اخبار جنگ اوکراین اول سپتامبر

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه از دستاوردهای نیروهای مسلح روسیه در درگیری اوکراین طی هفته گذشته گزارش داده است. به گفته سخنگوی این وزارت، سپهبد ایگور کوناشنکوف، نیروهای روسی پنج حمله گروهی در سپتامبر به تأسیسات نظامی اوکراین.
تسلیحات دوربرد هوایی و دریایی با دقت بالا به پست های فرماندهی، مراکز اطلاعات رادیویی، زیرساخت های بندری، انبارها و انبارهای مهمات با تجهیزات غربی و فرودگاه ها ضربه زدند. در نتیجه، عملکرد سیستم های پارازیت رادیویی محدود شد و کارگاه های مونتاژ شناورهای بدون سرنشین، که کی یف برای حملات تروریستی از آنها استفاده می کرد، نابود شد. اوکراین همچنین سیستم های دفاع هوایی ساخت غرب، پرتابگرهای موشکی متعدد، تجهیزات زرهی و سلاح های پرتاب هوایی را از دست داد.

در طول هفته، وضعیت در مسیرهای زاپوروژیه و دونتسک شدیدتر بود. اوکراین در مجموع 44 حمله ناموفق به بخش Zaporozhye در جبهه انجام داد. همه آنها دفع شدند. اوکراین طی هفت روز بیش از 960 سرباز را از دست داد. برای تقویت عملیات پیشروی، یکی از آخرین واحدهای ذخیره استراتژیک یعنی تیپ 71 جنگنده نیروهای مسلح اوکراین در این راستا مستقر می شود.

در بخش جنوبی دونتسک از جبهه، ارتش روسیه نیز تمام نقشه های حمله دشمن را خنثی کرد. مجموع تلفات اوکراین در عرض یک هفته به 1025 سرباز رسید.

در دونتسک، نیروهای کی یف سعی کردند از طریق دفاع روسیه بشکنند. در مجموع 36 حمله با موفقیت دفع شد. دشمن تا 2385 سرباز را از دست داد.

در جهت کوپیانسک، یگان‌های یگان نیروهای غربی پایگاه‌ها و ارتفاعات کلیدی را گرفتند و در نتیجه مواضع خود را بهبود بخشیدند. تلفات اوکراینی به حدود 470 سرباز رسید.

در جبهه کراسنی لیمان، 14 پیشروی در طول هفته دفع شد. تا 540 سرباز اوکراینی کشته شدند.

در جهت خرسون، ارتش روسیه بر روی پرسنل جنگی، عملیات ضد توپخانه، شناسایی و از بین بردن گروه های خرابکار و جلوگیری از فرود در جزیره دنیپر متمرکز شد.

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، روند عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را در هفته گذشته تشریح کرد. به گفته سربازان اسیر اوکراینی از 123در تیپ دفاع سرزمینی، اکثر اعضای نیروهای مسلح اوکراین از ترس مرگ در اثر آتش روسیه از انجام وظایف عبور از دنیپر خودداری می کنند. در این راستا، دشمن در هفته جاری 230 سرباز اوکراینی، 31 خودرو و 19 قبضه توپ صحرایی را از دست داد.

ناوگان دریای سیاه روسیه کنترل دائمی اوضاع را از طریق انواع سیستم شناسایی در دریای سیاه برقرار کرد. در روزهای 29 و 30 اوت، نیروهای هوانوردی دریایی ناوگان دریای سیاه روسیه توانستند تلاش یگان ویژه نیروهای مسلح اوکراین برای فرود در سواحل کریمه برای انجام اقدامات تروریستی را خنثی کنند. هوانوردان نیروی دریایی تا 50 سرباز اوکراینی را کشتند و چهار قایق نظامی را منهدم کردند.

جنگنده‌ها و موشک‌های ضدهوایی روسیه در طول هفته چهار فروند جنگنده نیروی هوایی اوکراین و یک هلیکوپتر اوکراینی را سرنگون کردند. پدافند هوایی و جنگ الکترونیک به معنای رهگیری 35 موشک HIMARS، 6 بمب هدایت شونده JDAM، 5 موشک ضد کشتی HARM ساخت ایالات متحده و همچنین یک موشک ضد کشتی نپتون و یک موشک هدایت شونده زمین به هوا S-200 است که به یک موشک تبدیل شده است. نسخه اعتصابعلاوه بر این، 281 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی از جمله جت Tu-141 Stresh و 29 پهپاد اوکراینی در مناطق غربی فدراسیون روسیه منهدم شدند.

در مجموع، از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، 466 هواپیما، 247 بالگرد، 6293 هواپیمای بدون سرنشین، 434 سامانه موشکی ضدهوایی، 1587 تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، 1147 خودروی جنگی با چندین موشک وجود داشته است. لانچرها، 6162کوناشنکوف گفت که توپخانه صحرایی و توپ های خمپاره ای و همچنین 12602 واحد از خودروهای ویژه نظامی منهدم شدند.رئیس دونتسک: مجارستان علاقه مند به الحاق برخی مناطق اوکراینی است

رئیس موقت جمهوری خلق دونتسک دنیس پوشیلین در مورد تجزیه اوکراین و واگذاری احتمالی بخشی از سرزمینی که هنوز توسط کی یف کنترل می شود به سایر کشورها اظهار نظر کرد. او پیشنهاد می کند که مجارستان می تواند یکی از این کشورها باشد و به نگرش مثبت بوداپست نسبت به روسیه اشاره می کند. پوشیلین در کانال تلگرام خود می نویسد:

در همه اظهارات، می توان بین خطوط، علاقه بوداپست به الحاق برخی مناطق از بقایای «دولت» اوکراین را مشاهده کرد.

سرپرست موقت جمهوری خلق روسیه خاطرنشان می کند که مقامات مجارستانی “یا به زلنسکی در مورد نیاز به گفتگو با روسیه می گویند، یا روی شکست تحریم های ضد روسیه تاکید می کنند، یا حتی اعلام می کنند که شکست روسیه غیرممکن است” . اقدام بوداپست به عنوان “تلاش برای ایجاد تعادل در عرصه بین المللی” قابل درم است.

پوشیلین همچنین پیشنهاد می کند که گزینه تقسیم قلمرو اوکراین می تواند برای برخی کشورها مناسب باشد. سرپرست ریاست جمهوری می افزاید:

پیش از این، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، گفته بود که مشخص نیست اتحادیه اروپا تا چه زمانی می تواند به حمایت مالی از اوکراین ادامه دهد، زیرا هیچ صورتحسابی برای نحوه خرج و هزینه 70 میلیارد یورو از بودجه هفت ساله اتحادیه اروپا وجود ندارد. وزیر امور خارجه مجارستان، پیتر سییارتو، گفت که بوداپست منتظر گزارشی درباره سرنوشت پولها و بودجه ارائه شده توسط اتحادیه اروپا برای حمایت از اوکراین است.

لاوروف: دیدار در جده باید بیهودگی مذاکرات بدون مسکو را نشان دهد


عربستان سعودی به روسیه گفته است که نشست جده درباره اوکراین برای برجسته کردن بیهودگی مذاکرات بدون مشارکت مسکو برنامه ریزی شده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نشستی با دانشجویان و اساتید موسسه دولتی روابط بین الملل مسکو (MGIMO) این را گفت. رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد:

«دوستان سعودی ما بعداً به ما اطلاع دادند که می‌خواهند نشست دیگری در این قالب در جده برگزار کنند. آنها گفتند که این کار صرفاً برای انتقال این ایده به شرکت کنندگان غربی و خود اوکراین انجام شده است که هرگونه گفتگو بدون مشارکت فدراسیون روسیه کاملاً بی معنی است، کاری که آنها در رویداد جده انجام دادند. »

در روزهای ۵ و ۶ آگوست، رایزنی‌ها برای حل و فصل مسالمت‌آمیز درگیری در اوکراین در جده، عربستان سعودی انجام شد. در این مراسم نمایندگان بیش از ۴۰ کشور و سازمان بین المللی از جمله مصر، آرژانتین، برزیل، شیلی، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند، قطر، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، ترکیه، اوکراین نیز حضور داشتند. سازمان ملل

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهار نظر در مورد این دیدار در عربستان سعودی گفت که با ترویج “فرمول” رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی، کی یف و غرب در تلاش هستند ابتکارات دیگر کشورها را کوچک جلوه دهند وحق ترویج آنها، انحصار آنها.

پسکوف: پوتین و اردوغان چهارم سپتامبر در سوچی دیدار خواهند کرد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، تاریخ دیدار ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان را اعلام کرد. به گفته وی، سران دو کشور روز دوشنبه چهارم سپتامبر در سوچی با یکدیگر دیدار خواهند کرد.:
مذاکرات در واقع روز دوشنبه در سوچی بعد از ظهر انجام خواهد شد.

هفته ها است که گمانه زنی ها درباره دیدار پوتین و اردوغان وجود دارد. بر اساس گزارش های متعدد رسانه ها، تمرکز مذاکرات بر روی توافق غلات است. آخرین سفر اردوغان به روسیه در 5 آگوست 2022 انجام شد.


رسانه ها: اسپانیا بیش از 3000 سرباز اوکراینی را آموزش داده است

از 30000 سرباز اوکراینی که تا اکتبر در اتحادیه اروپا آموزش خواهند دید، بیش از 3000 نفر قبلاً در اسپانیا آموزش دیده اند. این را روزنامه پریودیکو که با اوکراینی‌ها در یک پایگاه نظامی در تولدو صحبت می‌کرد، گزارش می‌دهد.
تمرین باید ده ساعت در روز در طول پنج هفته طول بکشد. گاهی اوقات تمرینات شبانه نیز انجام می شود. 71 متخصص اسپانیایی در تولدو کار می کنند که اکثر اوکراینی ها را برای آموزش می پذیرد.


نیروهای هوابرد روسیه حمله را در نزدیکی آرتیوموفسک خنثی کردند

یک واحد از نیروهای هوابرد روسیه نیروهای مهاجم اوکراینی را در شمال آرتیوموفسک درهم شکست.
به گزارش وزارت دفاع خبرگزاری تاس، سربازان روسی وظیفه نابودی دشمن در حال پیشروی را به عهده گرفتند و با خودروهای جنگی زرهی وارد منطقه تعیین شده شدند. در کمترین فاصله از دشمن، از مسلسل های 30 میلی متری آتش گشودند. تلفات قابل توجهی به واحدهای اوکراینی وارد شد. پس از اتمام کار، چتربازان به منطقه ای امن عقب نشینی کردند.


منطقه خرسون: اوکراین سربازان زیادی را در رابوتینو از دست داد

نیروهای اوکراینی صبح روز جمعه 156 سرباز را در نزدیکی شهرک رابوتینو در منطقه زاپوروژیه از دست دادند. به گفته فرماندار یوگنی بالتسکی، دشمن سعی کرد از شمال به سمت رابوتینو پیشروی کند. قدرت یگان های مهاجم تا 200 سرباز بود. نیروهای روسی با رگبار مهاجمان را پوشاندند. در نتیجه نیروها با تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

لاوروف: ظهور نظم جهانی چندقطبی را نمی توان متوقف کرد

ظهور نظم جهانی چندقطبی زمان زیادی طول خواهد کشید. این دیدگاه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه است. وزیر امور خارجه در سخنرانی روز جمعه در جمع دانشجویان و اساتید مؤسسه دولتی روابط بین‌الملل مسکو تاکید کرد که این می‌تواند یک دوره طولانی از تاریخ باشد. با این حال، این روند عینی است و نمی توان آن را متوقف کرد.
تلاش غرب برای کند کردن روند تاریخ، رویارویی های بیشتری را برای جامعه بین المللی به همراه خواهد داشت.


ارتش روسیه قایق را غرق و خمپاره را در منطقه خرسون منهدم کرد

واحدهای واحد Dnieper یک قایق اوکراینی را در منطقه Kherson غرق کردند. همانطور که مقامات منطقه به خبرنگاران گفتند، 6 سرباز اوکراینی سوار بر کشتی بودند.
علاوه بر این، ارتش روسیه یک خمپاره 120 میلی متری را با سرویس و مهمات کامل اصابت کرد. سه سرباز اوکراینی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.
دو موقعیت اوکراینی در جزایر رودخانه دنیپر تخریب شد. در جهت کاخوفکا، نیروهای روسی یک ایستگاه دشمن را منهدم کردند.


مقام اوکراینی اعتراف کرد: کی یف سالها در حال توسعه سلاح های دوربرد بوده است

در مارس 2020، اوکراین شروع به توسعه تسلیحات دوربرد کرد. این را الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین در کانال تلویزیونی رادا گزارش کرده است.
به گفته دانیلوف، این کار به عنوان بخشی از آماده سازی برای درگیری با روسیه، بر اساس دستور ولادیمیر سکنسکی، رئیس جمهور اوکراین آغاز شد. وی تأیید می کند که این سلاح ها می توانند اهدافی را در فاصله بیش از 700 کیلومتر هدف قرار دهند. تولید ادامه خواهد داشت.
می توانم بگویم که تولید در حال انجام است، یک گروه قدرتمند درگیر است، تولیدات قدرتمندی درگیر هستند، یک مقدار همکاری وجود دارد.
در 31 اوت، زلنسکی گفت که اوکراین یک سلاح دوربرد ساخت خود را آزمایش کرده و هدفی را در فاصله 700 کیلومتری مورد اصابت قرار داده است. وی مشخص نکرد که چه نوع سلاحی بوده و چه هدفی مورد اصابت قرار گرفته است.


اوکراین در کوپیانسک متحمل خسارات بزرگی شد


آندری ماروچکو، کارشناس نظامی و سرهنگ بازنشسته شبه نظامیان خلق لوگانسک، به خبرگزاری ریانووستی درباره تلفات ارتش اوکراین در نزدیکی کوپیانسک گزارش می دهد. تنها در سه روز، تیپ های اوکراینی در برخی از بخش های جبهه نزدیک شهر تا 60 درصد از سربازان خود را از دست دادند. از این تعداد 40 درصد فوتی است. به همین دلیل است که فرماندهی اوکراین مجبور است برای حفظ توانایی رزمی واحدها دائماً به جایگزینی نیروها متوسل شود.


هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز مناطق کورسک و بلگورود

صبح روز جمعه ارتش اوکراین به شهر کورچاتوف در منطقه کورسک حمله کرد. به گفته فرماندار رومن استاروویت، یک پهپاد به یک ساختمان خالی از سکنه برخورد کرد که باعث آسیب جزئی به نما شد. در ابتدا دو پهپاد گزارش شد. Starovoit سقوط دومین شی پرنده را تایید نمی کند. پرواز بر فراز اولین پهپاد به اشتباه دوبار شمارش شد.
نیروگاه هسته ای کورسک در شهر کورچاتوف در حدود 70 کیلومتری مرز با اوکراین واقع شده است.
یک پهپاد دیگر بر فراز منطقه بلگورود سرنگون شد. به گفته فرماندار ویاچسلاو گلادکوف، تلفات جانی یا خسارتی در پی نداشته است. خدمات اضطراری در محل است.


کیف انتظار دارد اولین تحویل تانک های آبرامز را در اواسط سپتامبر تحویل دهد

طبق گزارشی در روزنامه پولیتیکو، ده تانک اول آبرامز می تواند در اواسط سپتامبر به اوکراین تحویل داده شود. گفته می شود خودروهای آمریکا قبلا به آلمان تحویل داده شده و پس از تعمیر و نگهداری در اختیار نیروهای مسلح اوکراین قرار خواهد گرفت.
این روزنامه به نقل از سرهنگ مارتین اودانل، سخنگوی ارتش آمریکا در اروپا و آفریقا، در مجموع 31 تانک M1 آبرامز به کیف وعده داده شده است.
ایالات متحده مصمم است تا تحویل 31 تانک به اوکراین را تا پاییز تسریع بخشد.
به گفته اودانل، 200 سرباز اوکراینی آموزش های خود را در زمینه استفاده از تانک های M1 Abrams در پایگاه های آموزشی آمریکا در آلمان به پایان رسانده اند. در پایگاه ارتش Grafenwöhr، اطمینان حاصل می شود که خدمه تانک دانش خود را “تا زمانی که تانک ها برای میدان جنگ آماده شوند” عمیق می کنند.


پهپاد اوکراینی در نزدیکی مسکو منهدم شد

جمعه شب نیروهای اوکراینی بار دیگر به اهدافی در روسیه حمله کردند. به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی یک پهپاد را بر فراز شهر لیوبرتسی در جنوب شرق مسکو پایتخت این کشور منهدم کرد.
سرگئی سوبیانین شهردار مسکو نیز این اطلاعات را تایید کرد. به گفته وی، بر اساس اطلاعات اولیه تلفات یا خسارات جانی و مالی ثبت نشده است.
در همین حال، دو فرودگاه پایتخت، تردد هوایی را متوقف کردند. اوایل صبح امروز، ده‌ها پرواز در ونونکوو و دوموددوو با تأخیر یا لغو شدند.

ارتش روسیه حملات بیشتر در نزدیکی کراسنی لیمان را خنثی کرد


یگان‌های یگان نیروهای مرکزی چهار حمله توسط نیروهای اوکراینی به بخش کراسنی لیمان در جبهه را دفع کردند. این توسط سخنگوی مطبوعاتی واحد نظامی، الکساندر ساوچوک گزارش شده است. به گفته وی، تلفات دشمن به بیش از 40 سرباز می رسد.

ساوتچوک ادامه داد: پدافند هوایی روسیه همچنین سه پهپاد و یک موشک HIMARS را سرنگون کرد. بیش از 20 موقعیت توپخانه نیروهای اوکراینی در معرض دید قرار گرفت و منهدم شد. یک اسلحه خودکششی از نوع گووزدیکا منهدم شد.


وزارت دفاع روسیه: حمله پهپاد اوکراینی خنثی شد

حدود ساعت 20:00 به وقت مسکو، اوکراین تلاش دیگری برای حمله به اهدافی در خاک روسیه با پهپاد انجام داد. وزارت دفاع روسیه عصر پنجشنبه اعلام کرد که پدافند ضد هوایی این سلاح را بر فراز منطقه بریانسک منهدم کرده است.


دبیرکل سازمان ملل: پایانی برای درگیری اوکراین دیده نمی شود


آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که پایان درگیری در اوکراین حتی در چشم نیست. در پاسخ به سؤال خبرنگاران که آیا از مجمع عمومی سازمان جهانی که در روزهای 19 و 25 برگزار می شود، چیزی وجود خواهد داشت؟دبیرکل پاسخ داد: از آنجایی که چندین سران کشورها و دولت ها در 1 سپتامبر شرکت خواهند کرد، می توان انتظار موفقیت داشت:
“امید نباید از دست داد. اما مطمئناً دروغ می گویم اگر بگویم در آینده قابل پیش بینی امکان صلح در اوکراین را می بینیم.”
گوترش افزود: به همین دلیل است که اتخاذ تدابیری برای کاهش تأثیر منفی این درگیری بر جهان بسیار مهم است.گلوله باران اوکراین با مهمات آتش زا و خوشه ای به DPR – 10 زخمی

امروز در پی گلوله باران شهر دونتسک و منطقه وولنوواخا در جمهوری خلق دونتسک (DPR) توسط نیروهای اوکراینی، ده نفر زخمی شدند. دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه این خبر را اعلام کرد.
این شهرها توسط نیروهای اوکراینی با لوله های کالیبر بزرگ و توپخانه موشکی گلوله باران شدند. نیروهای کی یف از مهمات آتش زا و خوشه ای استفاده کردند.تاکر کارلسون: جو بایدن برای حفظ قدرت به جنگ علیه روسیه نیاز دارد

تاکر کارلسون، مجری سابق فاکس نیوز، در مصاحبه ای با پادکست، آدام کارولا، در روز چهارشنبه در مورد تمایل ایالات متحده برای جنگ با روسیه به عنوان آخرین راه حل برای تضمین ریاست جمهوری جو بایدن صحبت کرد.
آنها برای پیروزی دست به هر کاری می زنند. آنها به اعلان جنگ برای تصرف قدرت های جنگی نیاز دارند تا بتوانند پیروز شوند.”
کارلسون همچنین گفت که بسیاری از جمهوری خواهان مایلند دموکرات ها را در این مسیر دنبال کنند.سربازان روسی در جریان چرخش ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نیروگاه اتمی زاپروژیه از تحریک کیف جلوگیری کردند.

نیروهای کی یف در جریان چرخش ناظران آژانس بین المللی انرژی اتمی در نیروگاه اتمی زاپروژیه تلاش کردند تا نیروهای روسیه را بدنام کنند. در مسیر بازرسان، نیروهای اوکراینی از وسایلی استفاده کردند که انفجار مهمات را شبیه سازی می کردند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، علیرغم تحریک نیروهای اوکراینی، سربازان روسی امنیت ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تضمین کردند و چرخش به خوبی انجام شد. این مقام همچنین ویدیوی مربوطه را منتشر کرد.


سربازان اوکراینی بار دیگر دونتسک را گلوله باران کردند: چندین تلفات گزارش شده است

الکسی کولمسین، شهردار دونتسک در کانال تلگرامی خود گفت که در نتیجه گلوله باران منطقه کیروفسکی توسط واحدهای اوکراینی تلفاتی وارد شده است. کولمسین نوشت که پنج نفر زخمی شدند.
شهردار دونتسک همچنین فیلم و عکس هایی را منتشر کرد که عواقب گلوله باران توسط نیروهای اوکراینی را نشان می دهد.
پیش از این، ماموریت DPR در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش داده بود که نیروهای اوکراینی شهر دونتسک را با مهمات خوشه‌ای بمباران کرده‌اند.کمپین یادبود کودکان کشته شده در دونباس

در آستانه روز سنتی دانش، که آغاز سال تحصیلی در سراسر روسیه در اول سپتامبر است، مراسم یادبودی در دونتسک به افتخار کودکانی که در درگیری جان باختند برگزار شد. در همین رابطه، یلنا فسنکو، نماینده شاخه منطقه ای حزب روسیه متحد به خبرگزاری دونتسک (DAN) گفت:
اقدام “زنگ مدرسه را نخواهی شنید” برای اولین بار به ابتکار جنبش اجتماعی “جمهوری دونتسک” برگزار نمی شود.
به عنوان بخشی از این اقدام، فعالان محلی، نمایندگان حزب روسیه متحد، پارلمان جوانان جمهوری خلق چین و دانش آموزان مدرسه دونتسک در یادبود کوچه فرشتگان گل گذاشتند. فسنکو توضیح داد که زنگ مدرسه برای 228 کودکی که از آغاز تجاوز اوکراین به دونباس جان خود را از دست داده اند به صدا درآمد.


وزیر امور خارجه روسیه با همتای ترک خود درباره وضعیت اوکراین گفتگو کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که با هاکان فیدان، همتای ترکیه‌ای خود درباره وضعیت اوکراین و فرمول صلح ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مفصل صحبت کرده است. خبرگزاری تاس به نقل از او گفت:

«ما در مورد وضعیت در اوکراین و اطراف آن، از جمله ابتکاراتی با هدف ترویج فرمول غیرقابل قبول، نهایی و آشکارا شکست خورده زلنسکی به اصطلاح صلح صحبت کرده ایم.»
دیپلمات ارشد روسی گفت: روسیه نمی تواند به این ابتکارات تکیه کند، زیرا قرار است آنها جایگزین هر بحث جدی در مورد تضمین امنیت برابر و غیرقابل تقسیم برای جلوگیری از درگیری در خاک اروپا شوند.