اخبار جنگ اوکراین ۲۵ اوت

وزیر دفاع هلند: آموزش خلبانان اوکراینی بر روی جت های F-16 حداقل شش ماه طول می کشد

خلبانان اوکراینی حداقل به شش تا هشت ماه زمان نیاز دارند تا برای پرواز با هواپیماهای جنگنده F-16 آمریکا آموزش ببینند. این را کاجسا اولونگرن، وزیر دفاع هلند اعلام کرد.

این به این معنی است که اولین گروه که در این ماه تمرینات خود را در دانمارک آغاز کرده است، زودتر از فوریه 2024 عملیاتی نخواهد شد. پیش از این گزارش شده بود که این تمرینات تا تابستان آینده کامل نخواهد شد.گروه واگنر در بلاروس می ماند

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور گفت که جنگجویان گروه واگنر در بلاروس باقی می مانند. اسپوتنیک بلاروس به نقل از رئیس دولت به شرح زیر است:

“واگنر در بلاروس زندگی می‌کرد، زندگی می‌کند و به زندگی خود ادامه می‌دهد، مهم نیست که چقدر کسی آن را نمی‌خواهد. من سیستمی را با پریگوژچین راه‌اندازی کردم که چگونه گروه باید با ما مستقر شود.”

به گفته لوکاشنکو، هسته اصلی شرکت نظامی در این کشور زندگی و کار خواهد کرد. قدرت یگان ها به حدود 10000 جنگنده می رسد. با این وجود، لازم نبود همه اعضای گروه در منطقه آموزش نظامی در نزدیکی شهر اوسیپوویچی، جایی که معمولاً در آنجا مستقر بودند، نگهداری شوند. علاوه بر این، برخی در تعطیلات هستند، برخی در جای دیگری زندگی می کنند. در عرض چند روز، همه آنها می توانند به محل تمرین برگردند. لوکاشنکو در مورد تصاویر ماهواره ای که نشان می دهد اردوگاه واگنر به میزان قابل توجهی کوچک شده است، اظهار نظر می کرد.

“خب آنها به هیچ جا فرار نمی کنند، تا زمانی که ما و گروه لازم باشد، آنها اینجا زندگی می کنند و کار می کنند.”حمله به دونتسک: مهمات خوشه ای باعث مرگ یک غیرنظامی شد

مهمات خوشه ای مورد استفاده یگان های اوکراینی امروز یک غیرنظامی را کشت. این را خبرنگار ریانووستی گزارش داد.

نیروهای اوکراینی بار دیگر به مناطق مسکونی در شهر دونتسک حمله کردند. زنی که در یک ایستگاه اتوبوس در خیابان اوگلگورسکایا منتظر بود، بر اثر جراحات ناشی از انفجار پرتابه های اطراف جان خود را از دست داد.

پیشتر الکسی کولمزین شهردار شهر دونتسک از کشته شدن یک زن در گلوله باران منطقه پتروفسکی توسط نیروهای اوکراینی خبر داده بود.

قدیروف در مورد مرگ پریگوژین: این یک ضایعه بزرگ برای کل کشور است

رمضان قدیروف رئیس جمهوری روسیه با خانواده و دوستان پریگوژین تسلیت گفت.
قدیروف در کانال تلگرامی خود نوشت، بنیانگذار ارتش خصوصی “واگنر” یوگنی پریگوژین یک فرد مهم در ابعاد دولتی بود و او سهم عمده ای در عملیات نظامی در اوکراین داشت. قدیروف همچنین:
و این نشان را نمی توان از او گرفت. مرگ او ضایعه بزرگی برای کل کشور است. رئیس چچن گفت که او دوست دیرینه پریگوژین بوده و “در برخی مسائل مربوط به لیبی و آفریقا” به او کمک کرده است.


اوکراین شهرک های منطقه کورسک را گلوله باران کرد و دو غیرنظامی زخمی شدند

اوکراین یک شهرک در منطقه کورسک روسیه را گلوله باران کرد. همانطور که فرماندار رومن استاروویت در تلگرام گزارش داد، این روستای الیزوتوفکا در ناحیه گلوشکوفسکی است که درست در مرز اوکراین است.
به گفته استاروویت، سه راکت اصابت کرده است. نیروهای کی یف با موشک به ساختمان یک مغازه شلیک کردند. دو غیرنظامی زخمی شدند. یک مرد به دلیل جراحات در اندام تحتانی در وضعیت وخیمی قرار دارد. زنی بر اثر اصابت ترکش زخمی شد. این دو به نزدیکترین بیمارستان منتقل شدند.

لوکاشنکو: من مسئولیا امنیت پریگوژین نبودم

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که یوگنی پریگوژین، موسس شرکت نظامی خصوصی Gruppe Wagner، از او هیچ تضمین امنیتی نخواسته است. رئیس جمهور در مصاحبه با اسپوتنیک بلاروس اظهار داشت:
“برای پاسخ مستقیم به این سوال: من قرار نبود امنیت پریگوژین را تضمین کنم. این اولین چیز است. دوم اینکه هرگز به آن اشاره نشده است.”
علاوه بر این، لوکاشنکو تاکید کرد که او به هیچ وجه نمی توانست از پریگوژین محافظت کند، زیرا رئیس واگنر از آفریقا به سن پترزبورگ از طریق مسکو پرواز کرد. در قلمرو بلاروس، لوکاشنکو به طور کامل به وعده خود به جنگجویان واگنر عمل کرد.
رئیس دولت بلاروس به یاد می آورد که او دو بار به پریگوژین در مورد خطر احتمالی هشدار داد. گفته می شود رئیس واگنر به حرف رئیس جمهور گوش نداده است.زاخارووا: غرب همچنان فعالانه به دنبال کشاندن مولداوی به درگیری در اوکراین است

غرب همچنان فعالانه مولداوی را به درگیری در اوکراین می کشاند. این از اظهار نظر ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مورد وضعیت مولداوی است.
بدیهی است که علیرغم وضعیت بی طرف مندرج در قانون اساسی مولداوی، غرب جمعی همچنان خواهان مشارکت فعال جمهوری در درگیری در اوکراین است. ما بارها به کیشیناو رسمی درباره عواقب فاجعه بار چنین اقدامی هشدار داده ایم.»
همه سیاستمداران مولداوی که به آینده کشور خود اهمیت می دهند، به معنای واقعی کلمه زنگ خطر را در این زمینه به صدا در می آورند.
زاخارووا گفت که کیشیناو در وضعیت فعلی روابط روسیه و مولداوی کاملاً مقصر است.
مقصر وضعیت کنونی روابط روسیه و مولداوی کاملا متوجه کیشیناو است که متأسفانه نمایندگان آن هیچ احساس مسئولیتی در قبال آینده کشور خود ندارند و به همین دلیل به راحتی آنچه را که دهه‌ها برای شکوفایی کشور ما بوده است نابود می‌کنند. مردمراه اندازی شد.”هشدار هوایی در سراسر اوکراین اعلام شد

در سراسر اوکراین هشدار هوایی اعلام شده است. این بر اساس داده های منبع هشدار رسمی است. هشدار تهدید هوایی از ساعت 17:04 به وقت محلی آغاز شد.


رئیس جمهور مجارستان در واتیکان: تلاش برای پایان دادن به درگیری در اوکراین یک موضوع گفتگو است

پاپ فرانسیس از کاتالین نوواک رئیس جمهور مجارستان برای شرکت در واتیکان پذیرایی کرد. این را دفتر مطبوعاتی مقر مقدس اعلام کرد. نواک همچنین با کاردینال پیترو پارولین وزیر امور خارجه واتیکان دیدار کرد.

دو طرف در مورد درگیری در اوکراین، به ویژه وضعیت انسانی و “تلاش برای پایان دادن به درگیری” صحبت کردند.

رئیس جمهور مجارستان پیش از این از کیف دیدار کرد و گفت که مجارستان آماده است نقش میانجی در آغاز مذاکرات صلح برای حل مناقشه اوکراین ایفا کند.

گزارش رسانه ها: یک روسی در فنلاند دستگیر شد

به گزارش رسانه ها، یان پتروفسکی، شهروند روسیه، در فنلاند دستگیر شده است. او یکی از رهبران گروه شناسایی روسیچ بود که در سال‌های اولیه درگیری دونباس در کنار جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک می‌جنگید. مقامات اتحادیه اروپا ادعا می کنند که با شرکت نظامی خصوصی Gruppe Wagner مرتبط است.
پرونده پتروفسکی امروز در دادگاه منطقه ایتا-اوسیما بررسی خواهد شد. او متهم به ارتکاب جرایم تروریستی در مناطق لوگانسک و دونتسک بین ژوئن ۲۰۱۴ تا اوت ۲۰۱۵ است.
شبکه فنلاندی MTV3 گزارش می دهد که پتروفسکی تحت تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد. علاوه بر این، کیف درخواست استرداد این مرد را کرده است.ایالات متحده قصد دارد در ماه اکتبر آموزش خلبانان اوکراینی را با هواپیماهای جنگنده F-16 آغاز کند

ایالات متحده می گوید که می خواهد آموزش خلبانان اوکراینی را با جت های جنگنده F-16 در پایگاه گارد ملی موریس در توسان، آریزونا، در ماه اکتبر آغاز کند. این را سرتیپ پت رایدر سخنگوی پنتاگون اعلام کرد. قبل از آموزش بر روی جت های جنگنده F-16، خلبانان از سپتامبر زبان انگلیسی را یاد می گیرند. رایدر همچنین گفت:

«آموزش ارائه شده توسط ایالات متحده تکمیل کننده آموزش خلبانی و تعمیر و نگهداری F-16 است که در حال حاضر در اروپا در حال انجام است و حمایت ما از ائتلاف آموزشی F-16 به رهبری دانمارک و هلند را بیشتر می کند.»گزارش خط مقدم وزارت دفاع روسیه

جمعه شب، نیروی دریایی روسیه با تسلیحات دقیق دریایی دوربرد حمله ای را علیه تأسیسات زیرساخت بندری مورد استفاده در منافع نیروهای مسلح اوکراین انجام داد. هدف حمله به دست آمد – شی مورد اصابت قرار گرفت.

در بخش دونتسک جبهه، واحدهای روسی با موفقیت سه حمله اوکراینی را در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. تلفات کیف در مجموع 260 سرباز کشته و زخمی شده است. یک تانک، دو خودروی جنگی پیاده نظام، دو خودرو، یک دستگاه Krab SPG و دو دستگاه هویتزر D-20 منهدم شد.

در جهت کوپیانسک نیز ارتش روسیه سه حمله را در منطقه خارکف و جمهوری خلق لوهانسک دفع کرد. در طول روز 50 سرباز اوکراینی در این بخش کشته شدند. دو دستگاه تانک، سه خودروی جنگی پیاده نظام، دو دستگاه وانت و یک دستگاه هویتزر D-20 منهدم شد.

پنج حمله اوکراین به بخش Zaporozhye از جبهه دفع شد. تلفات اوکراینی شامل بیش از 110 سرباز، دو خودروی جنگی پیاده نظام بردلی و دو نفربر زرهی استرایکر، چهار خودرو، سه سامانه توپخانه ای ام 777 و دو اسلحه FH-70 بود. علاوه بر این، یک انبار مهمات صحرایی در نزدیکی شهرک رابوتینو منهدم شد.

نیروهای روسی در حرکت به سمت جنوب دونتسک، حمله ای را در نزدیکی روستای اسلادکویه در جمهوری خلق دونتسک دفع کردند. واحدهای نیروی دریایی اوکراین در نزدیکی روستای اوروشانویه در جمهوری خلق دونتسک منهدم شدند. علاوه بر این، فعالیت دو گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی در نزدیکی روستای Priyutnoye در منطقه Zaporozhye سرکوب شد. در این درگیری ها تا 125 سرباز اوکراینی کشته شدند. سه خودرو، یک دستگاه Krab SPG، دو سامانه توپخانه M777، دو هویتزر Msta-B، یک هویتزر D-20، یک Gwozdika SPG و یک ایستگاه راداری AN/TPQ-36 منهدم شد.

در منطقه کراسنی لیمان، حمله نیروهای اوکراینی در نزدیکی روستای کوزمینو در جمهوری خلق لوهانسک دفع شد. علاوه بر این، واحدهای گارد ملی اوکراین در مناطق چروونایا دیبرووا در جمهوری خلق لوهانسک و تورسکویه و گریگورووکا در جمهوری خلق دونتسک منهدم شدند. تلفات ارتش اوکراین در این بخش بالغ بر 80 سرباز، چهار خودروی زرهی جنگی و دو کامیون وانت بوده است.

بیش از 50 سرباز اوکراینی در منطقه خرسون کشته شدند. سه خودرو، یک سامانه توپخانه M777 و هویتزر Msta-B و D-30 منهدم شد.

جنگنده های نیروهای مسلح روسیه یک فروند هواپیمای سوخو-25 اوکراینی را در نزدیکی روستای سمنوفکا در جمهوری خلق دونتسک سرنگون کردند. علاوه بر این، پدافند هوایی روسیه یک جنگنده دیگر از همین نوع را در نزدیکی روستای سولوتایا بالکا در منطقه خرسون منهدم کرد.

در طول روز پنج موشک HIMARS و یک موشک HARM و همچنین یک موشک زمین به هوای S-200 که به نسخه تهاجمی تبدیل شده بود در خط مقدم رهگیری شدند. علاوه بر این، 73 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی نیز در طول روز رهگیری شدند.

کرملین: دیدار پوتین با اردوغان به زودی برگزار می شود

به زودی دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای وی برگزار می شود. این خبر را دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس دولت روسیه اعلام کرد. وی به خبرنگاران گفت:

وی افزود: توافق وجود دارد که این نشست به زودی برگزار شود، اما به طور معمول ما و کشورهای شریکمان اعلامیه های چنین بازدیدهایی را هماهنگ می کنیم و در آینده نزدیک به شما اطلاع خواهیم داد که دقیقا چه زمانی و در کجا برگزار می شود.

پیشتر ریانووستی به نقل از یک منبع دیپلماتیک در آنکارا گزارش داده بود که اردوغان ممکن است اوایل سپتامبر به روسیه بیاید.

هویتزر و خمپاره اوکراینی در منطقه خرسون منهدم شد


یگان های واحد دنیپر نیروهای مسلح روسیه یک خمپاره و مهمات 120 میلی متری و یک هویتزر Msta-B نیروهای مسلح اوکراین را در منطقه خرسون منهدم کردند. این را نماینده اورژانس محلی این منطقه اعلام کرد. حداقل هفت سرباز اوکراینی کشته و هفت تن دیگر با درجات مختلف زخمی شدند.

یک هلیکوپتر M777 و یک موقعیت اوکراینی در منطقه جزیره ای منطقه خرسون منهدم شد. علاوه بر این، در جبهه کاخوفکا، نیروهای روسی به یک هویتزر D-30 و یک محل موقت یک واحد ارتش اوکراین حمله کردند و دو خودرو را از پای درآوردند.از سال 2020، 125 نفر در کرمانایا در اثر گلوله باران ارتش اوکراین کشته شده اند

از سال گذشته تاکنون 125 نفر از جمله 9 کودک در گلوله باران کرمانایا در جمهوری خلق لوهانسک (LPR) توسط نیروهای مسلح اوکراین کشته شده اند. این را رئیس اداره منطقه Kremennaya ویاچسلاو ترتیاکوف در تلویزیون روسیه بیان کرد.
ترتیاکوف تاکید می کند که ارتش اوکراین دائما کرمننایا را گلوله باران می کند. او توضیح می دهد:
نمی گویم هر روز این اتفاق می افتد، اما اگر دو یا سه نفر در هفته مجروح شوند، گلوله باران دائمی است.پس از گل و لای شدن مخزن کاخوفکا، دفاع در امتداد ساحل دنیپر تقویت شد

یوگنی بالیتسکی، فرماندار منطقه اعلام کرد که دفاع در امتداد ساحل دنیپر در منطقه زاپوروژیه پس از گل و لای شدن مخزن کاخوفکا به طور قابل توجهی تقویت شده است. مناطق خاصی از زمین مین گذاری شد. همچنین گشت زنی و سایر اقدامات برای جلوگیری از ورود نیروهای اوکراینی وجود دارد.
به این ترتیب فعالیت گروه های خرابکار در منطقه تقریبا به صفر رسید.
بالیزکی اضافه می کند که احتمالاً تعدادی سلول خواب وجود دارد، اما آنها به فراوانی شش ماه پیش نیستند.
پس از اینکه نیروهای اوکراینی در شب 6 ژوئن چندین حمله به نیروگاه برق آبی کاخوفکا انجام دادند، مخزن کاخوفکا کم عمق شد. این منجر به آزاد شدن کنترل نشده آب از مخزن و جاری شدن سیل در مناطق ساحلی منطقه Kherson در پایین دست Dnieper شد.سرویس های ویژه اوکراین در پشت اقدامات خرابکارانه در روسیه هستند

سرویس‌های ویژه اوکراین در پشت آتش‌سوزی دفاتر استخدام، تأسیسات زیربنایی و سایر اشیاء وزارت دفاع در روسیه هستند. این یک سخنگوی سرویس مخفی داخلی (FSB) توضیح می دهد. به گفته این سخنگوی، تبلیغاتی برای «پول سریع» در اینترنت وجود دارد. سرویس های ویژه اوکراین به شهروندان روسیه وعده پاداشی بین 10000 تا 20000 روبل (حدود 100 تا 200 یورو) می دهند. اما پس از جنایت، رابطین ارتباط خود را قطع کردند و کمک کنندگان پولی دریافت نکردند.
از زمان آغاز عملیات ویژه در اوکراین، تعداد چنین آگهی‌هایی برای استخدام به شدت افزایش یافته است. به گفته مقامات روسی، این تبلیغات عمدتاً جوانان، افراد مسن، خردسالان و افراد مبتلا به بیماری های روانی و همچنین “گروه های رادیکال و به حاشیه رانده شده در جمعیت” را هدف قرار داده است.


منطقه بلگورود بیش از 70 بار در طول روز گلوله باران شد

در روز گذشته ارتش اوکراین بیش از 70 گلوله به سمت شهرک‌های منطقه بلگورود شلیک کرد. فرماندار ویاچسلاو گلادکوف در تلگرام گفت: شش خانه و دو خودرو آسیب دیدند. به کسی آسیب نرسیددر طول شب، نیروهای اوکراینی شهرهایی را در ساحل چپ دنیپر گلوله باران کردند

جمعه شب، نیروهای اوکراینی بارها پنج شهر در ساحل چپ دنیپر در منطقه خرسون را گلوله باران کردند. در مجموع 32 گلوله شلیک شد. این را خدمات اورژانس محلی به ریانووستی گزارش کرده است. در حال حاضر اطلاعات مربوط به قربانیان احتمالی در حال روشن شدن است.
به گفته سخنگوی نیروهای امدادی روز گذشته بیش از 20 گلوله به سمت روستای کاساتچی لاگری شلیک شده است. در مجموع، نیروهای اوکراینی بیش از 100 پرتابه شلیک کردند.

نیروهای روسی حملات در جمهوری خلق دونتسک را خنثی کردند

نیروهای روسی حملات نیروهای اوکراینی را به سمت شهرک های Pryutnoye و Staromajorskoye در جمهوری خلق دونتسک (DPR) خنثی کرده اند. این خبر را اولگ چخوف، رئیس مرکز مطبوعاتی گروه نیروهای مسلح شرقی روسیه گزارش کرده است.

توپخانه روسیه همچنین به نقاط مونتاژ و تعمیرات نیروهای اوکراینی در اوگلدار، اوگلسبوروچنایا، استاروماجورسکویه، ماکسیموفکا و در حومه غربی روستای رونووپول و همچنین در رازدولنویه و ولنویه پولجه حمله کرد.

علاوه بر این، به گفته چخوف، یک توپ خودران گووزیدیکا در نزدیکی Shakhterskoye، یک ایست بازرسی برای هواپیماهای بدون سرنشین و یک وسیله نقلیه با جنگجویان در نزدیکی Oktyabr Sovkhoz و همچنین دو وانت در شمال Priyutnoye نابود شد.

یکی دیگر از توپ های خودران گووزیدیکا از نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی روستای نووپول نابود شد. علاوه بر این، گروه شرقی دارای دو اوکراینی است.

فرماندار: ارتش اوکراین در بخش زاپوروژیا متحمل تلفات “دیوانه ای” شدنیروهای اوکراینی در تلاش برای نفوذ به بخش زاپوروژیا با تجهیزات خارجی ناموفق هستند. یوگنی بالیتسکی، فرماندار منطقه زاپوروژیه در مصاحبه با ریانووستی گزارش می دهد که آنها تلفات بسیار بالایی میدهند.

«وضعیت تقریباً یکسان است. در استاروماژورسکوئه، اوروشاینو، نزدیک شچرباکی، نزدیک رابوتینو، در پیاتیخاتکی: دشمن دسته دسته در حال سقوط است. تنها تفاوت این است که در جایی که جاده ها بهتر است از تجهیزات نظامی استفاده می کنند و جایی که جاده ها بدتر است از پیاده نظام استفاده می کنند.»
در رابوتینو، دشمن عمدتاً با تجهیزات ساخت خارج حمله می کند. با تانک های لئوپارد و نفربرهای زرهی بردلی. تاکتیک اوکراینی ها عملا تغییر نمی کند. بالیزکی در مورد موضع حاکم اوکراین ولادیمیر زلنسکی با این جمله اظهار نظر می کند:

«او به مردم خود را به هیچ عنوان به عنوان انسان نگاه نمیکند. تلفات دشمن بسیار زیاد است. »جنگنده های اوکراینی در نزدیکی خرسون به رفقا شلیک می کنند

جنگنده های اوکراینی از تیپ 123 دفاع سرزمینی 23 نفر از همرزمان خود را که مواضع خود را در نزدیکی خرسون ترک کرده بودند، به اتهام تلاش برای فرار به ضرب گلوله کشتند. این را خبرگزاری ریانووستی با اشاره به یک افسر امنیتی روسیه گزارش داده است. گفته می شود این حادثه در 11 آگوست رخ داده است.
رهبری نظامی اوکراین برای سرپوش گذاشتن بر این جنایت، سربازان کشته شده را به لیست مفقودین اضافه کرد.

پدافند هوایی روسیه حمله گسترده پهپادی ارتش اوکراین به کریمه را دفع کرد

کی یف جمعه شب با چندین پهپاد به شبه جزیره کریمه روسیه حمله کرد. با استفاده از ابزار جنگ الکترونیک، 33 پهپاد سرنگون و 9 فروند توسط نیروهای پدافند هوایی سرنگون شدند. این را وزارت دفاع روسیه گزارش داده است. در بیانیه ای آمده است:

تلاش رژیم کی یف برای انجام حملات تروریستی با استفاده از پهپادهای شبیه هواپیما در خاک فدراسیون روسیه امشب خنثی شد. پدافند هوایی 42 هواپیمای بدون سرنشین را شناسایی کرد.

پیش از این، میخائیل راسوژایف، فرماندار سواستوپل، گفته بود که چندین پهپاد بر فراز دریا در نزدیکی دماغه کرسونس منهدم شده است، بدون تلفات یا خسارت به زیرساخت‌ها.

علاوه بر این، یک موشک اوکراینی از سیستم ضدهوایی S-200 اصلاح شده در طول شب بر فراز منطقه کالوگا سرنگون شد. در آنجا نیز هیچ تلفات یا خسارتی در پی نداشت.

پنتاگون: فرض بر این است که پریگوژین مرده است، اما هواپیما ساقط نشد

ایالات متحده معتقد است که یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر در سانحه هوایی جان باخته است. این را پاتریک رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت. وی در عین حال اظهار داشت که از دیدگاه پنتاگون، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هواپیمای پریگوژین از زمین مورد حمله قرار گرفته باشد، وجود ندارد.

«هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد این یک موشک زمین به هوا بوده است.»سفیر روسیه در سازمان ملل: حامیان غربی برای جان سربازان اوکراینی اهمیتی قائل نیستند

کشورهای غربی آماده جنگ هیبریدی با روسیه تا آخرین اوکراین هستند زیرا “هیچ سرباز آمریکایی نمی میرد.” این را واسیلی نبنسیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد بیان کرد.

نبنزیا در سخنرانی خود در جلسه شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد که اوکراین توسط یک رژیم جنایتکار اداره می شود که منحصرا در خدمت منافع ژئوپلیتیک ایالات متحده و متحدان ان است و جنگ ترکیبی علیه روسیه را “تا اخرین اوکراینی” به راه می اندازید. در این زمینه، او به شیوه های استخدام وحشیانه و تلفات بالای ارتش اوکراین اشاره کرد. و اضافه کرد:
«شرکای غربی سابق ما فقط زلنسکی و دسته‌اش را تحریک می‌کنند، آنها را مسلح می‌کنند و خواهان ادامه این کشتار هستند.»

به عنوان مثال، نبنسیا به مقاله ای در Die Welt اشاره کرد که بر اساس آن کیف باید سه میلیون نفر را برای شکست روسیه بسیج کند. وی در این رابطه اظهار داشت:

«حامیان غربی اوکراین به هیچ وجه برای آنها متاسف نیستند. همانطور که رئیس جمهور لهستان گفت، روسیه اکنون می تواند ارزان شکست بخورد زیرا – من نقل می کنم – “سربازان آمریکایی نمی میرند.»


رئیس دونتسک در مورد وضعیت جمهوری به پوتین گزارش می دهد

دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک طی یک نشست کاری در کرملین، وضعیت این جمهوری را به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گزارش داد. پوشیلین وضعیت در جبهه را “مشکل، پرتنش، اما قابل کنترل” توصیف کرد. او توضیح داد:
“یک نقطه کانونی، بخش جلویی آرتموفسک است، در جناحین. در برآورد محتاطانه من، وضعیت اکنون در حال تثبیت است.”
رئیس جمهوری خلق دونتسک گزارش داد که نیروهای اوکراینی حملات منظمی انجام می دهند، اما توسط نیروهای روسی دفع شدند. با این حال، حملات اوکراین به غیرنظامیان در ماه های تابستان افزایش یافته بود، تا حدی به این دلیل که کی یف شروع به استفاده از مهمات خوشه ای کرده بود. پوشیلین توضیح داد:
در ماه های تابستان، تعداد حملات در مقایسه با سه ماه گذشته به 23 درصد افزایش یافته است. ده درصد از این حملات، بمب های خوشه ای هستند.


آمریکا اردوگاه تابستانی کودکان روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از گسترش فهرست تحریم های ضد روسیه خبر داد. یازده نفر از جمله ایمانی قدیروا، مادر رمضان قدیروف، رئیس چچن، مسلم چوچیف، نخست وزیر چچن و چندین مقام دیگر از جمهوری روسیه تحریم شدند.
همچنین مرکز بین المللی کودکان و کمپ تعطیلات «آرتک» در کریمه نیز در فهرست تحریم ها قرار گرفت. تحریم‌های پرسنلی نیز بر سر کنستانتین فدورنکو اعمال شد.
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، قبلاً تحریم‌ها را با ادعای نیاز به «محاسبه نگه داشتن کسانی که در اسکان اجباری و اخراج مقصر هستند» توجیه کرده بود.


اتحادیه اروپا نمی خواهد در مورد پرونده پریگوژین اظهار نظر کند

اتحادیه اروپا فعلاً نمی‌خواهد درباره مرگ ادعایی یوگنی پریگوژین، رهبر مزدور روسیه اظهار نظر کند. سخنگوی سرویس خارجی گفت: گزارش‌های مربوط به سقوط هواپیما دیده شده بود، اما تأیید این اطلاعات بسیار دشوار بود. این سخنگو همچنین نخواست در مورد پیامدهای سیاسی احتمالی آخرین تحولات اظهار نظر کند. در این مرحله، این حدس و گمان محض خواهد بود. اما مشخص است که گروه مزدور پریگوژین به نام واگنر اخیراً در بسیاری از مناطق بحرانی در سراسر جهان حضور داشته و تأثیر منفی در آنجا داشته است.


یک غیرنظامی در پی گلوله باران اوکراین در دونتسک کشته شد

در پی گلوله باران دونتسک توسط ارتش اوکراین یک غیرنظامی کشته شد. در همین راستا الکسی کولمزین شهردار این شهر در کانال تلگرامی خود اعلام کرد:
در منطقه پتروفسکی، در اثر گلوله باران خیابان وویکو توسط نازی‌های اوکراینی، یک زن به شدت مجروح شد.
کولمزین همچنین اعلام کرد که در اثر گلوله باران چندین ساختمان آسیب دیده است.
منطقه پتروفسکی در بخش غربی دونتسک قرار دارد و از سال 2014 به طور مرتب توسط توپخانه اوکراینی مورد حمله قرار گرفته است.نخست وزیر لهستان: شرکت نظامی واگنر پس از مرگ پریگوژین خطرناک تر است

ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان درباره مرگ ادعایی رئیس شرکت نظامی خصوصی واگنر، یوگنی پریگوژین، در یک سانحه هوایی در منطقه Tver اظهار نظر کرد. این سیاستمدار به خبرنگاران گفت که لهستان به دلیل حضور شبه نظامیان واگنر در کشور همسایه، حفاظت از مرزهای خود با بلاروس را افزایش می دهد. با این حال موراویسکی نخواست در مورد تصادفی بودن یا نبودن سقوط هواپیمای شخصی در روز چهارشنبه اظهار نظری کند.

«من معتقدم که همه لهستانی‌ها می‌توانند خودشان به این سؤال پاسخ دهند.»
به گفته موراویسکی، این گروه مزدور اکنون می تواند تحت کنترل ولادیمیر پوتین، رئیس دولت روسیه قرار گیرد و این گروه را خطرناک تر می کند. اکنون همه باید از خود بپرسند که آیا این تهدید علیه لهستان را افزایش می دهد یا کاهش می دهد.

“این یک سوال عقلانی برای من است.”

موراویسکی گفت که این شرکت نظامی اکنون حتی بیشتر یا حداقل به اندازه قبل برای تحریکات، باج خواهی و بی ثبات کردن کشورهای همسایه استفاده خواهد شد.