حامیان تروراتحادیه اروپا ماموریت جدید آفریقا را برنامه ریزی می کند

نوشته آرنولد شولتسل

یونگه ولت

ترجمه مجله هفته


نقشه‌های اتحادیه اروپا برای ارسال نظامیان و پلیس به چهار کشور ساحل نشین خلیج گینه، ادامه سیاست‌های استعماری، حمایت از تروریسم و سرنگونی دولت‌های مستقل در غرب آفریقاست

بر اساس طرح‌های اتحادیه اروپا که روز یکشنبه اعلام شد، به زودی نظامیان و پلیس به چهار کشور ساحل نشین خلیج گینه اعزام خواهند شد. این طرح نشان می‌دهد که غرب در غرب آفریقا به سیاست‌های استعماری، حمایت از تروریسم و سرنگونی دولت‌های مستقل ادامه می‌دهد.

چه نفت لیبی، اورانیوم نیجر یا طلای مالی، حق «مرد سفیدپوست» برای بهره‌برداری انحصاری از منابع زیرزمینی با حملات نظامی بدست می‌آید تا مردم بومی در فقر باقی بمانند.
از زمان اختراع «القاعده در صحرا» توسط سیا در دهه ۱۹۹۰، فرماندهی‌های غربی و کل ارتش‌ها باعث شده‌اند که گروه‌های جمعیتی در حاشیه جنوبی صحرا به طور سیستماتیک با یکدیگر درگیر شوند.
تروریسم وارداتی با تخریب لیبی، که در سال ۲۰۱۱ به عنوان جنگ خصوصی آقایان سارکوزی و کامرون علیه معمر قذافی آغاز شد، شتاب گرفت. آنها با اوباما و هیلاری کلینتون، سربازان آدمخوار و جلاد را به عنوان نیروهای زمینی جنگ هوایی ناتو پرورش دادند.
در دهه ۱۹۸۰، این امر در افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوروی کار کرد، اما بعدها در عراق و سوریه چندان کارآمد نبود. با این حال، در این کشورها، حاکمیت دولتی تا حد زیادی نابود شده است. سرپیچی در آنجا زمانی وجود داشت.

این استراتژی «آشفتگی کنترل‌شده» نام دارد. به این معنی که اگر چیزی برای ربودن وجود داشته باشد، دولت‌های مستقل بیشترین مزاحم هستند.
حتی اگر فقط چند صد سرباز آمریکایی باشند که از رسیدن نفت سوریه به داعش و حامی آن اردوغان اطمینان حاصل کنند.
فرانسه نیز به طور مشابه در مالی، بورکینافاسو و نیجر عمل می کند. گزارش‌های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه فرانسه با «جماعت نصرت الاسلام و المسلمین»، شاخه منطقه‌ای جهادیسم، همکاری می‌کند.
موازی با آن جنگ ناتو در اوکراین که در سال ۲۰۱۴ با حملات تروریستی فاشیست های اوکراینی تحت نمادهای اس اس آغاز شد، اتفاقی نیست.
در غرب آفریقا، همه این موارد به موارد زیر اضافه می‌شود: مهاجران به سمت اتحادیه اروپا باید در بیابان بمیرند یا در دریای مدیترانه غرق شوند. اتحادیه اروپا نیز در این زمینه یک ماموریت قتل دارد.
جلوگیری از ورود مهاجران به اروپا در صحرا را شبه نظامیان بر عهده گرفته اند – جنایتکاران مفیدی برای اتحادیه اروپا که از تروریسم استقبال می کنند.

وظیفه اصلی نیروی نظامی برنامه‌ریزی شده غربی‌ها، حفظ این رژیم قتل و کشتار و در صورت لزوم، از بین بردن دولت‌های ناسازگاری است که شورش می‌کنند. و مهمتر از همه، اجازه ندهید پیشنهادات چین برای توسعه اقتصادی به نتیجه برسد.

همانطور که کارل مارکس در سال ۱۸۵۳ گفت: «عمق ریاکاری تمدن بورژوایی و بربریتی که از آن جدایی ناپذیر است، وقتی آشکار میشود که نگاهمان را به سمت مستعمرات برگردانیم، این وقاحت را میتوانیم به طور کامل و بدون پرده پوشی در مقابل چشمانمان مشاهده کنیم نه در وطنشان چرا که در آنجا آنها تحت پوششی قابل احترام ظاهر می‌شوند.» مبتنی بر قانون و ارزش محور.