رکورد جدید: تایوان بودجه دفاعی خود را به ۱۹ میلیارد دلار افزایش داد.

ترجمه مجله هفته

تایوان برای سال آینده بزرگترین بودجه دفاعی تاریخ خود را برنامه ریزی می کند. طبق اعلام دولت تایپه، این رقم باید با ۳.۵ درصد افزایش به ۱۹ میلیارد دلار آمریکا برسد. همچنین انتظار می رود تانک های آبرامز برای اولین بار در سال ۲۰۲۴ وارد جزیره شوند.

برای سال آینده، دولت تایپه در حال برنامه ریزی بودجه بی سابقه ای برای دفاع از جزیره است جزیره ای که بخشی از جمهوری خلق چین است.
همانطور که خبرگزاری محلی CNA گزارش می دهد، پیش نویس بودجه مربوطه به رئیس جمهور تسای اینگ ون ارائه شده است. بر این اساس، پیش بینی می شود هزینه های دفاعی با ۳.۵ درصد افزایش نسبت به سال جاری به ۶۰۶.۸ میلیارد دلار جدید تایوان یا معادل ۱۷.۶ میلیارد یورو برسد. این حدود ۲.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی و در نتیجه بزرگترین حجم در تاریخ جزیره است.

اگر رئیس دولت بودجه را تصویب کند، این پیش نویس همچنان باید به تصویب پارلمان برسد. ایالات متحده تامین کننده اصلی تسلیحات برای ارتش تایوان است. در اواسط ژوئیه، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، گفت که واشنگتن و متحدانش باید در سال های آینده به ارسال تسلیحات به تایوان سرعت بخشند تا این جزیره بتواند قابلیت های دفاعی خود را افزایش دهد. به گفته این ژنرال آمریکایی، تایوان به سیستم های دفاع هوایی و سلاح های ضد کشتی مستقر در زمین نیاز دارد.

روزنامه تایوان نیوز به نقل از تسای اینگ ون گزارش می دهد که انتظار می رود اولین دسته از تانک های آبرامز M1A2T ساخت آمریکا در سال ۲۰۲۴ وارد جزیره شود. بر این اساس، ابتدا ۳۸ تانک زرهی و سپس ۴۲ مورد دیگر در سال ۲۰۲۵ به تایوان صادر میشود. خرید تانک به سال ۲۰۱۹ باز می گردد، زمانی که دولت آمریکا فروش ۱۰۸ تانک آبرامز به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار را به ارتش تایوان تصویب کرد. نظامیان تایوانی قرار است در ایالات متحده در مورد نحوه استفاده از تانک ها آموزش ببینند و در بازگشت به جزیره به عنوان مربی عمل کنند.

با خرید تانک، تایوان امیدوار است توانایی دفاعی خود را از جمله در ساحل شمالی افزایش دهد. در این زمینه، چین آمریکا را به «تبدیل جزیره به انبار مهمات» متهم می کند. دولت پکن هشدار می دهد که این اقدامات واشنگتن و “نیروهای جدایی طلب” جزیره نمی تواند عزم چین برای اتحاد مجدد با تایوان را متزلزل کند.