پاپ فرانسیس در لیست دشمنان اوکراین گنجانده شده است

پاپ فرانسیس در لیست MIROTVÓRETS گنجانده شده است
پاپ فرانسیس توسط پورتال Mirotvórets، یک وب سایت اوکراینی که در آن اطلاعات شخصی کسانی که دشمنان اوکراین محسوب می شوند منتشر می شود، در لیست سیاه قرار گرفته است.

در ۲۵ اوت، پاپ فرانسیس به مناسبت روز جوانان در سن پترزبورگ در مقابل پسران و دختران گفت: هویت خود را فراموش نکنید. شما وارثان روسیه بزرگ، روسیه بزرگ مقدسین، پادشاهان، روسیه بزرگ پیتر کبیر و کاترین دوم هستید.

او افزود: “این امپراتوری بزرگ و با فرهنگ روسیه، این همه فرهنگ، که بسیاری از بشریت از آن استفاده میکند، شما هرگز از این میراث نمی توانید کنار بنهید. شما وارثان مادر بزرگ روسیه هستید، به پیش بروید و از شیوه زندگی خود و روسی بودنتان خوشحال باشید.»

کلماتی که باعث بحث های زیادی شده است و بدیهی است که به گوش دولت اوکراین هم رسیده است که به همین مناسب است که پدر مقدس کاتولیک های جهان را هم در میان دشمنان میهن اوکراین قرار دهد.


Myrotvorets چیست؟

وب سایت اوکراینی Mirotvórets اطلاعات شخصی روزنامه نگاران و چهره های عمومی از کشورهای مختلف را منتشر می کند که به گفته مدیران آن تهدیدی برای امنیت ملی اوکراین هستند. گنجاندن در پایگاه داده ان ممکن است دلیلی برای ممنوعیت ورود به کشور باشد، اگرچه به طور رسمی Mirotvórets یک رجیستری رسمی نیست.

Mirotvórets در سال ۲۰۱۴ توسط پنتون گراشچنکو، مشاور رئیس جمهور اوکراین و معاون وزیر کشور از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ تاسیس شد و به طور گسترده ای برای انتشار اطلاعات شخصی به هزینه قانون اوکراین مورد انتقاد قرار گرفته است. اگرچه بسته شدن آن در ماه مه ۲۰۱۶ اعلام شد، اما این سایت در حال حاضر هنوز فعال است.

در میان شخصیت های شناخته شده ما، در میان دیگران، در لیست خود هنری کیسینجر، این اواخر سیلویو برلوسکونی و در حال حاضر نیز پاپ فرانسیس.

برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه فرمایید.


اندریا پوچیو – http://www.occhisulmondo.info