نابودی اوکراین مقرون به صرفه‌ترین راه برای تضعیف روسیه استسناتور رومني آمریکایی از “تضعیف مقرون به صرفه” روسیه – با هزینه سربازان اوکراینی استقبال می کند

ترجمه مجله هفته

سناتور جمهوری خواه ایالات متحده، میت رومني از یوتا، از استراتژی واشنگتن برای تضعیف روسیه با کمک نظامی گسترده به کی یف و ادعایی که این امر سربازان مسکو را تضعیف می کند، در حالی که تنها سربازان اوکراینی در معرض خطر قرار می گیرند، استقبال کرد.

رومنی، که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ به باراک اوباما به عنوان نامزد حزب جمهوری خواه باخت، هفته گذشته در بازدید از شرکت تسلیحاتی مستقر در یوتا Strider Technologies این بیانات را اظهار داشت.
وی استدلال کرد که بهترین راه برای ایالات متحده برای کاهش تهدید امنیتی ناشی از چین این است که اطمینان حاصل کند که روسیه در اوکراین شکست می خورد.

رومنی گفت: «اگر روسیه تضعیف شود، چین متحد خود را تضعیف می کند.» و به عنوان یک عارضه جانبی، خرج کردن مبلغی که حدود پنج درصد بودجه نظامی ما را تشکیل می دهد … برای کمک به اوکراینی ها، تقریباً بهترین هزینه دفاع ملی است که تا به حال انجام داده ایم.»

رومنی همچنین گفت:

«ما در اوکراین جان نمی دهیم. و اوکراینی ها به طرز قهرمانانه ای علیه روسیه‌ای می جنگند که ۱۵۰۰ سلاح هسته ای را به سمت ما نشانه گرفته است. بنابراین ما به طور مؤثر و ارزان روسیه را تضعیف و نابود می کنیم.»

در حالی که نیروهای آمریکایی – حداقل به طور رسمی – از خونریزی مصون ماندند، سربازان اوکراینی آنقدر خوش شانس نبودند. بر اساس تخمین وزارت دفاع روسیه در ۴ اوت، از آغاز ضد حمله کی یف در اوایل ژوئن، حدود ۴۳۰۰۰ سرباز اوکراینی کشته شده اند. به گفته داگلاس مک گرگور، مشاور سابق پنتاگون، یک سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده، هفته گذشته در مصاحبه ای با تاکر کارلسون.
از آغاز درگیری در فوریه ۲۰۲۲، اوکراین ۴۰۰ هزار سرباز از دست داده است.
با این حال، رومني ادعا کرد که تلاش های ایالات متحده برای آسیب رساندن به مسکو از طریق یک کشور جانشین موفق بوده و پیامی به رهبری چین و رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ارسال کرده است. وی قبلاً استدلال کرده بود که روسیه یک “رقیب ژئوپلیتیکی” و “تنها متحد واقعی” چین است.

رومنی گفت: «یک روسیه تضعیف شده یک چیز خوب است. به چین می گوید که باید جاه طلبی های ارضی خود را تجدید نظر کند. به روسیه می گوید، شاید مهمتر از همه، که چشم انداز پوتین برای احیای امپراتوری روسیه و تصاحب جمهوری های سابق شوروی کار نخواهد کرد.»

در طول کمپین ناموفق ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۱۲، رومني روسیه را “دشمن ژئوپلیتیکی شماره یک آمریکا” خواند. اوباما پاسخ داد که “دهه هشتادیها اکنون برای بازپس گیری سیاست خارجی خود از خواب بیدار شدند اما نمی دانند که جنگ سرد ۲۰ سال است که به پایان رسیده است.”

رامنی زمانی که روسیه حمله نظامی خود را علیه اوکراین در سال گذشته آغاز کرد، احساس حقانیت کرد. او گفت: “این بسیار به نفع منافع ملی امریکا است، به نفع منافع ملی ما است که به اوکراین کمک کنیم و بهترین کاری که میتوانیم برای آمریکا انجام دهیم این است که افرادی را که سلاح هسته ای علیه ما دارند تضعیف کنیم.”