارت آموزش و علوم روسیه پیش نویس آیین نامه ای را تهیه کرده است که بر اساس آن شرکت کنندگان در عملیات ویژه نظامی و فرزندان آنها می توانند به طور رایگان در بخش های مقدماتی دانشگاه ها تحصیل کنند. این در وب سایت این وزارتخانه گزارش شده است.
باید به بسیجیان، داوطلبان و سایر رده های سربازان درگیر در عملیات ویژه و همچنین فرزندان آنها این فرصت داده شود تا بدون پرداخت هزینه در دوره های آمادگی در دانشگاه ها شرکت کنند.
سایر ذینفعان عبارتند از فرزندان پرسنل پزشکی که در حین انجام وظیفه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند، فرزندان قهرمانان روسیه و فرزندان شهروندانی که سه نشان شجاعت دریافت کردند.


نیروهای کی یف به گلوله باران اهداف غیرنظامی در دونتسک ادامه می دهند: دومین مهدکودک آسیب دید

نیروهای اوکراینی به بمباران شهر دونتسک ادامه می دهند. یکی دیگر از مهدکودک ها نیز در اثر گلوله باران آسیب دید. شهردار الکسی کولمسین این خبر را در کانال تلگرامی خود اعلام کرد. او نوشت:
“در جریان گلوله باران منطقه کویبیشفسکی در خیابان سویفسکایا، مهد کودک شماره 364 آسیب دید.”


مک گاورن: اگر مهمات خوشه ای تمام شود، ایالات متحده می تواند از مینی هسته ای استفاده کند

در پادکست Judging Freedom، ری مک گاورن، تحلیلگر سابق سیا، بینش های مهمی در مورد جنگ نیابتی در اوکراین ارائه می دهد. به گفته مک گاورن، لحظه حقیقت در میدان جنگ نزدیک است و تشکیلات ایالات متحده با شکست مواجه شده است.

برای جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی، این بدان معناست که او باید به عنوان بخشی از تحقیقات علیه او و پسرش، با انتخاب مجدد دونالد ترامپ و احتمال روند استیضاح مقابله کند. به گفته تحلیلگر سابق سیا، در این زمینه، دولت ایالات متحده هر کاری که بتواند برای پیروزی در جنگ اوکراین انجام خواهد داد. همانطور که در زمان تمام شدن هویتزرهای 155 میلی متری از مهمات خوشه ای ممنوع شده توسط سازمان ملل استفاده شد، نمی توان احتمال تکرار این چرخه را رد کرد و در صورت کمبود مهمات خوشه ای از سلاح های هسته ای کوچک استفاده کرد.


گلوله باران دونتسک توسط سربازان اوکراینی: گلوله به ساختمان مهد کودک اصابت کرد

الکسی کولمسین شهردار این شهر در کانال تلگرامی خود نوشت: یکی از پرتابه ها به ساختمان مهدکودک در جریان حمله واحدهای اوکراینی به دونتسک اصابت کرد. او به اشتراک گذاشت:
“در نتیجه گلوله باران منطقه Kuibyshevsky در خیابان Soologicheskaya ، مهد کودک شماره 191 مستقیماً مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت.”
صبح روز سه شنبه در نتیجه گلوله باران نیروهای کی یف در منطقه کیروفسکی دونتسک چهار نفر زخمی شدند.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید