اخبار جنگ اوکراین ۲۸ اوت

گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه گزارش روزانه وضعیت درگیری اوکراین را منتشر می کند. به گفته سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این وزارتخانه، نیروی دریایی روسیه دوشنبه شب به یک انبار با تسلیحات هوایی و مهمات اوکراینی حمله کرد. تسلیحات با دقت بالا و برد بلند مستقر در دریا مورد استفاده قرار گرفت. تمام اهداف این حمله با موفقیت مورد اصابت قرار گرفت.

ارتش روسیه هفت حمله اوکراینی به بخش زاپوروژیه جبهه را دفع کرد. کیف تا 160 سرباز را از دست داد. دو خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو و دو هویتزر D-30 منهدم شد. دو سامانه توپخانه M777 ساخت آمریکا و همچنین یک اسلحه خودکششی AS-90 Brave Heart و یک هویتزر صحرایی FH 70 ساخت انگلیس نیز منهدم شد.

در جهت دونتسک، ارتش اوکراین دو حمله ناموفق را انجام داد. تلفات دشمن بیش از 185 سرباز بود. سه خودروی جنگی زرهی، دو خودرو، یک دستگاه Krab SPG ساخت لهستان و یک خودروی موشک انداز چندگانه Grad منهدم شد.

در کوپیانسک، دو تلاش برای حمله نیز دفع شد. اوکراین 30 سرباز و همچنین دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو و یک هویتزر D-20 را از دست داد.

در جبهه کراسنی لیمان، واحدهای اوکراینی در دو تلاش پیشروی شکست خوردند و 60 سرباز را از دست دادند. همچنین دو خودروی زرهی جنگی، دو دستگاه وانت، یک دستگاه اس پی جی گووزدیکا و یک دستگاه هویتزر D-30 منهدم شد.

در جهت جنوب دونتسک، نیروهای کی یف تا 100 سرباز را در دو حمله ناموفق از دست دادند. دو خودروی جنگی زرهی، سه خودرو، دو هویتزر D-20 و یک هویتزر Msta-B سرنگون شدند.

اوکراین 35 سرباز را در جبهه خرسون از دست داد. سه خودرو، یک هویتزر خودکششی M109 ساخت آمریکا و دو هویتزر D-30 منهدم شدند.

بر اساس گزارش خط مقدم روزانه وزارت دفاع روسیه، نیروی هوایی روسیه پرسنل و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین را در 128 نقطه مختلف هدف قرار داده است. علاوه بر این، یک پست فرماندهی نیروهای اوکراینی در نزدیکی یک شهرک در جمهوری خلق لوگانسک مورد حمله قرار گرفت.

پدافند هوایی سه موشک JDAM و یک موشک از یک موشک انداز چندگانه HIMARS را رهگیری کرد. در استان‌های زاپوروژیه و خرسون، و همچنین در جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک، 27 اوکراین


از چندین حمله تروریستی در منطقه زاپوروژیا کمی قبل از انتخابات جلوگیری کرد

سرویس اطلاعات داخلی روسیه FSB شبکه ای از ماموران سرویس امنیت اوکراین (SBU) را کشف کرده است که وظیفه آنها انجام حملات تروریستی در منطقه زاپوروژیا بوده است. این را سرویس های امنیتی به خبرگزاری تاس گزارش داده اند. در بیانیه ای آمده است:

“چند نفر از ساکنان محلی دستگیر شدند که هر کدام نقش متفاوتی در یک سری از انفجارهای برنامه ریزی شده داشتند. به گفته سرویس های ویژه اوکراین، انفجارها باید در مکان هایی با تراکم جمعیت بالا انجام شود. فعال شدن کار SBU در این راستا ممکن است مربوط به انتخابات آتی مجلس قانونگذاری منطقه زاپوروژیا باشد.”

خاطرنشان می شود که مجریان از طریق تهدید و باج خواهی برای همکاری با SBU متقاعد شدند. پس از موافقت با کمک به سرویس های ویژه اوکراین، مجریان ابتدا وظیفه ردیابی تحرکات تجهیزات نظامی روسیه و شناسایی آدرس های مسکونی و خودروهای شخصی رهبری منطقه را بر عهده گرفتند. سرویس امنیتی روسیه اعلام کرد:

«به تدریج کارها جدی تر شد، حمل و نقل مواد منفجره، نگهداری و قرار دادن مواد منفجره، استخراج اتومبیل و انفجار. در عین حال پس از اتمام ماموریت ها هیچ گونه ضمانت امنیتی به خرابکاران داده نشد و به همین دلیل مجبور شدند دوباره در حملات تروریستی شرکت کنند».

سرویس‌های امنیتی روسیه ارتباطات بین یکی از تروریست‌ها و تماس‌هایش را رهگیری کردند که شناسایی و دستگیری دیگر اعضای شبکه مامور را ممکن کرد. می توان از حملات تروریستی برنامه ریزی شده جلوگیری کرد و مواد منفجره را به شیوه ای کنترل شده منهدم کرد.

مکرون: فرانسه خواهان دخالت مستقیم در درگیری اوکراین نیست

سیاست فرانسه دخالت مستقیم در مناقشه اوکراین را رد می کند. این را امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور طی سخنرانی در پاریس در کنفرانس سالانه سفرای فرانسه بیان کرد. علاوه بر این، فرانسه تلاش می کند نه تنها از رویارویی مستقیم با روسیه، بلکه از تشدید بحران بر سر اوکراین نیز جلوگیری کند.


پوشیلین: کیف نشان می دهد که تمایلی به تبادل زندانیان ندارد

کیف نشان می دهد که حتی در مورد مبادله زندانیان تمایلی به مذاکره ندارد. دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک (DPR) در تلویزیون روسیه به این موضوع اشاره می کند.

“ما با دشمنی روبرو هستیم که حتی در لحظات حساسی مانند تبادل زندانی قادر به رهبری روند مذاکره نیست. مذاکرات در مورد تبادل زندانیان در شرایط بسیار دشواری در حال انجام است.”

به گفته پوشیلین، بر اساس آخرین اطلاعات، حداقل 270 سرباز روسی از جمهوری دموکراتیک خلق چین در اسارت اوکراین هستند و اقداماتی از جمله در سطح فدرال برای بازگرداندن آنها در حال انجام است.



رای گیری زودهنگام در مناطق جدید روسیه از 30 اوت آغاز می شود

رای گیری زودهنگام در انتخابات منطقه ای در موضوعات جدید فدراسیون روسیه از 30 آگوست آغاز خواهد شد، زیرا مبارزات انتخاباتی در آنجا به صورت مختصر برگزار شد. این را الا پامفیلووا، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد.

” رای گیری زودهنگام از 30 اوت آغاز می شود، زیرا به دلایل واضح مهلت کمپین کوتاه شده است.”

پامفیلووا همچنین خاطرنشان کرد که ساکنان مناطق دارای مراکز رای گیری از راه دور که دسترسی به آنها دشوار است، از 20 اوت می توانند زودهنگام رای دهند.

روز انتخابات یکپارچه روسیه در سال 2023 برای 10 سپتامبر برنامه ریزی شده است. رؤسای 26 منطقه انتخاب می شوند، از جمله در جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک و همچنین در مناطق زاپوروژیا و خرسون.

پیشروی نیروهای روسیه در کوپیانسک

به گزارش سرویس مطبوعاتی این انجمن، واحدهای انجمن نیروهای غربی روسیه یک پایگاه اوکراینی در بخش کوپیانسک جبهه را تصرف کردند. دشمن به یک گروهان باخت. دو خودروی زرهی جنگی کوساک منهدم شد.
علاوه بر این، 9 حمله اوکراین دفع شد. حمله و هوانوردی ارتش 13 حمله به تمرکز تجهیزات و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین انجام دادند.
در مجموع، اوکراین سه قبضه توپ Krab ساخت لهستان، دو هویتزر D-20، دو خدمه خمپاره‌انداز و یک نقطه تدارکات و یک سامانه ضد پهپاد Bukovel را در طول روز از دست داد.



بیش از 170 مرکز اجتماعی در منطقه بلگورود در اثر گلوله باران سربازان اوکراینی آسیب دیدند

از آغاز عملیات ویژه، بیش از 170 ساختمان آموزشی، فرهنگی، ورزشی و اداری در منطقه بلگورود در اثر گلوله باران ارتش اوکراین آسیب دیده است. این را Oxana Koslitina، وزیر ساخت و ساز منطقه گزارش کرده است.
«تا 28 اوت، در مجموع 176 مرکز اجتماعی در جریان عملیات ویژه نظامی آسیب دیده است. هزینه تخمینی انجام کار تعمیر حدود 4.9 میلیارد روبل است، از جمله اشیاء در مضیقه – 22 شی.
کوسلیتینا تصریح می کند که کارهای مرمتی عمدتاً برای بستن کانتور، تعمیر سقف ها و پنجره ها به منظور حفظ وضعیت آنها در طول دوره زمستان انجام می شود.



پدافند هوایی هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های کروز را بر فراز کریمه سرنگون می کند

به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین بار دیگر سعی کرده به اشیاء در روسیه حمله کند.
ابتدا در ساعت 10:30 صبح (به وقت محلی) دو هواپیمای بدون سرنشین بر فراز شبه جزیره کریمه مشاهده و منهدم شدند. سرگئی آکسیونوف، رئیس جمهوری، تصریح کرد که اشیاء پرنده در شمال و غرب کریمه فرود آمدند.
ساعت 11:30 صبح، یک موشک کروز اوکراینی بر فراز دریای سیاه در سواحل کریمه رهگیری شد.

FSB اعترافات خود را منتشر کرد: کارمند سابق سرکنسولگری ایالات متحده در ولادی وستوک اطلاعات جمع آوری کرد و به دنبال بازیگران طرفدار آمریکا شد

رابرت ژونوف، کارمند سابق سرکنسولگری ایالات متحده در ولادی وستوک، اعتراف کرده است که به نمایندگی از دیپلمات های آمریکایی به دنبال روس هایی با احساسات معترض و طرفدار ایالات متحده بوده است. این از ویدئوی بازجویی FSB بدست می آید:

“دبیر اول سفارت ایالات متحده، دیوید برنشتاین، به من وظیفه داد که در میان روزنامه نگاران، بازرگانان و سیاستمداران به دنبال افراد وفادار به ایالات متحده بگردم که بتوانند از آنها برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنند.”

Schonow در ماه مارس در ولادی وستوک دستگیر شد. ثابت شده است که از سپتامبر 2022، در ازای پول جفری سیلین و دیوید برنشتاین، کارمندان بخش سیاسی سفارت ایالات متحده در مسکو، دستورات جمع آوری اطلاعات در مورد پیشرفت عملیات ویژه، بسیج و مشکلات را انجام می داده است. جمع آوری لحظات و ارزیابی تأثیر آنها بر فعالیت های اعتراضی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری.

اتهام او “همکاری محرمانه با یک کشور خارجی” بود.

در همین حال، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دستگیری نماینده سابق دیپلماتیک در روسیه را «به شدت محکوم می‌کند» و می‌گوید این اتهامات «کاملاً بی‌اساس» است. وزارت امور خارجه گزارش می دهد که ژونوف بیش از 25 سال در سرکنسولگری ایالات متحده در ولادی وستوک کار کرده است. پس از اینکه دیپلمات‌های آمریکایی از استخدام روس‌ها منع شدند، او به یک شرکت محلی نقل مکان کرد که «با رعایت دقیق قوانین و مقررات روسیه» به سفارت در مسکو خدمات ارائه می‌داد. کار او جمع‌آوری خلاصه‌ای از گزارش‌های مطبوعات روسیه بود.



رئیس جمهوری خلق دونتسک: نیروهای روسیه در حال بهبود مواضع در سه جهت هستند


واحدهای روسی مواضع خود را در سه جهت در جمهوری خلق دونتسک بهبود بخشیده اند. این را دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری در مصاحبه با روسیا-24 گزارش کرده است.
به گفته وی، ارتش روسیه منطقه حائل را در نزدیکی Avdeyevka گسترش داد و مواضع خود را در Krasnogorovka در غرب دونتسک تقویت کرد. همچنین یک مرکز تجهیزات و پرسنل متعلق به نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی Chasov Yar و Ivanovskoye مورد حمله قرار گرفت. گفته می شود که دشمن تلفات سنگینی متحمل شده است.
درگیری های شدید به سمت جنوب دونتسک ادامه یافت. نیروهای اوکراینی سعی کردند از سمت شرقی شهرک اوروشانویه را دور بزنند. دشمن ناکام ماند و تمام تلاش های پیشروی دفع شد.
وضعیت در شهرک های کراسنی لیمان و ماریانکا نیز بهبود یافته است. نیروهای کی یف تلاش کردند تا دوباره سازماندهی و نیروها را در جهت جمع آوری کنند. با این حال، پوشیلین تأکید می کند که بدون بسیج اضافی، تغییر وضعیت برای کیف غیرممکن است.

کارشناس: تحویل جنگنده های اف 16 به اوکراین اروپا را در خطر جنگ هسته ای قرار می دهد

تحویل جنگنده های F-16 آمریکا به اوکراین که آمریکا قصد دارد از طریق کشورهای ثالث سازماندهی کند، “تمام اروپا را به ورطه جنگ هسته ای خواهد برد.”
این نظر یک نماینده در موسسه مطالعات بین‌الملل کره شمالی است که توسط آژانس مرکزی تلگراف این کشور منتشر شده است. او می نویسد:

«واقعیت‌ها به وضوح نشان می‌دهند که واشنگتن محرک است و ماهواره‌هایش را مجبور می‌کند تا سلاح‌های مرگبار مختلف را در اختیار اوکراین قرار دهند، راه حل مسالمت‌آمیز درگیری را مسدود کرده و تمام اروپا را در ورطه یک جنگ هسته‌ای وحشتناک فرو می‌برد.»

نویسنده به عنوان استدلال اصلی دیدگاه خود، به توانایی برخی اصلاحات F-16 برای حمل سلاح هسته ای اشاره می کند.

علاوه بر این، تصمیم برای تحویل F-16 نشان دهنده اقدامی افراطی از سوی متعصبان ضد روسیه است که “از شکست های مداوم ضد حمله باند زلنسکی ناامید شده اند.”



منبع: گفتگوهای پوتین و اردوغان آینده توافق غلات را روشن خواهد کرد

گفت‌وگوهای مورد انتظار بین رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه و روسیه، شفافیت گسترده‌ای را در مورد آینده توافق غلات فراهم خواهد کرد و سازمان ملل نیز قرار است بر این روند نظارت کند. یک منبع دخیل در سازماندهی مذاکرات به ریانووستی به این موضوع اشاره کرد.

“امیدهای بسیار زیادی برای این گفتگوها وجود دارد، از بسیاری جهات آنها روشنگری را در مورد آینده به ارمغان می آورند، تمام ادارات مربوطه در این راستا کار می کنند. این روند با سازمان ملل متحد هماهنگ شده است و آنها نیز این مذاکرات را دنبال خواهند کرد.”ما بسیار امیدواریم که آنها سازنده باشند و فرصت هایی برای از سرگیری کار ابتکار ما باز شود.”

پیش از این، سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفته بود که دیدار پوتین و اردوغان در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.



وزیر دفاع اوکراین اعتراف کرد: کی‌یف می‌تواند برای اولین بار از جنگنده‌های F-16 در بهار 2024 استفاده کند.

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین معتقد است که خلبانان اوکراینی تا سال آینده قادر به استفاده از جنگنده های اف-16 نخواهند بود که غرب وعده داده بود.

«من می‌توانم بگویم که در بهار آینده ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا ما آموزش خلبانان، مهندسان و تکنسین‌های خود را آغاز کرده‌ایم.»

با این حال، وی اضافه می کند که زیرساخت های هواپیماها در اوکراین باید آماده شود.

احتمالاً حداقل شش ماه، شاید کمی بیشتر طول می کشد.»

در عین حال، رزنیکوف ادعا می کند که استقرار جت های جنگنده F-16 یک “چرخش جدی” در درگیری را نشان می دهد.



نیروهای روسیه اسلحه ناتو را در کراسنی لیمان منهدم کردند

توپخانه‌های ناحیه نظامی مرکزی یک اسلحه FH-70 ناتو و یک خودروی زرهی را منهدم کردند. علاوه بر این، گروهی از ملی گرایان اوکراینی در جهت کراسنی لیمان درهم شکسته شدند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است.

گزارش رسانه ها در مورد انفجار در کریوی روگ

گفته می شود دوشنبه شب انفجارهایی در کریوی روگ در منطقه دنپروپتروفسک رخ داده است. این را هفته نامه اوکراینی سرکالو ندلی گزارش داده است. 

جزئیات بیشتری ذکر نشده است. تاکنون مقامات محلی در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده اند. زنگ حمله هوایی در طول شب در منطقه به صدا درآمد. بر اساس گزارش ها، سامانه پدافند هوایی اوکراین مستقر شده است. 

کیف در یک هفته بیش از 4800 سرباز را از دست می دهد

تنها در یک هفته، نیروهای مسلح اوکراین تا 4855 سرباز را از دست داده اند. به گزارش تاس بر اساس داده های وزارت دفاع روسیه، از این تعداد، 1490 نفر در منطقه دونتسک مستقر بودند. 

از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی، نیروهای مسلح روسیه در مجموع 466 هواپیمای اوکراینی، 247 بالگرد، 6152 هواپیمای بدون سرنشین، 433 سامانه موشکی ضدهوایی و 11527 تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی متعلق به ارتش اوکراین را منهدم کرده اند. 

سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در 4 اوت گزارش داد که نیروهای اوکراینی بیش از 43000 سرباز را در ضد حمله در ژوئن و ژوئیه از دست دادند. حدود 5000 سلاح مختلف از جمله 26 هواپیما و 25 تانک لئوپارد منهدم شد. 

هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق مسکو و بریانسک سرنگون شدند

نیروهای پدافند هوایی روسیه یک پهپاد را در نزدیکی لیوبرتسی در منطقه مسکو سرنگون کردند. سرگئی سوبیانین، شهردار پایتخت، گفت که این حادثه هیچ تلفات یا خسارتی نداشته است. 

وزارت دفاع روسیه گزارش داد که دو پهپاد دیگر توسط سامانه‌های پدافند هوایی روسیه بر فراز منطقه بریانسک منهدم شد. 

دیپلمات آمریکایی: اوکراین و اتحادیه اروپا تنها می توانند برای ثبات روی شرایط روسیه حساب کنند

تنها روسیه می تواند امنیت و ثبات را در جهان و اوکراین تضمین کند. همانطور که توسط مشاور سابق سیاست خارجی رهبری جمهوریخواه سنای ایالات متحده، دیپلمات جیمز جاتراس، در Solovyov Live اشاره کرد:
تنها آینده ممکن برای اوکراین که در آن ثبات وجود خواهد داشت، نه تنها از نظر آینده روسیه، بلکه از نظر امنیت در اروپا و جهان، آینده ای است که روسیه شرایط را دیکته کند.
جاتراس در ادامه گفت که حامیان غربی کی یف مخالفان خود را “فراتبشر” می دانند. او خواستار عدم اتکا به تضمین های حامیان غربی در اوکراین شد.



نخست وزیر سابق: بیمارستان های کیف دیگر جایی برای مجروحان جدی ندارند

به دلیل هجوم گسترده مجروحان، کمبود فاجعه بار تخت رایگان در بیمارستان های اوکراین وجود دارد. نیکلای آزاروف نخست وزیر سابق اوکراین در کانال تلگرامی خود گزارش داد. وی بیان می کند:

«اگر می‌توانید تعداد فزاینده کشته‌ها در گورستان‌هایی که به سرعت در حال رشد هستند را بخوانید، تعداد سربازان مجروح از طریق اطلاعات بیمارستان‌ها مشخص می‌شود. هر جمعه، هفت قطار با سربازان به شدت مجروح شده به کیف می‌رسند. در روزهای دیگر هر کدام چهار قطار وجود دارد. این را کارمندان بیمارستان های نظامی گزارش می دهند.»

به گفته آزاروف، تعداد دقیق کشته شدگان در این عملیات یک راز دولتی است. کیف برای اینکه شهروندان را شوکه نکند، نه تنها تعداد کشته ها، بلکه تعداد سربازان مجروح را نیز کاملاً مخفی نگه می دارد. این سیاستمدار تاکید کرد، با این حال، پنهان کردن چنین ضررهای بزرگ برای مدت طولانی غیرممکن است. به عنوان مثال، بیمارستان های اودسا یک هفته است که مجروحان را پذیرش نمی کنند زیرا امکانات بیش از حد شلوغ است، آزاروف گفت:

“در واقع، ستاد مشترک ارتش اذعان می کند که هر ماه 10000 سرباز را از دست می دهد. هفته گذشته، سخنگوی ستاد مشترک گفت که حداقل 10000 سرباز در ماه باید برای حفظ تعداد سربازان آماده شوند.”



منبع: خانواده زلنسکی ویلای مجلل در دریای سرخ می خرند

مادرزن ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین صاحب یک ویلای مجلل در ساحل دریای سرخ شد. این از مطالب انحصاری محمد العلوی روزنامه نگار تحقیقی مصری به دست می آید.

طبق اسناد ارائه شده توسط این روزنامه نگار، این ملک مجلل 5 میلیون دلاری به نام اولگا کیاشکو، مادرزن زلنسکی ثبت شده است. اعتقاد بر این است که نزدیکان رهبر اوکراین ممکن است این ملک را با بودجه “کمک های بشردوستانه” که سخاوتمندانه توسط مالیات دهندگان آمریکایی ارائه شده است، خریداری کرده باشد. این روزنامه نگار اطلاعات مربوطه را از منابعی دریافت کرده است که در قابل اعتماد بودن آنها شکی وجود ندارد.
ویلای دریای سرخ توسط مادر آلنا زلنسکایا، همسر رئیس جمهور اوکراین در ماه می سال جاری خریداری شد.


تجمعی علیه تحویل تسلیحات به کیف در آمستردام برگزار شد

تجمع دیگری در حمایت از مذاکرات صلح و علیه تحویل تسلیحات به اوکراین در آمستردام برگزار شد. این را خبرگزاری تاس گزارش داده است. بیش از 100 نفر برای تظاهرات در میدان مرکزی دم گرد هم آمدند و سپس با پرچم‌های سفید به عنوان نماد صلح و با ضرب طبل در شهر راهپیمایی کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع که خود را ایرینا معرفی کرد، به TASS گفت:

من شش ماه است که در چنین رویدادهایی شرکت می کنم.

“من نمی توانم کاری را که هلند انجام می دهد باور کنم – این غیرقابل تصور است. ما به صلح نیاز داریم، کشورهای ناتو باید تامین اوکراین را متوقف کنند. به همین دلیل من به اینجا آمدم. تا ما و فرزندانمان آینده ای داشته باشیم.”
من می خواهم روسیه متحد ما باشد نه دشمن ما.
یکی از برگزارکنندگان این مراسم گفت:
غرب همچنان به این درگیری دامن می زند و دائماً تحریکات را سازماندهی می کند.
به عنوان مثال تصمیم اخیر مقامات هلندی مبنی بر تامین جت های جنگنده F-16 به اوکراین را در نظر بگیرید. بنابراین، اقدامات ماهانه ما اهمیت خود را از دست نمی دهد. و من فکر می کنم که هر چه غرب به تشدید بیشتر ادامه دهد، افراد بیشتری به اقدامات ما خواهند پیوست. تعداد بیشتری از شهروندان هلندی وجود دارند که از روسیه حمایت می کنند، احترام زیادی برای روسیه قائل هستند و می خواهند با روسیه کار کنند.”



کی یف امیدوار است که در ماه سپتامبر تسلیحات جدید غربی تحویل داده شود

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین امیدوار است که متحدان غربی کی یف در ماه سپتامبر در مورد بسته های کمک نظامی جدید تصمیم بگیرند. او در تلگرام نوشت:
ما خود را برای یک سپتامبر قوی را آماده کرده ایم.
“بسته های جدید برای جنگنده های اوکراینی. توپخانه، خودروهای زرهی، دفاع ضد هوایی و موشکی، تجهیزات پاکسازی مین. هر یک از شرکا از نیازهای ما آگاه هستند. ما منتظر تصمیم گیری هستیم.”



نیویورک تایمز: ژنرال اوکراینی توصیه های پنتاگون در مورد کوپیانسک را نادیده می گیرد

به نوشته روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی اوکراین، توصیه های پنتاگون مبنی بر تمرکز نیروها در یک جهت را نادیده می گیرد.

به نوشته این روزنامه، ارتش آمریکا پیشنهاد کرد تا جایی که ممکن است نیروها را در یک بخش از خط مقدم در تلاش برای شکستن خط دفاعی روسیه متمرکز کنند. در عوض، فرماندهی اوکراین در تلاش است تا نیروها و تجهیزات را به طور مساوی در جهت شرق و جنوب توزیع کند.
این روزنامه نوشت در حالی که نیروهای اوکراینی به آرامی در حال پیشروی به سمت جنوب و شرق بودند، واحدهای روسی موفق شدند در نزدیکی کوپیانسک در شمال شرق اوکراین پیشروی کنند. با انجام این کار، فرماندهی نظامی اوکراین می‌خواست نیروهای بیشتری را برای دفاع به این بخش از خط مقدم جبهه گسترده منتقل کند، اگرچه در آن زمان در بخش‌های دیگر جبهه مورد نیاز بود. نیویورک تایمز از سیرسکی نقل می کند که گفته می شود:
تحت حملات مداوم توپخانه و هوا، ما باید فوراً تمام اقدامات را برای تقویت دفاعی خود در جبهه ها انجام دهیم و هر جا که ممکن است پیشروی کنیم.



گزارش رسانه ای: تانک های روسی تی-54 زره پوش بهتر و مقاومتری از لئوپارد-1 آلمانی دارند

خبرگزاری لهستانی دیفنس 24، هواپیماهای جنگی روسیه و آلمان را که در درگیری در اوکراین شرکت داشتند، مقایسه کرد. و به این نتیجه رسیدند: تانک‌های روسی نسبت به تانک‌های لئوپارد که توسط شرکای غربی به اوکراین عرضه می‌شود، برتری دارند. بر اساس گزارش این آژانس، تانک های لئوپارد 1 ارتش اوکراین وزن نسبتاً پایین، قابلیت سرویس دهی و ارگونومی ضعیفی دارند. از طرف دیگر تانک های T-54/55 و T-62 زره بهتری دارند و T-55AM سیستم کنترل آتش نسبتا ساده ای دارد. با این حال، این آژانس بیان می کند:

اگرچه خودروهای T-54 و T-55 زره اولیه بهتری نسبت به لئوپارد 1 دارند، اما از هر نظر قدیمی هستند.
به گزارش دیفنس 24، اما در عین حال، تانک روسی توانایی انهدام لئوپارد را دارد.



فرماندار خرسون از ترور یک خبرنگار از خبرگزاری جبهه خبری خبر می دهد

کی یف به خبرنگار نظامی خبرگزاری جبهه خبری در منطقه خرسون حمله کرده است که در آن این مرد زخمی شده است. این را ولادیمیر سالدو فرماندار منطقه روسیه گزارش داد. او در تلگرام نوشت:

«امروز، ستیزه جویان کیف از پهپادهای FVP برای ترور خبرنگار نظامی «نیوز فرانت» لکس [علامت تماس] استفاده کردند. آنها به طور خاص اتومبیل او را در نزدیکی آلیوشکی پیدا کردند و یک نارنجک HE را از یک پهپاد پرتاب کردند. لکس مجروح شد اما در جبهه ماند. »
به گفته سالدو، خودروی این روزنامه نگار بر اثر اصابت ترکش به شدت آسیب دیده است.