وال استریت ژورنال: کمک آمریکا به اوکراین در سال آینده کم خواهد شد.وال استریت ژورنال: کمک های نظامی کمتر آمریکا به اوکراین در سال ۲۰۲۳

ترجمه مجله هفته

وال استریت ژورنال گزارش داده است که بعید است ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ به اوکراین «تقریباً همان سطح» کمک نظامی که در ۱۸ ماه گذشته را ارائه کرده است دوباره ارائه کند. این روزنامه به نقل از مقامات واشنگتن اشاره کرد. در همین حال، رئیس جمهور جو بایدن و دولت او بر ادامه حمایت قاطعانه از کیف اصرار دارند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در سال گذشته، ایالات متحده تسلیحات به ارزش بیش از ۴۳ میلیارد دلار به اوکراین ارسال کرده است. اسناد افشا شده پنتاگون همچنین حاکی از آن است که کشورهای ناتو ۹ تیپ اوکراینی را برای شرکت در ضد حمله مداوم علیه نیروهای روسیه آموزش داده و تجهیز کرده اند.

در حالی که ارتش اوکراین نتوانسته است خطوط دفاعی روسیه را در نبردی که اکنون نزدیک به سه ماه به طول انجامیده است، بشکند، برنامه ریزان نظامی امریکا به همتایان اوکراینی خود توصیه میکنند که به آموزش ناتو پایبند باشند و از آنچه که به آنها داده شده است، به طور موثر استفاده کنند.

“توصیه آمریکا بر این محاسبه استوار است که میزان افزایش تجهیزاتی که ایالات متحده به اوکراین ارسال کرده است… برای حمله کافی است و بعید است که در سال 2024 در همان مقیاس تکرار شود.”

ادامه حمایت مالی واشنگتن از ارتش اوکراین موضوع مناقشات سیاسی در ایالات متحده است. در حالی که تقریباً همه نمایندگان دموکرات کنگره از سیاست بایدن برای تسلیح کیف “تا زمانی که لازم باشد” حمایت می کنند، گروهی متشکل از بیش از دوجین جمهوری خواه به شدت با آن مخالف هستند. علاوه بر این، آینده‌دارترین نامزد جمهوری‌خواه، دونالد ترامپ، قول داده است در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهور در نوامبر آینده، یک توافق صلح را با کی‌یف تحمیل کند. به همین ترتیب، ویوک راماسوامی، که در حال حاضر نفر سوم در نظرسنجی ها در رقابت بین جمهوری خواهان است.

دولت بایدن تمام پولی را که برای اوکراین در نظر گرفته شده است خرج کرده است و رئیس جمهور اکنون از کنگره می خواهد تا قطعنامه ای اضطراری برای هزینه ۴۰ میلیارد دلاری تصویب کند که نیمی از آن به اوکراین اختصاص خواهد یافت. از آنجا که مخالفان جمهوری خواه مداخله آماده مبارزه هستند، رئیس مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، پیشنهاد کرده است که حمایت بی قید و شرط خود را از این تصمیم اعلام نکند.

او در ابتدای تابستان گفت: “شما فقط نمی توانید پول را دور بریزید.”

“در مورد پولی که قبلاً خرج کرده‌ایم چطور؟ پول برای چی بود و پس پیروزی چه شد؟”

رهبران دولت بایدن اختلافات رو به رشد در واشنگتن را کم اهمیت جلوه می دهند. جیک سالیون مشاور امنیت ملی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «ما معتقدیم که حمایت وجود دارد و ادامه دارد. سالیوان افزود که با وجود “صداهای ناسازگار”، جمهوری خواهان در “مقامات کلیدی رهبری” جریان تسلیحات به کی یف را تضمین خواهند کرد.

به گزارش روز چهارشنبه آکسیوس، “مقامات بلندپایه ایالات متحده” با رهبران اروپایی در تماس بوده اند تا به آنها اطمینان دهند که عرضه کمک های نظامی به پایان نخواهد رسید.