آمریکا کره دمکراتیک را تهدید کرد. کره با موشک جواب داد.

هشدار آمریکا به پیونگ یانگ در مورد تحویل تسلیحات به مسکو – کره شمالی حملات هسته ای به کره جنوبی را شبیه سازی می کند

کاخ سفید به کره شمالی درباره فروش مهمات به روسیه هشدار داد. جان کربی، سخنگوی ایالات متحده، که صدای ارسال تسلیحات گسترده از کشورهای ناتو به کی‌یف را از زمان آغاز جنگ اوکراین در نمی‌آورد. در همان زمان، پس از انجام تمرینات نظامی سئول با آمریکا و ژاپن، اوضاع بین کره شمالی و جنوبی تشدید شد.

در بحبوحه تنش میان پیونگ یانگ و واشنگتن بر سر تمرینات نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، کاخ سفید به کره شمالی نسبت به فروش مهمات به روسیه برای جنگ در اوکراین هشدار داد. جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده در مورد معامله احتمالی تسلیحاتی بین روسیه و کره شمالی “نگران” است. گفته می شود در پی سفر اخیر سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به پیونگ یانگ در اواخر ماه جولای، گروه دیگری از مقامات روسیه به کره شمالی سفر کرده اند.

کربی با اشاره به نام رسمی کره شمالی، جمهوری دموکراتیک خلق، گفت: ما از جمهوری دموکراتیک خلق کره می خواهیم به مذاکرات تسلیحاتی خود با روسیه پایان دهد و به تعهدات عمومی پیونگ یانگ مبنی بر عدم عرضه یا فروش سلاح به روسیه پایبند باشد. کره .

کربی ادعا کرد: «به عنوان بخشی از این معاملات بالقوه، روسیه مقادیر قابل توجهی و انواع مختلفی از مهمات را از کره شمالی دریافت خواهد کرد، که مسکو قصد دارد از آن در اوکراین استفاده کند. این محموله همچنین می تواند حاوی مواد اولیه ای باشد که از صنایع دفاعی روسیه پشتیبانی می کند. کربی گفت: “هر گونه معامله تسلیحاتی مستقیماً تعدادی از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند.” با این حال، او به ارسال انبوه تسلیحات از کشورهای ناتو به کیف از زمان آغاز جنگ در اوکراین اشاره ای نکرد.

در همان زمان، پس از انجام تمرینات نظامی سئول به همراه آمریکا و ژاپن، اوضاع بین کره شمالی و کره جنوبی تشدید شد. کره شمالی یک حمله اتمی شبیه سازی شده به اهدافی در سراسر کره جنوبی انجام داد. در بیانیه ستاد کل ارتش خلق کره شمالی (KPA) که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری KCNA منتشر شد، آمده است که یگان موشکی دو موشک بالستیک شلیک کرده و “ماموریت حمله هسته ای” خود را به درستی انجام داده است. این تمرین شامل دفع تهاجم ناگهانی و متعاقب آن یک ضد حمله برای تصرف “کل قلمرو نیمه جنوبی” و ترک “زمین سوخته” بود. آخرین رزمایش یک روز قبل از پایان مانور نظامی مشترک ۱۱ روزه بین کره جنوبی و ایالات متحده برگزار شد که دولت پیونگ یانگ آن را آماده سازی برای حمله هسته ای پیشگیرانه توسط ایالات متحده توصیف می کند.