اخبار جنگ اوکراین ۵ سپتامبر

پوتین: روسیه علیه مردم اوکراین نمیجنگد، بلکه علیه آدمخوران باندرایی میجنگد

روسیه به عنوان بخشی از عملیات نظامی ویژه خود، نه علیه مردم اوکراین، بلکه علیه “آدمخوران” باندرا و فرزندان انها می جنگد. این موضوع را ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد. او با اشاره به گزارش های مربوط به قربانیان بندریت ها در اوکراین، از جمله یهودیانی که انها به قتل رساندند، اعلام کرد:

“لازم است برای جمع آوری و ارائه [داده ها]. تا هیچ سوء تفاهمی در مورد اینکه با چه کسی میجنگیم وجود نداشته باشد. بنابراین روشن است که اهداف ما چیست و دشمن ما چه کسی است. نه مردم اوکراین، بلکه این غیرانسانیها و نوادگان آنها. باید نشان داد که آن ها هنوز وجود دارند.»نخست وزیر کامبوج: همه کشورها از درگیری در اوکراین رنج می برند

همه کشورها به نوعی عواقب درگیری در اوکراین را به دلیل اختلال در زنجیره تامین و کاهش رشد اقتصاد جهانی احساس می کنند. هون مانه، نخست وزیر کامبوج در نشست انجمن کشورهای جنوب شرقی اسیا (اسه ان) در جاکارتا این موضوع را اعلام کرد. او خواستار یک راه حل صلح امیز برای این درگیری شد. او تاکید کرد:

ما متقاعد شده ایم که جنگ را نمی توان با جنگ بیشتر پایان داد. صلح و رفاه واقعی تنها بر اساس حل و فصل منازعات از طریق گفتگو و مشورت با یک رویکرد متقابل سودمند امکان پذیر است.

برلین دسته جدیدی از نارنجک های Gepard را به اوکراین تحویل می دهد


دسته جدیدی از گلوله های کالیبر 35 میلی متری سامانه ضد هوایی خودکششی Gepard از آلمان وارد اوکراین شده است. این را وزارت دفاع آلمان گزارش داده است.

همانطور که رئیس آژانس، بوریس پیستوریوس، توضیح می دهد، اوکراین به تجهیزات و مهمات ضد هوایی نیاز دارد. با این حال، وزارت دفاع هیچ اطلاعاتی در مورد محدوده تحویل ارائه نمی دهد.

این در حالی است که شرکت دفاعی راین متال اعلام می کند که تا پایان سال 40 هزار نارنجک تولید و به اوکراین تحویل خواهد شد.

کمک های بشردوستانه، مالی و نظامی برلین به اوکراین در یک سال و نیم گذشته بیش از 20 میلیارد یورو است. از جمله، کی یف با سیستم های ضد هوایی و تانک های جنگی عرضه می شود. اکنون اوکراین می‌خواهد موشک‌های کروز تاروس بیشتری دریافت کند.روگوف: نیروهای اوکراینی تانک های چلنجر را در نزدیکی رابوتینو مستقر کردند

ظهور تانک های چلنجر 2 بریتانیا در نزدیکی رابوتینو در منطقه زاپوروژیه، جایی که عملیات نظامی فعال در حال انجام است، ممکن است نشان دهنده این باشد که نیروهای مسلح اوکراین با مشکلات ذخایر و تلفات زیاد خودروهای زرهی روبرو هستند. این نظر توسط ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” و یکی از اعضای اداره منطقه ای زاپوروژیه بیان شده است. او در مورد ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده و در آن یک چلنجر 2 در حال سوختن دیده می شود، نظر می دهد.

چندین بار اطلاعاتی در مورد انهدام تانک‌های چلنجر 2 منتشر شده است، اما هیچ عکس یا فیلم تأییدکننده‌ای وجود نداشته است. این مهم است: اگر آنها قبلاً چنین تجهیزات ارزشمندی را در حملات دور می اندازند، ارتش اوکراین احتمالاً از نظر ذخیره و استفاده از انواع سلاح هایی که اکنون در جبهه دارد عملکرد ضعیفی دارد.

به گفته روگوف، ارتش اوکراین به طور قابل توجهی کمتر از تانک های لئوپارد چلنجر 2 دارد. او می افزاید که چلنجر 2 ها تنها تحت پوشش خودروهای زرهی دیگر وارد میدان نبرد می شوند. روگو تاکید می کند:

گفتن اینکه این یک نوع ابرسلاح است نیز غیرممکن است، بدتر از یک پلنگ نمی سوزد.


شرکت دفاع فنلاندی در حال بررسی تولید تسلیحات در اوکراین است

شرکت فنلاندی Patria که در زمینه تولید خودروهای زرهی، توپخانه و مهمات تخصص دارد، امکان آغاز تولید سلاح در اوکراین را بررسی می کند. این را پورتال دیفنس نیوز گزارش داده است.

این رسانه می نویسد بسیاری از کشورها، از جمله فنلاند، به دنبال شکل های پایدارتر حمایت از اوکراین هستند. به گفته سخنگوی وزارت دفاع فنلاند، برای جمهوری این امر به معنای افزایش متناوب تولید مهمات در داخل و خارج از کشور، خرید مستقیم کیف از صنایع دفاعی فنلاند و همچنین مشارکت در طرح های مختلف بین المللی است. در حمایت از اوکراین”.

به گفته کارشناسان، آغاز تولید تجهیزات توسط شرکت دفاعی فنلاندی Patria در اوکراین احتمالا با حمایت مقامات فنلاند همراه خواهد بود. Joel Linnainmäki از موسسه روابط بین‌الملل فنلاند خاطرنشان کرد که دولت محافظه‌کار جدید فنلاند در مورد حمایت از اوکراین جدی است.

“همکاری بین پاتریا و اوکراین به خوبی با این تصویر مطابقت دارد. فنلاند اغلب سیاست های خود را با سیاست های نزدیک ترین همسایگان خود مانند سوئد، نروژ و دانمارک مقایسه می کند که آنها نیز در حال بررسی تولید در کیف هستند.”

پاتریا از اظهار نظر مستقیم در مورد امکان شروع تولید در اوکراین خودداری می کند. با این حال، به گفته Sirje Ahvenlampi-Hyvönen، معاون روابط عمومی شرکت، مفهوم انتقال فناوری و تولید محلی بخشی جدایی ناپذیر از مدل کسب و کار این شرکت است.

پوتین: “غرب با معامله غلات فریبکاری میکند” – آنها غلات را برای خود استفاده کردند، نه برای کشورهای نیازمند


در غرب، سیاستمداران به شدت ادعا می کنند که روسیه با لغو قرارداد غلات، گرسنگی را در جهان افزایش می دهد. همین دیروز در برلین، آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان بار دیگر ادعا کرد که «بازی خفتبار پوتین با توافق غلات» «گرسنگی جهانی را تشدید می‌کند».

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خود در سوچی به این اتهامات پرداخت. پوتین گفت که غرب با توافق غلات مردم را فریب می دهد، زیرا نه تنها اکثر غلات اوکراین به جای کشورهای فقیر که مشخص شده است به کشورهای به ویژه غنی اتحادیه اروپا می رود، بلکه کشورهای غربی نیز اجرای این توافق را مسدود کرده اند. یک پایه بشردوستانهراهروهایی که برای حملات تروریستی علیه تأسیسات روسیه استفاده می شود.

“فسخ توافق بر بازارهای جهانی مواد غذایی تأثیری نداشته است – من می خواهم تأکید کنم که – مهم نیست مردم چه می گویند. قیمت غلات همچنان در حال کاهش است. هیچ کمبود مواد غذایی وجود ندارد.”

با این وجود، روسیه آماده است به محض تحقق همه توافقات، این توافق را از سر بگیرد. وی همچنین بر تمایل روسیه برای صادرات مواد غذایی و کود به منظور تثبیت بیشتر قیمت ها در بازار جهانی و ارائه غلات رایگان روسیه به فقیرترین کشورها تاکید کرد.شویگو: اوکراین بیش از 66000 مرد را از زمان شروع ضد حمله از دست داده است


سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گزارش داد که تلفات ارتش اوکراین از زمان شروع ضد حمله به بیش از 66000 نفر می رسد. وی در جریان یک جلسه توجیهی با رهبری نیروهای مسلح روسیه گفت:

از آغاز به اصطلاح تهاجم، تلفات دشمن بیش از 66 هزار نفر و 7600 واحد تجهیزات نظامی بوده است.

به گفته وزیر، نیروهای روسیه ماه گذشته 39 پست فرماندهی اوکراین را منهدم کردند. پدافند هوایی 159000 موشک HIMARS، بیش از 1000 پهپاد و 13 موشک کروز را سرنگون کرد.

شویگو می‌افزاید که کیف تلاش می‌کند با حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی روسیه خسارات سنگین خود را بپوشاند.

ستیزه جویان اوکراینی با تلاش برای پنهان کردن شکست تهاجم، به اشیاء غیرنظامی حمله می کنند و این حملات تروریستی را برای پیروزی های نظامی از بین می برند.

کمیسیون سازمان ملل هیچ مدرکی دال بر نسل کشی در اوکراین پیدا نکرد


کمیسیون مستقل تحقیقات بین المللی سازمان ملل متحد در مورد اوکراین تاکنون هیچ مدرک قطعی مبنی بر ارتکاب نسل کشی روسیه در اوکراین کشف نکرده است. این را رئیس کمیسیون اریک موز در یک کنفرانس مطبوعاتی در 4 ژوئن اعلام کرد. سپتامبر در کیف یاهو نیوز به نقل از او می گوید:
«در این مرحله، ما هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که نسل‌کشی در اوکراین در حال وقوع است».
همه نگرانی ها و ادعاها مرحله به مرحله بررسی می شود. با این حال، در حال حاضر شواهد کافی “که الزامات قانونی کنوانسیون نسل کشی را برآورده کند” وجود ندارد.اولین تانک سرنگون شده چلنجر در اوکراین مشاهده شد

گفته می شود برای اولین بار، یک تانک جنگی اصلی چلنجر 2 ساخت بریتانیا در اوکراین سرنگون شده است. این از ویدئوهای ضبط شده منتشر شده در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشته شده توسط روسیه امروز و چندین خبرنگار جنگی روسیه، در میان دیگران، آشکار می شود.
بر اساس برآوردهای کانال Voennaya Chronika (وقایع نگاری نظامی)، این ویدئو که از دید سربازان اوکراینی گرفته شده است، از منطقه اطراف رابوتینو در منطقه Zaporozhye گرفته شده است و یک خودروی جنگی از تیپ 82 حمله هوایی نیروهای مسلح اوکراین را نشان می دهد. . این خودرو احتمالاً در اثر حمله توپخانه ای منهدم شده است.

این ویدئو همچنین یک تانک سرنگون شده T-64BV را نشان می دهد که احتمالاً برای پوشاندن چلنجر در نظر گرفته شده بود.

بریتانیا پیش از این وعده 14 تانک چلنجر 2 را به کی یف داده بود. در ماه مه، وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که این ماشین‌ها قبلاً در اوکراین هستند.توپخانه اوکراین 110 گلوله به DPR شلیک کرد – دو کشته

نماینده DPR به مرکز مشترک کنترل و هماهنگی گزارش می دهد که ارتش اوکراین روز دوشنبه 37 بار به خاک جمهوری خلق دونتسک شلیک کرد. به گفته این آژانس، در مجموع 110 گلوله توپ و راکت به سمت شش شهر از جمله دونتسک، گورلووکا و ماکیفکا شلیک شد.

این گزارش ادامه داد که دو غیرنظامی در گلوله باران شهرک میرونوفسکی کشته شدند. در دونتسک، ماکیفکا و میرونوفسکی، شش غیرنظامی از جمله سه کودک زخمی شدند.

هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی در سه منطقه روسیه سرنگون شدند

به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی بامداد پنجشنبه چندین حمله پهپادی اوکراینی را خنثی کرد. در مجموع سه هواپیمای بدون سرنشین در منطقه ایسترا در منطقه مسکو و در مناطق Tver و Kaluga سرنگون شدند.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو، ولادیسلاو شاپشا فرماندار منطقه کالوگا و ایگور رودنیا فرماندار منطقه توور تیراندازی ها را تایید کردند و گفتند که در این حملات به کسی آسیب نرسیده است.گزارش: نیروهای اوکراینی در تله آتش در نزدیکی رابوتینو گرفتار شدند

ولادیمیر روگوف، رئیس جنبش “ما با روسیه هستیم” گزارش داد، نیروهای اوکراینی در روستای رابوتینو در منطقه زاپوروژیه در تله آتش افتادند. وی در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی توضیح می دهد:

“اکنون رابوتینو نشان دهنده یک روستای کاملاً ویران شده است. داستان رابوتینو داستان پیاتیچاتکی را تکرار می کند، جایی که دشمن اساسا خود را به دام آتش کشاند و برای مدت طولانی توسط واحدهای ما از بین رفته است.”

نیروهای روسی به واحدهای تهاجمی در حال پیشروی به سمت رابوتینو حمله می کنند و به آنها اجازه نمی دهند که مکان را به طور کامل اشغال کنند. روگوف ادامه داد که ضررهای کیف در آنجا بسیار زیاد است.

میدان نبرد به معنای واقعی کلمه مملو از اجساد سربازان اوکراینی است و هیچ کس آنها را بازیابی نمی کند.

ساکنان مناطق جدید روسیه پارلمان خود را انتخاب می کنند


در سپتامبر هر سال، انتخابات در سطوح مختلف در روسیه برگزار می شود. به این ترتیب، نهادهای اجرایی و مقننه 89 رعایای فدرال با تاخیر زمانی چند ساله انتخاب می شوند. امسال انتخابات دهم برگزار خواهد شد. شهریورماه برگزار می شود و فرمانداران 26 منطقه و پارلمان های 16 منطقه انتخاب می شوند. علاوه بر این، انتخابات محلی در بسیاری از شهرها همزمان برگزار می شود.

انتخابات همچنین در چهار منطقه جدید روسیه، دو جمهوری مردمی دونتسک و لوهانسک و همچنین مناطق Zaporozhye و Kherson، برای اولین بار از زمان الحاق آنها به فدراسیون روسیه برگزار خواهد شد. با توجه به وضعیت امنیتی و تعداد زیاد پناهندگان، رای گیری زودهنگام برای ساکنان چهار منطقه جدید در 81 منطقه فدرال باقی مانده از 1 تا 4 سپتامبر، از جمله در کریمه، سازماندهی شد.

کمیسیون انتخابات کریمه اعلام کرد که 15 شعبه رای گیری در این جمهوری باز شده است و یک خط تلفن رای گیری از 30 اوت تا 4 سپتامبر فعال است.نفوذ خرابکاران اوکراینی به منطقه مرزی بریانسک روسیه خنثی شد

الکساندر بوگوماس فرماندار این کشور گفت که کارکنان سرویس اطلاعات داخلی روسیه به همراه ارتش روسیه تلاش یک گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی را برای ورود به منطقه مرزی روسیه در بریانسک خنثی کردند.

اسلحه و مهمات به جا مانده از خرابکاران از جمله مهمات با منشا خارجی در محل درگیری کشف شد. بوگوماس عکس های مربوط به آن را منتشر کرد.

وزیر خارجه کی یف: راه دیپلماسی به میدان نبرد منتهی می شود

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین معتقد است که مناقشه اوکراین را نمی توان صرفاً توسط طرفین بر سر میز مذاکره حل کرد، بلکه تنها در میدان جنگ حل و فصل می شود. این سیاستمدار اوکراینی در نشست سفرا در وین بیان کرد. وی تاکید کرد که صلح تنها بر اساس “فرمول صلح” رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی امکان پذیر است. خبرگزاری تاس به کلمه کوله با نقل قول می کند:«مسیر دیپلماسی از میدان نبرد منتهی می شود.»


مشاور رئیس جمهور روسیه: هیچ سیگنالی از کی یف درباره احتمال مذاکره وجود ندارد

یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهور روسیه در کانال تلویزیونی پروی کانال گفت که مسکو هنوز هیچ سیگنالی از کیف مبنی بر امکان مذاکره دریافت نکرده است. خبرگزاری تاس کلمه به کلمه او را نقل می کند:
همیشه دو طرف برای مذاکره نیاز دارند. تاکنون هیچ نشانه ای از طرف مقابل مبنی بر امکان مذاکره وجود نداشته است. ما چنین چیزی را ندیده ایم.


دونتسک: گلوله باران نیروهای اوکراینی باعث کشته شدن دو غیرنظامی و زخمی شدن هشت نفر دیگر شد


در روستای میرونوفسکی در جمهوری خلق دونتسک در پی گلوله باران واحدهای اوکراینی دو نفر کشته و هشت نفر از جمله دو کودک زخمی شدند. این از گزارش نمایندگی دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین به دست آمده است.
این شهر با پرتابگرهای راکت از جمله اشیاء غیرنظامی مانند خانه ها، مدارس و اداره پست بمباران شد.


وزیر دفاع روسیه: شش تانک اوکراینی تنها در نزدیکی رابوتینو در یک روز منهدم شد

نیروهای مسلح اوکراین متحمل خسارات سنگینی شده اند و شش تانک را تنها در نزدیکی رابوتینو در 3 سپتامبر از دست دادند. این را سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد. خبرگزاری تاس به نقل از او می گوید:

“دیروز آنها شش تانک را تنها در بخش رابوتینو در جبهه از دست دادند. در بخش های دیگر جبهه، در نزدیکی باخموت، پسران ما بسیار ماهرانه شش خودروی دیگر را با پهپادها و کوادروکوپترهای جدید منهدم کردند.”
شویگو تصریح کرد که این تانک ها خارجی نیستند.


وزیر امور خارجه اتریش خطاب به همتای اوکراینی خود: من شما را بیشتر از فرزندانم می بینم.

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش، به دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین گفت که او را بیشتر از فرزندان خود می بیند. او در نشست سفرا در وین در روز دوشنبه به معنای واقعی کلمه گفت:
“به نظر می رسد بیشتر از فرزندانم شما را می بینم. اما این چیز خوبی است. فکر می کنم ادامه گفتگوی مستقیممان مهم است.”
اما وزیر خارجه اوکراین تنها از طریق لینک ویدیویی در این نشست شرکت کرد.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید