اخبار جنگ اوکراین ۲۷ اوت

بستگان سربازان اسیر اوکراینی در مرکز کیف تظاهرات کردند

بستگان سربازان اوکراینی تسلیم شده در ماریوپول در مرکز کیف تظاهرات کردند و خواستار قرار دادن آنها در لیست مبادلاتی شدند. این توسط پورتال خبری RBK-Ukraine گزارش شده است.

بر اساس گزارش ها، این اقدام با حضور خانواده های مرزبانان برگزار شد که به همراه سایر واحدهای نظامی اوکراین و جنگنده های تیپ نازی آزوف، در بهار و تابستان سال 2022 تلاش کردند منطقه صنعتی ماریوپل را برگزار کنند.

روسیه و اوکراین در حال تدارک مبادله زندانیان دیگر هستند. همانطور که دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک تاکید کرد، طرف روسی تمام تلاش خود را برای بازگرداندن هر چه بیشتر پرسنل نظامی خود انجام می دهد. وی در عین حال خاطرنشان کرد که کیف در درجه اول علاقه مند به جایگزینی افراد “دارای رسانه” به ویژه شبه نظامیان آزوف است، در حالی که مقامات کمتر به سرنوشت سایر شهروندان اوکراینی اهمیت می دهند. این امر به طور قابل توجهی روند یکسان سازی را مختل می کند.گزارش رسانه ها: سربازان اوکراینی از “ویتنام اوکراینی” صحبت می کنند

روزنامه نروژی Aftenposten می نویسد: در پایان ضد حمله تابستانی نیروهای مسلح اوکراین، سربازان اوکراینی یک کارنامه مردودی را برای ضد حمله صادر میکنند.

این روزنامه خاطرنشان می کند که بسیاری از رویارویی در برخی نقاط جبهه با عنوان “ویتنام اوکراین” یاد می کنند. سربازان اوکراینی به این روزنامه گفتند که بوی تعفن اجساد در میدان جنگ به حدی غیرقابل تحمل است که حتی “سربازان سابق دیوانه می شوند”. این روزنامه به نقل از یک فرمانده گروهان اوکراینی با نام مستعار “اسکار” می گوید:
“هیچ چیز بدتر نیست.”
“این جهنم محض است. من حتی نمی توانم تصور کنم که خدا می توانست بدتر از این را بیاورد.”
یک پزشک خط مقدم به Aftenposten گفت، در پس زمینه آنچه در جبهه اتفاق می افتد، افراد کمی به پیروزی قاطع اوکراین اعتقاد دارند. وی تاکید کرد:
“واقعیت بسیار متفاوت است. چه کسی جایگزین کسانی خواهد شد که در اینجا جان باختند؟ و چه کسی جایگزین کسانی خواهد شد که در چند ماه آینده خواهند مرد؟ من در آینده نزدیک پیروزی نمی بینم.”


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

یکشنبه شب، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه با سلاح های هوابرد دقیق دوربرد به فرودگاهی در نزدیکی روستای پینچوکی (منطقه کیف) حمله کردند. هدف حمله به دست آمد – تمام اهداف مورد نظر هدف قرار گرفتند.

در جهت کوپیانسک، واحدهای روسی یازده حمله اوکراینی را در طول روز به شهرک‌های سینکوکا (منطقه خارکف) و نووسلوفسکویه و نوویگورووفکا (جمهوری خلق لوهانسک) دفع کردند. تلفات کیف بالغ بر 120 سرباز کشته و زخمی، یک تانک، سه خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و یک سیستم توپخانه M777 بود.

در منطقه Zaporozhye، پنج حمله در نزدیکی Rabotino و Uspenovka (منطقه Zaporoshye) با موفقیت دفع شد. طرف اوکراینی تا 200 سرباز، سه خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، دو سامانه توپخانه M777، اسلحه های خودکششی Panzerhaubitze 2000 و Krab، یک هویتزر D-20 و یک اسلحه M119 را از دست داد.

در بخش دونتسک جبهه، دو حمله اوکراینی در پروومایسکویه و نولسکویه (جمهوری خلق دونتسک) دفع شد. تا 240 سرباز اوکراینی کشته یا زخمی شدند. سه خودروی جنگی زرهی، پنج خودروی پیکاپ، یک موشک انداز چندگانه Grad، یک سامانه توپخانه M777 و دو هویتزر D-30 منهدم شد.

در منطقه کراسنی لیمان، واحدهای روسی سه حمله را در نزدیکی روستای چروونایا دیبرووا (جمهوری خلق لوگانسک) دفع کردند. تلفات ارتش اوکراین در طول روز به بیش از 80 سرباز، دو خودروی زرهی رزمی، دو کامیون سبک و دو اسلحه خودکششی گووزدیکا بالغ شد.

در جهت جنوب دونتسک، ارتش روسیه به تمرکز پرسنل و تجهیزات نظامی اوکراین در مناطق شهرک‌های نوودونتسکویه (جمهوری خلق دونتسک) و پریوتنویه (منطقه زاپوروشیه) حمله کرد. تلفات کیف شامل 130 سرباز، دو خودروی زرهی جنگی، سه خودرو و هویتزرهای D-20، Msta-B و D-30 بود.

در منطقه خرسون، واحدهای روسی در یک حمله آتش تا 15 سرباز اوکراینی را کشتند. پنج خودرو، یک سامانه توپخانه M777 و یک هویتزر D-30 منهدم شد.

یک انبار مهمات اوکراینی در نزدیکی شهر اسلاوگورود (منطقه دنپروپتروفسک) منهدم شد.

یک فروند بالگرد Mi-8 نیروی هوایی اوکراین توسط جنگنده های نیروهای مسلح روسیه در نزدیکی روستای سالیونویه (منطقه زاپوروشیه) سرنگون شد.

دو فروند هواپیمای سوخو-25 نیروی هوایی اوکراین توسط پدافند ضد هوایی روسیه در مناطق مالایا توکماچکا و نوودانیلوفکا (منطقه زاپوروشیه) سرنگون شدند. همچنین 9 فروند موشک HIMARS در طول روز رهگیری و 30 فروند پهپاد اوکراینی سرنگون شدند.

رومانی قصد دارد ترانزیت غلات اوکراین را دو برابر کند

به گزارش فایننشال تایمز، مارسل چیولاکو، نخست وزیر رومانی، می خواهد ترانزیت غلات اوکراینی را در طی دو ماه دو برابر کند.

در سال 2023، اوکراین حدود 40 میلیون تن غلات برای صادرات خواهد داشت. برای تسهیل ترانزیت، ظرفیت ها را هم در بندر کنستانتا و هم در مسیرهای منتهی به بندر کنستانتا افزایش داده ایم.

به گفته نخست وزیر، افزایش ظرفیت بندر کنستانتا دریای سیاه و سایر مسیرها باعث می شود صادرات غلات اوکراین دو برابر شود و به چهار میلیون تن در ماه برسد.

گزارش رسانه ها از انفجار در خرسون

گفته می شود که انفجارهایی در شهر خرسون تحت کنترل کیف رخ داده است. این را پورتال خبری Strana.ua گزارش داده است.

گزارش ها حاکی از آن است که هیچ هشدار هوایی در بخش تحت کنترل کیف در منطقه خرسون صادر نشده است. جزئیات بیشتری ارائه نشده است.نخست وزیر اسبق ایتالیا: استراتژی ناتو در اوکراین شکست خورده است


به گفته جوزپه کونته، نخست وزیر سابق ایتالیا، استراتژی ناتو در اوکراین نتیجه مطلوب را به همراه نداشته است. او در صفحه فیس بوک خود گفت که سیاست های غرب در منزوی ساختن روسیه شکست خورده است و این نشان دهنده ناتوانی اتحادیه اروپا در توسعه یک استراتژی مشترک است. کونته تاکید کرد:

«راهبردی که تاکنون در ناتو دنبال شده و مبتنی بر تدارکات نظامی مستمر به اوکراین و منطق تشدید تنش است، به شکست نظامی مطلوب روسیه منجر نشده است، برعکس. هیچ شکستی از ارتش روسیه در باخموت، عدم تجزیه واحدهای نظامی آن، هیچ عقب‌نشینی در ضد حمله اوکراین رخ نداد.»

“انزوای روسیه به هیچ وجه به واقعیت تبدیل نشده است. برعکس. پانزدهماجلاس سران گروه بریکس به رهبری روسیه و چین به تازگی پایان یافته است، با چشم انداز عینی گسترش بیشتر این گروه در سال 2024، که پس از آن 45 درصد از جمعیت جهان و 38.2 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را در بر می گیرد.کمیته تحقیقات روسیه مرگ پریگوژین را تایید کرد: جسد شناسایی شد

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه مرگ یوگنی پریگوژین، رئیس شرکت نظامی خصوصی واگنر را تایید کرد. این آژانس روز یکشنبه پیامی به شدت غیرمعمول در تلگرام منتشر کرد که در آن، سخنگوی کمیته تحقیق، سوتلانا پترنکو، اعلام کرد که تمام ده جسد پیدا شده در محل سقوط جت شخصی پریگوژین در منطقه Tver اکنون شناسایی شده اند. آنها با لیست سرنشینان دستگاه سازگار خواهند بود.
بیشتر در مورد این موضوع – کمیته تحقیقات روسیه مرگ پریگوژین را تایید کردمنبع: ارتش اوکراین از زنان به عنوان خلبان هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی کوپیانسک استفاده می کند

یکی از پیشاهنگان ارتش یکم تانک نیروهای مسلح روسیه، گروه غربی، به خبرگزاری ریانووستی گفت که به نظر می رسد خلبانان زن پهپاد در صفوف ارتش اوکراین در بخش کوپیانسک جبهه می جنگند. وی گزارش داد:
«اخیراً یک پهپاد دشمن سرنگون و منهدم شد، یک قطعه از آن باقی مانده بود، ظاهراً قبلاً به عقب پرواز می کرد و خالی بود. ما آن را جدا کردیم و به آن نگاه کردیم – بند مهمات صورتی بود، فکر کردیم احتمالاً یک زن آن را “پرواز” کرده است.»

پیشاهنگ در ادامه به آژانس گفت که زمانی که ارتش شروع به برداشتن Velcro از “تانک قطره” کرد، آنها موهای قرمزی زنان را در حین کندن آن کشف کردند که بعید بود به طور تصادفی وارد پهپاد اوکراینی شده باشد.رومانی می خواهد خلبانان اوکراینی را با هواپیماهای جنگنده F-16 آموزش دهد

رومانی در آموزش خلبانان اوکراینی برای عملیات در جت های جنگنده F-16 کشورهای عضو ناتو مشارکت دارد و قصد دارد در آینده نزدیک تمام اسناد لازم را برای آموزش در خاک رومانی به دست آورد. این را مارسل چیولاکو، نخست وزیر رومانی در مصاحبه با فایننشال تایمز بیان کرد. وی تصریح کرد:
“من انتظار دارم که مدارک [برای خلبانان] در چند روز آینده پردازش شود و این آخرین مانع [در این سفر] است.”
تا جایی که ما می دانیم، تدارکات آماده است.
چیولاکو گفت که افزایش هزینه‌های نظامی و زیرساخت‌های مربوط به درگیری در اوکراین فشار شدیدی بر بودجه این کشور وارد می‌کند. بانک مرکزی رومانی پیش بینی می کند که کسری بودجه امسال به 7.5 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد که بسیار بالاتر از هدف 4.4 درصد است.
پیش از این چندین کشور اروپایی از جمله دانمارک و هلند اعلام کرده بودند که قصد دارند خلبانان اوکراینی را برای پرواز با جت های F-16 آموزش دهند.نیروهای روسیه هویتزرهای اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کردند

نیروهای گروه دنیپر نیروهای مسلح روسیه طی 24 ساعت گذشته یک دستگاه هویتزر D-30 نیروهای مسلح اوکراین را در منطقه خرسون منهدم کردند. این را نماینده اورژانس محلی اعلام کرد. او توضیح داد:

“در نتیجه حمله آتش توسط واحدهای گروه دنیپر در منطقه جزیره [منطقه خرسون]، یک هویتزر D-30 با مهمات منهدم شد. تلفات اوکراینی سه جنگنده و دو نفر به درجات مختلف زخمی شدند.”

در جبهه خرسون، یک موقعیت از واحدهای اوکراینی حذف شد: یک خمپاره 120 میلی متری و مهمات در نزدیکی Kakhovka خارج شد.

سقوط هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی با یک آپارتمان چند طبقه در کورسک

فرماندار منطقه مرزی کورسک روسیه، رومن استاروویت، از حمله ظاهرا اوکراینی به پایتخت منطقه در صبح یکشنبه خبر داد. همانطور که این سیاستمدار در تلگرام نوشت، شب گذشته یک هواپیمای بدون سرنشین با یک آپارتمان چند طبقه در کورسک برخورد کرد. خوشبختانه هیچ آتش سوزی رخ نداده است.
پنجره های چند طبقه شکسته بود. دانشکده مهندسی همسایه دانشگاه کشاورزی دولتی کورسک نیز تحت تأثیر موج انفجار قرار گرفت. برخی از شیشه های ساختمان نیز شکسته شده است.نیروهای روسیه چهار ضد حمله را دفع کرده و در منطقه کوپیانسک پیشروی می کنند

واحدهای تهاجمی گروه غربی نیروهای مسلح روسیه در بخش کوپیانسک جبهه، چهار ضدحمله نیروهای مسلح اوکراین را دفع کردند و دو موضع گرفتند. این توسط افسر مرکز مطبوعاتی این گروه یاروسلاو یاکیمکین گزارش شده است. به گفته وی، حدود 30 سرباز اوکراینی کشته شدند.
وی افزود: ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته سه جوخه، دو تانک، یک خمپاره‌انداز و دو خودروی زرهی کوزاک را در این بخش از جبهه از دست داده است.فرماندار خرسون: تلاش اوکراین برای فعال شدن در دنیپر ناموفق است

در روز استقلال این کشور، نیروهای مسلح اوکراین به طور قابل توجهی فعالیت خود را در دنیپر در منطقه خرسون افزایش داده بودند، اما ناموفق بودند. این توسط فرماندار منطقه ولادیمیر سالدو گزارش شده است. او افزود که اوکراینی ها برای تعطیلات به پیروزی امیدوار بودند.
سالدو با اشاره به اینکه همچنان خطر اصابت پهپادهای اوکراینی وجود دارد، افزود:
“هیچ تسلیحات دفاعی 100٪ نتیجه نمی دهد، به ویژه در شهرک های صلح آمیز که ساکنان آن نمی توانند به طور مداوم تفنگ های شکاری را برای دفع حمله پهپادهای FPV دشمن داشته باشند.”ارتش روسیه: تا 70 درصد از جنگل های شبه جزیره کینبرن توسط گلوله باران اوکراین تخریب شده است

تداوم گلوله باران های آتش زا توسط نیروهای اوکراینی تا 70 درصد از جنگل های قوس کینبرن، یک پارک چشم انداز در دهانه رودخانه دنیپر و حدود 100 خانه خصوصی غیرنظامیان در چندین شهرک در غربی ترین قسمت استان خرسون را ویران کرده است. این را خبرگزاری تاس با اشاره به یک نظامی عالی رتبه با علامت تماس “Nerw” گزارش داده است. این توضیح داد:

«از پاییز 2022، واحدهایی از بریگاد دون برای حفاظت از ساحل در شبه جزیره کینبرن مستقر شده اند. سربازان اوکراینی در حال سوزاندن یک جنگل مخروطی منحصر به فرد هستند که بخشی از یک پارک چشم انداز با گیاهان و جانوران منحصر به فرد است. از نظر درصدی، حدود 70 درصد از جنگل های سوزنی برگ از بین رفته است. آنها همچنین به زیرساخت های غیرنظامی ضربه زده اند و خانه های غیرنظامیان را ویران کرده اند. حدود 100 خانه ویران شده است.»
سرگئی یورچنکو، معاون فرمانده تیپ دون، افزود که “جنگل هر روز به روش های مختلف، عمدتاً با نارنجک های آتش زا ویژه سوزانده می شود”. کاج مانند کبریت آتش می گیرد و اگر باد بیاید فورا آتش می گیرد.گزارش رسانه ها از انفجار در منطقه چرکاسی

گفته می شود که انفجارهایی در منطقه چرکاسی در مرکز اوکراین رخ داده است. این را هفته نامه سرکالو ندلی می نویسد.
جزئیات ذکر نشده است. مقامات محلی هنوز در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده اند.
در شب یکشنبه در سراسر اوکراین هشدار هوایی اعلام شد.کارشناس: کیف می تواند تا 200 جت جنگنده F-16 دریافت کند


کشورهای غربی می توانند تا 200 جت جنگنده F-16 آمریکا را به اوکراین عرضه کنند. این را ایگور کوروتچنکو، کارشناس نظامی روسی و سردبیر مجله Nazionalnaya Oborona اشاره کرد.

“مجموع کل هواپیما هایی که از سرتاسر جهان میتوان جمع کرد و به کیف تحویل داد، بیش از 100 واحد، حدود 200 [جت جنگنده] است. واضح است که نه همه تحویل داده می شوند و نه همه توانایی رزمی خواهند داشت.”
به نظر وی، آموزش موثر پرسنل پرواز، حتی اگر بازآموزی باشد، بیش از شش ماه زمان نیاز دارد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد هواپیماها به موشک‌های کروز جاسم آمریکا مجهز شوند، این امر به تشدید شدید تنش منجر می‌شود.

انفجارهایی در نزدیکی کیف گزارش شده است

گفته می شود که انفجارهایی در حومه پایتخت اوکراین در طول شب رخ داده است. این را اداره نظامی کیف اعلام کرد. سامانه پدافند هوایی مستقر شد. جزئیات بیشتری ارائه نشد.
هشدار هوایی یکشنبه شب برای کل خاک اوکراین اعلام شد.


گزارش رسانه ها در مورد انفجار در منطقه ایوانو-فرانکوفسک

گفته می شود که انفجارهایی در غرب اوکراین رخ داده است. این چیزی است که کانال تلویزیونی اوکراینی Dom در مورد منطقه ایوانو-فرانکوفسک گزارش می دهد.
جزئیاتی در این مورد داده نشد. مقامات محلی هنوز در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده اند.
در شب یکشنبه در سراسر اوکراین هشدار هوایی اعلام شد.نیروهای روسی سه قایق اوکراینی را شناسایی و منهدم کردند

گروه Dnieper از نیروهای مسلح روسیه سه قایق خرابکاران اوکراینی را منهدم کردند. این را رومن کدرجان، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه بیان کرد.
طی 24 ساعت گذشته، در نزدیکی شهرک های بورگونکا و سادووایا، سربازان گروه دنیپر سه قایق تندرو کوچک را شناسایی و منهدم کردند و تا شش سرباز اوکراینی را کشتند.
در جریان دوئل توپخانه ای در نزدیکی توکاروفکا، اسلحه های D-30 و 2A65 ارتش اوکراین منهدم شدند. علاوه بر این، یک هویتزر M777 در روستای Zelenovka با استفاده از پهپادهای تهاجمی Lancet منهدم شد.

علاوه بر این، یک انبار مهمات در نزدیکی شهرک دمیتروفکا منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه دو پهپاد اوکراینی را بر فراز استان های بریانسک و کورسک سرنگون کرد
اوکراین تلاش کرده است با هواپیماهای بدون سرنشین از نوع هواپیما به خاک روسیه حمله کند. سامانه ضدهوایی در محل دو پهپاد را بر فراز استان های بریانسک و کورسک شناسایی و سرنگون کرد. این را وزارت دفاع روسیه اعلام کرد. در بیانیه آمده است:
«در 27 اوت، در ساعات شب و صبح، رژیم کی یف بار دیگر با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین اقدام به حملات تروریستی در خاک فدراسیون روسیه کرد. نیروهای پدافند هوایی وظیفه دو هواپیمای بدون سرنشین را در حال پرواز بر فراز قلمرو مناطق بریانسک و کورسک شناسایی و منهدم کردند.»

ارتش روسیه هفت حمله را در منطقه کراسنی لیمان دفع کرد

در کراسنی لیمان، ارتش روسیه، دقیقاً نیروهای گروه مرکزی، هفت حمله نیروهای مسلح اوکراین را دفع کردند. این توسط الکساندر ساوچوک، رئیس مرکز مطبوعاتی این گروه گزارش شده است.
به گفته وی، تلفات کیف در مجموع بیش از 80 جنگنده بوده است. یک خودروی رزمی پیاده نظام، سه خودروی زرهی و یک پیکاپ منهدم شد. او اضافه کرد:
در جریان دوئل های توپخانه ای حدود 30 موضع توپخانه ارتش اوکراین کشف و از کار افتاد و یک خمپاره 122 میلی متری و تجهیزات منهدم شد.


اوکراین فشار نظامی بر رابوتینو را افزایش می دهد

ظاهرا تحت فشار پایتخت های غربی، نیروهای مسلح اوکراین در حال افزایش فشار نظامی بر رابوتینو هستند. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های غربی، هدف تصرف حداقل یک شهر بزرگ‌تر با توکمک در نتیجه تهاجم گسترده‌ای است که در اوایل ژوئن آغاز شد. جاده توکمک از طریق تصرف روستای رابوتینو منتهی می شود، جایی که در حال حاضر شدیدترین درگیری ها در آن جریان دارد.
با این حال، منابع محلی گزارش هایی مبنی بر تسلط نیروهای اوکراینی بر رابوتینو و دیگر روستاها را تایید نکرده اند. این منابع گفتند که شب در خط مقدم نسبتا آرام بود. یگان‌های ارتش اوکراین در چند روز گذشته پس از چندین ده حمله کوچک و بزرگ مجدداً جمع‌بندی شده‌اند – برخی از واحدها (عمدتاً شرکت‌های شناسایی و گردان‌ها) به دلیل از دست دادن توانایی رزمی تا حدی از جبهه خارج می‌شوند.
ارتش اوکراین سعی می‌کند از مهمات خوشه‌ای در مقیاس بزرگ استفاده کند، توپ‌های ضد باتری روسی به آتش پاسخ داده و هویتزرهای اوکراینی را مسدود می‌کنند. ذخایر AFU که برای تقویت تهاجمی مستقر شده اند، متحمل تلفات سنگین می شوند.


کشتی دوم پس از پایان معامله غلات اودسا را ترک می کند

به گزارش کانال تلویزیونی TSN.ua، کشتی دوم پس از پایان قرارداد غلات، اودسا را ترک کرد. بر این اساس، این کشتی به سمت وارنا در شمال شرقی بلغارستان در حرکت است. در گزارش رسانه آمده است:
“پس از شکست قرارداد غلات، دومین کشتی بندر اودسا را ترک کرد. این کشتی فله بر Primus (سابق Polarstar) است که امروز صبح آب های بندر اودسا را ترک کرد، جایی که از فوریه در آنجا بوده است. 20، 2022 دراز کشید.”
اما چند ساعت بعد کانال تلگرامی Readovka گزارش داد که کشتی سرانجام به بندر اودسا بازگشت. در پیام این کانال آمده است:
کشتی پریموس به آب های بندر اودسا بازگشته و در حال لنگر انداختن است.منبع: نیروهای اوکراینی از تلاش برای نفوذ به گروه های خرابکاران در شبه جزیره کینبرن دست نمی کشند

نیروهای مسلح اوکراین از تلاش های خود برای اعزام گروه های خرابکار و شناسایی به شبه جزیره کینبرن در غربی ترین قسمت منطقه خرسون دست بر نمی دارند. این را معاون فرمانده تیپ شناسایی و حمله دون قزاق با علامت تماس ساخالین به تاس گزارش کرد. او اضافه کرد:

«دشمن ساختمان های مسکونی تحت اشغال غیرنظامیان را گلوله باران می کند».
وی خاطرنشان کرد: تلاش هایی برای نفوذ در گروه های خرابکار و شناسایی وجود دارد. آنها تا کنون در منطقه لنگر انداختند، اما “به موقع کشف شده و دوباره به آب رانده شده اند”. ساخالین تاکید کرد:

«هیچ راهی برای دشمن برای عبور از خور دنیپر-باگ وجود ندارد. دفاع کاملاً ایمن است. این امر دفاع پایدار تیپ را تضمین می کند. دشمن اخیراً هیچ تلاشی برای حمله به آنها نکرده است، زیرا به خوبی می‌داند که اگر به اینجا بیایند، لگدشان را خواهند خورد.»