اخبار جنگ اوکراین ۲۹ اوت

ارتش روسیه برای اولین بار از انهدام یک موشک کروز نپتون اوکراینی خبر داد

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود در روز سه‌شنبه گفت: ارتش روسیه با موفقیت 132 نقطه را با تجهیزات و پرسنل نیروهای دفاع اوکراین در 24 ساعت گذشته مورد حمله قرار داده است. دو نقطه فرماندهی و دیده بانی یک تیپ اوکراینی در نزدیکی روستای سربریانکا منهدم شد.

به گفته کوناشنکوف، پدافند هوایی روسیه در 24 ساعت گذشته دو موشک HIMARS، دو موشک ضد رادار HARM و یک موشک کروز ضد کشتی نپتون را رهگیری کرده است. همچنین 27 پهپاد اوکراینی نیز منهدم شد.

به گفته وزارت دفاع در مسکو، از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارس، اوکراین انجام داده استفوریه 2022 در مجموع 466 هواپیما، 247 هلیکوپتر، 6206 هواپیمای بدون سرنشین، 433 مجتمع موشکی ضد هوایی، 11555 تانک اصلی جنگی و سایر خودروهای زرهی، 1146 موشک انداز چندگانه و 6107 تفنگ و خمپاره از دست داد.


کودکی در گلوله باران شهرک در منطقه مرزی بریانسک روسیه کشته شد

الکساندر بوگوماس، فرماندار منطقه مرزی بریانسک روسیه در تلگرام از حمله اوکراین به شهرک کلیموو خبر می دهد. روستا با راکت انداز شلیک شد. بر اساس اطلاعات اولیه متاسفانه فوتی از جمله یک کودک وجود دارد. در مجموع پنج غیرنظامی از جمله کودکان زخمی شدند.

این سیاستمدار همچنین از خسارت به یک مدرسه و چندین ساختمان اداری خبر می دهد. منبع تغذیه مختل شد. به گفته والی، مقامات امنیتی و امدادی در حال حاضر در محل حضور دارند. افراد آسیب دیده از کمک های پزشکی لازم برخوردار خواهند شد.

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری خود در روز سه شنبه از آخرین تحولات در خط تماس گزارش داد. در 24 ساعت گذشته، نیروهای جنوبی روسیه حمله اوکراین به بخش دونتسک را دفع کردند و مواضع خود را در خط مقدم بهبود دادند. ارتش روسیه همچنین یک انبار مهمات دشمن را در نزدیکی روستای Druzhkovka منهدم کرد. یک قطار نظامی اوکراینی در نزدیکی روستای دوروشنویه در جریان حمله موشکی روسیه مورد اصابت گلوله توپ قرار گرفت. کوناشنکوف گفت تا 340 نظامی اوکراینی در این درگیری ها کشته یا زخمی شدند. دشمن همچنین 6 خودروی زرهی، 13 خودرو، یک هویتزر Msta-B و یک اسلحه D-20 را از دست داد.

ارتش روسیه دو تلاش تهاجمی اوکراین را در جبهه زاپوروژیه دفع کرد. کوناشنکوف تلفات اخیر پرسنل دشمن را تا 90 سرباز اعلام کرد. دو خودروی زرهی، چهار واگن، سه قبضه اسلحه M777، دو دستگاه هویتزر M119 و یک اسلحه FH-70 از کار افتاده اند.

گروه سربازان غرب شش حمله اوکراینی به بخش کوپیانسک جبهه را دفع کرد. دشمن تا 50 نفر از نیروهای ارتش را از دست داد. سخنگوی ارتش روسیه گفت که دو خودروی زرهی و سه خودرو نیز منهدم شده است.

به گفته کوناشنکوف، واحد نیروهای مرکزی در بخش کراسنی لیمان جبهه اخیراً سه حمله دشمن را دفع کرد. بیش از 80 پرسنل ارتش اوکراین کشته شدند. دشمن همچنین دو خودروی رزمی پیاده، سه خودروی زرهی و دو وانت را از دست داد.

به گفته کانشنکوف، بیش از 100 سرباز اوکراینی در نتیجه درگیری ها در خط تماس در جنوب دونتسک کشته شده اند. انجمن نیروهای شرق دو خودروی زرهی، سه ترازو و دو هویتزر آکازیجا و هیازینث را منهدم کرد. یک انبار مهمات دشمن نیز در نزدیکی روستای نوومیکایلووکا مورد اصابت قرار گرفت.

سخنگوی ارتش روسیه تلفات اخیر پرسنل اوکراینی در جبهه خرسون را تا 20 جنگنده اعلام کرد. سه خودرو و دو هویتزر D-30 از مدار خارج شدند.


روگوف: ارتش روسیه چندین پایگاه را در منطقه زاپوروژیه تصرف کرد

ولادیمیر روگوف، رهبر جنبش “ما با روسیه هستیم” به تاس گفت، نیروهای روسیه چندین پایگاه نیروهای اوکراینی را در نزدیکی شهرک وربوویه در منطقه زاپوروژیه به تصرف خود درآوردند. نیروهای روسی همچنین به یک پست فرماندهی حمله کردند. این امر دشمن را مجبور به عقب نشینی کرد.

روگوف همچنین تاکید می کند که فعالیت نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی رابوتینو، که در غرب Verbovoye است، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کمتر و کمتر از تجهیزات زرهی استفاده می شود. روگو به طور مشابه توضیح می دهد:

“تعداد حملات با خودروهای زرهی به شدت کاهش یافته است. نیروهای مسلح اوکراین با پای پیاده پیشروی می کنند، حتی بدون وانت. با وجود این، دشمن همچنان به استفاده فعال از پهپادهای رزمی و موشک های JDAM ادامه می دهد.”


کرملین: پوتین در تشییع جنازه پریگوژین شرکت نخواهد کرد.

به گفته دیمیتری پسکوف، ولادیمیر پوتین قصد ندارد در مراسم تشییع جنازه یوگنی پریگوژین شرکت کند. خبرگزاری ریانووستی به نقل از سخنگوی کرملین گفت:

«حضور رئیس جمهور در این مراسم در نظر گرفته نشده است.»

پسکوف گفت، با این حال، کرملین در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد مراسم خاکسپاری ندارد. وی در نشست خبری روز سه‌شنبه خود با اشاره به نزدیکان رئیس شرکت نظامی خصوصی واگنر که در سانحه هوایی جان باخت، گفت:

«در واقع این به بستگان قربانیان مربوط است و ما بدون آنها نمی توانیم چیزی بگوییم.»

کمیته تحقیقات روسیه روز یکشنبه مرگ پریگوژین در سقوط یک جت خصوصی امبرائر لگاسی در منطقه Tver را تایید کرد. جسد او بر اساس یک گزارش ژنتیکی شناسایی شد.

مشاور زلنسکی: غرب موافق است که همه چیز روسی باید نابود شود

شرکای غربی از کی یف در تلاش هایش برای از بین بردن همه چیز روسی حمایت می کنند. این اظهارات از سوی دولت های غربی نیست، بلکه از سوی میخائیل پودولیاک، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین آمده است.


میخائیل پودولیاک، مشاور آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، به طور زنده در کانال تلویزیونی اوکراین رادا فاش کرد:

“امروز یک اجماع مطلق وجود دارد که ما می توانیم همه چیز روسی را نابود کنیم – به عنوان مثال در کریمه. به عنوان یادآوری: یک سال پیش، زمانی که هر حمله ای حتی فقط علیه کریمه انجام شد، همه گفتند “نه، نه، لطفا انجام ندهید”. دیگر چیزی شبیه به آن نیست. امروز اجماع شامل این است که ما می توانیم همه چیز روسی را نابود کنیم، این حرف همه کشورهایی است که از ما حمایت می کنند.”

وی افزود که تعداد “هواپیمای بدون سرنشین با ماهیت ناشناخته” که به خاک روسیه حمله می کنند در آینده افزایش خواهد یافت.

دومای دولتی روسیه در این باره واکنش نشان داد. ژنرال بازنشسته لئونید ایولف، معاون کریمه، چنین اظهاراتی را فاشیستی می خواند:

“این به معنای نابودی همه ساکنان کریمه، شهروندان روسیه – روس ها، اوکراینی ها، تاتارهای کریمه، بلاروس ها، آلمانی ها، یهودیان، ارمنی ها، یونانی ها و دیگران است. فقط به خاطر اینکه شهروند روسیه هستند.”

میخائیل شرمت، یکی دیگر از نمایندگان دومای کریمه، دیدگاه متفاوتی نسبت به سخنان پودولیاک دارد:

«این اعتراف آشکار به این است که غرب در حال جنگ با روسیه است. به ویژه غرب ذینفع اصلی درگیری خونین در اوکراین است. »

ایولف پیشنهاد می کند که روسیه ممکن است با گسترش زرادخانه مورد استفاده علیه اهداف اوکراینی به چنین اعتماد به نفس و غیرت ابلهانه پاسخ دهد. او از مهمات با قدرت کشتار فزاینده صحبت می کند و در این زمینه از بمب های سقوط آزاد با بارهای آئروسل یاد می کند. مهمات ترموباریک، که همه بر اساس یک اصل کار می کند که فقط اندکی اصلاح شده است، در حال حاضر توسط روسیه در درگیری اوکراین استفاده می شود.
با این حال، تنها سیستم های راکتی با برد بسیار کوتاه تاکنون به عنوان حامل این گونه سلاح ها مورد استفاده قرار گرفته اند. به عنوان مثال، سری RPO راکت‌اندازهای شانه‌پرتاب و سری TOS پرتاب‌کننده‌های زرهی چندپرتابی، معروف به Buratino، که هر دو بر اساس نام‌گذاری نظامی روسیه به‌عنوان «سیستم‌های شعله‌افکن» شناخته می‌شوند.

حتی سلاح‌های سنگین‌تر که بر اساس این اصول عملیاتی کار می‌کنند، مانند بمب‌های سقوط آزاد کالیبر بزرگ، تاکنون در انبارهای مهمات روسیه دست نخورده باقی مانده‌اند.

شرمت به نوبه خود متعجب است که آیا روسیه نباید پس از چنین اظهاراتی از سوی کی یف، بزرگترین موشک های بالستیک خود را نیز در شرایط جنگی آزمایش کند. به خصوص که به دلیل وزن کلاهک هایی که حمل می کنند، حتی نسخه های غیر هسته ای نیز می توانند هر هدفی را به زمین منهدم کنند. شرمت به معنای واقعی کلمه:

«من می خواهم به کشورهای غربی هشدار دهم که آنها به طور مشترک و به طور مساوی با اوکراین مسئول حملات علیه کریمه خواهند بود. »

نظر کرملین در مورد تایید ادعایی غرب از حملات به کریمه: پیامدهای اجتناب ناپذیر

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درباره ادعای مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین، میخائیل پودولیاک، اظهار داشت که غرب اوکراین اکنون اجازه حملات به شبه جزیره کریمه در دریای سیاه را می دهد. سخنگوی رئیس جمهور روسیه نسبت به عواقب جدی هشدار داد. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه با اشاره به دولت در کیف گفت:

«آنها بدون شک می خواهند هر کاری ممکن و غیرممکن را انجام دهند تا کشورهای غربی را تا حد امکان عمیقاً در این مناقشه درگیر کنند. ما درک می کنیم که کشورهای غربی از خطر این وضعیت آگاه هستند – و همچنین هزینه های اضافی این دخالت اجتناب ناپذیر است.»
پسکوف همچنین توضیح می دهد که در حال حاضر میزان دخالت غرب در درگیری مورد بحث قرار گرفته است. تضاد نظرات وجود دارد. کرملین تحولات را از نزدیک دنبال می کند.هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی بر فراز دریای سیاه منهدم شد

وزارت دفاع در مسکو از تلاش دیگر اوکراین برای حمله به خاک روسیه خبر داد. در ساعت 12:00 بعد از ظهر (به وقت محلی) یک پهپاد بر فراز دریای سیاه سرنگون شد. برای این کار از یک جت جنگنده نیروی دریایی روسیه استفاده شد.مخفیگاه گلوله های 152 میلی متری در منطقه خرسون کشف شد

افسران پلیس روسیه یک انبار بزرگ اسلحه را در منطقه کرسون کشف کردند. به گفته اداره منطقه ای وزارت کشور روسیه، این کشف در یک نوار جنگلی در نزدیکی شهرک بلاگوداتنویه به دست آمده است. مخفیگاه حاوی 20 جعبه چوبی با گلوله‌های 152 میلی‌متری و یک محفظه فلزی با هفت نارنجک و هفت خمپاره ضدتانک بود.
مشخص شد مهمات کشف شده عملیاتی و قابل حمل است. بنابراین گلوله ها به ارتش روسیه تحویل داده شد.حمله ارتش روسیه به چندین مواضع اوکراینی در منطقه خرسون

سربازان واحد نیروهای دنیپر در منطقه خرسون یک راکت انداز چندگانه Grad متعلق به نیروهای مسلح اوکراین را به همراه پرسنل و مهمات مورد اصابت قرار دادند. به گفته مقامات محلی، سه سرباز اوکراینی کشته شدند.

همچنین یک آشیانه با مهمات و تجهیزات نیز منهدم شد. نیروهای کی یف هشت سرباز را از دست دادند و یازده تن دیگر زخمی شدند. در مجموع 13 خودروی جنگی از کار افتاده است.

ارتش روسیه در جزایر رودخانه دنیپر یک موقعیت دشمن و یک خمپاره 120 میلی متری را به همراه پرسنل و مهمات منهدم کرد. یک موقعیت نیز در جهت کاچوکا مورد اصابت قرار گرفت. چهار دستگاه خودرو منهدم شد.

زلنسکی می خواهد تولید تسلیحات را در کشور به حداکثر برساند

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از افزایش حداکثری تولید تسلیحات در این کشور خبر داد. علاوه بر سلاح و مهمات توپخانه، پهپاد، موشک و خودروهای زرهی نیز باید در اوکراین ساخته شود. این سیاستمدار در پیام ویدئویی شبانه خود که روز دوشنبه منتشر شد، گفت:
ما در حال افزایش تولید به حداکثر هستیم. اوکراین می تواند این کار را انجام دهد. بودجه در دسترس است. صنعت دفاعی ما نتایج خوبی خواهد داشت.
زلنسکی بار دیگر تاکید کرد که اوکراین نیز باید شرایط را برای هواپیمای جنگی جدید ایجاد کند. همه چیز از نظر سیاسی برای تحویل انجام شده بود. اما اکنون باید زیرساخت ها برای جابجایی هواپیماهای جنگنده نیز فراهم شود.
رهبری اوکراین بارها اعلام کرده است که قصد دارد این کشور را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تسلیحات تبدیل کند. به گفته زلنسکی، وی به منظور افزایش بیشتر تولید با نمایندگان صنعت تسلیحات دیدار کرد.


وزارت دفاع روسیه از نابودی پایگاه اوکراینی خبر داد


نیروهای روسیه یک پایگاه اوکراینی را در جبهه کراسنی لیمان منهدم کردند. همانطور که وزارت دفاع به تاس گزارش داد، هلیکوپترهای Mi-35M از یگان مرکزی پس از کشف هدف مستقر شدند. ماشین های جنگی با موشک های غیر هدایت شونده پایگاه را مورد اصابت قرار دادند. بالگردها پس از از بین بردن موفقیت آمیز موقعیت دشمن، به پایگاه خود بازگشتند.
این وزارتخانه گفت که فرماندهی یگان مرکزی بر کارایی بالای Mi-35M در انجام وظایف رزمی تاکید می کند.

هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز دو قلمرو روسیه سرنگون شدند

نیروهای کی یف بار دیگر سعی کردند با هواپیماهای بدون سرنشین به خاک روسیه حمله کنند. بر اساس گزارش وزارت دفاع روسیه، یک شی پرنده عصر دوشنبه در ساعت 23:00 (به وقت محلی) بر فراز منطقه بلگورود سرنگون شد. صبح روز سه شنبه پدافند هوایی دو پهپاد را بر فراز منطقه تولا منهدم کرد.
وزارت دفاع در مورد تلفات و خسارات وارده اطلاعاتی ارائه نکرده است.


توپخانه روسیه قطار باری ارتش اوکراین را منهدم کرد

به گفته وزارت دفاع روسیه، یک واحد شناسایی نیروهای مسلح روسیه یک قطار باری اوکراینی حامل مهمات توپخانه را مشاهده کرده است. سپس مختصات هدف مخابره شد. توپخانه روسیه با یک ضربه دقیق قطار را مورد اصابت قرار داد. حدود 30 سرباز اوکراینی از بین رفتند. چندین واگن با مهمات توپخانه و تا 10 واحد تجهیزات منهدم شد.


وزارت دفاع روسیه: حمله پهپادی کی یف به بلگورود خنثی شد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد تلاش کیف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از پهپاد حوالی ساعت 9 شب به وقت مسکو خنثی شد. پدافند ضد هوایی این پهپاد را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کرد.


هویتزر ناتو منهدم شد: هیچ شانسی در برابر توپخانه روسیه وجود ندارد

روز دوشنبه، وزارت دفاع فدراسیون روسیه تصاویری را منتشر کرد که نشان می‌دهد توپخانه‌های این کشور در حال عملیات در جبهه کراسنی لیمان هستند. اعلام کرد که یک هویتزر FH-70 ساخت آمریکا منهدم شده است. مختصات یک خودروی زرهی در منطقه جنگلی با محاسبات هواپیماهای بدون سرنشین کشف و با آتش توپخانه منهدم شد.دونتسک: اداره پست و تأسیسات پزشکی در اثر گلوله باران نیروهای اوکراینی آسیب دیده است

نیروهای اوکراینی روستای Mineralnoye در جمهوری خلق دونتسک را گلوله باران کردند و به ساختمان های یک اداره پست و یک مرکز پزشکی آسیب رساندند. چندین خانه نیز آسیب دیده است. این را دیمیتری شوچنکو رئیس دولت در تلگرام اعلام کرد. وی همچنین عکس های مربوطه را منتشر کرد.گلوله باران اوکراین: دو کشته و تعداد زیادی زخمی در دونتسک و مناطق اطراف آن گزارش شده است

در بمباران دونتسک توسط نیروهای اوکراینی پنج نفر زخمی شدند. این را دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک در کانال تلگرامی خود اعلام کرده است. در گورلووکا، یک غیرنظامی در اثر گلوله باران کشته شد و دو زن به شدت مجروح شدند.

به گفته پوشیلین، در مجموع 226 گلوله به سمت قلمرو جمهوری شلیک شد و از مهمات خوشه ای نیز استفاده شد.

الکسی کولمزین شهردار شهر دونتسک در تلگرام منتشر کرد که در گلوله باران منطقه پتروفسکی دونتسک توسط نیروهای اوکراینی یک مرد کشته شد.


شورای امنیت روسیه: استقرار تسلیحات هسته ای در بلاروس در پاسخ به تهاجم غرب است

الکسی شوتسوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه در گفت و گو با روسیسکایا گازتا گفت: رفتار تهاجمی غرب در مرزهای روسیه و بلاروس دلیل استقرار سلاح های هسته ای تاکتیکی در بلاروس است.
به گفته این مقام، حتی قبل از عملیات ویژه، کشورهای غربی فشار نظامی، سیاسی و اقتصادی بر مینسک را افزایش دادند و همچنین “علناً از مخالفان بلاروس و جنگجویان آموزش دیده حمایت کردند.” شوزو گفت:
«آنها اساساً می خواستند کشور را به اوکراین دوم تبدیل کنند، یک کشور دیگر ضد روسیه.»


نخست وزیر اسلوونی: مناقشه اوکراین باید تنها در چارچوب سازمان ملل حل شود

رابرت گلوب، نخست وزیر اسلوونی روز دوشنبه اعلام کرد که از راه حل بحران اوکراین در چارچوب سازمان ملل حمایت می کند. این سیاستمدار اسلوونیایی در سخنرانی در یک مجمع استراتژی بین المللی در بلد گفت که صلح در اوکراین در حال حاضر یک موضوع اولویت در دستور کار جهانی است. خبرگزاری تاس به نقل از او گفت:

«شاید رسیدن به این هدف در حال حاضر غیر واقعی باشد. اما اسلوونی از تمام دانش خود استفاده خواهد کرد و به همان اندازه که لازم است برای رسیدن به این هدف وقت صرف می کند. هیچ کس نمی داند که آیا تلاش های ما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.
این درگیری تنها در چارچوب مذاکرات میزگرد سازمان ملل قابل پایان است.»


شورای امنیت روسیه: ایالات متحده برنامه های خود را برای توسعه سلاح های زیستی گسترش می دهد

واشنگتن که مجبور به مهار چندین پروژه نظامی-بیولوژیکی در اوکراین شده است، فعالیت های خود را در این زمینه به کشورهای CIS گسترش داده است. این را الکسی شوتسوف معاون دبیر شورای امنیت در مصاحبه با روسیسکایا گازتا اعلام کرد.

پس از اینکه آمریکایی ها مجبور شدند تعدادی از پروژه ها را در اوکراین محدود کنند، فعالیت آنها در فضای CIS افزایش یافته است.

به گفته وی، ایالات متحده در حال توسعه تسلیحات بیولوژیکی است، از جمله آنهایی که “گروه های قومی خاص را هدف قرار می دهند.”

در عین حال، به گفته این مقام، آمریکایی ها در تلاش بودند تا برنامه های بیولوژیکی خود را به سایر کشورها منتقل کنند تا کنترل تحقیقات بیولوژیکی را در زمین به دست آورند و به نتایج و مجموعه های مواد بیولوژیکی و پاتوژن ها دسترسی پیدا کنند. از جمله پاتوژن های خطرناک.

. قوی و بادوام: تانک های مدرن T-80 در نبرد


تانک های مدرن T-80 نیروهای مسلح روسیه به مواضع دشمن در بخش کوپیانسک در جبهه حمله می کنند. این تجهیزات امکان مبارزه با حریف را هم با شلیک مستقیم و هم در حالت توپخانه فراهم می کند. به لطف پشتیبانی و شناسایی پهپادها، مواضع نیروها و تجهیزات دشمن دقیقا مورد حمله قرار می گیرند. این تانک علاوه بر قدرت شلیک، به دلیل قدرت مانور و حفاظت بالا قابل توجه است که بدون شک به نجات جان خدمه کمک می کند.


رئیس جمهور مجارستان از زلنسکی خواست تا مذاکرات صلح را آغاز کند

کاتالین نوواک، رئیس جمهور مجارستان در مصاحبه با رسانه ایندکس گزارش داد که در آخرین دیدار آنها از ولادیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود خواسته است که پای میز مذاکره بیاید.
وی افزود: «جنگ اکنون یک سال و نیم است که ادامه دارد و من هیچ راه حل نظامی نمی بینم که به صلح بلندمدت منجر شود. به همین دلیل است که باید پای میز مذاکره بنشینیم. من این نظر را به طور علنی و رو در رو به رئیس جمهور ابلاغ کرده ام.»
نواک خاطرنشان کرد که در نشست اخیر در کیف به وی در مورد قصد مجارستان برای پیوستن به روند مذاکرات با استفاده از “فرمول صلح” اطلاع داده شد.

مسکو بارها تاکید کرده است که برای مذاکره آماده است. با این حال، کی یف یک ممنوعیت قانونی وضع کرده است که بیان می کند صلح تنها بر اساس شرایط اوکراین و پس از بازگشت این کشور به مرزهای سال 1991 خود امکان پذیر است.


لهستان و کشورهای بالتیک خواستار خروج گروه واگنر از بلاروس هستند


لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی از بلاروس خواسته اند تا واحدهای شرکت نظامی خصوصی “گروپ واگنر” را از خاک خود خارج کند. این را ماریوش کامینسکی وزیر کشور لهستان در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با شرکای کشورهای بالتیک بیان کرد. به گفته وی، مینسک همچنین باید مهاجران غیرقانونی را از مرزهای غربی خود خارج کرده و آنها را به کشورهای مبدأ بازگرداند.

کامینسکی این درخواست ها را در رابطه با شرایط سخت در مناطق مرزی مطرح کرد. در صورت ادامه بدتر شدن اوضاع، لهستان و کشورهای بالتیک می توانند مرزهای خود با بلاروس را به طور کامل ببندند. در همین راستا، کامینسکی تهدید کرد که تمام نقاط مرزی را که تاکنون باز هستند، خواهد بست.


پسکوف: پوتین نه تنها با فرماندهان، بلکه با سربازان عادی نیز ارتباط برقرار می کند


ولادیمیر پوتین به همه چیزهایی که در منطقه عملیات ویژه اتفاق می افتد علاقه مند است و اطلاعاتی را نه تنها از فرماندهی نیروهای مسلح، بلکه از افراد سرباز نیز دریافت می کند. این را دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داده است.

«رئیس‌جمهور نه تنها با رهبری ارتش و فرماندهان ما ارتباط برقرار می‌کند، بلکه مستقیماً با سربازان و فرماندهان جوانی که مستقیماً در میدان جنگ کار می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کند.»


وال استریت ژورنال: پاریس نگران است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ، اتحادیه اروپا مجبور شود خود به کی یف تسلیحات بدهد

مقامات فرانسوی به متحدان خود در اتحادیه اروپا هشدار داده اند که در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، اروپا باید تولید تسلیحات برای اوکراین را افزایش دهد تا اتحادیه اروپا بتواند به تنهایی مهمات کیف را تامین کند. این را روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده است.
این روزنامه مدعی است که فرانسه و کشورهای اروپای شرقی از پذیرش اوکراین در ناتو حمایت می کنند، در حالی که ترامپ بارها تهدید کرده است که ایالات متحده را از این ناتو خارج خواهد کرد.


بروکسل: اوکراین نمی‌تواند به ناتو بپیوندد تا زمانی که درگیری پایان یابد

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی گفته است که اوکراین نمی تواند تا زمانی که درگیری ادامه دارد، عضو ناتو شود. او در تلویزیون فرانسه گفت:
تا زمانی که درگیری در خاک اروپا ادامه دارد، اوکراین نمی تواند به عضویت ناتو درآید. در غیر این صورت، طبق ماده 5 پیمان آتلانتیک شمالی، این بدان معناست که همه کشورهای این اتحاد به درگیری خواهند پیوست.
به گفته این مقام اتحادیه اروپا، مسئله پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا با این واقعیت مرتبط است که کی یف تمام شرایط لازم را دارد. به گفته برتون، این به ویژه در مورد “حاکمیت قانون، احترام به حقوق بشر و توسعه بازار داخلی” است.

“شروع روند الحاق به طور خودکار به معنای الحاق نیست. البته کشور کاندید باید همه شرایط را داشته باشد.”گزارش رسانه ها: شرکت لهستانی مرتباً در تحویل به نیروهای مسلح اوکراین دبه میکند.

گفته می شود شرکت لهستانی آلفا چندین قرارداد برای تامین تجهیزات و مهمات برای نیروهای مسلح اوکراین امضا کرده است، اما به طور منظم به تعهدات خود عمل نمی کند. این از تحقیقات روزنامه نگاری وب سایت خبری و تحلیلی Ukrainskaya Pravda به دست می آید.

بر این اساس، شرکت لهستانی اولین قراردادها را با وزارت دفاع اوکراین در آوریل 2022 امضا کرد. در مجموع، حداقل هفت قرارداد به ارزش بیش از 22 میلیارد گریونا (596 میلیون دلار) امضا شد که برخی از آنها پیش پرداخت شده بود.
این روزنامه می‌گوید در نهایت، شرکت لهستانی میلیاردها گریونیا را از اوکراین دریافت و برداشت کرد، اما قادر به تهیه تسلیحات پرداختی نبود.

بر اساس این روزنامه، آلفا اکنون 3.5 میلیارد گریونا (حدود 95 میلیون دلار) به ارتش اوکراین بدهکار است.