پریگوژین قطعا در « حادثه» هوایی کشته شده است.

اسامی مسافران هواپیمای سقوط کرده مشخص شد


سازمان هوانوردی روسیه اسامی مسافران هواپیمای سقوط کرده را اعلام کرد.


یک هواپیمای شخصی روز چهارشنبه در منطقه توور روسیه سقوط کرد. اکنون سازمان هواپیمایی روسیه فهرست مسافران را منتشر کرده است. همچنین نام یوگنی پریگوژچین، رئیس واگنر و دیمیتری اوتکین، بنیانگذار واگنر را نیز در خود دارد.

شامگاه چهارشنبه، سازمان هوانوردی روسیه اسامی افراد حاضر در فهرست مسافران هواپیمای شخصی که روز چهارشنبه در منطقه توور روسیه سقوط کرد، منتشر کرد. در بیانیه این آژانس آمده است:

طبق اعلام این شرکت هواپیمایی، مسافران زیر در هواپیمای امبرائر-135 (EBM-135BJ) بودند:

پروپوستین سرگئی
ماکاریان یوگنی
توتمین الکساندر
چکالوف والری
اوتکین دیمیتری
ماتوسیف نیکولای
پریگوژین یوگنی

خدمه:

لوشین الکسی، فرمانده
کریموف رستم، کمک خلبان
راسپپووا کریستینا، مهماندار هواپیما

پرواز هواپیمای امبرائر-135 (EBM-135BJ) بر اساس مجوز استفاده از حریم هوایی صادر شده طبق روال تعیین شده انجام شد.


اکنون به طور رسمی تایید شده است که یوگنی پریگوژین، رئیس واگنر و دیمیتری اوتکین، بنیانگذار واگنر، در لیست مسافران هواپیمای سقوط کرده بودند. به درخواست رسانه های روسی مقامات قبلا تایید کرده بودند که یوگنی پریگوژین در هواپیمای سقوط کرده حضور داشته است.

این هواپیما روز چهارشنبه در منطقه توور روسیه سقوط کرد. سازمان هوانوردی یک تیم تحقیقاتی را برای بررسی علل سقوط تشکیل داده است.


ایستگاه تلویزیونی زرگراد به نقل از منابعی در کمیسیون تحقیق تشکیل شده توسط مقام نظارت بر هوانوردی روسیه گزارش می دهد که هواپیمای خصوصی که در اوایل عصر در منطقه Tver سقوط کرد، در هوا منفجر شد. طبق گزارش روزاویازیا، سه خدمه و هفت مسافر در هواپیمای خصوصی امبرائر از جمله یوگنی پریگوژین رئیس واگنر و دیمیتری اوتکین بنیانگذار واگنر بودند.

در همین حال گزارش شده است که شورای فرماندهی گروه واگنر جلسه اضطراری برگزار کرده است. شورا در نظر دارد “در پرتو اطلاعات تایید شده در مورد مرگ یوگنی پریگوژین و معاونانش تصمیماتی در مورد نحوه ادامه کار اتخاذ کند”. بر اساس گزارش رسانه ها، پس از آن یک پیام ویدئویی منتشر می شود که در آن فرماندهان PMC “واگنر” بیانیه مشترکی را بیان می کنند. انتشار این بیانیه باید به زودی اتفاق بیفتد.
بنابر گزارش ریانوستی، سازمان هوایی و هوابرد روسیه اعلام کرد که بنیانگذار واگنر پریگوژین در این حادثه به قتل رسیده است
گزارش رسانه ها: جسد پریگوژین به طور موقت شناسایی شد، هواپیما به دلیل انفجار سقوط کرد

به گزارش شبکه روسی زارگراد، یوگنی پریگوژین، رئیس واگنر در میان قربانیان سقوط هواپیما در منطقه توور بود. جسد وی به طور موقت شناسایی شده است. علاوه بر او، یکی دیگر از فرماندهان واگنر، دیمیتری اوتکین، درگذشت. منبع زرگراد افزود که آنالیز ژنتیکی هنوز در حال انجام است. پیش از این، سازمان هواپیمایی روسیه روزاویازیا تایید کرده بود که نام پریگوژین در فهرست مسافران هواپیمای سقوط کرده وجود دارد.

این کانال به نقل از یک منبع در Rosawiazija ادامه داد که هواپیمای پشتیبانی شده منفجر شده است.بر اساس گزارش رسانه های روسیه: رئیس واگنر پریگوژین با هواپیمای خصوصی در منطقه ته ور سقوط کرد و جان باخت.
بر اساس گزارش رسانه ها، یک هواپیمای خصوصی امبرائر در منطقه روسیه از ته‌ور در شب چهارشنبه سقوط کرد، تعداد تلفات حدود ده نفر تخمین زده میشود.. به گفته وزارت امور اضطراری روسیه، همه سرنشینان – هفت مسافر و سه خدمه – در این حادثه کشته شدند.

در همین حال، آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی روسیه Rosaviatsiya به درخواست رسانه ها تایید کرده است که یوگنی پریگوژین در هواپیما سقوط کرده قرار داشته و کسی از این حادثه جان سالم بدر نبرده.
به گفته مقامات ایمنی هوانوردی، این هواپیما از مسکو به سن پترزبورگ پرواز میکرده. گروه های امداد در راه محل سقوط هستند.
هنوز تاییدیه رسمی در مورد مرگ پریگوژین منتشر نشده و تحقیقات ادامه دارد.

شایع است که پریگوژین در یک هواپیمای دوم در حال پرواز بر فراز مسکو است.

تاکنون جسد ۸ نفر در محل حادثه کشف شده.

فرماندار منطقه Tver ایگور رودنیا پس از سقوط هواپیما کنترل اوضاع را به دست گرفت. به گفته دولت منطقه، نیروی انتظامی و وزارت امدادرسانی در صحنه هستند. آنها در حال بررسی جزئیات این حادثه و تعیین تعداد کشته شدگان هستند.

ایزوستیا ویدیوهایی منتشر کرده است که گفته می شود سقوط امبرائر را نشان می دهد.

بر اساس گزارش های تایید نشده، هواپیمای دوم متعلق به پریگوژین پس از دور زدن طولانی مدت حریم هوایی منطقه شهری در مسکو به زمین نشست.

سازمان هوانوردی روسیه از آن زمان به طور رسمی سقوط هواپیما را تایید کرده و گفته است که یک تیم تحقیقاتی را برای بررسی علل سقوط تشکیل داده است. در اطلاعیه رسمی آمده است:

کمیسیون ویژه ای که توسط Rosawiazia تشکیل شده است، تحقیقاتی را در مورد شرایط و علل سانحه مربوط به هواپیمای امبرائر 135 (ЕВМ-135BJ) که در 23 اوت در منطقه Tver رخ داد، آغاز کرده است. این هواپیما متعلق به شرکت MNT-Aero LLC بود که متخصص حمل و نقل تجاری است. بر اساس اطلاعات اولیه، در این هواپیما که در پرواز مسکو به سن پترزبورگ بود، هفت مسافر و سه خدمه حضور داشتند.

بر اساس این بیانیه، کمیسیون از هم اکنون اقدامات اولیه را در محل حادثه آغاز کرده و جمع آوری اسناد و مدارک در مورد خدمه، وضعیت فنی هواپیما، وضعیت هواشناسی در مسیر پرواز و کار هواپیما، خدمات حمل و نقل زمینی و تجهیزات رادیویی آغاز شد.

در این مرحله از بررسی، متخصصان همچنین برای رمزگشایی و تجزیه و تحلیل سوابق “جعبه سیاه” به دنبال دستگاه های کنترل عینی در کشتی خواهند بود. تحقیقات در مورد این حادثه ادامه دارد.

تنها دیروز، سه شنبه، یوگنی پریگوژین اولین حضور عمومی خود را پس از «راهپیمایی در مسکو» گروه واگنر در ۲۳ ژوئن، که به عنوان یک شورش شناخته شد، ظاهر شد. بنابر ادعای او از یک کشور آفریقایی گزارش می داد که «واگنر» کارش را در آنجا ادامه می دهد.

این خبر بروز میشود