اخبار جنگ اوکراین ۳۱ اوت

زاخارووا: حملات هواپیماهای بدون سرنشین اوکراین بدون دخالت غرب امکان پذیر نیست

ماریا زاخارووا، دبیر مطبوعاتی وزارت امور خارجه روسیه، در جریان جلسه روز دوشنبه خود در مورد حملات هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی در چندین منطقه فدراسیون روسیه اظهار نظر کرد. او بار دیگر بر دخالت مستقیم غرب در چنین حملاتی تاکید کرد، زیرا چنین اقداماتی بدون استفاده از داده های ماهواره ای غیرممکن است. زاخارووا همچنین به تحویل از سوئد اشاره کرد: برنامه این است که سیستم های اینترنت ماهواره ای را تحویل دهد، که بدیهی است به عنوان جایگزینی برای Starlink عمل می کند و می تواند در خط مقدم بدون محدودیت استفاده شود.


نیروهای روسیه مجتمع موشکی ضد هوایی اس-200 اوکراین را منهدم کردند

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه از حملات موفقیت آمیز به 128 مکان با استفاده از فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین خبر داد. ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی آژانس گفت: یک مجتمع موشکی ضد هوایی اس-200 در نزدیکی شهر اسلاویانسک در جمهوری خلق دونتسک منهدم شد. پایگاه فرماندهی یک تیپ مکانیزه اوکراینی و یک اردوگاه آموزشی برای پرسنل ارتش اوکراین نیز در نزدیکی شهر اوگلدار و شهرک سلیدوو در جمهوری خلق دونتسک هدف قرار گرفتند.
کوناشنکوف همچنین گفت: پدافند هوایی روسیه در 24 ساعت گذشته دو موشک HIMARS، دو بمب مجهز به JDAM و دو موشک ضد رادار HARM را رهگیری کرده است. در مجموع 32 هواپیمای بدون سرنشین در آسمان جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک و بر فراز مناطق خرسون و زاپوروژیه رهگیری شدند.
به گفته وزارت دفاع در مسکو، اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارسدر فوریه 2022، در مجموع 466 هواپیما، 247 هلیکوپتر، 6266 هواپیمای بدون سرنشین، 434 مجتمع موشکی ضد هوایی، 11578 تانک جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1147 موشک انداز چندگانه و 6145 تفنگ و خمپاره از دست رفت.


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه


ژنرال سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود از تحولات خط تماس طی 24 ساعت گذشته گزارش داد.

بر این اساس، یگان نیروهای غرب در بخش کوپیانسک جبهه، مواضع خود را در خط مقدم بهبود بخشید. ارتش روسیه پنج حمله اوکراین را دفع کرد. کوناشنکوف تلفات دشمن را تا 50 سرباز تخمین زده است. دو خودرو، یک هویتزر خودکششی کراب و دو قبضه اسلحه D-20 از مدار خارج شدند. علاوه بر این، یک انبار مهمات دشمن در نزدیکی شهرک پتروسکویه در جمهوری خلق لوهانسک منهدم شد.

در بخش جبهه دونتسک، یگان نیروهای جنوبی شش حمله تهاجمی را در 24 ساعت گذشته دفع کرده است. به گفته سخنگوی ارتش روسیه، دشمن تا 365 پرسنل ارتش را از دست داد. سه خودروی رزمی پیاده نظام بردلی، دو نفربر زرهی، 32 دستگاه خودرو، هویتزر خودکششی کراب، هویتزر D-30 و یک اسلحه D-20 منهدم شد. یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی شهر Vesjoloje هدف قرار گرفت.

ارتش روسیه پنج حمله دشمن را در نزدیکی شهر Verbovoye در خط تماس در منطقه Zaporozhye دفع کرد. تا 85 سرباز اوکراینی کشته شدند. دشمن همچنین دو خودرو، یک اسلحه M777، یک موشک انداز چندگانه خون آشام و سه هویتزر D-30 را از دست داد. یک انبار مهمات نیز در نزدیکی شهر اورخوف منهدم شد.

به گفته سخنگوی ارتش روسیه، واحد نظامی در وسط دو تلاش تهاجمی اوکراین را دفع کرد. در این درگیری 55 جنگجوی اوکراینی کشته شدند. سه خودروی زرهی، یک هویتزر Msta-B و یک اسلحه D-30 منهدم شد.
در بخش جبهه جنوب دونتسک، یگان نیروهای شرق چندین گروه از فناوری و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین را مورد هدف قرار داد. کوناشنکوف تلفات پرسنل دشمن را تا 100 سرباز تخمین زده است. علاوه بر این، چهار خودرو، دو دستگاه هویتزر Msta-B و یک اسلحه М119 از مدار خارج شدند. دو انبار مهمات دشمن در نزدیکی شهر اوگلدار منهدم شد.
به گفته سخنگوی ارتش روسیه، بیش از 20 پرسنل ارتش اوکراین در بخش خرسون جبهه کشته شدند. دشمن دو خودرو و دو دستگاه هویتزر D-30 را از دست داد. یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی شهر میخائیلوفکا منهدم شد.


مجارستان از اتحادیه اروپا می خواهد که در مورد منابع مالی کیف حساب پس بدهد

وزیر امور خارجه مجارستان، پیتر سیجارتو، از رهبری اتحادیه اروپا و دولت اوکراین خواسته است که در مورد نحوه استفاده کی‌یف از 50 تا 70 میلیارد یوروی ارائه شده توسط اتحادیه اروپا توضیح دهند.
سیجارتو پیش از دیدار با همتایان اروپایی خود در تولدو اظهار داشت که تا زمانی که اطلاعات درخواستی ارائه نشود و بانک OTP مجارستانی از فهرست اوکراین حذف نشود، بوداپست درباره کمک مالی بیشتر به اوکراین با اتحادیه اروپا صحبت نخواهد کرد.
سیجارتو مشکوک است که در نشست آتی، جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا و دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، می توانند تلاش کنند تا او را متقاعد کنند که به اوکراین کمک مالی کند. این سیاستمدار گفت اما او موضع خود را تغییر نخواهد داد.
“من تسلیم فشار نمی شوم.”
او همچنین ابراز تأسف کرد که این نشست احتمالاً فقط به تحویل تسلیحات بیشتر به کیف خواهد پرداخت و نه با مذاکره.
صدای صلح باید تقویت شود زیرا واضح است که با هر روز و هر محموله تسلیحاتی خطر تشدید تنش بیشتر و جدی تر می شود.

اوکراین سقوط مرگبار دو بالگرد نظامی اوکراینی را تایید کرد

نیروهای مسلح کیف سقوط بالگرد در بخش تحت کنترل اوکراین در دونباس را تایید کردند.

همانطور که ایلیا یولاش، سخنگوی نیروهای شرقی به خبرگزاری RBK-Ukraina توضیح داد، دو هلیکوپتر Mi-8 در نزدیکی شهر کراماتورسک دچار سانحه شدند. علت سقوط هنوز مشخص نیست. هلیکوپترها در حال انجام وظیفه بودند. در این فاجعه شش نفر کشته شدند. اجساد در لاشه هلی‌کوپتر ها کاملاً تخریب شده پیدا شد. علت سقوط هواپیما در حال مشخص شدن است. هیچ اشاره ای به تیراندازی نشد.
این بالگردها روز سه شنبه نهم مرداد ماه سقوط کردند. یوگنی راکیتا، سخنگوی تیپ 18 هوانوردی ارتش اوکراین، تنها از کشته شدن 6 خلبان خبر داد، اما از سقوط هلیکوپترها خبر نداد.کرچمر نخست وزیر زاکسن خواستار ابتکارات دیپلماتیک برای آتش بس در جنگ اوکراین شد.

مایکل کرچمر، نخست وزیر ساکسون (زاکسن)، در مصاحبه ای با روزنامه آگسبورگر آلگماینه بار دیگر خواستار افزایش تلاش های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ در اوکراین شد. از جمله، سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی آلمان به شدت از استفاده از مهمات خوشه ای انتقاد می کند:

“آلمان برای ممنوعیت استفاده از مهمات خوشه ای به دلایل موجه مبارزه کرد. اکنون جنگی وجود دارد، برخی از کشورها این مهمات را تحویل می دهند – و آلمان سکوت کرده است. این غیرممکن است.”

کرچمر قاطعانه متقاعد شده است که ابتکارات دیپلماتیک باید بسیار بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. کاملاً واضح است که روسیه نباید در این جنگ پیروز شود و اوکراین نباید در این جنگ ببازد.

«هر روزی که صدای غرش سلاح‌ها بلند نمی‌شود و دیپلماسی و دیپلماسی جای آن را می‌گیرد، روز خوبی است، زیرا هیچ‌کس نمی‌میرد.»

نیروهای اوکراینی بیش از 100 گلوله به سمت شهرک‌های منطقه خرسون شلیک کردند


مقامات در منطقه خرسون تحت کنترل روسیه از حملات مداوم واحدهای اوکراینی به شهرک‌ها در ساحل چپ دنیپر خبر می‌دهند. بر این اساس ارتش اوکراین روز چهارشنبه به سمت آلیوشکی، گولایا پرستان، کازاچی لاگریا، کورسونکا و پسچانوفکا شلیک کرد. 70 گلوله شلیک شد. در شب پنجشنبه، دشمن به نوایا کاخوفکا، کاخوفکا، واسیلیوکا و گورنوستاجوکا تیراندازی کرد. در مجموع 34 گلوله به سمت این شهرک ها شلیک شد. تاکنون گزارشی از تلفات یا تلفات جانی گزارش نشده است.

گروشکو معاون وزیر امور خارجه روسیه: مجارستان با هوشیاری وضعیت پیرامون بحران اوکراین را ارزیابی می کند

وزارت خارجه روسیه اکنون به بحث در مورد مصاحبه ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با تاکر کارلسون، روزنامه نگار آمریکایی پیوسته است. الکساندر گروشکو معاون وزیر امور خارجه در شبکه تلویزیونی روسی پروی کانال گفت که دولت بوداپست ظاهرا از دفاع از منافع مجارستان نمی ترسد. دیپلمات روسی در رابطه با موضع اوربان در قبال درگیری اوکراین به معنای واقعی کلمه گفت:

“این در واقع یک تحلیل بسیار هوشیارانه از وضعیت است. من می گویم که یک جراحی است.”

رئیس دولت مجارستان از جمله اعلام کرد که غرب باید از حمایت نظامی خود از دولت در کی یف دست بردارد و با روسیه توافق نامه ای در مورد امنیت اوکراین منعقد کند که شامل بازگرداندن شبه جزیره کریمه و پیوستن اوکراین به ناتو نشود.
گروشکو همچنین گفت که غرب در تلاش است تا واقع بینی مجارستان را به طرفداری از روسیه نسبت دهد. در واقع، مجارستان فقط به دنبال منافع خود است، زیرا رونق این کشور به روابط عادی با روسیه نیز بستگی دارد.سرویس مخفی داخلی روسیه گروه تروریستی اوکراینی را در منطقه بریانسک متلاشی کرد


نیروهای امنیتی یک گروه خرابکار را از اوکراین در منطقه مرزی بریانسک روسیه منهدم کردند. این را سرویس مطبوعاتی سرویس مخفی داخلی روسیه FSB گزارش داده است.

این گروه متشکل از کارکنان سرویس‌های مخفی اوکراین و نیروهای ویژه بود و هدف آن انجام حملات تروریستی به زیرساخت‌های نظامی و انرژی روسیه بود. گفته می شود که خرابکاران به تفنگ های تهاجمی خاموش، وسایل انفجاری، نارنجک های متعدد، مهمات ناتو و عینک دید در شب مجهز بودند. FSB در ادامه گزارش می دهد:

“در بخشی از یک عملیات جنگی در منطقه ناولیا در منطقه بریانسک، دو ستیزه جو نابود شدند، پنج نفر دستگیر شدند که سه نفر از آنها زخمی شدند.”

آلمان ده تانک لئوپارد دیگر به اوکراین می فرستد

همانطور که از فهرست کمک های نظامی دولت فدرال به اوکراین که روز چهارشنبه به روز شد، مشهود است، آلمان ده تانک جنگی اصلی لئوپارد 1 A5 را به اوکراین ارائه کرده است. 13.1 میلیون گلوله اضافی برای سلاح های سبک نیز تحویل داده شد. تحویل فعلی همچنین شامل یک رادار نظارت هوایی TRML-4D است که با سیستم دفاع هوایی Iris-T استفاده می شود. علاوه بر این، یک بیمارستان صحرایی، چهار نیمه تریلر سنگین و 16 پهپاد شناسایی Vector به اوکراین تحویل داده شد.
جمهوری فدرال آلمان اکنون یکی از بزرگترین حامیان نظامی اوکراین است. دولت فدرال هنوز در مورد درخواست فوری کی یف برای تحویل موشک های کروز تاروس تصمیم نگرفته است.دونتسک: یک کشته و 15 زخمی در پی حملات توپخانه اوکراین

دیروز در بمباران شهرهای اوکراین در جمهوری خلق دونتسک یک نفر کشته و 15 نفر مجروح شدند.
همانطور که ستاد دفاع سرزمینی DPR در گزارش وضعیت روزانه خود گزارش می دهد، ارتش اوکراین در 30 اوت در مجموع 78 بار خاک جمهوری را گلوله باران کرد و 247 پرتابه شلیک کرد. به گفته مقامات، در مجموع یازده نفر در دونتسک زخمی شدند – از جمله یک دختر دوازده ساله. علاوه بر این، یک مرد در Gorlovka و سه زن در Svetlodarsk زخمی شدند. یک مرد در گلوله باران در Makeyevka کشته شد. تعداد زیادی ساختمان مسکونی و املاک زیربنایی در شهرهای آسیب دیده در اثر گلوله باران آسیب دیدند.کوپیانسک: ارتش اوکراین به دلیل تلفات زیاد، یگان‌های عقب را به جبهه نزدیک‌تر می‌کند

کارشناس نظامی LPR و سرهنگ بازنشسته گزارش می دهد که واحدهای عقب اوکراین در بخش کوپیانسک به خط مقدم نزدیک تر خواهند شد. D. آندری Marochko. وی در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی با اشاره به منابع خود گفت:
“یگان های مسلح اوکراین هر روز پرسنل و فناوری خود را در جریان عملیات رزمی فعال از دست می دهند. به منظور تسریع روند بهبودی، کارگاه های تعمیر سیار به خط مقدم اعزام شدند. علاوه بر این، بیمارستان های سیار کوچک در مکان های نزدیک به جبهه راه اندازی شد.” “
ماروچکو اضافه کرد که انجمن های تامین نیز به طور فزاینده ای به “منطقه قرمز” منتقل می شوند تا زمان حمل و نقل را کوتاه کنند.

پهپاد اوکراینی در منطقه مسکو سرنگون شد

یک پهپاد اوکراینی در منطقه ووسکرسنسک در منطقه مسکو سرنگون شد. وزارت دفاع روسیه گزارش داد:

«در صبح روز 31 اوت، یک حمله تروریستی دیگر توسط رژیم کیف علیه اشیاء در خاک فدراسیون روسیه توسط یک هواپیمای بدون سرنشین خنثی شد.»

نیروهای پدافند هوایی در حال انجام این پهپاد را بر فراز قلمرو منطقه ووسکرسنسک در منطقه مسکو منهدم کردند.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو اعلام کرد که بر اساس اطلاعات اولیه، در این حمله به کسی آسیبی نرسیده و خسارتی به مالی وارد نشده است. خدمات اضطراری در محل است.


وزارت دفاع روسیه گزارش داد: دو پهپاد اوکراینی و یک موشک رهگیری شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در شامگاه 30 اوت، تلاش ارتش اوکراین برای انجام حملات تروریستی به تأسیسات در فدراسیون روسیه خنثی شد.
دو هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی توسط سامانه های پدافند هوایی بر فراز منطقه بریانسک منهدم شدند. همچنین گفته شد که نیروهای پدافند هوایی یک موشک اوکراینی را بر فراز خاک جمهوری کریمه منهدم کردند.


دادستان کل اوکراین: گروه های جنایتکار مواد مخدر را برای ارتش خط مقدم تامین می کنند

به گفته دادستان کل اوکراین، آندری کوستین، گروه های جنایتکار سازمان یافته با ارتباطات بین المللی در امتداد خط تماس برای ارتش اوکراین مواد مخدر تهیه می کردند. این مقام مسئول در نشست هماهنگی با روسای سازمان های انتظامی این موضوع را بیان کرد.
دادستان کل اذعان کرد که جنایات سازمان یافته در اوکراین پس از شروع خصومت ها فعال تر شد:
فعال شدن جنایات سازمان یافته نه تنها تجربه اوکراین، بلکه تجربه همه کشورهایی است که جنگ یا درگیری مسلحانه را تجربه کرده اند.نیروی هوایی اوکراین در 29 اوت مرگ 6 خلبان را تایید کرد

نیروی هوایی اوکراین در 29 اوت 6 خلبان را در بخش آرتیوموفسک (باخموت اوکراینی) از دست داد. اکنون طرف اوکراینی این موضوع را تایید کرده است. این را وب سایت کلیمنکو تایم به نقل از یوگنی راکیتا، سخنگوی تیپ هوانوردی 18 ارتش گزارش داد:
“در 29 اوت، شش خلبان تیپ هوانوردی 18 ارتش جداگانه به نام ایگور سیکورسکی در جهت باخموت سقوط کردند. این در حین انجام یک وظیفه رزمی اتفاق افتاد.”
خاطرنشان می شود که همه فوت شدگان دارای درجه افسری بودند.ارتش اوکراین فاقد دفترچه راهنمای تعمیر تجهیزات عرضه شده است

نیروهای مسلح اوکراین با دستورالعمل های تعمیر تجهیزات ساخت آلمان ارائه شده مشکل دارند زیرا آنها به انگلیسی یا اوکراینی ترجمه نشده اند. این مطلب توسط اشپیگل گزارش شده است.

آندریاس شوارتز و سباستین شافر، سیاستمداران بودجه چراغ راهنمایی، در نامه ای به آرمین پاپرگر، رئیس شرکت اسلحه سازی راین متال، به مشکلات نیروهای مسلح اوکراین اشاره کردند. فقدان دفترچه راهنما و دستورالعمل های خدمات به زبان اوکراینی یا انگلیسی به این معنی است که ارتش اوکراین “بر اساس احساس روده” مشکلات را برطرف کرده و قطعات یدکی تجهیزات آلمانی را جایگزین می کند. گفته شد که قطعات یدکی به ویژه مورد نیاز بود.

نمایندگان مجلس قبلا نامه های مشابهی را به سازنده تانک Krauss-Maffei Wegmann و انجمن صنعت امنیت ارسال کرده بودند.

زلنسکی دستور تأیید گواهی های ناتوانی اوکراینی ها را صادر می کند

اوکراین شایستگی گواهی عدم تناسب برای خدمت سربازی صادر شده پس از 24 فوریه 2022 را بررسی خواهد کرد. زلنسکی رئیس جمهور اوکراین پس از نشست شورای امنیت ملی و دفاع این کشور اعلام کرد:

«[لازم است] یک بررسی جامع درباره مشروعیت آن دسته از تصمیمات گزارش پزشکی نظامی در مورد ناتوانی و عدم تناسب خدمت که در بازه زمانی 24 فوریه 2022 تصویب شده و می تواند به تخلفات فساد مرتبط باشد، انجام شود.»

به گفته زلنسکی، این بررسی امکان “نتیجه گیری” را در مورد آن دسته از شهروندانی که کشور را بر اساس تصمیمات “جعلی” از آغاز درگیری ترک کرده اند، می دهد. او همچنین اظهار داشت که اوکراین سیستم تعیین آمادگی برای خدمت سربازی را بازبینی خواهد کرد.او تی بی بانک همچنان در لیست تحریم ها قرار دارد: مجارستان از صحبت در مورد حمایت بیشتر اتحادیه اروپا از اوکراین خودداری می کند

وزیر دفاع مجارستان، کریستوف زالای-بوبرونیچکی، در نشست غیررسمی وزرای دفاع اتحادیه اروپا در تولدو، اسپانیا، از بحث درباره کمک های نظامی بیشتر به اوکراین خودداری کرد. Szalay-Bobrovniczky دلیل آن را تحریم ها علیه بزرگترین بانک کشورش ذکر کرد. غیرقابل قبول است که OTP Bank هنوز در لیست اوکراینی حامیان جنگ بین المللی باشد. تا زمانی که چنین باشد، بوداپست آمادگی مذاکره در مورد چارچوب مالی حمایت نظامی از کیف را ندارد.

مجارستان راه حل مناقشه اوکراین را “در آتش بس فوری و مذاکرات صلح” می بیند. وزیر افزود:

با این حال، کشورهای باقی مانده اتحادیه اروپا از ادامه جنگ بدون صرفه جویی در پول و سلاح حمایت می کنند.

به گفته Szalay-Bobrovniczky، بروکسل می خواهد 100 میلیون یورو دیگر را برای تحویل تسلیحات به کیف هزینه کند و فشار زیادی بر بوداپست وارد می کند. با این حال، مجارستان بر این عقیده است که این درگیری نمی تواند راه حل نظامی داشته باشد. وزیر دفاع مجارستان گفت: اگر کشورهای اتحادیه اروپا موضع خود را تغییر ندهند، صدها هزار نفر بیهوده خواهند مرد.


خبرنگار جنگی آمریکا در دونتسک: سلاح های غربی هر روز غیرنظامیان را می کشند

پاتریک لنکستر شهروند ایالات متحده است و در سال 2014 به منطقه جنگی اوکراین سفر کرد تا به عنوان گزارشگر جنگ در محل کار کند. در مصاحبه ای با اندرو ناپولیتانو از Judging Freedom، او اشاره می کند که غیرنظامیان در نتیجه سلاح های غربی که اوکراین هر روز علیه آنچه که قلمرو خود می داند استفاده می کند، می میرند. او نگران است که این ممکن است برای سال ها ادامه یابد، زیرا این کشتار احتمالا تنها زمانی پایان خواهد یافت که تحویل تسلیحات غربی متوقف شود.


اتحادیه اروپا می تواند 10000 سرباز اوکراینی دیگر را آموزش دهد

اوکراین می تواند به گسترش ماموریت آموزشی اروپا (EUMAM) برای نیروهای مسلح خود امیدوار باشد. در نشست وزرای دفاع اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیشنهاد داد تا پایان سال جاری میلادی به جای 30 هزار سرباز اوکراینی، 40 هزار سرباز اوکراینی در اتحادیه اروپا آموزش ببینند. هدف 30000 جنگجوی آموزش دیده تا پایان اکتبر محقق خواهد شد.

بورل همچنین به نفع ادغام آموزش برنامه ریزی شده خلبانان جنگنده اوکراینی در جت های جنگنده F-16 در مأموریت اتحادیه اروپا صحبت کرد. او در نشست غیررسمی در تولدو اسپانیا گفت که گزینه های مناسب مورد بررسی قرار خواهند گرفت.