اپراتور تلفن همراه لو داد: “۴۰۰ هزار کشته”!“۴۰۰ هزار کشته” – ارائه دهنده سرویس تلفن همراه اوکراین تعداد سربازان کشته شده را فاش کرد.


محبوب ترین اپراتور تلفن همراه اوکراین تعداد سربازان کشته شده در جنگ را گزارش کرد. این عدد از بالاترین تخمین‌هایی که قبلاً پذیرفته شده بود بیشتر است. اگر ارائه دهنده فقط مشتریان از دست رفته خود را شمارش کند، این تعداد می تواند بسیار بیشتر باشد.

در یک ویدیوی تبلیغاتی که این هفته در TikTok منتشر شد، اپراتور تلفن همراه اوکراینی Kyivstar از مشترکین خود می‌خواهد تا از جنگجویان کشته شده در جنگ علیه روسیه تشکر کنند. شما فقط باید کلمه “متشکرم” را به شماره سربازان اوکراینی که اکنون درگذشته اند ارسال کنید. متن تبلیغات نشان می دهد که تعداد آنها چقدر است:
« ۴۰۰ هزار قهرمان هرگز نمی توانند به تماس و پیام پاسخ دهند.»
(اینها فقط سربازانی بودند که با این شرکت قرارداد داشته اند!)
پس از اینکه این پیام توجه آنلاین را به خود جلب کرد، Kyivstar ویدیو را حذف کرد. مفسران روسی به ویژه این را نشانه ای از خسارات واقعا جبران ناپذیری می دانستند که ارتش اوکراین از زمان شروع عملیات ویژه روسیه متحمل شده است. از آنجایی که تلفات واقعی ارتش اوکراین بشدت محرمانه است، “لغزش زبانی” تصادفی اپراتور تلفن همراه می تواند این موضوع را روشن کند.

شرکت‌های ارائه‌دهنده تلفن همراه، در بین همه مردم، با تعداد سیم‌کارت‌های از کار افتاده، بیشترین آمار را در خصوص ضرر احتمالی مشترکان خود دارند. اگر Kyivstar، با ۴۳ درصد از سهم بازار اوکراین، فقط به شمارش مشترکین خود می پرداخت، آنگاه تعداد سربازانی که مظنون به مرگ هستند می توانست حتی بیشتر هم شود. یک اشاره از یک متخصص این حرفه این محاسبه را قابل قبول تر می کند:

“در ابتدای تابستان، اپراتورهای اوکراینی “تلفات جبران ناپذیر” خود را ۱.۱ میلیون سیم کارت تخمین زدند. تا مارس 2022، ۱.۲ سیم کارت برای هر نفر در اوکراین وجود داشت و شما می توانید بقیه را خودتان بشمارید.”

الدار مورتاسین، کارشناس فن‌آوری تلفن همراه روسی، این را در وبلاگ mobile-review.com در ۲۴ ژوئیه نوشت. او اعداد را از همکاران اوکراینی خود دریافت کرد. او در مقالات خود مرتباً به گفتگوهای محرمانه با شرکای سابق صنعت اوکراین خود اشاره می کند. او تأکید می کند که سیم کارت ها در رومینگ نیستند، بلکه تلفن ها هستند که برای همیشه خاموش می شوند. افرادی که اکنون در روسیه زندگی می کنند و خدمات اپراتورهای اوکراینی را رد می کنند نیز در نظر گرفته نمی شوند. در نهایت، او به نقل از نماینده یک ارائه دهنده اوکراینی می گوید:

«از ابتدای ماه جولای، هفته‌ای ۵۵۰۰ سیم کارت در شرق کشور از دست داده‌ایم، اپراتورهای دیگر نیز همین شماره‌ها را دارند. اوکراین به طور عینی خود را از آینده خود محروم کرده است.»

این اعداد را نمی توان تأیید کرد، اما سرنخ هایی را ارائه می دهند که دیگر نمی توان آنها را نادیده گرفت. همراه با سرنخ های دیگر، یک تصویر وحشتناک ظاهر می شود. شواهد دیگر شامل برآوردهای اطلاعاتی ایالات متحده نیست که بارها در روزنامه های ایالات متحده منتشر می شود و به نفع اوکراین است، بلکه گزارش هایی از همان رسانه ها در مورد گورستان ها و بیمارستان های نظامی بیش از حد در سراسر کشور است.

تصمیم دولت برای تسریع در ساخت بزرگترین قبرستان نظامی اروپا در نزدیکی کیف نیز چنین نشانه ای است. با ۲۶۶ هکتار وسعت، می تواند چندین صد هزار قبر نظامی را در خود جای دهد و در نتیجه از اندازه گورستان نظامی معروف ایالات متحده آرلینگتون فراتر رود.