اخبار جنگ اوکراین ۲۶ اوت

گاردین: به نظر می رسد که رهبری ناتو کیف را متقاعد کرده است که استراتژی نظامی خود را تغییر دهد

به گزارش رسانه ها، والری زالوشنی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین اخیرا با مقامات عالی رتبه نظامی غربی از جمله دریاسالار تونی راداکین، رئیس ستاد دفاعی نیروهای مسلح بریتانیا و ژنرال کریستوفر کاولی دیدار کرده است. ، فرمانده نیروی دفاعیاحتمالاً نیروهای ناتو در نزدیکی مرز لهستان و اوکراین گرد هم آمده اند.

همانطور که روزنامه انگلیسی گاردین گزارش می دهد، رهبری نظامی کشورهای ناتو احتمالا فرماندهی اوکراین را متقاعد کرده است تا با تغییر استراتژی، مشکل حمله متوقف شده را حل کند. به گفته منابع انگلیسی، در نتیجه این نشست و رایزنی‌های قبلی که مارک میلی، رئیس کمیته روسای ستاد نیروهای مسلح آمریکا نیز حضور داشت، نیروهای مسلح اوکراین ممکن است با تمرکز تلاش‌های خود بر روی یک استراتژی، استراتژی خود را تغییر دهند. بر روی یک بخش از جلو تمرکز کنید.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز پیشتر گزارش داده بود که شرکای غربی در تلاش هستند تا کی یف را متقاعد کنند تا برنامه های تهاجمی خود را تغییر دهد. این روزنامه خاطرنشان کرد که برای چندین ماه از اوکراین خواسته شده بود که نیروهای خود را متمرکز کند، اما این توصیه ها تا همین اواخر نادیده گرفته شده بود.بوداپست: اتحادیه اروپا قادر به برقراری صلح در اوکراین نیست و به آن افتخار می کند

پتر سییارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، در کنفرانس “Tranzit” که از شبکه تلویزیونی M1 پخش شد، اظهار داشت که اتحادیه اروپا قادر به برقراری صلح در اوکراین نیست. او حتی به آن افتخار می کند. در عین حال، رقابت اتحادیه اروپا به دلیل درگیری در پایین ترین حد خود قرار دارد.
«اتحادیه اروپا، به عنوان یکی از قوی‌ترین ادغام‌های سیاسی در جهان، نتوانسته ما را حتی یک قدم به صلح نزدیک‌تر کند. نتوانسته است به این هدف دست یابد.»
وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد که خطر تشدید درگیری امروز بیشتر از گذشته است و «بر خلاف جمعیت اتحادیه اروپا، برخی از سیاستمداران در اروپا مستعد روان‌پریشی جنگ هستند». وی تاکید کرد:
«نه مجارها و نه اروپایی‌ها مسئول این جنگ نیستند، بنابراین پرداختن به ما یا اروپایی‌ها برای آن کاملاً اشتباه است و اصلاً توجیه اخلاقی ندارد… هیچ‌کس برای ما نمی‌جنگد، همه برای خودشان می‌جنگند».برخورد دو هواپیمای نظامی اوکراینی در منطقه ژیتومیر

دو هواپیمای آموزشی L-39 اوکراینی در حین پرواز بر فراز منطقه ژیتومیر با یکدیگر برخورد کردند. سه خلبان اوکراینی کشته شدند که یکی از آنها خلبان با علامت تماس جویس بود که کاندیدای آموزش هوانوردی F-16 بود. این توسط سرویس تحقیقات دولتی اوکراین تایید شده است.


پدافند هوایی روسیه یک پهپاد دیگر را در حال نزدیک شدن به بلگورود سرنگون کرد

سامانه پدافند هوایی روسیه یک پهپاد در حال نزدیک شدن به بلگورود را سرنگون کرد. به گفته ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه، در حال حاضر جزئیات این حادثه در حال روشن شدن است.
“سیستم دفاع هوایی ما بر فراز بلگورود و منطقه بلگورود مستقر شد – یک پهپاد در حین نزدیک شدن به شهر سرنگون شد.”
به گفته رئیس منطقه، نیروهای خدمات عملیاتی همچنان در حال جمع آوری اطلاعات در مورد عواقب آن در محل هستند.نیویورک تایمز: هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به روسیه حمله می کنند تا اوکراینی ها را شنگول کنند

همانطور که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش می دهد، حملات مداوم پهپادهای اوکراینی به مسکو و سایر مناطق روسیه برای تشویق اوکراینی ها انجام می شود. نویسنده مقاله نیویورک تایمز تأکید می کند که تقویت روحیه مردم و سربازان اوکراین از طریق چنین حملات نمادین با توجه به توقف ضد حمله اهمیت ویژه ای دارد. این روزنامه خاطرنشان می کند:
به گفته مقامات آمریکایی، چنین اقداماتی به منظور نشان دادن این موضوع به مردم اوکراین است که کیف همچنان می تواند پاسخ دهد.
با وجود تأثیر محدود چنین حملاتی، مقامات آمریکایی انتظار دارند که اوکراین به حمله به روسیه ادامه دهد.


گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

در منطقه کوپیانسک، واحدهای روسی توانستند مواضع خود را در خط مقدم بهبود بخشند. در طول روز، پنج حمله اوکراینی در نزدیکی Sinkovka (منطقه خارکف) و Novoselovskoye، Raigorodka و Novogorovka (جمهوری خلق لوگانسک) دفع شدند. تلفات اوکراینی تا 50 سرباز، چهار خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، یک اسلحه خودکششی کراب و دو هویتزر D-20 بود. علاوه بر این، یک انبار مهمات میدانی در نزدیکی روستای کیسلوفکا (منطقه خارکف) منهدم شد.

در جهت زاپوروژیه، نیروهای روسی سه حمله را در نزدیکی رابوتینو (منطقه زاپوروشیه) دفع کردند. در طول روز، تا 115 سرباز اوکراینی در این بخش از جبهه کشته شدند. هفت خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، یک سامانه توپخانه ای ام 777، یک هویتزر M119، یک اسلحه اف اچ-70، یک هویتزر D-30 و یک ایستگاه راداری AN/TPQ-36 منهدم شد.

در بخش دونتسک جبهه، ارتش روسیه از شش حمله اوکراینی در Minkovka، Kleschchejewka و Krasnogorovka (جمهوری خلق دونتسک) جلوگیری کرد. تلفات کیف به 225 سرباز، سه خودروی زرهی جنگی، دو خودرو، دو هویتزر Msta-B و اسلحه D-20 و D-30 بالغ شد. علاوه بر این، یک انبار مهمات میدانی در نزدیکی شهرک نتایلوو (جمهوری خلق دونتسک) منهدم شد.

در منطقه کراسنی لیمان، دو حمله در نزدیکی روستای Chervonaya Dibrovka (جمهوری خلق لوگانسک) دفع شد. تلفات طرف اوکراینی بالغ بر 60 سرباز، دو خودروی زرهی رزمی، یک وانت و دو هویتزر D-30 بود.

در جهت جنوب دونتسک، واحدهای روسی دو حمله اوکراینی را در نزدیکی روستای استاروماژورسکویه (جمهوری خلق دونتسک) دفع کردند. علاوه بر این، فعالیت یک گروه خرابکاری و شناسایی اوکراینی در نزدیکی روستای Uroshainoye (جمهوری خلق دونتسک) سرکوب شد. بیش از 200 سرباز اوکراینی در طول روز کشته شدند. یک تانک، چهار خودروی زرهی رزمی، سه خودرو، یک توپ M109 پالادین و یک قبضه خودکششی کراب و دو دستگاه هویتزر D-30 منهدم شد.

در طول روز 40 سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند. پنج خودرو، یک سامانه توپخانه M777 و هویتزر Msta-B و D-30 منهدم شد. علاوه بر این، یک پست فرماندهی اوکراین در نزدیکی روستای تورسکویه (جمهوری خلق دونتسک) مورد اصابت قرار گرفت.

یک ایستگاه راداری P-18 برای شناسایی و ردیابی اهداف هوایی در نزدیکی روستای چوگویوو (منطقه Dnepropetrovsk) منهدم شد.

پدافند هوایی روسیه 12 موشک HIMARS را در جبهه رهگیری و 37 پهپاد اوکراینی را منهدم کرد.

گزارش رسانه ها: اوکراینی ها به لهستانی ها در ورشو حمله می کنند زیرا آنها از سر دادن شعارهای نازی ها خودداری می کنند

گفته می شود که اوکراینی ها لهستانی ها را در ورشو مورد ضرب و شتم قرار داده اند. دلیل آن امتناع آنها از صدا زدن شعار نازی های اوکراین “شکوه به اوکراین” (Slava Ukrainy) بود. این توسط فرستنده تلویزیونی WolnośćTV گزارش شده است. بر اساس اطلاعات، این حادثه شامگاه ۲۴ آگوست رخ داده است. محتوای ویدیویی در فضای مجازی در حال پخش است که قرار است نزاع ادعایی را نشان دهد.
این پرتال می نویسد که درگیری بین 12 اوکراینی که روز استقلال اوکراین را در ورشو جشن می گرفتند و هشت لهستانی که در پی آن هشت نفر زخمی شدند. حتی یک نفر در بیمارستان بستری است. بر اساس گزارش ها پلیس اوکراینی ها را آزاد کرده است.فیگارو: روسیه در سال های 2023-2024 به تسلط بر بازار غلات ادامه خواهد داد

همانطور که روزنامه فرانسوی فیگارو گزارش می دهد، بر اساس گزارش گروه تحقیقات بازار فرانسوی Agritel (گروه رسانه ای آرگوس)، روسیه پس از رکورد برداشت محصول در سال گذشته با برداشت استثنایی گندم، همچنان به “تسلط” بازار در سال 2023/2024 ادامه خواهد داد. و این با وجود ابهامات پیرامون ایمنی کشتیرانی در دریای سیاه. به گفته الکساندر ماری، تحلیلگر ارشد بازارهای کشاورزی Agritel، “تسلط روسیه” ادامه خواهد داشت و حتی در یک تعادل متزلزل جهانی ضروری است. فیگارو می نویسد:

در این زمینه، روسیه با ظرفیت صادرات 49 میلیون تن گندم، معادل 23 درصد تجارت جهانی، با تولید تخمینی 87.5 میلیون تن، جایگاه خود را به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان تثبیت می کند که بسیار بالاتر از میانگین تولید قبلی است. پنج سال،مثل آگریتل منطقه دریای سیاه، از روسیه تا اوکراین و رومانی تا بلغارستان، 40 درصد از صادرات جهانی گندم را به خود اختصاص داده است. الکساندر ماری توضیح می‌دهد که امروز 30 درصد از ظرفیت‌های صادراتی منطقه دریای سیاه (معادل بنادر اودسا، نیکولایف، بردیانسک و ماریوپل اوکراین) بسته شده است و 54 درصد در نتیجه تشدید تنش‌ها در معرض خطر هستند.


گزارش رسانه ها: هواداران فوتبال در یونان با پیام هایی علیه تحویل تسلیحات به کیف روشن شد

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، در ورزشگاه باشگاه فوتبال المپیاکوس در پیرئوس اعتراضاتی مبنی بر توقف تحویل تسلیحات به اوکراین و حمایت از ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین انجام شد. این آژانس به نقل از شاهدان عینی گفت که از نور لیزر سبز برای نمایش کتیبه ها بر روی محیط فوقانی ورزشگاه کارایسکاکیس که بیش از ۳۲ هزار تماشاگر را در خود جای می دهد، استفاده شده است. به گزارش این خبرگزاری، در این عبارات آمده است: «زلنسکی یک دیکتاتور است»، «به اوکراین سلاح ندهید»، «رژیم اوکراین را متوقف کنید، هزینه جنگ در اوکراین را پرداخت نکنید» و «نه به نازیسم در اوکراین».
این خبرگزاری در ادامه توضیح داد:
این نوشته سه روز پس از سفر مخفیانه برنامه ریزی شده زلنسکی به یونان منتشر شد که مانند تحویل تسلیحات، توسط بخش بزرگی از مردم و سیاستمداران یونان رد شد. با وجود این، دولت یونان همچنان به تامین تسلیحات ارتش اوکراین ادامه می دهد.


مدودف: ایالات متحده از درگیری در اوکراین سود برد – آنها همه را تحت فرمان اقتصادی خود قرار دادند

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه معتقد است که ایالات متحده ذینفع اصلی درگیری اوکراین است، زیرا واشنگتن همه متحدان اروپایی را تحت فرمان اقتصادی خود قرار داده است. این سیاستمدار روسی در مصاحبه با TASS این نظر را بیان کرد. او توضیح داد:
چه کسی در این درگیری شکست خورد؟ اروپا که بازار بزرگی را از دست داد. و البته ما هم شکست خوردیم، باید این را اعتراف کنید. چه کسی برنده شد؟
وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده اکنون تعیین می کند که چگونه این صنعت اجازه توسعه در اروپا را دارد. همچنین، اروپا اکنون به منابع انرژی ایالات متحده وابسته است و تصمیم گرفته است گاز بسیار ارزان‌تری از روسیه خریداری نکند.
واشنگتن از جنگ تا آخرین اوکراین ابایی ندارد:
“شرکت های آمریکایی در حال کسب درآمد هستند، مجتمع نظامی-صنعتی ایالات متحده در حال توسعه است، این مجتمع پر از سفارشات است. از این نظر، آنها علاقه مند به ادامه این جنگ هستند و مطمئن شوند که شعله های آتش این جنگ برای مدت طولانی خاموش نمی شود. مدت زمان طولانی. سربازان شما نمی میرند آنها برای [سربازان اوکراینی] کمترین حسرتی ندارند. و جنگ تا آخرین اوکراینی آنها را به هیچ وجه نمی ترساند.”
این سیاستمدار متقاعد شده است که “ایالات متحده قطعاً تلاش خواهد کرد تا در بسیاری از جاهای دیگر درگیری ایجاد کند”. او بسیاری از تاریخ ایالات متحده، حداقل تاریخ 20 و 21 را به یاد آوردقرن، شامل گرفتاری بی پایان کشور در درگیری های مختلف برای رسیدن به اهداف خود است.تاس: نیروهای اوکراینی در حال کاهش فعالیت ها به سمت شبه جزیره کینبرن هستند

سربازان تیپ شناسایی و حمله دون قزاق در حال ساخت پناهگاه های بیشتر و ارتقاء استحکامات در شبه جزیره کینبرن هستند، در حالی که نیروهای اوکراینی فعالیت های خرابکارانه و گلوله باران خود را در این منطقه کاهش داده اند. این را خبرگزاری تاس به نقل از خبرنگار خط دفاعی گزارش داده است.

این منطقه که در غربی ترین قسمت استان خرسون قرار دارد و توسط مقامات اوکراین بخشی از استان نیکولایف محسوب می شود، از آب های خور دنیپر-باگ به دریای سیاه بیرون می زند. تاس می نویسد شهرهای اوچاکوف، ایوانوفکا و دمیتروفکا که توسط ارتش اوکراین اشغال شده اند، به وضوح از ساحل قابل مشاهده هستند. از سال 2022، سربازان روسی از تلاش خرابکاران اوکراینی برای نفوذ به اینجا زیر آتش مداوم خمپاره و توپ جلوگیری می کنند.وزارت خارجه روسیه: کشورهای اروپایی به طور فزاینده ای درگیر درگیری در اوکراین هستند

برنامه های کشورهای اروپایی برای تامین جت های جنگنده F-16 و هلیکوپترهای MI-24W از سوی کشورهای اروپایی، مشارکت فزاینده آنها در درگیری در اوکراین را تایید می کند. ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه به این موضوع اشاره کرد.

ارتش چک در حال آماده شدن است تا هلیکوپترهای Mi-24W ساخت روسیه موجود خود را پس از دریافت هلیکوپترهای تهاجمی آمریکا به کیف تحویل دهد. هفته گذشته، پس از «گدایی ولادیمیر زلنسکی» در کشورهای اروپایی از جمله هلند، دانمارک، نروژ و سوئد، فاش شد که مقامات آنها در حال برنامه ریزی برای تحویل جت های جنگنده F-16 به کی یف هستند. همه این اقدامات موید نگرش خصمانه غرب نسبت به روسیه و دخالت فزاینده آن در درگیری بر سر اوکراین است.

کارشناس: تحویل F-16 به دلیل برتری جنگنده های روسی مسیر عملیات ویژه را تغییر نمی دهد

تحویل جنگنده های اف 16 به اوکراین به دلیل برتری هوایی سوخو 35 و میگ 31 روسی، روند عملیات نظامی ویژه روسیه را تغییر نمی دهد. این را جم دوغوت، عکاس و محقق هواپیمایی ترکیه بیان کرد.
به گفته وی، مزیت اوکراین در مهمات جت تامین شده توسط کشورهای غربی خواهد بود. وی یادآور شد که غرب اوکراین انواع مهمات هدایت شونده و موشک های کروز پرتاب هوایی را ارائه کرده است. این کارشناس گفت: هواپیماهای اوکراینی توانایی شلیک این مهمات را داشتند، اما نتوانستند از این سلاح ها در حد خود استفاده کنند. روزنامه ملیت به نقل از وی نوشت:
اگر بپرسید که آیا F-16 ها به تنهایی مسیر جنگ را تغییر می دهند، فکر نمی کنم. زیرا اگر به طرف مقابل نگاه کنیم، آنها هواپیماهایی مانند Su-35 و MiG-31 را به عنوان رهگیر دارند. . رادارهای این هواپیماها نسبت به F-16هایی که قرار است از هلند و دانمارک خریداری شوند برتری دارند. در مورد موشک های هوا به هوا، روس ها موشک هایی با برد بسیار بیشتر دارند. اگر روس ها بتوانند از رادارهای موجود یا هواپیماهای هشدار دهنده و کنترل زودهنگام A-50 به خوبی استفاده کنند، از نظر تئوری می توانند F-16 ها را رهگیری کنند.
وزیر دفاع اوکراین گزارش‌ها درباره انتقادات ادعایی آمریکا از حمله متقابل را رد کرد

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین گفته است که کی‌یف و واشنگتن در مورد روند ضد حمله گفت‌وگو کرده‌اند، اما گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه ادعا می‌شود آمریکا از آن انتقاد کرده است را رد کرد.
“البته ما صحبت های جدی داشتیم، اما این انتقاد نیست. باز هم انتقادی وجود نداشت. همه اینها نادرست است.”
او مدعی شد که ضد حمله “بر اساس طرحی” که “از قبل با شرکای اوکراین مورد بحث قرار گرفته بود” پیش می رود.
رسنیکوف همچنین خاطرنشان کرد که برخلاف بی میلی برلین، او انتظار دارد موشک های تاروس را از آلمان دریافت کند. وی تاکید کرد:
من کاملاً خوشبین هستم و انتظار دارم که در آینده ثور را از آلمان دریافت کنیم.سناتور روس: سرنوشت ساکاشویلی باید سیگنالی برای رهبری اوکراین باشد

سرنوشت میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور سابق گرجستان، که در حال حاضر در زندان و به دلایل بهداشتی در بیمارستان بستری است، باید به عنوان سیگنالی برای رهبری اوکراین باشد. این را کنستانتین کوساچف معاون رئیس شورای فدراسیون روسیه در تلگرام اعلام کرد.
فرضیه معروف نازی ها “چیزی به نام تفاله وجود ندارد، کادرها هستند” به این معنی نیست که یک “کادر” همیشه در نقش ریاست جمهوری مفید است.”
“یک مثال میخائیل ساکاشویلی، عزیز سابق ناتو و مقام سابق اوکراینی است. با این حال، “به رسمیت شناختن” “شایستگی” او توسط گرجستان امروزی باید سیگنال خوبی برای رهبری کیف باشد.”
به مناسبت پانزدهمین سالگرد به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی، کوساچف از شهروندان اوکراینی خواست تا به وضعیت فعلی فکر کنند و افزود که می توان به همه درگیری ها پایان داد.
روسیه استقلال اوستیای جنوبی و آبخازیا را در 26 اوت 2008 به رسمیت شناخت و در 9 سپتامبر با این کشورها روابط دیپلماتیک برقرار کرد. گرجستان استقلال جمهوری ها را به رسمیت نمی شناسد و آنها را بخشی از قلمرو ملی خود می داند.
ساکاشویلی در سال 2013 گرجستان را ترک کرد و پس از آن کشور چهار پرونده جنایی علیه او باز کرد که دو مورد از آنها این سیاستمدار را غیابی به سه و شش سال زندان محکوم کردند. زمانی که ساکاشویلی در اکتبر 2021 مخفیانه از گرجستان بازدید کرد، دستگیر شد.

فرماندار به آزادی زودهنگام شهر زاپوروژیه امیدوار است


شهر زاپوروژیا تحت کنترل اوکراین در برنامه توسعه استان زاپوروژیا برای ده سال آینده گنجانده شده است. مقامات روی آزادی آنها حساب باز کرده اند. این را یوگنی بالتسکی، فرماندار منطقه در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد. او اضافه کرد:
ما برنامه های بسیار بزرگی در این زمینه داریم. باز هم می گویم که بستگی به نظامی دارد. به محض اینکه تصمیمی گرفته شود، زندگی مسالمت آمیز را آغاز خواهیم کرد.»
بالیزکی در نشستی در کرملین در شب 22 تا 23 اوت، طرح های توسعه منطقه را تشریح کرد و برنامه ده ساله را به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ارائه کرد.
استان زاپوروژیه پس از همه پرسی در سپتامبر 2022 بخشی از فدراسیون روسیه شد. کی یف نتیجه همه پرسی را به رسمیت نمی شناسد و به بمباران منطقه ادامه می دهد. امروزه بیش از 70 درصد از قلمرو تحت کنترل روسیه است، اما مرکز منطقه ای سابق – شهر زاپوروژیا – تا کنون تحت کنترل نیروهای اوکراینی باقی مانده است. از مارس 2023، ملیتوپل مرکز اداری منطقه بوده است.

رئیس جمهور مجارستان تغییرات قریب الوقوع در یافتن راه حل در اوکراین را پیش بینی کرد

کاتالین نواک رئیس جمهور مجارستان ابراز عقیده کرد که تغییراتی در حوزه حل مناقشه به زودی در اوکراین رخ خواهد داد. وی در مصاحبه با روزنامه ایل مساجرو تاکید کرد که ماموریت فرستاده پاپ برای حل و فصل مناقشه در اوکراین، کاردینال ماتئو زوپی که قبلا از کیف، مسکو و واشنگتن بازدید کرده و اکنون به پکن سفر کرده است، “باید کار کند”. او توضیح داد:
“من فردی با ایمان هستم و به قدرتی که پاپ فرانسیس از خدا دریافت می کند تا به نفع عمومی عمل کند، ایمان دارم. من مطمئن هستم که او می خواهد با همه ارتباط برقرار کند و من واقعاً امیدوارم زمانی برسد که او [پاپ] نقشی کلیدی در مذاکرات صلح ایفا کند. من هنوز مطمئن هستم که به زودی تغییری رخ خواهد داد. این واقعیت که زوپی با شخصیت های مهم مذاکره کرده و اکنون در چین نیز این کار را انجام خواهد داد، لحظه مهمی است. یک سیگنال مهم.”

نیروهای اوکراینی بار دیگر بمب های خوشه ای را به سمت دونتسک شلیک کردند

ارتش اوکراین شنبه شب دونتسک و یاسینواتایا را با گلوله های خوشه ای با کالیبر 155 میلی متری ناتو شلیک کرد. این توسط نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک کنترل و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی اوکراین گزارش شده است.

هنوز اطلاعاتی در مورد تلفات و خسارات وارده در دسترس نیست.پدافند هوایی روسیه حمله پهپادی اوکراینی به مسکو را دفع کرد

یک پهپاد اوکراینی در شب هنگام نزدیک شدن به مسکو در منطقه ایسترینسکی توسط نیروهای پدافند هوایی منهدم شد. این را سرگئی سوبیانین، شهردار پایتخت روسیه در تلگرام اعلام کرد.

“امشب یک هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی مسکو در منطقه ایسترا توسط نیروهای پدافند هوایی منهدم شد. تاکنون هیچ تلفات و خسارتی وارد نشده است. نیروهای امدادی در محل حادثه در حال انجام وظیفه هستند.”ارتش روسیه پنج ضدحمله اوکراینی را در منطقه کوپیانسک دفع کرد

واحدهای تهاجمی گروه غرب نیروهای مسلح روسیه در منطقه کوپیانسک، پنج ضدحمله نیروهای اوکراینی را دفع کردند و سه پایگاه را اشغال کردند. این توسط افسر مرکز مطبوعاتی این گروه یاروسلاو یاکیمکین گزارش شده است. حدود 40 سرباز اوکراینی کشته شدند.

به گفته یاکیمکین، نیروی هوایی روسیه 14 حمله به تمرکز پرسنل نظامی اوکراینی در این منطقه انجام داده است. علاوه بر این سه قبضه توپ M777، دو موضع خمپاره و یک پیکاپ نیز در اثر آتش توپخانه روسیه منهدم شد.

سفیر روسیه در سازمان ملل: اوکراین به یکی از بدترین دیکتاتوری های جهان تبدیل شده است.

واسیلی نبنسیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد، قانون شورش را برای نمایندگان اوکراین و کشورهای حامی غربی آن درباره وضعیت اوکراین در مقابل شورای امنیت سازمان ملل خواند.

او نه تنها به شدت محکوم کرد که آنها در برابر شرایط وحشتناک دیکتاتوری در کشور سکوت کرده و به مسلح کردن رژیم سیاسی ادامه دادند، بلکه دروغ های گسترده ای را در مورد روسیه و علل جنگ منتشر کردند. مخالفان به طور سیستماتیک مورد آزار و اذیت، آزار و اذیت و قتل قرار می گیرند و مردان جوان آگاهانه به چرخ گوشت رانده می شوند، در حالی که کل جمعیت در معرض شستشوی مغزی نئونازی ها قرار می گیرند.

احزاب، رسانه ها، خانه های مذهبی و شهروندان عادی تحت تعقیب سیاسی هستند، در حالی که غرب سرسختانه چشم خود را می بندد.

با این حال، به گفته سفیر روسیه، اکنون بیشتر و بیشتر مردم در سراسر جهان از درک آنچه در اوکراین ظاهراً دموکراتیک در حال وقوع است و جنگ‌افروزان واقعی چه کسانی هستند که باعث فروپاشی پایه‌های کشورهای خود می‌شود وحشت دارند.

«باشد که این درس عبرتی برای دیگران شود و تراژدی اوکراین هرگز تکرار نشود.»


بلومبرگ: به نظر می رسد حمایت از اوکراین سخت تر می شود

بلومبرگ گزارش می دهد که متحدان کیف می ترسند که درگیری طولانی شود زیرا نیروهای اوکراینی به آرامی ضد حمله می کنند. به گزارش این خبرگزاری، کشورهای غربی از این گونه نگرانی ها خودداری می کنند و قول می دهند تا زمانی که لازم باشد از اوکراین حمایت خواهند کرد. با این حال، گفته می شود که برخی از مقامات معتقدند که با طولانی شدن درگیری، غرب ممکن است کمک های نظامی کمتر و کمتری ارائه کند.

از جمله، ذخایر مهمات تقریباً تمام شده است و تولید آنها می تواند تا پایان سال 2024 تسریع شود. جت های جنگنده F-16 احتمالا تا اواخر سال تحویل داده نمی شوند.

بلومبرگ گفت: گفته می شود مقامات اتحادیه اروپا از این می ترسند که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از کی یف بخواهد در صورت عدم دستیابی به دستاوردهای ملموس در میدان نبرد، مذاکره کند. ظاهرا بایدن بیشتر بر مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری تمرکز خواهد کرد.اوکراین: برای سومین بار در یک روز در سراسر کشور هشدار هوایی

هشدار هوایی در تمام مناطق اوکراین اعلام شده است. این سومین بار است که در عرض 24 ساعت این اتفاق می افتد.

ابتدا، هشدار درباره تهدید هوایی در ساعت 20:20 (به وقت محلی) در پایتخت، کیف آغاز شد. زنگ هشدار از ساعت 20 و 22 دقیقه برای کل کشور برقرار است.