آنچه امروز در رسانه ها به سادگی پنهان میماند… 


گلوبال بریج

ترجمه مجله هفته

در سال ۲۰۱۴: مرد جوان راست می خواهد که ۱.۵ میلیون نفر در دونباس کشته شوند، او میگفت آنها کاملاً بی مصرف هستند. آیا واقعا چیزی در اینجا برای خنده وجود دارد؟ (اسکرین شات)


در اغاز اوت ۲۰۱۴، دقیقا ۹ سال پیش، کریستین مولر، ناشر پلتفرم گلوبال بریج، مقالهای منتشر کرد (که در ان زمان هنوز در Infosperber.ch بود) که نشان میدهد چگونه غرب حتی در ان زمان از سیاستهای نژادپرستانه کیف حمایت میکرد. یک ویدیو از کانال تلویزیونی اینترنتی Hromadske.tv یک جوان اوکراینی را نشان می دهد که خواستار کشته شدن یک و نیم میلیون نفر در دونباس است زیرا انها به سادگی بی مصرف هستند. این ایستگاه تلویزیونی که هنوز هم وجود دارد، توسط غرب تامین مالی می شود. اما در رسانه های جریان سلطه ایالات متحده، انگلستان و اتحادیه اروپا و البته سوئیس دیگر کسی نمی خواهند چیزی در مورد سیاست کاملا غیر انسانی اوکراین بدانند: بارها و بارها گفته می شود،اوکراین، از “ارزش های اروپایی” دفاع می کند. مقاله کریستین مولر ارزش خواندن دوباره را دارد! اینجا ترجمه آن مقاله از سال ۲۰۱۴:


یک و نیم میلیون نفر باید کشته شوند.کریستین مولر / ۳.۰۸.۲۰۱۴ یک ایستگاه تلویزیونی اوکراینی با بودجه غربی، نابودی ۱.۵ میلیون هموطن خود در شرق اوکراین را تبلیغ می کند.نه تنها در نوار غزه، بلکه در شرق اوکراین، تعداد غیرنظامیان قربانی جنگ داخلی به شدت در حال افزایش است، که حتی رسانه های غربی، هرچند با احتیاط، اکنون باید آن را بپذیرند، از جمله نویه‌تسوریشه. تاکنون بمباران ارتش اوکراین در دونباس تقریباً به طور کامل نادیده گرفته شده است. 


تلویزیون طرفدار غرب نژادپرستی را ترویج می کند


ایستگاه تلویزیونی اینترنتی Hromadske.tv که از زمان اعتراضات میدان در کیف بسیار محبوب بوده است، در تابستان ۲۰۱۳ تاسیس شد. در وب سایت آنها می توانید بخوانید که چه کسی آنها را تامین مالی کرده و چه کسی به تامین مالی آنها ادامه می دهد: هلند و ایالات متحده در اولویت هستند. از ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۳ تا ۴ دسامبر ۲۰۱۳ Hromadske.tv از سفارت هلند ۷۹۳ هزار گریونا و ۴۰۰ هزار از سفارت ایالات متحده دریافت کرد. اول از همه باید هزینه تجهیزات فنی پرداخت می شد. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ ایالات متحده ۲۸۸ هزار گریونا دیگر به Hromadske.tv پرداخت کرد.و چه احساساتی در این کانال طرفدار غرب اوکراین پخش می شود؟ اگر شما نمی توانید ان را در اینترنت تماشا کنید و به ان گوش دهید (به زبان اوکراینی)، هیچ فرد نجیبی ان را باور نمی کند: این تحقیر خالص برای بشریت، نژادپرستی خالص است.

 یک مثال عینی: در مصاحبه ای نیم ساعته در ۲۹ آوریل ۲۰۱۴، حتی قبل از سرنگونی MH17، بوگدان بوتکویچ، روزنامه نگار هفته اوکراین، توضیح داد که مردم شرق اوکراین چقدر احمق، بدوی و بی فایده بودند. آنها به سادگی بی مصرف هستند. در آنجا چیزی شبیه طبقه متوسط وجود دارد، مثلا معلمان یا دکترها، اما معدنچیان، این گدا ها، بی مصرفند. به معنای واقعی کلمه، مستقیماً از اوکراینی ترجمه شده است: «دانباس به شدت پر از جمعیت است که برای هیچکس مفید نیستند. باور کن میدونم چی میگم اگر منطقه دونتسک را به عنوان مثال در نظر بگیریم، حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارند. حداقل ۱.۵ میلیون نفر از آنها کاملاً اضافی هستند. ما نباید بخواهیم دونباس را “درک” کنیم، ما باید منافع ملی اوکراین را درک کنیم. دونباس باید به عنوان یک منبع استفاده شود. من ادعا نمی کنم که دستور پخت سریعی دارم، اما مهم ترین کاری که باید انجام شود، مهم نیست که چقدر وحشتناک به نظر می رسد: دسته ای از مردم هستند که به سادگی باید کشته شوند. (کشتن، کشتن: به روسی убить)
برای مدیر، این دلیلی برای قطع سخنران نبود. این روش تفکر در حال حاضر در کیف عادی است.
و بنابراین تعجب اور است که برخی از این “ژنده پوش” ترجیح می دهند یک استان مستقل از کیف باشند یا حتی متعلق به روسیه باشند.به ویدیو با جمله بالا که باید ۱.۵ میلیون نفر در دونتسک کشته شوند (با زیرنویس انگلیسی). به ویدیوی کل مصاحبه به زبان اوکراینی. 
درباره پرونده: “اوکراین بین شرق و غرب” (این پرونده پس از اخراج کریستین مولر از تیم تحریریه Infosperber در مارس ۲۰۲۲ تغییر کرد.)
توجه
در شب دوم اوت، پیامی در توییتر منتشر شد مبنی بر اینکه اظهارات بوگدان بوتکویچ روزنامه نگار جعلی است، یعنی اینها از طرف  تبلیغات روسیه جعل شده. این ادعا به نوبه خود از پلتفرم اینترنتی Euromaidan.press می آید که ادعا می کند «بخش روابط عمومی EUROMAIDAN» است. اشاره ای به “مصاحبه اصلی” وجود دارد. 
بررسی دقیق «نسخه اصلی» مصاحبه که حدوداً ۳۱ دقیقه است و «نسخه اصلی» که در Euromaidan.press نشان داده شده و پیوند داده شده است، نشان داده است که این دو یکسان هستند. 
کدام صحیح است: نسخه کوتاه از دو قسمت کوتاه مصاحبه بین موقعیت های ۱۹.۳۰ و ۲۳.۳۰ تشکیل شده است. با این حال، اظهارات جعلی نیستند. روزنامه نگار به وضوح می گوید که ۱.۵ میلیون نفر مطلقاً اضافی هستند. و او به وضوح می گوید که دسته خاصی از مردم، نومنکلاتورا و مافیای محلی باید کشته شوند. در جای دیگر (موقعیت ۲۸.۵۰) می گوید همه افرادی که حاضر به زمین گذاشتن اسلحه نیستند که به زعم او ۲۰ درصد جمعیت است (دنباس ۷ میلیون نفر جمعیت دارد) باید کشته شوند. 
نتیجه گیری: نسخه کوتاه با زیرنویس انگلیسی تلفیقی است که در آنجا به صراحت ذکر نشده است. محتوا، او مطلقاً اظهارات کل مصاحبه را جعل نمی کند. 
اطلاعات تکمیلیپایان مقاله کریستین مولر از سال ۲۰۱۴. 
الحاقیه ۴ اوت ۲۰۲۳:
به مقاله اصلی در Infosperber.ch

گزیده ای از گزارش مالی hromadske.tv در سال 2014: تقریباً ۳۰۰ هزار گریونا مستقیماً از سفارت ایالات متحده در کیف فقط در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ دریافت شده . 

و: مرد جوان در مصاحبه در hromadske.tv، بوهدان بوتکویچ، همچنان به عنوان روزنامه نگار فعال است، به خصوص در یک برنامه در تلویزیون اسپرسو: