آمریکا بمب افکن های راهبردی را برای رزمایش به مرز چین و کره شمالی میفرستد.

آمریکا بمب افکن های راهبردی را برای رزمایش به کره جنوبی و ژاپن می فرستد

ترجمه مجله هفته

در بحبوحه افزایش تنش ها در منطقه، ایالات متحده بمب افکن های B-1B را روز چهارشنبه برای رزمایش مشترک با کره جنوبی و ژاپن به منطقه اعزام کرد. به گفته وزارت دفاع ژاپن و کره جنوبی، این رزمایش ها علیه کره شمالی انجام می شود.


به گزارش رویترز به نقل از وزارت دفاع ژاپن و کره جنوبی، روز چهارشنبه، ایالات متحده بمب افکن های راهبردی مافوق صوت B-1 Lancer را برای رزمایش مشترک با کره جنوبی و ژاپن فرستاد.

به گفته وزارت دفاع ژاپن، دو بمب افکن آمریکایی با دوازده جنگنده ژاپنی از جمله چهار فروند جت F-15 در تمرینات مشترک شرکت کردند. ارتش ژاپن اعلام کرد، رزمایش مشترک آمریکا و ژاپن بر فراز دریای ژاپن در روز چهارشنبه، آمادگی این دو کشور را برای پاسخ به هر وضعیتی در بحبوحه آزمایش موشک بالستیک کره شمالی اعلام میکند.

در همین حال، وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که یک بمب افکن B-1B آمریکا به همراه جت های FA-50 کره جنوبی و جنگنده های F-16 نیروی هوایی ایالات متحده برای پرواز مشترک به عنوان بخشی از رزمایش فعلی سپر آزادی اولچی آماده شده‌اند. این رزمایش نمایشی از “بازدارندگی گسترده” در پرتو تلاش اخیر کره شمالی برای پرتاب یک ماهواره شناسایی به فضا است. وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این مانور، از جمله، برای نشان دادن یک موضع «دفاعی»!! قوی و متحد در میان متحدان است.

در ماه اوت، نمایندگان ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن برای نشستی در کمپ دیوید در ایالات متحده دیدار کردند. به طور خاص، رهبران سه کشور توافق کردند که در مورد تهدیدات علیه امنیت نظامی و اقتصادی که ادعا می شود از کره شمالی و چین سرچشمه می گیرند، مشورت کنند، داده های زمان واقعی در مورد پرتاب موشک را به اشتراک بگذارند و همکاری در دفاع موشکی را گسترش دهند.

پیونگ یانگ نیز به نوبه خود، مانورهای منطقه ای به رهبری آمریکا را آماده سازی برای عملیات نظامی علیه کره شمالی می داند. این هفته، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت: سیاست فعلی ایالات متحده و متحدانش برای ایجاد ظرفیت نظامی در شبه جزیره کره، منطقه را به بی ثبات ترین منطقه در جهان تبدیل کرده و آن را به آستانه جنگ هسته ای رسانده است.