اخبار جنگ اوکراین سوم سپتامبرآسیا تایمز: کی یف پس از حمله شکست خورده به تثبیت جبهه فوری نیاز دارد

بر اساس مقاله ای در وب سایت آسیا تایمز، پس از شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین باید تلاش کند تا در سریع ترین زمان ممکن جبهه را تثبیت کند و به درگیری های شدید پایان دهد. تلاش برای تثبیت جبهه به او این فرصت را می داد تا نیروهای جدید را بسیج کند، نیروهای جدید را آموزش دهد و نیروها را دوباره مسلح کند. آسیا تایمز می نویسد و تاکید می کند که کیف تا کنون نتوانسته است به اهداف اعلام شده خود در ضد حمله دست یابد.
«در همین حال، اوکراینی ها بسیاری از خودروهای زرهی را از دست داده و متحمل تلفات سنگین شده اند. بسیاری از بهترین واحدهای اوکراین منهدم شده اند.»
به گفته این رسانه، در عین حال، تشدید تنش از سوی واشنگتن ادامه دارد و پیش‌بینی اینکه در هفته‌های آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، دشوار است.نیروی هوایی روسیه جنگنده میگ 29 اوکراینی را سرنگون کردوزارت دفاع روسیه از حملات موفقیت آمیز به 119 نقطه با استفاده از فناوری و پرسنل نیروهای مسلح روسیه در 24 ساعت گذشته خبر داده است. همانطور که سخنگوی این مقام نظامی، سپهبد ایگور کوناشنکوف اعلام کرد، نیروی هوایی روسیه همچنین یک فروند جنگنده میگ-29 اوکراینی را در نزدیکی شهرک بکاروفکا در منطقه زاپوروژیه سرنگون کرد.

به گفته کوناشنکوف، پدافند هوایی روسیه پنج موشک HIMARS و یک بمب مجهز به JDAM را رهگیری کرد. علاوه بر این، در 24 ساعت گذشته در مجموع 34 پهپاد اوکراینی بر فراز جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و بر فراز منطقه زاپوروژیه خنثی شدند.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسدر فوریه 2022، در مجموع 467 هواپیما، 247 هلیکوپتر، 6352 هواپیمای بدون سرنشین، 435 مجتمع موشکی پدافند هوایی، 11634 تانک جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1147 موشک انداز چندگانه و 6197 تفنگ و خمپاره از دست رفت.


گزارش جبهه از وزارت دفاع روسیه


ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود در بعدازظهر یکشنبه از تحولات خط تماس طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

یگان نیروهای جنوبی روسیه در مجموع شش تلاش تهاجمی دشمن در بخش دونتسک جبهه را دفع کرد. سخنگوی ارتش روسیه اعلام کرد که در این درگیری ها 250 پرسنل نظامی اوکراینی کشته شدند. همچنین دو خودروی زرهی، سه خودرو، یک قبضه اسلحه M777، یک هویتزر خودکششی کراب، یک دستگاه هویتزر Msta-B و یک اسلحه D-20 نیز از عملیات خارج شدند.

در خط تماس در منطقه Zaporozhye، ارتش روسیه سه حمله دشمن را در نزدیکی شهرهای Rabotino و Verbovoye دفع کرد. در غرب شهرک وربوویه، گروه‌های فناوری و پرسنل یک تیپ تهاجمی اوکراینی نیز مورد اصابت قرار گرفتند. کوناشنکوف تلفات پرسنل نیروهای مسلح اوکراین را بیش از 130 سرباز برآورد کرد. دشمن همچنین دو خودروی زرهی، سه خودرو، سه قبضه اسلحه ام 777، سه قبضه هویتزر ام 119 و سه قبضه اسلحه دی 30 را از دست داد. علاوه بر این، سه انبار مهمات اوکراینی نیز منهدم شد.
واحد نیروهای غربی سه ضدحمله اوکراینی را در بخش کوپیانسک جبهه دفع کرد. بیش از 40 پرسنل نظامی اوکراین در 24 ساعت گذشته کشته شده اند. کوناشنکوف همچنین از انهدام دو خودرو، یک هویتزر خودکششی کراب و یک اسلحه M777 خبر داد.
در بخش کراسنی لیمان جبهه، واحد مرکزی روسیه دو حمله دشمن را دفع کرد. بیش از 50 جنگجوی اوکراینی در درگیری ها و در نتیجه حملات روسیه کشته شده اند. سخنگوی ارتش روسیه گفت که دو دستگاه وانت و یک مرکز کنترل پهپاد منهدم شده است.
در خط تماس جنوب دونتسک، یگان نیروهای شرق به چندین مواضع نیروهای مخالف حمله کرد. بیش از 125 جنگجوی اوکراینی کشته شدند. کوناشنکوف گفت که دشمن یک خودروی زرهی و دو خودرو را نیز از دست داد.
سخنگوی ارتش روسیه تلفات پرسنل دشمن در بخش خرسون را تا 60 پرسنل نظامی اعلام کرد. یک تانک جنگی و پنج ماشین و دو انبار مهمات و یک مرکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین از عملیات خارج شدند.


ایل سوسیدیاریو: دستیابی به موفقیت برای کیف امکان پذیر نیست – سربازان تلفات قابل توجهی را ثبت کردند

طبق گزارش پورتال خبری ایتالیایی Il Sussidiario، تمام برنامه های زلنسکی برای کریمه کاملا غیرواقعی است و اظهارات او بیشتر بر اساس امید است تا سناریو مشخص. مقاله در مورد چشم انداز ضد حمله اوکراین و اینکه آیا برنامه های کی یف برای رسیدن به کریمه واقع بینانه است یا خیر، می گوید:
وضعیتی که زلنسکی درباره آن صحبت می‌کند کاملا غیر واقعی است: اوکراینی‌ها نمی‌توانند از خطوط روسیه عبور کنند و مناطق شمال کریمه را پس بگیرند. رئیس‌جمهور اوکراین در مورد آینده‌ای که به آن امیدوار است، اما اصلاً نزدیک نیست، فرضی فرضی دارد. کی‌یف از پیشرفت در خط مقدم روسیه صحبت می‌کند، اما نبرد برای رابوتینو مانند 4 ژوئن ادامه دارد. نبردها در خط اول دفاعی در حال انجام است، ظاهراً با تلفات وحشتناک از طرف اوکراینی، اما در پشت آن دو مورد دیگر وجود دارد.
این پرتال گفت در عین حال، اوکراینی ها دفعات حملات پهپادی به خاک روسیه را افزایش داده اند. حملات پهپادی دو هدف دارد. ایل سوسیدیاریو تاکید می کند که از یک سو روس ها باید احساس آسیب پذیری کنند و از سوی دیگر مسکو باید به تشدید درگیری تحریک شود که منجر به مداخله ناتو شود. به هر حال، تنها امید اوکراین برای پیروزی، مشارکت ائتلاف ناتو در عملیات نظامی است و کی یف به خوبی از این موضوع آگاه است.


روسیه حمله پهپادی به بندر رنی اوکراین را تایید کرد: انبارهای سوخت ویران شد


وزارت دفاع روسیه حمله به بندر رنی اوکراین در منطقه اودسا را تایید کرد. همانطور که سخنگوی مقامات نظامی، سپهبد کوناشنکوف، در جلسه توجیهی روزانه خود اعلام کرد، انبارهای سوخت در بندر که ارتش اوکراین برای تامین تجهیزات نظامی استفاده می کرد یکشنبه شب مورد حمله قرار گرفت. هدف از حمله پهپاد به این دلیل محقق شد که تمام اشیاء مورد هدف مورد اصابت قرار گرفتند.
مقامات اوکراین به نوبه خود از زخمی شدن دو نفر در حمله گسترده پهپاد به منطقه اودسا خبر می دهند. حمله صبح زود سه ساعت و نیم به طول انجامید. همچنین برخورد در بندر باعث آتش سوزی شد که به سرعت خاموش شد. پدافند هوایی اوکراین ادعا کرد که 22 پهپاد از 25 پهپاد کامیکازه را سرنگون کرده است. این اطلاعات را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد.

سیاستمدار اوکراینی: روسیه می‌تواند به پناهگاهی برای کسانی از اوکراین تبدیل شود که مایل به جنگ نیستند

ویکتور مدودچوک، سیاستمدار اپوزیسیون اوکراینی که چند ماه است به دنبال تبادل اسرای جنگی روسیه و اوکراین در روسیه به سر می‌برد، درباره برنامه‌های دولت کی‌یف برای اخراج شهروندانی از کشورهای اروپایی که نمی‌خواهند به جبهه بروند، اظهار نظر کرده است. به گفته وی، بنابراین روسیه می تواند تنها پناهگاه کسانی باشد که نمی خواهند در طرف کی یف بجنگند. این سیاستمدار در ستون نویسنده خود در پلتفرم روسی Smotrim، بیانیه رهبر حزب خدمتگزار مردم در رادای عالی، دیوید آراخامیا را به یاد می آورد که ادعا می کرد آژانس های مجری قانون اوکراین می توانند عملاً به هر کشوری در جهان بروند. به استثنای روسیه، “بیا و درخواست استرداد را ارائه کن” و مردم را به خانه بیاور. به گفته مدودچوک، در صورت استرداد شهروندان اوکراینی، روسیه می تواند برای کسانی که آمادگی رفتن به منطقه جنگی را ندارند، امن تر در نظر گرفته شود:

روسیه امروز نجات دهنده اوکراینی هاست، زیرا غرب از مدت ها قبل به آنها خیانت کرده است و به آنها خیانت خواهد کرد. از طرف دیگر روسیه میلیون ها شهروند اوکراینی را می گیرد […]».

وزیر امور خارجه ایتالیا تاجانی می خواهد در سفر به چین درباره بحران اوکراین گفتگو کند

آنتونیو تاجانی وزیر امور خارجه ایتالیا روز یکشنبه سفر خود را به چین آغاز کرد. این سیاستمدار تا 5 سپتامبر در پادشاهی میانه خواهد ماند. به گفته وی، حل بحران اوکراین یکی از مهمترین موضوعاتی است که او می خواهد با رهبری چین در مورد آن گفتگو کند. خبرگزاری آنسا به نقل از تاجانی می گوید:

“هدف اصلی ماموریت در چین کار بر روی ایجاد صلح در اوکراین است. ما معتقدیم که چین می تواند نقش مهمی در جستجوی صلح ایفا کند.”

وزیر خارجه ایتالیا پنجم سپتامبر به جمهوری شوروی سابق قزاقستان سفر خواهد کرد. در آنجا ملاقاتی با رئیس جمهور قاسم ژومارت توکایف برنامه ریزی شده است.

نزدیک به 40 گلوله اوکراینی به سمت شهرک‌های منطقه خرسون شلیک شد

مقامات در بخش تحت کنترل روسیه در منطقه خرسون از حملات مداوم اوکراین به شهرک‌ها در ساحل چپ دنیپر گزارش می‌دهند. ارتش اوکراین روز شنبه آلیوشکی، گولایا پرستان، تاوریسک، کرینکی و سولونتسی را گلوله باران کرد. حدود 60 ضربه در آنجا ثبت شد. یکشنبه شب، دشمن به نوایا کاخوفکا، کاخوفکا، کازاچی لاگری، کرینکی، پادستپنویه و کارداشینکا حمله کرد. در مجموع 38 گلوله توپ به سمت شهرها شلیک شد. در حال حاضر هیچ گزارشی از تلفات احتمالی و یا تخریب وجود ندارد.

مدودف: ارتش روسیه از ابتدای سال جاری با ۲۸۰ هزار سرباز جدید قرارداد امضا کرده است


دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه روز یکشنبه در نشستی در شهر یوژنو ساخالینسک در شرق دور بر اهمیت پر کردن نیروهای مسلح روسیه با پرسنل تاکید کرد. برای این منظور، وی شخصا با سران مناطق روسیه دیدار خواهد کرد.
رئیس جمهور سابق با استناد به برخی از آمارهای وزارت دفاع در مسکو گفت: بر این اساس از اول ژانویه 2023 حدود 280 هزار نفر برای خدمت در نیروهای مسلح روسیه به صورت قراردادی ثبت نام کرده اند. مدودف تصریح کرد که آنها هر دو از نیروهای ذخیره سابق و داوطلب بودند. سال گذشته، روسیه برنامه ای برای افزایش نیروهای مسلح خود به 1.5 میلیون نفر اعلام کرد.


چهار ساختمان مسکونی در گلوله باران یک شهرک در منطقه مرزی بلگورود روسیه آسیب دیدند


فرماندار منطقه مرزی بلگورود روسیه، ویاچسلاو گلادکوف، در تلگرام از حمله اوکراینی به شهرک اورازوو در ناحیه والویکی خبر داد. به گفته این سیاستمدار، تلفات جانی و جراحتی نداشته است. با این حال، چهار ساختمان مسکونی خصوصی آسیب دیدند. در این حمله از اوکراین یک خودرو نیز آسیب دید.
این اولین بار نیست که اورازوو مورد انتقاد قرار می گیرد. در 2 سپتامبر، ارتش اوکراین پرتابگرهای راکتی را به سمت شهرک شلیک کرد. گلوله به یک ساختمان مسکونی اصابت کرد. در نتیجه یک مرد جان خود را از دست داد. دو تن دیگر از اهالی مجروح شدند. این حمله به 29 خانه و چهار خودرو خسارت وارد کرد.مدودف: ژاپن با حمایت از اوکراین خود را به رویارویی با روسیه می کشاند


معاون رئیس شورای امنیت روسیه، دیمیتری مدودف، در نشستی در یوژنو ساخالینسک به ژاپن همسایه درباره کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین هشدار داد. توکیو بیشتر و بیشتر از کی یف حمایت می کند و بنابراین خود را به رویارویی نظامی با مسکو می کشاند. رئیس جمهور سابق روسیه به مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم گفت:
“کشور ما به مبارزه با نازیسم ادامه می دهد، نازیسمی که اکنون سر خود را در اوکراین بلند کرده است، هر چند این ممکن است غم انگیز و تاسف بار به نظر برسد. این کار را با حمایت دست اندرکاران غربی خود انجام می دهد، که در آن زمان – یعنی در سال های … جنگ بزرگ میهنی متحدان ما بودند.”
مدودف همچنین در هفتاد و هشتمین سالگرد پیروزی بر ژاپن نظامی‌گرا خاطرنشان کرد که دولت توکیو بار دیگر در حال نظامی کردن این کشور آسیایی است که وضعیت منطقه آسیا و اقیانوسیه را به شدت پیچیده می‌کند.

دونتسک 86 حمله اوکراین را در 24 ساعت گزارش می دهد


مقامات دونتسک 86 حمله توسط نیروهای اوکراینی را در 24 ساعت گذشته ثبت کرده اند. بر این اساس، حداقل 273 پرتابه به خاک جمهوری خلق شلیک شد. ارتش اوکراین از چندین راکت انداز، مهمات خوشه ای و پرتابه های کالیبر 152 و 155 میلی متری استفاده کرد. پایتخت منطقه دونتسک و شش شهر دیگر زیر آتش قرار گرفتند.

یک غیرنظامی ساکن استارومیخایلوفکا در حملات بین ساعت 00:00 روز 2 سپتامبر تا 00:00 صبح روز 3 سپتامبر (به وقت محلی) کشته شد. 9 غیرنظامی دیگر در دونتسک و الکساندروفکا زخمی شدند. 9 ساختمان مسکونی در دونتسک و گورلووکا آسیب دیدند. علاوه بر این، 9 زیرساخت غیرنظامی در دونتسک، گورلووکا و میرونوفسکی آسیب دیدند.

یک روز قبل، مقامات دونتسک 47 حمله از اوکراین را گزارش کردند. یک دختر هفت ساله کشته شد. 23 غیرنظامی دیگر، از جمله سه نوجوان 15، 14 و 10 ساله، زخمی شدند.

بوداپست: غرب باید به روسیه تضمین های امنیتی بدهد و اوکراین را در ناتو نپذیرد

دولت مجارستان معتقد است که برای حل مناقشه اوکراین، کشورهای غربی باید به روسیه تضمین های امنیتی بدهند و اوکراین را در ناتو نپذیرند. این توسط رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان، Gergely Gulyás اعلام شده است. خبرگزاری MTI به نقل از او به شرح زیر است:
جهان غرب که از اوکراین حمایت می کند، باید تضمین های امنیتی به روسیه بدهد، اما در هیچ موردی نباید عضویت در ناتو به اوکراینی ها داده شود.
وی همچنین بر نظر دولت مجارستان تاکید کرد که مذاکرات برای حل مناقشه اوکراین تنها در صورتی می تواند موثر باشد که ایالات متحده در کنار روسیه و اوکراین در آنها شرکت کند.
علاوه بر این، MTI گزارش می دهد که Gulyás اشاره می کند که اوکراین “دیگر شانس واقعی برای بازپس گیری سرزمین های واگذار شده به روسیه ندارد.” او اضافه می کند:
همچنین روشن است که روسیه تهدیدی برای اروپای مرکزی نیست، زیرا در طول یک سال و نیم گذشته روسها در اقدامات نظامی خود در اوکراین به نتایج سریع و چشمگیری دست نیافته اند.

گزارش رسانه ها از انفجار قوی در منطقه اودسا

گفته می شود یک انفجار قدرتمند در اودسا رخ داده است. این خبر را روزنامه اوکراینی سرکالو ندلی گزارش کرده است. در این پیام امده است:
طبق اطلاعات اولیه، دفاع هوایی در خدمت است. ما منتظر اطلاعات رسمی هستیم.»
رسانه ها بعدا گزارش دادند که انفجار در منطقه رنی رخ داده است.
بر اساس نقشه آنلاین هشدارهای هوایی وزارت توسعه دیجیتال اوکراین، هشدار هوایی یکشنبه شب در منطقه اودسا صادر شد.


توپخانه روسیه انبارهای مهمات اوکراینی را در نزدیکی اسلاویانسک نابود کرد

توپخانه روسیه انبارهای مهمات ارتش اوکراین را با مهمات سامانه اس-200 در نزدیکی اسلاویانسک منهدم کرد. این را گئورگی مینساشویلی، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه جنوبی نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است. او توضیح می دهد:
توپخانه این گروه پنج انبار را با مهمات دشمن برای پرتابگرهای لشکر اس-200 در نزدیکی اسلاویانسک و یک نقطه موقت یک واحد اوکراینی در نزدیکی کارلووکا هدف قرار داد.
گزارش ها حاکی از آن است که کی یف در حال طراحی مجدد موشک های سامانه ضد هوایی اس-200 است تا بتوانند اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دهند. از جمله اینکه اوکراینی ها سعی کردند پل کریمه را با موشک های اس 200 بزنند.
مینساشویلی گفت که علاوه بر این، توپخانه های روسی چهار اسلحه خودکششی کراب را در مناطق Raiskoye و Dolgaya Balka منهدم کردند.


نیروهای روسی پناهگاه های ارتش اوکراین را در نزدیکی سولدار منهدم کردند

پیشاهنگان ارتش روسیه از آتش خمپاره برای تخریب پناهگاه های نظامیان اوکراینی در نزدیکترین موقعیت های روسیه در نزدیکی سولدار استفاده کردند. این را یک سرباز که تعدادی از وظایف را در منطقه انجام می دهد به خبرگزاری ریانووستی گفته است.
در نتیجه دو فروند توپخانه زرهی اوکراینی توسط توپخانه های روسی در یک روز منهدم شد.

ارتش روسیه حمله توپخانه ای علیه تمرکز نیروهای اوکراینی در نزدیکی کلشچایفکا انجام می دهد

نیروهای روسی با یک سیستم پرتاب موشک چندگانه سنگین از نوع سولنتسپیوک، به تمرکز نیروهای اوکراینی در نزدیکی Kleshcheyevka در منطقه Artyomovsk جمهوری خلق دونتسک حمله کردند. این را گئورگی مینساشویلی، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه جنوبی نیروهای مسلح روسیه گزارش داده است.
علاوه بر این، نیروی هوایی روسیه به پیاده نظام و تجهیزات نظامی ارتش اوکراین در مسیرهای لیسیچانسک، سولدار-آرتیوموفسک، الکساندرو-کالینوفسک، آودیوکا و مارینکا حمله کرد.
در طی دوئل های توپخانه، هویتزرهای یدک کش M119 و Msta-B در شهر بلایا گورا و یک اسلحه D-20 در ایوانو-داریوکا و همچنین سه خمپاره 120 میلی متری منهدم شدند.


حفاظت مدنی: ارتش اوکراین عمدا به آتش نشانان در طول عملیات حمله می کند


الکساندر کورنکوف، رئیس وزارت فوریت های روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا 24 گفت: واحدهای نظامی اوکراین عمدا به آتش نشانان روسی که در منطقه عملیات نظامی در اوکراین مستقر هستند شلیک می کنند. وی از جمله خاطرنشان کرد:
من می خواهم در مورد پستی نیروهای مسلح اوکراین گزارش بدهم. پس از رسیدن ماشین های آتش نشانی ما به همراه اورژانس، آنها دوباره و دوباره شروع به تیراندازی می کنند تا تیم های ما، واحدهای آتش نشانی ما را از بین ببرند.
وزیر آتش نشانی روسی با وجود گلوله باران های مداوم، همچنان “آنگونه که باید” به انجام وظایف خود ادامه می دهند.


افسر ارتش آمریکا: ضد حمله اوکراین تا پایان سپتامبر پایان خواهد یافت

نیروهای اوکراینی به محض رسیدن به روستای رابوتینو در منطقه زاپوروژیه پتانسیل نظامی خود را تا حد زیادی به پایان رسانده اند. بعید به نظر می رسد که کی یف منابع لازم برای پیشروی بیشتر و حفظ جناحین خود در برابر ضد حملات روسیه را داشته باشد. دانیل دیویس، افسر سابق ارتش آمریکا در مقاله ای برای پورتال 19FortyFive این نظر را بیان کرده است. وی تاکید کرد:
«با توجه به تعداد زیاد تلفات و نزدیک شدن به فصل بارانی، حمله اوکراین به احتمال زیاد قبل از پایان سپتامبر تکمیل می شود. نتیجه نهایی حمله اصلی اوکراین حداقل دستاوردها در برخی مناطق است. از نقطه نظر استراتژیک، خط تماس هزار کیلومتری تقریباً مانند ابتدای سال 2023 باقی می ماند. »
دیویس مشکوک است که اوکراین ممکن است در انتهای توان خود باشد. در نتیجه ممکن است به زودی مجبور شود دوباره به حالت تدافعی برود تا قلمروهای خود را حفظ کند.


مجله دیده بان نظامی: سرمات روسیه می تواند منطقه ای بزرگتر از تگزاس را ویران کند


بر اساس گزارش مجله آمریکایی دیده بان نظامی، روسیه به لطف معرفی سامانه موشکی جدید سرمات به طور قابل توجهی از پتانسیل نظامی ایالات متحده پیشی گرفته است. گزارشی درباره سامانه موشکی روسیه تاکید می کند:
فعال‌سازی واحد سرمات شکاف بین روسیه و ایالات متحده را در توانایی‌های موشک‌های راهبردی زمینی آنها بیشتر کرده است، به طوری که زرادخانه ICBM ایالات متحده قدیمی‌ترین و با کمترین رشد و پیشرفت در جهان است. موشک های Minuteman III مربوط به دهه 1970 که به روز رسانی نسبتا کمی در قابلیت های خود دیده اند. فعال‌سازی یگان سرمات در زمانی صورت می‌گیرد که هشدارها در جهان غرب در حال افزایش است مبنی بر اینکه تشدید تنش‌ها بین ناتو و روسیه می‌تواند منجر به درگیری آشکارتر شود زیرا ائتلاف غربی تعهد نظامی خود را افزایش می‌دهد. جنگ روسیه و اوکراین از اعزام واحدهای رزمی فعال به خطوط مقدم تا دسترسی به شبکه گسترده ماهواره‌ای این کشور ادامه یافت. سارمات بردی معادل 18000 کیلومتر دارد و حداکثر 15 خودروی مستقل چندگانه را حمل می کند، در حالی که سیستم Jars تنها چهار تا شش کلاهک حمل می کند و برد بسیار کوتاه تری دارد که مسیرهایی را که می تواند در آن به سرزمین اصلی ایالات متحده نزدیک شود محدود می کند. یک سرمات قادر است منطقه ای به وسعت فرانسه یا تگزاس را نابود کند.”
به گفته مجله دیده بان نظامی، Sarmat سنگین ترین ICBM در جهان با بیش از 208 تن است.


نیروی هوایی حمله پهپاد اوکراینی را در منطقه بلگورود خنثی کرد

سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای روسیه یک پهپاد دیگر اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود سرنگون کردند. امروز گزارش شد که یک پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بلگورود سرنگون شده است. این وزارتخانه در گزارش خود اعلام کرد:

“در 2 سپتامبر حوالی ساعت 3 بعد از ظهر به وقت مسکو، تلاش دیگری از سوی رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی با پهپاد شبیه هواپیما بر فراز خاک فدراسیون روسیه خنثی شد. پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد.”